Éter -a co o něm už víme

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Živly a kolemjdoucí

Příspěvek od Novák »

Možná trochu předčasně,ale mám dotaz.Po celé zeměkouli všechny "staré"
národy používali termín čtyři živly.
Země byla země,ne nějaké kamení nebo hlína.Voda byla zase voda,žádná jiná kapalina nebo oleje se nehodí,vzduch byl zase vzduch a přitom je okolo nás spousta plynů.A oheň byl oheň.
Už je čas k tomu něco dodat,nebo ještě není?
-
Děkuji


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Námět

Příspěvek od NAVAR »

Kolemjdoucí píše:Navar,starší člen-dnes mám volno,můžeš tedy podat třetí technickou za můj výrok "skener kopíruje",když se daří,tak se daří.
Děkuji za vysvětlení dotazu, kouknul jsme se na Vaše příspěvky a vidím tam souvislosti, sice trochu matně ale vidět jsou.
Ale jak jsem psal nejsem fundovaný člověk a nerad bych obtěžoval hloupými dotazy. Mám takové poučení že orel nikdy neztratil tolik času jako když se létal s vránami. :)
Abych to uvedl na pravou míru, moje dotazy jenom plynou z toho že jeden známý chtěl s testatikou pomoci a tak zkouším jestli "na to mám"
Jinak můj názor je:
Vodivost (bílý kov, absorbce, emisivita),energie,tvary, světlo, vlnění, barva to vše je neustálý pohyb a vzájemná interakce. Záleží jestli se pohybujeme v oblasti zvuku, rádia, světla, tvrdého záření ...
To že vidíme a slyšíme zase není jenom prvotní projev ale opět souhra více systému.
Testatika to je souhra systémů u kterých nevidíme a neměříme přímo co se dějě ale můžeme to vidět v jiném světle. Bez uší si symfonii neposlechneme a obraz bez očí neuvidíme, ale lze si to představit a obraz si můžeme osahat jako sochu a nebo písmo pro slepé.
Přeji pěkný den
PS: Od "vrány" k "orlovi" mne ještě čeká hodně dlouhá evoluce. :D


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Kolemjdoucí

Živly...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Děkuji za krásný dotaz,
pravda,živly byly v každé době univerzálním symbolem a je otázka,z jakého úhlu pohledu na ně právě pohlížíme.Proto bych tyto pojmy nedrobil,vidíme v nich krásu a smysl pro jednotu,na druhou stranu odrážejí veškeré složitosti přírodních zákonů.Klaním se moudrosti dávných civilizací.Nic lepšího,než základ veškerenstva shrnutý do oné nádherné symboliky už těžko vymyslíme.Čas na zvrat v myšlení i konání ještě evidentně nenastal.Místo soužití stále s přírodou bojujeme-tedy stojíme paradoxně sami proti sobě.Místo duchu se klaníme zlatému teleti.Otázku tedy zodpovím tak,že ji ponechám otevřenu,skutečně si myslím,že nenastal čas k tomu něco dodávat.

Přeji všem mnoho úspěchů


Kolemjdoucí

Re námět

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Dnes nejsem jaksi ve své kůži,za podrážděnou odpověď se proto omlouvám,dotaz nebyl hloupý,spíše jsem neadekvátně reagoval na jedno jediné slovo,mohl jsem ho klidně přehlédnout.Také se nepokládám za fundovaného v oboru,vědět a hromadit cizí myšlenky,v tom je ohromný rozdíl.Jinak vodivost ano,absorbce,emise,vlnění....také,jenom mne zajímá ta souvislost se žlutým výtiskem a jak vysvětlit stíny nad závity v tom smyslu,že "politika nevměšování" už neplatí i pro určité jiné tvary,zde konkrétně u dvou závitu,a co z toho plyne pro čtvrtzávity,resp.pro pohyblivý měkký povlak? (Už jsem to popisoval,tedy se nebudu opakovat).Posměšky Martina 11 pokládám za nešťastné,nicméně ho chápu,nahlíží na věc z hlediska fotografa,prosím,proč ne.Bude-li výsledek takový,jak uvádíš,na problém zapomenu,bude vysvětlen.(Pokud ovšem budou splněny další podmínky,za kterých se má fotografie pořizovat).Silně totiž pochybuji,že by tak známé "tajemství",tedy řešení, které nabízíš někdo vědomě ukrýval.A hlavně proč,k čemu?

