Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Dávkování: Ivermectin - Fenbendazol - Mebendazol
Dávkování: Ivermectin - Fenbendazol - Mebendazol
SOMA a K.I.S.S
- Merlin
- Zasloužilý člen
- Příspěvky: 1764
- Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
- Bydliště: Severní Morava
- Dostal: 54 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
SOMA a K.I.S.S
Možná bude dobré oprášit "staré" články. Na pravdivosti toho, co popisují, se nezměnilo a nezmění vůbec nic. Pocházejí z doby, kdy jsem neměl tušení o existenci Dr. Clark, zapperu a jiných věcech stejně tak, jako osttní lidé v ČR. Ten první článek byl dělaný pro anglickou verzi webu a obsahuje ilustrace (zip), druhý je česká verze, která vyšla i ve WM.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
-----------------------------------------------------
- Merlin
- Zasloužilý člen
- Příspěvky: 1764
- Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
- Bydliště: Severní Morava
- Dostal: 54 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Jak na to?
Preventivní a ozdravný proces v rámci metody K.I.S.S. ("Keep It Simple, Stupid!")
Jak na únavový syndrom a chronické choroby
Pro začátek si uvedeme prostý, ale málo známý poznatek, na nějž mne před lety upozornil jeden z mých slavných kolegů. Byl jedním z oněch pionýrských výzkumníků, patřících k vědecké galérce laboratorního charakteru. Jednoho dne v rozhovoru se mnou nečekaně, zato však velmi rezolutně prohlásil: „Během třiceti let psycho-biologických studií se mi podařilo ověřit, že lidé jsou mnohem pitomější než krysy!" Podivil jsem se, ale on vzápětí své tvrzení podložil"
Stačí jednoduchý pokus. Dáte krysu do bludiště a na konec jeho levé chodbičky několikrát po sobě umístíte sýr. Jakmile krysa po několika zkušenostech zjistí, že sýr je většinou tam nalevo, bude pak na křižovatce chodbiček už pravidelně odbočovat vlevo. Pokud jí sýr přemístíme vpravo, krysa se znovu půjde podívat nejdřív doleva a teprve poté, až zjistí, že tam nic není, začne hledat jinde.
Věřte nebo ne, co se týče hledání cesty k „odměně“ je lidský tvor značně nezpůsobilý. Člověk, tato domněle „výše vyvinutá bytost“ je mnohem „chytřejší“. I když nalezne svůj „sýr“ několikrát po sobě vždy na levé straně, pravidelně a vždy vyrazí napřed vpravo a hledá tam, kde nic není. Poté začne systematicky prohledávat celé bludiště - přestože z předchozí zkušenosti ví, že hledaný „sýr“ byl v devíti případech z deseti vlevo.
Po třicetiletém výzkumu se nabízí jediné přijatelné vysvětlení - náš mozek je jaksi natvrdo propojený… tak, abychom jednali přesně tímto způsobem! Je to přírodní zákon.
Platnost tohoto „ústředního Prvního Zákona lidského chování“ byla ověřena nesčetnými testy a je snadno vysledovatelná v každodenním životě. Tento zákon praví, že lidé mají mocný sklon uplatňovat ze všeho nejdřív všemožné špatné volby, a ospravedlňovat tento iracionální postup stále složitější spletí „racionálních důvodů“. Teprve poté, až už jsou prozkoumány všechny varianty vyplývající ze špatné volby, a stále složitější vysvětlení jejich domnělé správnosti se změní v nepochopitelný blábol, jsou lidé (stále ještě plni nedůvěry) ochotni vzít v úvahu kouzelnou moc zkušeností a jednoduchosti. Pak už stačí prostě jít, odbočit vlevo a získat svůj „sýr“ prakticky ihned.
Nevysvětlitelný odpor k jednoduchosti a mocná touha babrat se ve složitých řešeních člověka vybavuje podivuhodnou neschopností, s níž pravidelně „míjí svůj sýr“. Zajímavé je, že této (ne)schopnosti exponenciálně přibývá s výší vzdělání a mírou zodpovědnosti, danou postavením toho kterého jedince. Prapodivné chování nutící člověka vytrvale a tvrdošíjně hledat správné odpovědi na nesprávných místech, bychom v celé krysí populaci nebo i u jiných, a mnohem nižších, forem života marně hledali.
Životní zkušenost říká, že pokud se naše činy, výklady, konstrukce či teorie, týkající se libovolného problému, začínají topit ve složitostech, jsou s největší pravděpodobností mylné. Ve výkladu stále propracovanějších modelových „vysvětlení“ vesmíru, společnosti, zdravotnictví, chování atd., nám trvale uniká jednoduchý společný jmenovatel. Pátrání po něm zcela ignorujeme právě kvůli pevné víře, že složité problémy nemohou mít jednoduchá řešení…
Jistý čas jsem se zabýval simulacemi velmi rozvinutých, spletitých až překomplikovaných situací a pokoušel se touto cestou vědecky objasnit, proč věci fungují (ve skutečnosti tak ale nefungovaly) a jak budou fungovat pod ještě komplexnější teorií (a byly opět nefunkční…).
Trvalo to dlouho, ale pak jsem konečně jednoho dne zjistil, že patřím k stádu překomplikovaných, vše komplikujících pitomců!
Problém s přitom snadno vyřeší prostým návratem k jádru věcí a jednoduchým „krysím smyslům“, protože pak obvykle rychle odpadnou všechny složitosti. Testoval jsem to pak mnohokrát na rozličných věcech, a v 97 ze 100 případů dospěl k správným řešením. Z těchto důvodů jsem stále přesvědčenější o správnosti tohoto přístupu, a proto vůči sobě samému, na ostatních a celém okolí aplikuji tuto metodu, jíž říkám „K.I.S.S“. Ne, není to název kdysi oblíbené hudební skupiny, ale terminus-technikus říkající: „Dělej to jednoduše, hlupáku!“ (Keep It Simple, Stupid!) Vědci užívají kultivovaněji znějící pravidlo „Ockhamovy břitvy“ zděděné ze 14. století - tedy: „Je-li všechno ostatní stejné, pak je ta nejjednodušší teorie nejlepší.“ (William z Ockhamu byl šiřitelem nominalizmu [1], považujícím obecniny za konvence, které jsou přirozeným předpokladem poznávání přírody. Jeho pohled bývá označován jako psychologický konceptualismus. Původní Ockhamovo tvrzení v latině je záporné prohlášení: „Frustra fit per plura quod potest fiery per pauciora" s pozitivním významem: „Je nesmyslné dělat s více, co lze udělat s méně.“) Příroda to všude potvrzuje a nabízí elegantní a jednoduchá přirozená pravidla s možností všestranného využití, jen je pochopit. Jako příklad může posloužit Thomsonův (ne Einsteinův!) vztah E=mc2. Lze předpokládat, že základní rovnice jednotné teorie polí bude korektní a funkční jen tehdy, bude-li stejně elegantní a prostá.
Dobrá. Ale jak do toho zapadá únavový syndrom (CFS) a jiné chronické choroby?
Ukázali jsme si, že složitost má vždy kořeny v jednoduchosti. Abychom rozmotali zdánlivě nepřehledný propletenec, musíme se vrátit k počátkům.
Záznamy o prvním významnému nárůstu výskytu CFS a rakoviny pocházejí z konce II. světové války. Čím byla tato doba zvláštní? Čím se odlišovala od předchozích desetiletí?
Krátce po válce se do měst nahrnul příval lidí z venkova, přírodní zemědělství se nezadržitelně měnilo v chemické a nový způsob spotřebního života s sebou přinesl větší tlaky a napětí. Trh s potravinami brzy ovládly polotovary a rychlé občerstvení a obklopili jsme se plasty. V následujících třiceti letech přibývalo „nových“ mikrobů, účinnost antibiotik klesala a vynořily se nové choroby.
Ještě stále nevidíte souvislosti?
Ano, je to tak: zjevnou příčinou CFS a mnoha dalších „chronických a smrtelných chorob“ je kvapná a pokračující změna přirozeného životního prostředí. K horšímu. Otravujeme se sami, například tím, že každý den, celosvětově viděno, zavádíme do našeho životního prostředí na 30 000 nových chemických sloučenin, aniž by se někdo příliš trápil úvahami nad nepříznivými vlivy, které mohou mít na nás i ostatní pozemský život.
Nepřirozená strava, chemické, nic neléčící „udržovací medikamenty“, permanentní stres, jemuž jsme vystaveni, to vše se seskupuje ve stále silnějším týmu bojujícímu proti nám. Tato neblahá směsice kompromituje imunitní a zažívací systém a rozvrací metabolismus a vnitřní mikrobiální rovnováhu našeho těla. Patogeny a cizopasníci postupně získávají převahu a v ochranném doprovodu nestravitelných chemikálií, určených k prodloužení skladovatelnosti masově produkovaných potravin a polotovarů, nacházejí cesty do krevního řečiště. Pak už je to jen řetězová reakce s rostoucí systémovou složitostí a stovkami příznaků.
Jako každá řetězová reakce má i tato určitý bod, z něhož už není návratu. Rakovina je všude na postupu a systémy státní zdravotnické péče se navzdory astronomicky vysokým investicím po celém světě hroutí.
Je K.I.S.S. řešením i v tak složité situaci?
Jistě! Říká nám, že abychom to zvrátili, musíme jen znovu začít jíst, pít a žít jako lidé před 80 lety! Kvůli tomu ovšem nemusíme zapudit moderní techniky a uchýlit se do jeskyní. V posledních letech se novou cestou vydalo už mnoho lidí. Například podle údajů Ministerstva zemědělství USA se v uplynulých deseti letech zvýšil podíl produkce ekologických produktů 45-krát.
Ale pozor! K.I.S.S. v dnešních podmínkách vůbec neznamená rychle, levně a snadno! Bude od vás vyžadovat úsilí, sebeobětování i něco peněz. Podle toho, jak dlouho kdo trpí CFS či jinou chronickou chorobou, potrvá návrat ke zdraví s K.I.S.S. asi 6 až 24 měsíců. Velmi přitom záleží na cílích, které si stanovíte a na vaší víře v konečné vítězství nad chorobou. Včasná prevence je proto o to důležitější.
Jak na to?
Pro začátek je podstatné ujasnit si několik základních, ale rádo opomíjených věcí.
-- Musíte si především opravdu plně uvědomit, že máte jen toto tělo a během tohoto života už nedostanete žádné jiné.
-- Chcete si udržet v pořádku tělesné funkce, být zdraví a plní energie, nebo vyčerpaní a nemocní trpět dlouhá léta v bolestech, než předčasně zemřete?
-- Jaký máte žebříček hodnot - dáte přednost novému autu, televizoru, či bůh ví čemu jinému, před sebou samým? Opravdu vážně se zamyslete nad tím, co chcete.
-- Chcete trpět? Dobře, pak neztrácejte čas dalším čtením.