Přeji všem mnoho úspěchů


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

omluva kolemjdoucímu

Příspěvek od martin11 »

....omlouvám se kolemjdoucímu.....nechtěl jsem nic shazovat natož zesměšňovat...ti kdo mě znají vědí že to nedělám......jen skutečně mě uniká souvislost ...ve žlutém spektru.." mohu tomu rozumět třeba tak že fotografovaný objekt nasvítím světlem barvy žluté a pak se projeví žádaný efekt, který není pozorovatelný v jiném barevném spektru??? s tímto problemem jsem se již ve své foto praxi setkal. budu-li moci nějak přispět k poznání velmi rád pomohu. Takže ..."""dobrý joooo :good: " hezký den všem martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Re námět

Příspěvek od NAVAR »

Kolemjdoucí píše:Dnes nejsem jaksi ve své kůži,...
Zdravím Kolemjdoucího,
řekl bych že vše je naprosto v pořádku každý má v rámci svobodné vůle možnost se zachovat dle svého. Každý má právo na omyl, stejně jako i na to "nebýt ve své kůži" a mít "den blbec". Martin 11 je zkoumavý člověk a umí se velmi zajímavě ptát, protože zajímavě uvažuje a všímá si, však proč ne je přeci fotograf a dle mého názoru určitě skvělý.
Ale napadly mne další myšlenky. Skro si říkám že několik tisíc staré učení Feng Shuei o harmonii tvarů má svoje opodstatnění. Jinak viz. níže pro všechny.

Dobrý den všem
Dovolím si jenom v rychlosti reagovat a popsat to co mne napadlo, myslím tím fotky, spektrum, bílý kov,cívky atd.
Než jsem usnul tak mi vyvstanula jedna příhoda a už snad ani nevím jestli je pravdivá kde jsem se ptal otce „ Tati proč tu anténu natíráš stříbřenkou“ protože pak to má lepší příjem u hliníkových se to dělat nemusí.
Axiom 1 – Pokud je emisivita dána povrchem a barvou materiálu většinou platí že lesklá tělesa mají malý koeficient vyzařování c=0,00 zrcadlo např. a černá tělesa velký koeficient vyzařování c=1 pro černá tělesa.
Předpoklad 1 – Jak je na tom bílá barva? Ta má koeficient vyzařování c=0,9. Je koeficient vyzařování totožný s koeficientem přijímání a to i mimo spektrum vlnových délek 400-800nm? Je možné že mimo toto spektrum je těleso různé barvy schopno více přijmout než zpětně vyemitovat?
Axiom 2 – Bílé světlo obsahuje všechny spektra. Bílá barva je "opakem" černé, přitom má vyzařování emisivitu skoro stejnou.
Předpoklad 2 – Je toto dáno povahou bílé barvy a to že vlastně je schopna jaksi postihnout všechny složky spektra a to nejenom světeného, námi viditelného?
Axiom 3 – Pokud chci vidět interakce v celém spektru mohu si z celého spektra vybrat tu část kterou potřebuji, třeba žlutá jak psal kolemjdoucí leží uprostřed bílé tedy spektra.
Předpoklad 3 – Pokud použiji prostřední žluté spektrum ocitnu se tedy ve středu interakce prostředí a uvidím jakési rozhraní?
Paradox 1 - Proč by měla stríbřenkou natřená anténa mít lepší příjem když c= cca 0,4? Správně by měla být černá... Není zde trochu něco jiného mimo známé poučky?
Pak zde následují už jenom domněnky.
Na testatice jsou elementy bílé protože chtějí postihnout možná celé spektrum a nejenom to viditelné, mám na mysli „kmitání éteru“
K tomu co psal Kolemjdoucí o žlutém spektru by mi možná stačilo použít pro tisk jenom Y yellow cartridge a B black cartridge. C – kyan a M – magenta vyblokovat. A nebo celému spektru 400 – 800nm přiřadit 550-600nm.