-- Chcete být zdraví? Správné rozhodnutí… ale jak toho chcete docílit? Chcete se snad uzdravit tak, že péči o své vlastní zdraví a tělo přenecháte někomu jinému, nebo o ně raději budete pečovat sami?
Váháte?
Zamyslete se. Je to vaše vlastní tělo a vaše vlastní zdraví, pravda? Proč by to tedy mělo někoho jiného vůbec zajímat? Pokud to někoho zajímá, pak pouze z ryze ekonomických důvodů; myslí jen na svůj zisk, ne na váš užitek!
-- Odpovězte si bez dlouhého přemýšlení na otázku: Co je mocnější? Mladá věda, nebo prastaré rostliny? Přirozené „krysí“ smysly okamžitě řeknou, že historie umělých „léčiv“ - jež jsou v lepším případě jen ubohými kopiemi z kontextu vytržených přírodních sloučenin - je kratší než 100 let. Sloučeniny produkované přirozenou cestou rostlinami naproti tomu mají historii delší než 3 miliardy let. Z „krysího“ hlediska jsou umělé „léky“ okamžitě mimo soutěž!
Už víte, v čem je jádro věci?
Pokud se rozhodnete zůstat dlouho naživu ve zdraví díky vlastní péči, pokuste se projít třemi následujícími testy. Ukáží vám, na které straně chodby schovali váš „sýr“. Pomohou vám pochopit z čeho pramení CFS a ostatní chronické choroby, odhalíte vrozené schopnosti vlastního těla a rozpoznáte, do jaké míry musíte poopravit to, v co dnes věříte, své představy, názory, cíle a priority.
Postup
„Co nás předčasně usmrtí je vždy pomsta těch, které jsme včas nevzali na vědomí.“ Čínské přísloví
Lidem nedochází pravý smysl slova, běžně používaného i v češtině při popisu činnosti zažívacího ústrojí či obecně tělesných funkcí. To slovo je mikroflóra a doslovně znamená „droboučké rostliny“. Ty, když s nimi zacházíme špatně, se brání, změní nás v rostlinu a skončíme -- v květináči…
Ze všeho nejdřív si pořiďte větší diář a hned od první strany, a dále, co nejpřesněji popište veškeré nedobré pocity a příznaky (dále P&P), které u sebe pozorujete v posledním půlroce. Nepospíchejte, dejte si načas. Vzpomeňte si kdy se poprvé projevily a všechny podrobně popište. Nevíte-li si rady, nahlédněte pro inspiraci na seznam 99 příznaků uvedených na konci článku. Není snad nutné připomínat, že budete-li přitom podvádět, podvedete jen sami sebe. Vypište si také všechno, co vás v životě stresuje a označte původce těchto tlaků (stresory).
Až budete hotovi s inventurou P&P, přistupte ke prvnímu, níže popsanému kroku. Přitom si buďte vědomi, že než se začnete cítit lépe, budete se zprvu cítit mnohem hůř. Nepropadejte panice. Veďte si podrobné záznamy o tom, co jíte, jak se cítíte, a co si myslíte o vaší nemoci. Myšlenky jsou „věci“ a nemoc je také věc, která čerpá svou energii z vašich starostí, nenávisti, stresu, smutku, strachu a negativního myšlení. Mějte svou chorobu za nejlepšího přítele, mějte ji rádi a představujte si sami sebe (buďte stále specifičtí), jako byste už byli zase úplně zdraví a plní energie. To vaši nemoc skutečně oslabí.
Pokuste se vyloučit ze života tolik stresu kolik jen můžete a nevěřte nikomu, kdo říká, že mezi stresem a nemocí či myslí a tělem neexistuje přímé spojení. Jestliže se po prvním kroku začnete cítit lépe, přistupte k druhému. Nepřestávejte si vést podrobný denní záznam o příznacích, reakcích a pocitech, mějte vaši nemoc rádi a pohlížejte na sebe jako na zdravé.
Až zabere druhý krok přistupte k třetímu. A opět: denně podrobně zapisujte pozorované příznaky, reakce, pocity, mějte rádi vaši nemoc a představujte si, že jste zdraví.
Když dokončíte třetí krok vezměte si den volna a uchylte se na nějaké tiché, klidné místo. Vraťte se v deníku úplně na začátek a porovnejte záznamy první inventury P&P z doby před prvním krokem s pocity a příznaky, zaznamenanými po ukončení třetího kroku. Tak. A jak to s vámi vypadá? Nesnází ubylo, že? Jste skutečně čistší, lehčí a zdravější. Jiskříte životem a energií, již jste neměli už měsíce nebo dokonce i léta.
Kdo nepocítí žádný rozpoznatelný rozdíl, podvedl sám sebe.
Škoda. Ale může to zkusit znova.
Testy
První krok.
Vyhledejte spolehlivého hydroterapeuta, který vám pomůže od ztvrdlých zbytků nestráveného jídla a jedovatého odpadu, vrostlého do tlustého střeva. Dohodněte si termíny pro jednu nebo dvě hydroterapie v rozmezí jednoho týdne, anebo se po prvním ošetření přizpůsobte doporučení hydroterapeuta. Celkem bude zapotřebí nejméně šesti výplachů. Máte-li přes 50 a jíte maso, bude jich pravděpodobně nutné provést i více. Pamatujte, že i auto s pečlivě udržovaným motorem nemůže podat žádný výkon, má-li ucpaný výfuk.
Na celou proceduru budete potřebovat dva až šest týdnů. Zařiďte si také každodenní saunu. Začněte s půlhodinou a pobyt v sauně postupně prodlužujte jak dlouho snesete, třeba i na hodinu. Je docela možné, že po sauně dostanete vyrážku. Žádnou paniku, ničím jste se tam nenakazili. Je to naopak dobré znamení, protože s potem odcházejí první jedy, a to může trvat i měsíce.
Druhý krok.
Změna stravy. Když si sjednáte termín pro hydroterapii, přestaňte po 2 - 3 dnech požívat jídla a nápoje, které jste dosud jedli, a na které jste byli zvyklí. Přestaňte do těla dodávat vše, co obsahuje bílý cukr, mouku jakéhokoli druhu a v jakékoli formě moučných výrobků, jakékoli maso a masné výrobky, mléko i takzvané mléko (pasterizované nebo UHT kapaliny) a mléčné výrobky, „zdravé“ ztužené tuky a rafinované směsi olejů neurčitého složení a původu. Dále nekonzumujte nic, co je v obchodech pěkně zabaleno v plechovkách, lahvích nebo jinak. Žádný alkohol, žádné pivo, žádnou Pepsi, Colu či jiné šumivé nápoje. Především nic „lite“!
Pokud si myslíte, že bez masových proteinů nelze přežít, vezměte v úvahu, že ta největší pozemská zvířata jsou vegetariáni. Odkud berou potřebné proteiny? Z rostlin a plodů - nejí žádné maso a žádné vařené jídlo, vše, co jí, je syrové.
Z předchozí stravy na novou postupně přecházejte během 2 - 3 dnů. Od této chvíle budete jíst pouze saláty z ekologicky čisté a čerstvé syrové zeleniny (zatím žádné plody) a pít hustší zeleninové šťávy – žádné „zaručené produkty“ z TetraPacku z obchodu, ale vlastnoručně udělané doma, v odšťavovači nebo mixéru. Pijte je buď čisté nebo ředěné odfiltrovanou vodou v poměru 1:1, potřebujete-li ušetřit. Každý den, podle potřeby, vypijte 1,5 až 3 i více litrů těchto šťáv. Zaženou hlad i žízeň. Je jedno jakou zeleninu použijete, ačkoli zelenina červené, oranžové a tmavozelené barvy je nejlepší. Nejezte nic jiného, než syrové saláty a nepijte nic, než tyto šťávy a čistou odfiltrovanou vodu.
Co se vody týče použijte vhodný filtr, ale nejlepší bude, když si ji sami načerpáte z některého z lidově proslulých horských pramenů. Všechny další poznámky o vodě se týkají takto upravené nebo horské vody, která nesmí obsahovat žádný chlór, fluoridy a CO2!
K přípravě salátů používejte jen čistý, panenský, za studena lisovaný olivový nebo lněný olej. (Například oleje od Country Life; k dostání v prodejnách Vega.)
Jako doplněk můžete denně brát B-komplex a 3 až 5g vitamínu C. Držte se stále v dosahu toalety a vždy zkontrolujte, co jste „vyprodukovali“. (Pro někoho možná nezvykle otevřené řádky o tom, jak se z těchto „produktů“ poučit, jsou v následujícím příspěvku.)
Pokračujte s novým stravováním po celou dobu hydroterapie. Velmi pravděpodobně shodíte trochu na váze, ale to nikomu neuškodí. Stále se sledujte a každodenně si poznamenávejte jak se cítíte. V průběhu tohoto kroku rovněž můžete dostat vyrážku (viz obrázek), naznačující, co se vám kde čistí. Opět platí: nepanikařit a pokračovat. Je to boj.
Třetí krok.
Ukončili jste hydroterapii a většinu škodlivých starých usazenin ve střevech mezitím nahradily zeleninové živiny. Teď jste připraveni na desetidenní zážitek s citronovou dietou (dále citronáda). K tomu potřebujete alespoň 4,7 litru čistého javorového sirupu. (Nekupujte ale žádné nezaručené „originální“ sirupy v láhvi; jsou to náhražky, v nichž bývá jen roztok obyčejného cukru, barvivo a chemická příchuť.)
Dále budete potřebovat něco přes 50 citrónů, trochu čerstvého kayenského nebo maďarského pepře, něco zázvoru a více než 40 litrů vody.
Citrónovou šťávu v žádném případě nelze zaměnit náhražkou v plastikové lahvi z obchodu; musí být vždy čerstvě vylisovaná ze zralých plodů!
Než začnete s citronádou přestaňte jíst zeleninu (a cokoli jiného) a v následujících dvou dnech pijte denně jen 2 - 3 litry čerstvě vymačkaného pomerančového nebo grapefruitového džusu. Nikdy ne hotovou šťávu z obchodu! Třetí den použijte jemné rostlinné projímadlo (nebo až 15g jednorázovou dávku vitamínu C, zapitou půllitrem vody) a týž den postupně vypijte ještě 2 - 3 litry vody. Nic víc. Žádné jídlo ani jakýkoli jiný nápoj.
Další den hned zrána začnete s citronádou. Opět, nezapomeňte se vždy zdržovat poblíž toalety, pozorujte se, pište denně podrobný diář a v příštích 15 dnech přestaňte navštěvovat saunu.
RECEPT
VAROVÁNÍ!
Nijak „po česku“ nepozměňujte nebo nenahrazujte následující přísady nebo poměry ničím, co zde není výslovně uvedeno. Jinak si můžete ublížit! Tuto po staletí používanou recepturu otestovaly milióny lidí na celém světě.
Jednu dávku citronády tvoří směs těchto složek
- 30 ml čerstvě vymačkané citrónové šťávy
- 30 ml pravého, tmavého přírodního javorového sirupu (D - grade)
- 1 malá kapka koncentrované šťávy z čerstvé kayenské papriky nebo maďarského pepře
- 300 ml čisté filtrované (nebo horské) vody
--------------------------------------------------------------------------------
Dávku dobře smíchejte dohromady dřevěnou či plastovou lžící (nikdy ne kovovou!) a pomalu, během 5-10 minut, vypijte. Denně budete muset vypít alespoň 10 dávek této citronádové směsi (vážíte-li přes 75kg, lépe 12) po dobu minimálně deseti dnů. Můžete případně i déle, pokud budete cítit potřebu a mít potřebné zásoby.
Aby bylo úplně jasno: znamená to, že se budete živit pouze tímto nápojem - není povoleno žádné jiné jídlo.
Proč ten zákaz, a k čemu to všechno slouží?
Za prvé: musíte dát tělu šanci, aby nemuselo vynakládat žádnou energii k zažívání (zažívací proces spotřebuje až 60% ve stravě dodané energie) a mohlo ji využít na vlastní opravy.
Za druhé: budete-li se chtít podvést a sníte v průběhu citronádové diety nějaké jídlo, ublížíte si. V nejlepším případě budete mít pocit, že musíte umřít, a ať jste ateistou budete se modlit k Bohu, aby si vás vzal. V nejhorším případě upadnete do komatu a jestliže vás někdo hezky rychle nedostane do nemocnice, může si vás Bůh vzít sám od sebe… Proto - NEPODVÁDĚJTE!
To není legrace, ale velice vážná věc!
Nezapomeňte se pozorovat a během celého režimu citronády vést podrobný denní záznam o tom, jak se cítíte, jaké máte či nemáte příznaky.
V prvních 3 - 5 dnech bude tělo přizpůsobující se změně doslova řvát, z žaludku a tlustého střeva se budou linout velice nezvyklé zvuky a cosi vás bude neodolatelně pudit k ledničce. Nenechte se zlákat, netrapte se tím a nepropadejte panice!
V dalších 5 - 7 dnech tělo samo fixuje pomocí zeleninových živin, které se usadí ve střevech. Počítejte s tím, že v prvních několika dnech můžete ztratit na váze, ale tím se netrapte, budete hezčí a štíhlejší. Javorový sirup se postará o váš mozek a voda s citrónovou šťávou o tělesné funkce. Pamatujte, že sestáváme téměř ze 70% z vody.
Při pocitu hladu klidně vypijte jednu dávku citronády navíc nebo pijte vodu dle libosti. Sledujte jak se cítíte a veďte o tom podrobný zápis. Na dobu kdy budete v režimu citronádové diety si můžete vzít volno ze zaměstnání, ale není to nutné, budete mít vždy dostatek energie k práci, kterou pravidelně děláte.
Přechod na normální stravu
V zájmu zjednodušení popisu řekněme, že ukončíte citronádu desátým dnem (rekordy se pohybují mezi 40 až 80 dny).
Po desetidenním půstu je NEVYHNUTELNĚ NUTNÉ velice opatrně a pomalu přecházet zpět do normálu!!
Postup
Jedenáctý den postupně vypijte 1,5 – 2,5 litru čerstvě vylisované pomerančové šťávy, zředěné vodou v poměru 1:1 a vody dle libosti.
Dvanáctý den totéž, ale teď už pijte nezředěnou, čerstvě vylisovanou pomerančovou šťávu. Můžete také začít obnovovat střevní flóru pomocí kultury Acidophilus/Lactobacillus, podávané v prášku nebo v kapslích. Vynikající je zde Nutra bona symba s beta glukany.
Na třináctý den si znovu připravte 1,5 – 2,5 litru džusu. Tentokrát už to ovšem bude směs z celých pomerančů nebo grapefruitů, takže nápoj bude obsahovat nezředěnou, čerstvě vylisovanou pomerančovou šťávu i s dužinou v lehce zahuštěné konsistenci, ale musí to být tekuté. Můžete k tomu přidat i trochu čerstvě udělané mrkvové šťávy. Rozdělte si pití této směsi na celý den; případný pocit hladu zahánějte pitím vody dle libosti.
Čtrnáctý den si připravíte totéž na dopoledne. K obědu už můžete mít první mixovanou „čvachtanici“ z různých syrových plodů (žlutých, červených nebo oranžových) a k večeři si můžete dát totéž ze směsi syrových zelenin (tmavozelených). Jste-li hladoví, pijte buď čerstvé šťávy nebo vodu.
Patnáctý den si nachystáte totéž na ráno, ale k obědu už můžete mít první salát ze syrového ovoce a zeleniny. Avšak namísto abyste na posezení snědli ohromnou mísu, jezte salát po malých přesnídávkových dávkách celé odpoledne a k tomu pijte čerstvé šťávy nebo vodu. Večer si uvařte lehkou domácí zeleninovou polévku ze všech žlutých, oranžových, červených a tmavozelených zelenin, které seženete. Nepoužívejte k přípravě polévky žádnou sůl, žádnou mouku, ničím ji nezahušťujte; žádná koření - kromě kayenského nebo maďarského pepře či zázvoru.
Šestnáctý den začnete s hustým džusem z pomerančů (včetně dužiny) a k obědu si dejte už normální domácí zeleninovou polévku (ale žádný Masox a podobné směsi!). Po zbytek dne dne jezte nějaké plody nebo zeleninu v přesnídávkových porcích a pijte čerstvě vylisované šťávy nebo vodu. V večeru si dejte další porci zdravé domácí zeleninové polévky a zeleninový salát s čistým olivovým olejem. Po zbytek dne pijte čerstvé šťávy nebo vodu.
Spěte dobře.
Tím končí přechodné období po půstu. To ovšem neznamená, že sedmnáctý den slavnostně zahájíte několika pivy, klobásou nebo picou a k obědu spolykáte mísu vepřo-knedlo-zela s ještě více pivy… Ne! Tím byste dokonale zničili vše, co jste pro sebe až doteď udělali! Ale vím, že se vám to nestane, protože zatímco jste drželi citronádovou dietu, jistě jste mysleli dopředu a koupili nebo si vypůjčili nějakou vegetariánskou kuchařku, že? Takže teď budete vařit nápadité polévky a lahůdky a střídat je se syrovou zeleninou a saláty. Necpěte se, jezte pět či vícekrát denně. Pokračujte v pití 1,5 a více litrů vody nebo šťávy denně, sledujte a zapisujte pečlivě vše, co jíte, jak se cítíte, jak to vypadá s vaší energií, které příznaky už odezněly a jaké ještě zůstávají.
Závěrem
Tyto tři velmi jednoduché testovací kroky, nevyžadující nic víc než důslednost a sebedisciplínu, jsou zde proto, abyste měli na základě osobní zkušenosti příležitost ověřit si rozdíl, který může vyvolat troška pročištění a něco zdravé živé potravy. Tyto kroky by vám měly ukázat přímou cestu k nalezení „sýra“.
Jestliže jste nešvindlovali, měli byste se cítit mnohem mnohem lépe. S novou energií a nezamlženým mozkem se můžete vypravit za úplným uzdravením do říše bylin. Jen tam lze totiž nalézt ty správné přírodní enzymy, modulátory a regulátory - substance které vašemu tělu umožní samostatné rozhodnutí v jakém množství, kdy a kde je bude využívat. Bohužel, vaření, maso a nepřirozený způsob zpracování olejů, mouky a mléčných produktů přírodním látkám škodí a většinou je zničí tak, že už neprospívají, ale naopak nás pomalu zabíjí.
Pokud opravdu vážně uvažujete nad úplným dokončením obnovy a kypícím zdravím (tohle je jen test) musíte projít celkovým procesem v následujícím pořadí:
- zbavit se cizopasníků;
- vyčistit si játra, žlučník a ledviny;
- vyčistit střeva, znovu osadit vnitřní flóru, podpořit imunitní systém a nadledvinky a vše zakončit očistou krve a plic.
Že nevíte jak na to?
S nově získanou energií a zkušenostmi už jistě najdete cestu sami. Čtěte časopisy, knihy, projděte si internet, rozmlouvejte s jinými lidmi a přijdete na to, jak očistit všechny vaše orgány pomocí praktik a prostředků užívaných dávno předtím, než propukla pandemie „moderní petrochemické medicíny“.
Na cestě za zdravím objevíte kdo je Hulda Clark a budete číst její knihy, zjistíte kdo byl Royal Rife a čím se zabýval, vypátráte, co je zapper, kde si ho obstarat či jak postavit a jak použít. Zjistíte co je „Clustered“ nebo „Harmonic water“, co je Sterinol, co je pravý kefír z kavkazských hor, co umí kyslík nebo ozón a spoustu jiných věcí. Také zjistíte, co zapříčiňuje amalgam a fluoridy, jak špatný je Aspartam a jeho klony, co způsobují rafinované oleje a ztužené rostlinné tuky, a tak dále.
Na této cestě, trvající 6 až 24 měsíců, se naučíte mnoho. Myslete pozitivně, jednejte pozitivně, věřte sami v sebe a sebeopravné moudrosti vašeho těla - a zvítězíte! Jednoho dne na cestě za zdravím s překvapením zjistíte, že pokud je včas rozpoznána, je každá nemoc vyléčitelná, jestliže člověk má vůli a znalosti potřebné k návratu ke zdraví a životu bez nemocí.
Získáte vlastní akademickou hodnost a od tohoto okamžiku budete zodpovědně a znalecky pečovat o vlastní zdraví a budete mít plné právo být na to zatraceně hrdí!
Po celou dobu se pečlivě pozorujte, veďte si podrobný deník a poznamenejte si v něm všechno, co vám dopomohlo k vyléčení. Bude vám neocenitelným rádcem. Nakonec, když už budete bez potíží, si dejte slib: odstraním ze svého života napětí - jak je to jen možné. Každý rok si udělám jeden nebo dva výlety k hydroterapeutovi, každý rok si pročistím játra, žlučník, ledviny a plíce a každý rok budu po několik dnů v měsíci používat zapper.
Po zbytek dlouhého života pak ve vlastním zájmu nikdy nepoužívejte mikrovlnku, jezte jen jídla sestávající většinou ze zeleniny (více syrového, méně vařeného + plody) a něco ostatních proteinů. Vyhněte se bílému rafinovanému cukru, umělým sladidlům a přílišnému množství uhlohydrátů. Užívejte denně 2 - 3 polévkové lžíce za studena lisovaného lněného oleje (Omega 3+6) smísené s neslazeným jogurtem, vypijte denně přes 2,5 litru tekutin (pouze čerstvé doma udělané džusy + filtrovanou či horskou vodu) a nezapomeňte ani na každodenní sklenici pravého domácího kavkazského kefíru.