Pak pro odlehčení příběh oko coby spektrometr.
Kdysi po poranění oka jsem seděl v místnosti a užíval si šera ve světle 3 zářivkových žárovek a jedné obyčejné žárovky. Oko si zvykalo na svůj znovu objevený svět a s kontaktní čočkou bylo trochu světloplaché. Ale přeci jsem se zadíval na lustr, - snad se tak dá nazvat kus pařezu se zasazenými paticemi - a pozoroval jsem přimhouřeně jednotlivé zářivky. Každá byla samozřejmě jiná a našrouboval jsem je do patic v záchvatu šetřivosti po té co mi přišla složenka od Čezu. No a ejhle krásně jsem viděl jednotlivá spektra, jejich maxima, barvy, a jednotlivé vzdálenosti mezi pruhy maxim. No paráda. Zářivka Made in China za 30kč měla chudinka spektrum takové chudé snad s jedním nebo dvěma oddělenými spektrálními pruhy zato Philips za 200,- se pyšnil spektrem hutným a bohatým s více maximy. Pak jsem se podíval na žárovku a ta byla tuším krásně rovnoměrná jako když se díváte do plamene svíce.
Tak jsem si řekl že jakmile se člověk začne na svět dívat jinak uvidí věci skryté běžnému pohledu.
Mějte se krásně
Naposledy upravil(a) NAVAR dne pát 30 kvě 2008 11:32, celkem upraveno 1 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nechtěl jsem hromadit

Příspěvek od 1220 »

tím odkazem cizí myšlenky,ani jsem ten odkaz sám nenašel, protože mi ho před loni někdo poslal. Jenže ty naskládané papíry jsou tak fascinující,že jsem neodolal, a dal to sem. MOHLO by to s tématem souviset, víc hlav víc ví. :oops: Jedna ze 49 možností ;) Nebo více ?)Když to tudy nepovede, umenší se možná schopnost koncentace. Omlouvám se.Nevím. Mimochodem:zkoušeli jste si někdo zabalit magnet do papíru?
K.


Kolemjdoucí

Skleróza...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím všechny,
Martine 11,napsal jsem denní světlo-z čehož neplyne bleskem ani nasvícení žlutou částí spektra,nýbrž fotografie pořízená za běžného denního světla.Do vyjasnění zde žádné pozměňovací návrhy nelze připustit.A že ti uniká souvislost?Nejsi sám,nelze udělat nic rozumnějšího než vyzkoušet,jak bude okolí závitů vypadat pod proudem.Když docílíme tohoto,nastupuje druhý krok s jinými tvary a pak třetí se smíšenými.Tedy jak jimi bude obvod ovlivněn.To je celé.Je potřeba ještě vzít do úvahy správnou poznámku NAVARA:

"K tomu co psal Kolemjdoucí o žlutém spektru by mi možná stačilo použít pro tisk jenom Y yellow cartridge a B black cartridge. C – kyan a M – magenta vyblokovat. A nebo celému spektru 400 – 800nm přiřadit 550-600nm."

Přeji všem mnoho úspěchů


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

focení pouze žlutého spektra

Příspěvek od martin11 »

...no to jsem si tedy naběhl...ale budiž...poperu se s tím...zkusím...ale nebude to ihned....odfiltrovat pomocí filtrů všechny složky světla mimo žluté...tak...jinak mám obavu , že vypnutím všech barev,,v tomto případě cyan a magenta v tiskárně se kýženého efektu nedosáhne...ale nejsem si jistý....zpracovávám fotky POUZE chemickou cestou a ta je samozřejmě jiná než tisk...stejně tak i focení....nevím jak vyfotit JEN žlutou část spektra bez použití filtrů běžným foťákem.= film..tenhle ukol jsem za 40let mojí praxe neřešil...no jak jsem řekl zkusím vyfotit cokoli jen žlutou částí spektra a podám zprávu JAK NA TO...jen pro uplnost...kdysi jsme fotili elektrostatické mikrovýboje a expozice byla řádově v minutách...co si pamatuju....clona 8/ F100mm 17DIN dnes 50ASAexpozice cca 10 - 20 minut a setsakra specialní namíchaná vývojka../ s benztriazolem/..film orwo B&W vyvolání filmu cca 1 hod 20°c kdo ví o čem mluvím tak fakt šibeniční podmínky....tak zdravím....jestli to někdo bude fotit napište mě výsledky...začíná mě to z hlediska fotografa zajímat....martin11


... věřím, že se " TO " povede ......
Kolemjdoucí

Martine11,žádný spěch...