Pak budete štíhlí, šťastní a zdraví.
K.I.S.S & hodně štěstí!
----------------------------------------------------------
Vysvětlivky
[1] Nominalizmus je středověká filozofická nauka hlásající, že obecné pojmy jsou pouze výplodem našeho myšlení, pouhými jmény (flatus vocis = závany hlasu), eventuálně pojmy (terminizmus), za nimiž není skutečná existence. Opakem je realizmus. Zakladatelem byl Roscelin (asi 1050 - 1120), hlavním šiřitelem formy terminizmu byl William of Ockham (1285-1349), jenž jej rozvedl ve filosoficko-teologický systém. To je skutečný základ, o nějž se opírá „pravidlo Ockamovy břitvy“, k němuž se v nouzi jako k argumentu tak rádi uchylují moderní vědci, převážně bez znalosti jeho pozadí…
---------------------------------------------- (poprvé zveřejněno roku 1998, na webu od roku 2001) ---
ODKAZ SUMERSKÉ, ČÍNSKÉ A EGYPTSKÉ MEDICÍNY
"Můžeš dovést koně k vodě, ale nemůžeš je donutit pít."
(arabské přísloví)
Moderní lékařská věda se vydala jistými dosud rozvíjenými směry a její protagonisté rádi tvrdí, že není jiné cesty. To je hrubý omyl, který však nemohou napravit, protože je nikdo z nich nehledá. Nestačí totiž jednoduše pozměnit směr a přelakovat štítek nad ordinací. Nová cesta vyžaduje návrat až k samotným počátkům. Náznak jakési změny smýšlení se projevil v přijetí akupunktury, jejíž nesporné účinky sice nelze podložit žádnou z užívaných metodologií, avšak bylo empiricky zjištěno, že "to jaksi funguje"... I za touto metodou se však skrývají hluboké elementární znalosti, které se časem vytratily.
Kdyby "otcové moderní vědy" vyšli například z Platona, namísto z Aristotela, vypadala by fyzika úplně jinak, a nikdo nemůže tvrdit, že by nebyla stejně funkční, ne-li použitelnější, než současná. Každopádně by se fyzici netopili ve směšných problémech. Totéž a v míře, která se nás dotýká mnohem víc, platí o medicíně a způsobech léčby. Kdyby moderní medicína vyšla třeba z Béchampa, a ne z Pasteura, byli bychom úplně jinde. Pasteur "objevil baktérie" (viz Béchamp), ale jeho "objev" byl značně přeceněn! Baktérie a viry nejsou přítomny jen u akutních chorob, ale, jak bylo zjištěno, také u kažení zubů, žaludečních vředů a jiných nemocí, ještě donedávna přičítaných "špatné tělesné chemii" a genetickým deformacím.
Současná lékařská věda žel stále ještě zastává descartovské stanovisko, že člověk je stroj a pasteurovské dogma, že nemoci jsou buď infekčního, anebo genetického původu... NIC Z TOHO NENÍ PRAVDA.
Podle tohoto úzu bývá v prvním případě přisuzována vina poletujícím bacilům či virům, pacient ani lékař tudíž "za nic nemohou" a člověk je "léčen" -- za což zdatně platí tak dlouho, dokud nezemře... Je-li "chyba v genech", jsou obě zúčastněné strany opět "z obliga". Na rozdíl od prvního případu je člověk léčen trochu jinak, a platí za to tak dlouho, dokud nezemře...
Obojí přístup umožňuje maximalizaci zisků, a o to tady především jde. Nesmyslný "zdravotní systém", opovrhující skutečnou prevencí a pre-diagnostickými nástroji vyvinutými už před mnoha desetiletími, je financován "solidárním způsobem", což znamená, že lidé, kteří dosud nebyli převedeni z kategorie "člověk" do kategorie "bezbranný pacient", platí pod masivní hrozbou státním násilím za ty, které tato stále nenažranější mašinérie již pohltila. Obhajobou tohoto typu "zdravotnictví" je tvrzení, že je to jediný možný, a tudíž nevyhnutelný a nenahraditelný postup.
To vše je obrovská, byť na úrovni záměrně mizerně informovaných praktických lékařů zčásti nevědomá lež! Veškeré nemoci jsou léčitelné! I rakovina a CFS. Háček je v tom, že musí být jako takové včas rozpoznány; nesmí se propást stadium, ve kterém je léčba ještě možná.
Zde jsou velmi opomíjeny dosud jen zčásti využité možnosti hematologie a preventivní kontroly stavu střevní "flóry" (nikoli výtěry prováděné za účelem zjištění cukrovky či odebírání vzorků již "zabydlené" rakoviny!). Je-li lékař s to stanovit dnes užívanými a uznávanými způsoby a prostředky diagnózu, znamená to, že indikovaná nemoc (disharmonie energetického systému organizmu) započala už před 5 až 20 lety! V době kdy je možné stanovit klasickou diagnózu už vývoj choroby patrně překročil návratové stadium a v organizmu probíhá nezastavitelná řetězová reakce.
"Moderní léčba" tudíž logicky pozůstává pouze z částečné či úplné "demontáže" poškozených orgánů a tělesných částí a podávání drog, zmírňujících projevy následků. Původní příčina je neodstranitelná, protože se nikdo nikdy nepokusil o interpretaci údajně "zanedbatelných" tělesných signálů. Pak ovšem zbývá už jen polykat předražené léky, zaplatit notáři za závěť a zajistit si předplatné u Spolku přátel žehu (údajně sleva až 20%...). Všechno je byznys...
Kdyby pouhá třetina prostředků vybraných nemocenskými pokladnami byla investována ve formě dotací například do zemědělství, produkujícího ekologicky nezávadnou, levnou zeleninu, snížily by se během asi dvaceti let náklady na zdravotnictví o polovinu. Místo toho neustále rostou a stále větší sumy investujeme do chytrých a velmi drahých diagnostických zařízení, odhalujících pouze trestuhodná opomenutí minulých let. Výsledek je jasný - rostou zisky výrobců tomografů, umělých plic, ledvin a léčiv, zatím co na lidi odsouzené do role pacientů se stále více nedostává peněz.
Je sice krásné, podaří-li se občas zachránit pacienta onemocnělého rakovinou, i když to za takového přístupu lze opravdu považovat spíš za náhodný zázrak. Rovněž nelze nic namítat proti dialýze a oddělením ARO. Cílem opravdového zdravotnictví by však neměl být už předem prohraný boj s následky "civilizačních nemocí", jejichž původ tento název ostatně skvěle vystihuje, ale postupná nekompromisní eliminace jejich příčin. To se však jeví jako zcela nežádoucí ekonomickým zájmům farmaceutických společností a všech, kteří skvěle vydělávají na "rakovinovém průmyslu" (tak zní oficiální označení!) ...
Příklad: skutečná cena vitamínových tablet nepřesahuje cenu krabičky či tuby, v níž jsou zabaleny. Tedy asi 5 Kč. Jeden kilogram kyseliny L-askorbové, známější jako "vitamín C", stojí asi 300 Kč. Zkuste požádat ministra zdravotnictví o vysvětlení, proč lahvička tuzemského Celaskonu®, obsahující 4 gramy(!) téhož prášku slisovaného do 40 tablet společně s nějakým svinstvem, stojí více než 50 Kč.
Odpovědi se dočkáte jen stěží. V každé lékárně, které se rozrostly jako houby po dešti, snadno zjistíte, že cenové rozpětí - zisk - dosahuje u léčiv VŽDY několika tisíc procent! Ale neosočujte prosím lékárníky, ti za to nemohou.
Mnoho vitamínů nevyrábíme přestože bychom to uměli a upřednostňujeme jejich dovoz. Pokud bychom totiž začali s produkcí levných vitamínových koncentrátů pro vlastní potřebu, dostali bychom se do konfliktu z kartelem zahraničních farmaceutických koncernů, od nichž nakupujeme jiné "nezbytně potřebné léky"... Nemocenské pokladny, které o tom pochopitelně ví, proto odmítají zařadit vitamínové koncentráty mezi uhrazené položky.
Chceš kus zdraví, byť formou umělé náhražky? ZAPLAŤ! Prevence leží ve většině zemí světa mimo rozsah státních nemocenských systémů.
Zjistí-li se onemocnění včas, tedy ještě před bodem definitivního zvratu, je reálná naděje na vyléčení. Jádro problému totiž nespočívá v infekci, ani v genech, ale v tzv. "parazitních baktériích" a jejich úžasné schopnosti metamorfovat, v jejich schopnostech symbiózy a jimi produkovaných fermentech; plus "paměti atomů" a schopnosti jejich vzájemné komunikace na subatomární úrovni.
Jinak řečeno: pokud se jisté bakterie, bez nichž lidské tělo nemůže existovat, vyskytují v nesprávném poměru, jsou schopny měnit a upravovat vlastní nebo asimilovat cizí geny a v tomto spojení produkovat zdraví škodlivé odpadové sloučeniny či přímo rakovinotvorné bílkoviny.
Tato jejich schopnost je známa už delší dobu; vždyť na základě těchto znalostí jsou některé cíleně geneticky upravené baktérie využívány k výrobě léčiv, například inzulínu. Jenže i "cukrovku" v zásadě vyvolává činnost přebujelých střevních baktérií, které jsou od jistého okamžiku schopny upravit životní funkce organizmu hostitele, tedy i činnost žláz s vnitřní sekrecí, ve svůj prospěch! Cizopasník někdy může být velice prospěšný, pokud se nepřemnoží.
Na průběh onemocnění má bezprostřední vliv i to, jak nemocný a jeho okolí o dané nemoci smýšlí. Všichni víme, že strach může vyvolat silný průjem, což na druhou stranu ovlivní složení střevní flóry. A co když je tento strach permanentní?... Vše je v jednom a všechno souvisí se vším.
Jinými slovy:
Časté bolesti hlavy, nevolnosti a jiné nepříjemné či bolestivé příznaky "léčené" analgetiky, stimulačními chemikáliemi servírovanými úslužnými frontiéry farmaceutických koncernů s vražednou frází: "To nic není, vemte si prášek a bude to dobrý", jsou v 99% případů (nejedná-li se o poúrazový stav) příznakem nerovnováhy v organizmu, jejíž konečné důsledky dokáže naše medicína diagnostikovat až 5 - 20 let poté, kdy se nerovnováha vyvolávající v organizmu konečné onemocnění projevovala těmito "zanedbatelnými příznaky".
Základem sebeochrany tedy je prevence ve formě životosprávy, nic víc a nic méně.
Lidské tělo je vyvážený mnohokomponentní biologický zázrak, nikoli descartovský stroj, který lze snadno opravit přidáváním jakýchsi chemikálií. Jejich dvousetleté používání považuji za jednu z hlavních příčin degenerace a stále častějších selhání vnitřního biocomputeru řídícího náš imunitní systém.
-----------------------------------------
Chronický únavový syndrom (CFS)
Po třiceti letech zapírání a úporného popírání byla existence takzvané "choroby lenochů" konečně vzata na milost "lékařskou vědou". Ještě stále se tvrdí, že je neléčitelná a je jisté, že po 5 - 15 letech vždy končí rakovinou.
Čísla jsou více než alarmující
Na americkém kontinentě trpí CFS už přes 70% obyvatelstva a v Evropě i u nás se začíná objevovat stále častěji. I zde se oficiálně jedná o neléčitelnou chorobu. Ale, světe div se, řešení a úspěšná léčba leží v dávné minulosti. Je zdánlivě velice "primitivní", zato ale 100% účinná. Jenže o ní z důvodů, které rychle pochopíte, nechce nikdo ani slyšet. (menu)
V čem je problém?
Všechny vážnější až chronické nemoci vždy začínají ve střevním traktu. Zde může žít až 20 quintiliónů mikrobů (lidských buněk je jen 120 triliónů, takže statisticky vzato jsme spíše cosi jako pochodující nádoba na baktérie, než lidé...). A jelikož vše v zásadě funguje jako tužková baterie - každá věc má dva póly - totéž platí i o dění ve střevním traktu. Žijí tam dva typy "cizopasných mikrobů", které musí být v poměru 80/20, aby správně pracovaly naše životní funkce. Zvětší-li se poměr těch "špatných" nastává řetězová reakce, kterou sice lze zastavit a zvrátit, ale jen do té doby, než přemnožené baktérie začnou využívat většinu získávané energie samy pro sebe. Pak tělo začne doslova vyhnívat. Co může ukládá do nádorů, bujících zásluhou rakovinotvorných bílkovin produkovaných geneticky pozměněnými baktériemi, až nakonec vše dospěje k bodu, z něhož už není návratu (frekvence těla poklesne kvůli ztrátě energie z průměrných 65 MHz ke 40 MHz a tělo vedené pudem sebezáchovy paradoxně "odpojí" obranné mechanizmy).
POZOR! TENTO TEXT NENÍ NÁVOD K POUŽITÍ!
TOTO NEJSOU ŽÁDNÉ LÉKAŘSKÉ RADY "JAK NA TO", JDE POUZE O NÁSTIN STARÝCH LÉKAŘSKÝCH PRAKTIK!
Bez přístupu k uvedeným KVALIFIKOVANÝM odborníkům nebo kterékoliv z uvedených ingrediencí ("organic maple syrup" nebo originální kavkazský kefír) nemá smysl terapii zahajovat!
Doporučovaná léčba CFS + rakoviny, je-li alespoň 9 měsíců čas
Za účelem nastartování přirozených regeneračních schopností a imunitního systému je třeba:
1) Provést výplach střev (7 či 10× s 3 - 7 denními odstupy - tzv. "colon therapy");
NE OSOBNĚ, ALE JEN S POMOCÍ KVALIFIKOVANÉHO ODBORNÍKA NA HYDROTERAPII !!
Nejde o prostý klystýr decilitrem vody, ale o plynulý výplach střev několika litry destilované vody. Procedura trvá zhruba 45 minut a je k ní zapotřebí sada sterilizovaných nástrojů na jedno použití! (Viz např. stránky Dr. Kohoutové !)
2) přestat jíst cokoliv, co je v obchodech baleno, žádný alkohol, pivo, víno, mléko, sýry, těstoviny, pečivo, chléb, maso atd;
3) napojit se několikrát denně na elektrický zdroj 9 až 64 V určitých vlastností a frekvence - ZAPPER (Egypťané za tímto účelem používali elektrické sumce...);
VELMI KRITICKÝ BOD TERAPIE SE ZAPPERY:
NEPROVÁDĚJTE NIC "ZKUSMO", BEZ NAPROSTO DŮSLEDNÉHO DODRŽOVÁNÍ PODROBNÉHO NÁVODU, PŘILOŽENÉHO K PROFESIONÁLNĚ VYRÁBĚNÝM PŘÍSTROJŮM!
Následuje pročištění jater, žlučníku a ledvin.
4) jíst po 3 až 4 týdny jen řádně omytou čerstvou zeleninu a ovoce a pít 2 litry čisté filtrované vody denně;
5) poté podstoupit 3 až 4 týdenní hladovku, pít denně jen 4,5 litru směsi, která se skládá z určitého poměru čerstvě vymačkané citrónové šťávy smíchané s přírodním javorovým sirupem (organic maple syrup).
Javorový sirup v žádném případě nelze nahradit normálním bílým ani hroznovým cukrem, ani žádnou formu medu! Stejně tak nelze nahradit šťávu čerstvě vymačkanou z citrónů "citrónovou šťávou" zakoupenou v obchodě!
Nejde o sladkost směsi, ale o obsah v ní obsažených minerálních látek!
V této době se už tělo začne samo opravovat, je však třeba mu ještě pomoci přímo u jádra věci;
6) získat bakteriální kulturu pravého kavkazského kefíru (ne náhražky z obchodu...), dělat si ho doma a pít nejméně po 6 měsíců litr denně, přitom nadále udržovat zeleninovo-ovocnou dietu, nejíst žádné polotovary ani hotová jídla z obchodu, žádnou restaurační stravu, žádnou pizzu atd.
V průběhu celé terapie si musíte zachovat pozitivní myšlení!
Svou nemoc nesmíte nenávidět, ani se jí bát - musíte ji mít rádi!
--------------------------------------------
Varovné tělesné signály
Naše tělo je neuvěřitelně komplikovaný nástroj odkázaný na nepřetržité a bezchybné vykonávání mnoha složitých funkcí současně. Obdobně jako hi-tech přístroje je vybaveno informačním systémem se zpětnou vazbou (biofeedback).
Bohužel, pochopit jeho rozsah, velikost a signály je extrémně obtížné. Nelze však pochybovat o tom, že tento zpětnovazební systém nepřetržitě poskytuje celou řadu neomylných informací o našem fyzickém, mentálním i duševním stavu.
Tělo vždy varuje předem. Pokud umíme pozorovat a naslouchat, naučíme se dekódovat jeho výstrahy. Pokud si existence některé z vnějších nebo vnitřních součástí vašeho těla nejste vůbec vědomi a neznáte žádný z dále uvedených signálů, jste velmi fit a jistě zcela zdraví.
Signály oznamující blízký výpadek nebo vážné ohrožení některé z tělesných funkcí
(pořadí není rozhodující)
01. Jakýkoliv druh bolesti kdekoli
02. Cítíte se dlouhodobě nesvůj(á)
03. Krátkodobý pocit tělesného nepohodlí
04. Pocit (návaly) horka
05. Pocit chladu
06. Občasný bodavý pocit, kdekoli
07. Pocit tlaku, kdekoli
08. Občasné chvění / třesavka
09. Občasná prokřehlost
10. Občasný pocit tísně
11. Otok, kdekoli
12. Občasný pocit "brnění"
13. Bolest zubů
14. Krvácející dásně
15. Změna barvy zubů
16. Skřípání zuby ve spánku
17. Křehké nebo zbrázděné nehty
18. Neobvyklá forma / barva nehtů
19. Potíže s dutinami
20. Pocit hořkosti nebo vyprahlosti v ústech
21. Suchá pleť nebo suché skvrny na pokožce
22. Změna barvy jazyka
23. Otékající jazyk
24. Povlak na jazyku
25. Vyschlé / popraskané rty
26. Občasné ekzémy / afty
27. Úbytek vlasů nebo tělesného ochlupení
28. Bezdůvodné pocení
29. Nepříjemný pocit při močení
30. Neobvyklá ztráta tělesné váhy
31. Pobledlá tvář nebo rty
32. Praskání pleti
33. Zvonění v uších
34. Ztráta chuti
35. Ztráta čichu
36. Krví podlité oči
37. Ztráta snění
38. Ztráta chuti k jídlu
39. Přerušovaný spánek
40. Neodolatelná chuť na cukr / čokoládu
41. Žádné nutkání na stolici po 48 hodin
42. Pocit "ztráty kusu těla" při vyprázdnění
43. Změna kvality / konzistence stolice
44. Zažívací potíže
45. Několikadenní průjem
46. Zácpa
47. Krev ve stolici
48. Neobvyklé zvuky ve střevech
49. Silné zvracení
50. Zvýšené nadýmání
51. Pocit plnosti nebo nadmutí
52. Červený obličej / nos / líce
53. Potíže s koncentrací
54. Bezdůvodná únava po několik dnů
55. Příležitostně "krátký dech"
56. Pocit většinou chladného těla / údů
57. Bezdůvodné stavy mentálního vyčerpání
58. Ztráta "mozkové jiskry" / "mozek jako v mlze"
59. Nedostatek odvahy / iniciativy
60. Špatná paměť / zapomínání
61. Neosvěžující spánek
62. Ztráta vnímání souvislostí
63. Bezdůvodné noční probouzení
64. Pocení ve spánku
65. Bušení srdce
66. Svědící puchýřky na pleti
67. Kapání z nosu
68. Krvácení z nosu
69. Nespavost
70. Úzkost
71. Závrať
72. Ztráta pohlavní touhy
73. Vnímání přítomnosti některých kostí
74. Tělesný neklid
75. Nejasné barevné skvrnky v zorném poli
76. Ztráta předchozích zájmů
77. Občasné vidění skvrn červené barvy
78. Plovoucí tečky v zorném poli
79. Změna barvy / pachu moči
80. Bezdůvodný výskyt modřin
81. Vysoký krevní tlak
82. Poševní výtok
83. Změny barvy pokožky
84. Křečové žíly
85. Chladné údy
86. Přecitlivělost vůči chladu
87. Strupy v nose
88. Pocit plnosti v hrudníku
89. Mentální neklid
90. Radikální zvraty nálad
91. Migrény / bolení hlavy
92. Těžkomyslnost / nešťastnost
93. Agresivní sklony
94. Pocit těžkosti těla / údů
95. Bolesti v kolenech / kloubech
96. Brnění konečků údů
97. Nachové skvrny po těle
98. Oteklé nohy / kotníky
99. Svědění v uchu nebo na ušním boltci
Pročetli jste si, co to obnáší, našli jste se v několika, či dokonce v mnoha bodech,
a chcete proti tomu a hlavně PRO SEBE skutečně něco udělat?
© gewo+ 2001
(Škoda, že jsem to tehdy nepojmenoval "Nová česká medicína"
)
Jak na únavový syndrom a chronické choroby
Pro začátek si uvedeme prostý, ale málo známý poznatek, na nějž mne před lety upozornil jeden z mých slavných kolegů. Byl jedním z oněch pionýrských výzkumníků, patřících k vědecké galérce laboratorního charakteru. Jednoho dne v rozhovoru se mnou nečekaně, zato však velmi rezolutně prohlásil: „Během třiceti let psycho-biologických studií se mi podařilo ověřit, že lidé jsou mnohem pitomější než krysy!" Podivil jsem se, ale on vzápětí své tvrzení podložil"
Stačí jednoduchý pokus. Dáte krysu do bludiště a na konec jeho levé chodbičky několikrát po sobě umístíte sýr. Jakmile krysa po několika zkušenostech zjistí, že sýr je většinou tam nalevo, bude pak na křižovatce chodbiček už pravidelně odbočovat vlevo. Pokud jí sýr přemístíme vpravo, krysa se znovu půjde podívat nejdřív doleva a teprve poté, až zjistí, že tam nic není, začne hledat jinde.