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím všechny a tebe obzvlášť,Martine11,
nemáš to jako akci Z,velice si vážím tvé spolupráce,všechno má svůj čas,mnohokrát jsem se vracel na začátek,to už tak chodí. A nejhorší je,když člověk spěchá,pak leccos přehlédne,to se stalo před několika hodinami mě taky.Ale i tak,pokud se někomu podaří tiskem...nebo např.jak navrhl NAVAR,a nebo svým vlastním způsobem docílit výše popsaného,slibuji,že mu práci i náplně zaplatím a dodám následující kroky-nebo i více,a přehledně.

Přeji všem mnoho úspěchů


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

focení ve žluté....

Příspěvek od martin11 »

...tak jsem dneska nespal...to focení mě tak rozhodilo, že jsem vymyslel následující.....vezmu pyramidu....do pyramidy NĚCO vložím a v ABSOLUTNÍ TMĚ s expozicí řádově desítek hodin...t zn.expozice 24 hodin !!!!!! prostě zkusim vyfotit NIC....nezaznamenal jsem , že by to někdy někdo fotil....pak uvidíme co se žlutým spektrem....musím sehnat potřebné filtry, které nemám.....jo a jen tak na okraj.pro kolemjdoucího..nedělám to pro peníze..!!!.......tak to je pro dnes všechno....jdu na zahrádku věnovat se kytičkám.....hezký den všem Martin11 :lol: p.s mám pocit, že když se na tiskárně vypne cyan a magenta tak se neuvidí NIC....nátisk žluté barvy ASI nebude žluté spektrum...musíme si uvědomit že to co vidíme je odražené světlo....černá neoráží nic bílá celé spektrum...filtrem odstraním část odraženého světla...na to focení .... jakési AURY se bude muset jinak...mám vnitřní pocit že budu fotít jakýsi velmi slabý výboj či magnetické pole.....jen bych potřeboval osvětlit výraz....." právě žlutá..v tom je ten fígl."...slova kolemjdoucího....prosím napište třeba soukromě....já vlastně nevím co hledat :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: focení ve žluté....

Příspěvek od la »

Zdravím.Máme doma Canon S2 .Mám tento filtr třeba s tím něco půjde udělat digitálně,ve fotošopu.Max.expozice pro ruční režim je 3min.(i za denního světla)Taky mě ten problém zajímá. :good:
Přílohy
spectrum_graf.gif


Kolemjdoucí

Všechno je jinak!

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím všechny,

a prosím zúčastněné,aby si opět prošli mé příspěvky na této stránce a nevymýšleli šachy. Je mi líto,ale držíte se nesprávné představy.

Fotografovat předměty klasicky,za denního světla,v celém slunečním spektru.

Tisknout ve žluté, viz.také dobrý nápad Navara:

"K tomu co psal Kolemjdoucí o žlutém spektru by mi možná stačilo použít pro tisk jenom Y yellow cartridge a B black cartridge. C – kyan a M – magenta vyblokovat. A nebo celému spektru 400 – 800nm přiřadit 550-600nm."

Přeji všem mnoho úspěchů
[/b]


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

musim reagovat

Příspěvek od martin11 »

martin11 foto....tak si to zkuste...vyfoťte a tiskněte jen žlutou černou...a přiznejte co na fotce....ne fotce....výtisku máte...jsem opravdu zvědavý...martin11 :roll: jo...a kdo má termosublimaci...tak černou nevypne......ona tam totiž není.... :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Kolemjdoucí

Tak si to zkuzte....

Příspěvek od Kolemjdoucí »

Zdravím,Martine11,
budu se tím příležitostně zabývat,ale věř mi,že kdybych neznal výsledek prvního kroku,těžko bych vám ho popsal.Myslel jsem si,že vás to třeba zaujme.

Přeji všem mnoho úspěchů


Odpovědět

Zpět na „Universum“