Věřte nebo ne, co se týče hledání cesty k „odměně“ je lidský tvor značně nezpůsobilý. Člověk, tato domněle „výše vyvinutá bytost“ je mnohem „chytřejší“. I když nalezne svůj „sýr“ několikrát po sobě vždy na levé straně, pravidelně a vždy vyrazí napřed vpravo a hledá tam, kde nic není. Poté začne systematicky prohledávat celé bludiště - přestože z předchozí zkušenosti ví, že hledaný „sýr“ byl v devíti případech z deseti vlevo.
Po třicetiletém výzkumu se nabízí jediné přijatelné vysvětlení - náš mozek je jaksi natvrdo propojený… tak, abychom jednali přesně tímto způsobem! Je to přírodní zákon.
Platnost tohoto „ústředního Prvního Zákona lidského chování“ byla ověřena nesčetnými testy a je snadno vysledovatelná v každodenním životě. Tento zákon praví, že lidé mají mocný sklon uplatňovat ze všeho nejdřív všemožné špatné volby, a ospravedlňovat tento iracionální postup stále složitější spletí „racionálních důvodů“. Teprve poté, až už jsou prozkoumány všechny varianty vyplývající ze špatné volby, a stále složitější vysvětlení jejich domnělé správnosti se změní v nepochopitelný blábol, jsou lidé (stále ještě plni nedůvěry) ochotni vzít v úvahu kouzelnou moc zkušeností a jednoduchosti. Pak už stačí prostě jít, odbočit vlevo a získat svůj „sýr“ prakticky ihned.
Nevysvětlitelný odpor k jednoduchosti a mocná touha babrat se ve složitých řešeních člověka vybavuje podivuhodnou neschopností, s níž pravidelně „míjí svůj sýr“. Zajímavé je, že této (ne)schopnosti exponenciálně přibývá s výší vzdělání a mírou zodpovědnosti, danou postavením toho kterého jedince. Prapodivné chování nutící člověka vytrvale a tvrdošíjně hledat správné odpovědi na nesprávných místech, bychom v celé krysí populaci nebo i u jiných, a mnohem nižších, forem života marně hledali.
Životní zkušenost říká, že pokud se naše činy, výklady, konstrukce či teorie, týkající se libovolného problému, začínají topit ve složitostech, jsou s největší pravděpodobností mylné. Ve výkladu stále propracovanějších modelových „vysvětlení“ vesmíru, společnosti, zdravotnictví, chování atd., nám trvale uniká jednoduchý společný jmenovatel. Pátrání po něm zcela ignorujeme právě kvůli pevné víře, že složité problémy nemohou mít jednoduchá řešení…
Jistý čas jsem se zabýval simulacemi velmi rozvinutých, spletitých až překomplikovaných situací a pokoušel se touto cestou vědecky objasnit, proč věci fungují (ve skutečnosti tak ale nefungovaly) a jak budou fungovat pod ještě komplexnější teorií (a byly opět nefunkční…).
Trvalo to dlouho, ale pak jsem konečně jednoho dne zjistil, že patřím k stádu překomplikovaných, vše komplikujících pitomců!
Problém s přitom snadno vyřeší prostým návratem k jádru věcí a jednoduchým „krysím smyslům“, protože pak obvykle rychle odpadnou všechny složitosti. Testoval jsem to pak mnohokrát na rozličných věcech, a v 97 ze 100 případů dospěl k správným řešením. Z těchto důvodů jsem stále přesvědčenější o správnosti tohoto přístupu, a proto vůči sobě samému, na ostatních a celém okolí aplikuji tuto metodu, jíž říkám „K.I.S.S“. Ne, není to název kdysi oblíbené hudební skupiny, ale terminus-technikus říkající: „Dělej to jednoduše, hlupáku!“ (Keep It Simple, Stupid!) Vědci užívají kultivovaněji znějící pravidlo „Ockhamovy břitvy“ zděděné ze 14. století - tedy: „Je-li všechno ostatní stejné, pak je ta nejjednodušší teorie nejlepší.“ (William z Ockhamu byl šiřitelem nominalizmu [1], považujícím obecniny za konvence, které jsou přirozeným předpokladem poznávání přírody. Jeho pohled bývá označován jako psychologický konceptualismus. Původní Ockhamovo tvrzení v latině je záporné prohlášení: „Frustra fit per plura quod potest fiery per pauciora" s pozitivním významem: „Je nesmyslné dělat s více, co lze udělat s méně.“) Příroda to všude potvrzuje a nabízí elegantní a jednoduchá přirozená pravidla s možností všestranného využití, jen je pochopit. Jako příklad může posloužit Thomsonův (ne Einsteinův!) vztah E=mc2. Lze předpokládat, že základní rovnice jednotné teorie polí bude korektní a funkční jen tehdy, bude-li stejně elegantní a prostá.
Dobrá. Ale jak do toho zapadá únavový syndrom (CFS) a jiné chronické choroby?
Ukázali jsme si, že složitost má vždy kořeny v jednoduchosti. Abychom rozmotali zdánlivě nepřehledný propletenec, musíme se vrátit k počátkům.
Záznamy o prvním významnému nárůstu výskytu CFS a rakoviny pocházejí z konce II. světové války. Čím byla tato doba zvláštní? Čím se odlišovala od předchozích desetiletí?
Krátce po válce se do měst nahrnul příval lidí z venkova, přírodní zemědělství se nezadržitelně měnilo v chemické a nový způsob spotřebního života s sebou přinesl větší tlaky a napětí. Trh s potravinami brzy ovládly polotovary a rychlé občerstvení a obklopili jsme se plasty. V následujících třiceti letech přibývalo „nových“ mikrobů, účinnost antibiotik klesala a vynořily se nové choroby.
Ještě stále nevidíte souvislosti?
Ano, je to tak: zjevnou příčinou CFS a mnoha dalších „chronických a smrtelných chorob“ je kvapná a pokračující změna přirozeného životního prostředí. K horšímu. Otravujeme se sami, například tím, že každý den, celosvětově viděno, zavádíme do našeho životního prostředí na 30 000 nových chemických sloučenin, aniž by se někdo příliš trápil úvahami nad nepříznivými vlivy, které mohou mít na nás i ostatní pozemský život.
Nepřirozená strava, chemické, nic neléčící „udržovací medikamenty“, permanentní stres, jemuž jsme vystaveni, to vše se seskupuje ve stále silnějším týmu bojujícímu proti nám. Tato neblahá směsice kompromituje imunitní a zažívací systém a rozvrací metabolismus a vnitřní mikrobiální rovnováhu našeho těla. Patogeny a cizopasníci postupně získávají převahu a v ochranném doprovodu nestravitelných chemikálií, určených k prodloužení skladovatelnosti masově produkovaných potravin a polotovarů, nacházejí cesty do krevního řečiště. Pak už je to jen řetězová reakce s rostoucí systémovou složitostí a stovkami příznaků.
Jako každá řetězová reakce má i tato určitý bod, z něhož už není návratu. Rakovina je všude na postupu a systémy státní zdravotnické péče se navzdory astronomicky vysokým investicím po celém světě hroutí.
Je K.I.S.S. řešením i v tak složité situaci?
Jistě! Říká nám, že abychom to zvrátili, musíme jen znovu začít jíst, pít a žít jako lidé před 80 lety! Kvůli tomu ovšem nemusíme zapudit moderní techniky a uchýlit se do jeskyní. V posledních letech se novou cestou vydalo už mnoho lidí. Například podle údajů Ministerstva zemědělství USA se v uplynulých deseti letech zvýšil podíl produkce ekologických produktů 45-krát.
Ale pozor! K.I.S.S. v dnešních podmínkách vůbec neznamená rychle, levně a snadno! Bude od vás vyžadovat úsilí, sebeobětování i něco peněz. Podle toho, jak dlouho kdo trpí CFS či jinou chronickou chorobou, potrvá návrat ke zdraví s K.I.S.S. asi 6 až 24 měsíců. Velmi přitom záleží na cílích, které si stanovíte a na vaší víře v konečné vítězství nad chorobou. Včasná prevence je proto o to důležitější.
Jak na to?
Pro začátek je podstatné ujasnit si několik základních, ale rádo opomíjených věcí.
-- Musíte si především opravdu plně uvědomit, že máte jen toto tělo a během tohoto života už nedostanete žádné jiné.
-- Chcete si udržet v pořádku tělesné funkce, být zdraví a plní energie, nebo vyčerpaní a nemocní trpět dlouhá léta v bolestech, než předčasně zemřete?
-- Jaký máte žebříček hodnot - dáte přednost novému autu, televizoru, či bůh ví čemu jinému, před sebou samým? Opravdu vážně se zamyslete nad tím, co chcete.
-- Chcete trpět? Dobře, pak neztrácejte čas dalším čtením.
-- Chcete být zdraví? Správné rozhodnutí… ale jak toho chcete docílit? Chcete se snad uzdravit tak, že péči o své vlastní zdraví a tělo přenecháte někomu jinému, nebo o ně raději budete pečovat sami?
Váháte?
Zamyslete se. Je to vaše vlastní tělo a vaše vlastní zdraví, pravda? Proč by to tedy mělo někoho jiného vůbec zajímat? Pokud to někoho zajímá, pak pouze z ryze ekonomických důvodů; myslí jen na svůj zisk, ne na váš užitek!
-- Odpovězte si bez dlouhého přemýšlení na otázku: Co je mocnější? Mladá věda, nebo prastaré rostliny? Přirozené „krysí“ smysly okamžitě řeknou, že historie umělých „léčiv“ - jež jsou v lepším případě jen ubohými kopiemi z kontextu vytržených přírodních sloučenin - je kratší než 100 let. Sloučeniny produkované přirozenou cestou rostlinami naproti tomu mají historii delší než 3 miliardy let. Z „krysího“ hlediska jsou umělé „léky“ okamžitě mimo soutěž!
Už víte, v čem je jádro věci?
Pokud se rozhodnete zůstat dlouho naživu ve zdraví díky vlastní péči, pokuste se projít třemi následujícími testy. Ukáží vám, na které straně chodby schovali váš „sýr“. Pomohou vám pochopit z čeho pramení CFS a ostatní chronické choroby, odhalíte vrozené schopnosti vlastního těla a rozpoznáte, do jaké míry musíte poopravit to, v co dnes věříte, své představy, názory, cíle a priority.
Postup
„Co nás předčasně usmrtí je vždy pomsta těch, které jsme včas nevzali na vědomí.“ Čínské přísloví
Lidem nedochází pravý smysl slova, běžně používaného i v češtině při popisu činnosti zažívacího ústrojí či obecně tělesných funkcí. To slovo je mikroflóra a doslovně znamená „droboučké rostliny“. Ty, když s nimi zacházíme špatně, se brání, změní nás v rostlinu a skončíme -- v květináči…
Ze všeho nejdřív si pořiďte větší diář a hned od první strany, a dále, co nejpřesněji popište veškeré nedobré pocity a příznaky (dále P&P), které u sebe pozorujete v posledním půlroce. Nepospíchejte, dejte si načas. Vzpomeňte si kdy se poprvé projevily a všechny podrobně popište. Nevíte-li si rady, nahlédněte pro inspiraci na seznam 99 příznaků uvedených na konci článku. Není snad nutné připomínat, že budete-li přitom podvádět, podvedete jen sami sebe. Vypište si také všechno, co vás v životě stresuje a označte původce těchto tlaků (stresory).
Až budete hotovi s inventurou P&P, přistupte ke prvnímu, níže popsanému kroku. Přitom si buďte vědomi, že než se začnete cítit lépe, budete se zprvu cítit mnohem hůř. Nepropadejte panice. Veďte si podrobné záznamy o tom, co jíte, jak se cítíte, a co si myslíte o vaší nemoci. Myšlenky jsou „věci“ a nemoc je také věc, která čerpá svou energii z vašich starostí, nenávisti, stresu, smutku, strachu a negativního myšlení. Mějte svou chorobu za nejlepšího přítele, mějte ji rádi a představujte si sami sebe (buďte stále specifičtí), jako byste už byli zase úplně zdraví a plní energie. To vaši nemoc skutečně oslabí.
Pokuste se vyloučit ze života tolik stresu kolik jen můžete a nevěřte nikomu, kdo říká, že mezi stresem a nemocí či myslí a tělem neexistuje přímé spojení. Jestliže se po prvním kroku začnete cítit lépe, přistupte k druhému. Nepřestávejte si vést podrobný denní záznam o příznacích, reakcích a pocitech, mějte vaši nemoc rádi a pohlížejte na sebe jako na zdravé.
Až zabere druhý krok přistupte k třetímu. A opět: denně podrobně zapisujte pozorované příznaky, reakce, pocity, mějte rádi vaši nemoc a představujte si, že jste zdraví.
Když dokončíte třetí krok vezměte si den volna a uchylte se na nějaké tiché, klidné místo. Vraťte se v deníku úplně na začátek a porovnejte záznamy první inventury P&P z doby před prvním krokem s pocity a příznaky, zaznamenanými po ukončení třetího kroku. Tak. A jak to s vámi vypadá? Nesnází ubylo, že? Jste skutečně čistší, lehčí a zdravější. Jiskříte životem a energií, již jste neměli už měsíce nebo dokonce i léta.
Kdo nepocítí žádný rozpoznatelný rozdíl, podvedl sám sebe.
Škoda. Ale může to zkusit znova.
Testy
První krok.
Vyhledejte spolehlivého hydroterapeuta, který vám pomůže od ztvrdlých zbytků nestráveného jídla a jedovatého odpadu, vrostlého do tlustého střeva. Dohodněte si termíny pro jednu nebo dvě hydroterapie v rozmezí jednoho týdne, anebo se po prvním ošetření přizpůsobte doporučení hydroterapeuta. Celkem bude zapotřebí nejméně šesti výplachů. Máte-li přes 50 a jíte maso, bude jich pravděpodobně nutné provést i více. Pamatujte, že i auto s pečlivě udržovaným motorem nemůže podat žádný výkon, má-li ucpaný výfuk.
Na celou proceduru budete potřebovat dva až šest týdnů. Zařiďte si také každodenní saunu. Začněte s půlhodinou a pobyt v sauně postupně prodlužujte jak dlouho snesete, třeba i na hodinu. Je docela možné, že po sauně dostanete vyrážku. Žádnou paniku, ničím jste se tam nenakazili. Je to naopak dobré znamení, protože s potem odcházejí první jedy, a to může trvat i měsíce.
Druhý krok.
Změna stravy. Když si sjednáte termín pro hydroterapii, přestaňte po 2 - 3 dnech požívat jídla a nápoje, které jste dosud jedli, a na které jste byli zvyklí. Přestaňte do těla dodávat vše, co obsahuje bílý cukr, mouku jakéhokoli druhu a v jakékoli formě moučných výrobků, jakékoli maso a masné výrobky, mléko i takzvané mléko (pasterizované nebo UHT kapaliny) a mléčné výrobky, „zdravé“ ztužené tuky a rafinované směsi olejů neurčitého složení a původu. Dále nekonzumujte nic, co je v obchodech pěkně zabaleno v plechovkách, lahvích nebo jinak. Žádný alkohol, žádné pivo, žádnou Pepsi, Colu či jiné šumivé nápoje. Především nic „lite“!
Pokud si myslíte, že bez masových proteinů nelze přežít, vezměte v úvahu, že ta největší pozemská zvířata jsou vegetariáni. Odkud berou potřebné proteiny? Z rostlin a plodů - nejí žádné maso a žádné vařené jídlo, vše, co jí, je syrové.
Z předchozí stravy na novou postupně přecházejte během 2 - 3 dnů. Od této chvíle budete jíst pouze saláty z ekologicky čisté a čerstvé syrové zeleniny (zatím žádné plody) a pít hustší zeleninové šťávy – žádné „zaručené produkty“ z TetraPacku z obchodu, ale vlastnoručně udělané doma, v odšťavovači nebo mixéru. Pijte je buď čisté nebo ředěné odfiltrovanou vodou v poměru 1:1, potřebujete-li ušetřit. Každý den, podle potřeby, vypijte 1,5 až 3 i více litrů těchto šťáv. Zaženou hlad i žízeň. Je jedno jakou zeleninu použijete, ačkoli zelenina červené, oranžové a tmavozelené barvy je nejlepší. Nejezte nic jiného, než syrové saláty a nepijte nic, než tyto šťávy a čistou odfiltrovanou vodu.
Co se vody týče použijte vhodný filtr, ale nejlepší bude, když si ji sami načerpáte z některého z lidově proslulých horských pramenů. Všechny další poznámky o vodě se týkají takto upravené nebo horské vody, která nesmí obsahovat žádný chlór, fluoridy a CO2!
K přípravě salátů používejte jen čistý, panenský, za studena lisovaný olivový nebo lněný olej. (Například oleje od Country Life; k dostání v prodejnách Vega.)
Jako doplněk můžete denně brát B-komplex a 3 až 5g vitamínu C. Držte se stále v dosahu toalety a vždy zkontrolujte, co jste „vyprodukovali“. (Pro někoho možná nezvykle otevřené řádky o tom, jak se z těchto „produktů“ poučit, jsou v následujícím příspěvku.)
Pokračujte s novým stravováním po celou dobu hydroterapie. Velmi pravděpodobně shodíte trochu na váze, ale to nikomu neuškodí. Stále se sledujte a každodenně si poznamenávejte jak se cítíte. V průběhu tohoto kroku rovněž můžete dostat vyrážku (viz obrázek), naznačující, co se vám kde čistí. Opět platí: nepanikařit a pokračovat. Je to boj.
Třetí krok.
Ukončili jste hydroterapii a většinu škodlivých starých usazenin ve střevech mezitím nahradily zeleninové živiny. Teď jste připraveni na desetidenní zážitek s citronovou dietou (dále citronáda). K tomu potřebujete alespoň 4,7 litru čistého javorového sirupu. (Nekupujte ale žádné nezaručené „originální“ sirupy v láhvi; jsou to náhražky, v nichž bývá jen roztok obyčejného cukru, barvivo a chemická příchuť.)
Dále budete potřebovat něco přes 50 citrónů, trochu čerstvého kayenského nebo maďarského pepře, něco zázvoru a více než 40 litrů vody.
Citrónovou šťávu v žádném případě nelze zaměnit náhražkou v plastikové lahvi z obchodu; musí být vždy čerstvě vylisovaná ze zralých plodů!
Než začnete s citronádou přestaňte jíst zeleninu (a cokoli jiného) a v následujících dvou dnech pijte denně jen 2 - 3 litry čerstvě vymačkaného pomerančového nebo grapefruitového džusu. Nikdy ne hotovou šťávu z obchodu! Třetí den použijte jemné rostlinné projímadlo (nebo až 15g jednorázovou dávku vitamínu C, zapitou půllitrem vody) a týž den postupně vypijte ještě 2 - 3 litry vody. Nic víc. Žádné jídlo ani jakýkoli jiný nápoj.
Další den hned zrána začnete s citronádou. Opět, nezapomeňte se vždy zdržovat poblíž toalety, pozorujte se, pište denně podrobný diář a v příštích 15 dnech přestaňte navštěvovat saunu.
RECEPT
VAROVÁNÍ!
Nijak „po česku“ nepozměňujte nebo nenahrazujte následující přísady nebo poměry ničím, co zde není výslovně uvedeno. Jinak si můžete ublížit! Tuto po staletí používanou recepturu otestovaly milióny lidí na celém světě.
Jednu dávku citronády tvoří směs těchto složek
- 30 ml čerstvě vymačkané citrónové šťávy
- 30 ml pravého, tmavého přírodního javorového sirupu (D - grade)
- 1 malá kapka koncentrované šťávy z čerstvé kayenské papriky nebo maďarského pepře
- 300 ml čisté filtrované (nebo horské) vody
--------------------------------------------------------------------------------
Dávku dobře smíchejte dohromady dřevěnou či plastovou lžící (nikdy ne kovovou!) a pomalu, během 5-10 minut, vypijte. Denně budete muset vypít alespoň 10 dávek této citronádové směsi (vážíte-li přes 75kg, lépe 12) po dobu minimálně deseti dnů. Můžete případně i déle, pokud budete cítit potřebu a mít potřebné zásoby.
Aby bylo úplně jasno: znamená to, že se budete živit pouze tímto nápojem - není povoleno žádné jiné jídlo.
Proč ten zákaz, a k čemu to všechno slouží?
Za prvé: musíte dát tělu šanci, aby nemuselo vynakládat žádnou energii k zažívání (zažívací proces spotřebuje až 60% ve stravě dodané energie) a mohlo ji využít na vlastní opravy.
Za druhé: budete-li se chtít podvést a sníte v průběhu citronádové diety nějaké jídlo, ublížíte si. V nejlepším případě budete mít pocit, že musíte umřít, a ať jste ateistou budete se modlit k Bohu, aby si vás vzal. V nejhorším případě upadnete do komatu a jestliže vás někdo hezky rychle nedostane do nemocnice, může si vás Bůh vzít sám od sebe… Proto - NEPODVÁDĚJTE!
To není legrace, ale velice vážná věc!
Nezapomeňte se pozorovat a během celého režimu citronády vést podrobný denní záznam o tom, jak se cítíte, jaké máte či nemáte příznaky.
V prvních 3 - 5 dnech bude tělo přizpůsobující se změně doslova řvát, z žaludku a tlustého střeva se budou linout velice nezvyklé zvuky a cosi vás bude neodolatelně pudit k ledničce. Nenechte se zlákat, netrapte se tím a nepropadejte panice!
V dalších 5 - 7 dnech tělo samo fixuje pomocí zeleninových živin, které se usadí ve střevech. Počítejte s tím, že v prvních několika dnech můžete ztratit na váze, ale tím se netrapte, budete hezčí a štíhlejší. Javorový sirup se postará o váš mozek a voda s citrónovou šťávou o tělesné funkce. Pamatujte, že sestáváme téměř ze 70% z vody.
Při pocitu hladu klidně vypijte jednu dávku citronády navíc nebo pijte vodu dle libosti. Sledujte jak se cítíte a veďte o tom podrobný zápis. Na dobu kdy budete v režimu citronádové diety si můžete vzít volno ze zaměstnání, ale není to nutné, budete mít vždy dostatek energie k práci, kterou pravidelně děláte.
Přechod na normální stravu
V zájmu zjednodušení popisu řekněme, že ukončíte citronádu desátým dnem (rekordy se pohybují mezi 40 až 80 dny).
Po desetidenním půstu je NEVYHNUTELNĚ NUTNÉ velice opatrně a pomalu přecházet zpět do normálu!!
Postup
Jedenáctý den postupně vypijte 1,5 – 2,5 litru čerstvě vylisované pomerančové šťávy, zředěné vodou v poměru 1:1 a vody dle libosti.
Dvanáctý den totéž, ale teď už pijte nezředěnou, čerstvě vylisovanou pomerančovou šťávu. Můžete také začít obnovovat střevní flóru pomocí kultury Acidophilus/Lactobacillus, podávané v prášku nebo v kapslích. Vynikající je zde Nutra bona symba s beta glukany.
Na třináctý den si znovu připravte 1,5 – 2,5 litru džusu. Tentokrát už to ovšem bude směs z celých pomerančů nebo grapefruitů, takže nápoj bude obsahovat nezředěnou, čerstvě vylisovanou pomerančovou šťávu i s dužinou v lehce zahuštěné konsistenci, ale musí to být tekuté. Můžete k tomu přidat i trochu čerstvě udělané mrkvové šťávy. Rozdělte si pití této směsi na celý den; případný pocit hladu zahánějte pitím vody dle libosti.
Čtrnáctý den si připravíte totéž na dopoledne. K obědu už můžete mít první mixovanou „čvachtanici“ z různých syrových plodů (žlutých, červených nebo oranžových) a k večeři si můžete dát totéž ze směsi syrových zelenin (tmavozelených). Jste-li hladoví, pijte buď čerstvé šťávy nebo vodu.
Patnáctý den si nachystáte totéž na ráno, ale k obědu už můžete mít první salát ze syrového ovoce a zeleniny. Avšak namísto abyste na posezení snědli ohromnou mísu, jezte salát po malých přesnídávkových dávkách celé odpoledne a k tomu pijte čerstvé šťávy nebo vodu. Večer si uvařte lehkou domácí zeleninovou polévku ze všech žlutých, oranžových, červených a tmavozelených zelenin, které seženete. Nepoužívejte k přípravě polévky žádnou sůl, žádnou mouku, ničím ji nezahušťujte; žádná koření - kromě kayenského nebo maďarského pepře či zázvoru.
Šestnáctý den začnete s hustým džusem z pomerančů (včetně dužiny) a k obědu si dejte už normální domácí zeleninovou polévku (ale žádný Masox a podobné směsi!). Po zbytek dne dne jezte nějaké plody nebo zeleninu v přesnídávkových porcích a pijte čerstvě vylisované šťávy nebo vodu. V večeru si dejte další porci zdravé domácí zeleninové polévky a zeleninový salát s čistým olivovým olejem. Po zbytek dne pijte čerstvé šťávy nebo vodu.
Spěte dobře.
Tím končí přechodné období po půstu. To ovšem neznamená, že sedmnáctý den slavnostně zahájíte několika pivy, klobásou nebo picou a k obědu spolykáte mísu vepřo-knedlo-zela s ještě více pivy… Ne! Tím byste dokonale zničili vše, co jste pro sebe až doteď udělali! Ale vím, že se vám to nestane, protože zatímco jste drželi citronádovou dietu, jistě jste mysleli dopředu a koupili nebo si vypůjčili nějakou vegetariánskou kuchařku, že? Takže teď budete vařit nápadité polévky a lahůdky a střídat je se syrovou zeleninou a saláty. Necpěte se, jezte pět či vícekrát denně. Pokračujte v pití 1,5 a více litrů vody nebo šťávy denně, sledujte a zapisujte pečlivě vše, co jíte, jak se cítíte, jak to vypadá s vaší energií, které příznaky už odezněly a jaké ještě zůstávají.
Závěrem
Tyto tři velmi jednoduché testovací kroky, nevyžadující nic víc než důslednost a sebedisciplínu, jsou zde proto, abyste měli na základě osobní zkušenosti příležitost ověřit si rozdíl, který může vyvolat troška pročištění a něco zdravé živé potravy. Tyto kroky by vám měly ukázat přímou cestu k nalezení „sýra“.
Jestliže jste nešvindlovali, měli byste se cítit mnohem mnohem lépe. S novou energií a nezamlženým mozkem se můžete vypravit za úplným uzdravením do říše bylin. Jen tam lze totiž nalézt ty správné přírodní enzymy, modulátory a regulátory - substance které vašemu tělu umožní samostatné rozhodnutí v jakém množství, kdy a kde je bude využívat. Bohužel, vaření, maso a nepřirozený způsob zpracování olejů, mouky a mléčných produktů přírodním látkám škodí a většinou je zničí tak, že už neprospívají, ale naopak nás pomalu zabíjí.
Pokud opravdu vážně uvažujete nad úplným dokončením obnovy a kypícím zdravím (tohle je jen test) musíte projít celkovým procesem v následujícím pořadí:
- zbavit se cizopasníků;
- vyčistit si játra, žlučník a ledviny;
- vyčistit střeva, znovu osadit vnitřní flóru, podpořit imunitní systém a nadledvinky a vše zakončit očistou krve a plic.
Že nevíte jak na to?
S nově získanou energií a zkušenostmi už jistě najdete cestu sami. Čtěte časopisy, knihy, projděte si internet, rozmlouvejte s jinými lidmi a přijdete na to, jak očistit všechny vaše orgány pomocí praktik a prostředků užívaných dávno předtím, než propukla pandemie „moderní petrochemické medicíny“.
Na cestě za zdravím objevíte kdo je Hulda Clark a budete číst její knihy, zjistíte kdo byl Royal Rife a čím se zabýval, vypátráte, co je zapper, kde si ho obstarat či jak postavit a jak použít. Zjistíte co je „Clustered“ nebo „Harmonic water“, co je Sterinol, co je pravý kefír z kavkazských hor, co umí kyslík nebo ozón a spoustu jiných věcí. Také zjistíte, co zapříčiňuje amalgam a fluoridy, jak špatný je Aspartam a jeho klony, co způsobují rafinované oleje a ztužené rostlinné tuky, a tak dále.
Na této cestě, trvající 6 až 24 měsíců, se naučíte mnoho. Myslete pozitivně, jednejte pozitivně, věřte sami v sebe a sebeopravné moudrosti vašeho těla - a zvítězíte! Jednoho dne na cestě za zdravím s překvapením zjistíte, že pokud je včas rozpoznána, je každá nemoc vyléčitelná, jestliže člověk má vůli a znalosti potřebné k návratu ke zdraví a životu bez nemocí.
Získáte vlastní akademickou hodnost a od tohoto okamžiku budete zodpovědně a znalecky pečovat o vlastní zdraví a budete mít plné právo být na to zatraceně hrdí!
Po celou dobu se pečlivě pozorujte, veďte si podrobný deník a poznamenejte si v něm všechno, co vám dopomohlo k vyléčení. Bude vám neocenitelným rádcem. Nakonec, když už budete bez potíží, si dejte slib: odstraním ze svého života napětí - jak je to jen možné. Každý rok si udělám jeden nebo dva výlety k hydroterapeutovi, každý rok si pročistím játra, žlučník, ledviny a plíce a každý rok budu po několik dnů v měsíci používat zapper.
Po zbytek dlouhého života pak ve vlastním zájmu nikdy nepoužívejte mikrovlnku, jezte jen jídla sestávající většinou ze zeleniny (více syrového, méně vařeného + plody) a něco ostatních proteinů. Vyhněte se bílému rafinovanému cukru, umělým sladidlům a přílišnému množství uhlohydrátů. Užívejte denně 2 - 3 polévkové lžíce za studena lisovaného lněného oleje (Omega 3+6) smísené s neslazeným jogurtem, vypijte denně přes 2,5 litru tekutin (pouze čerstvé doma udělané džusy + filtrovanou či horskou vodu) a nezapomeňte ani na každodenní sklenici pravého domácího kavkazského kefíru.
Pak budete štíhlí, šťastní a zdraví.
K.I.S.S & hodně štěstí!
----------------------------------------------------------
Vysvětlivky
[1] Nominalizmus je středověká filozofická nauka hlásající, že obecné pojmy jsou pouze výplodem našeho myšlení, pouhými jmény (flatus vocis = závany hlasu), eventuálně pojmy (terminizmus), za nimiž není skutečná existence. Opakem je realizmus. Zakladatelem byl Roscelin (asi 1050 - 1120), hlavním šiřitelem formy terminizmu byl William of Ockham (1285-1349), jenž jej rozvedl ve filosoficko-teologický systém. To je skutečný základ, o nějž se opírá „pravidlo Ockamovy břitvy“, k němuž se v nouzi jako k argumentu tak rádi uchylují moderní vědci, převážně bez znalosti jeho pozadí…
---------------------------------------------- (poprvé zveřejněno roku 1998, na webu od roku 2001) ---
ODKAZ SUMERSKÉ, ČÍNSKÉ A EGYPTSKÉ MEDICÍNY
"Můžeš dovést koně k vodě, ale nemůžeš je donutit pít."
(arabské přísloví)
Moderní lékařská věda se vydala jistými dosud rozvíjenými směry a její protagonisté rádi tvrdí, že není jiné cesty. To je hrubý omyl, který však nemohou napravit, protože je nikdo z nich nehledá. Nestačí totiž jednoduše pozměnit směr a přelakovat štítek nad ordinací. Nová cesta vyžaduje návrat až k samotným počátkům. Náznak jakési změny smýšlení se projevil v přijetí akupunktury, jejíž nesporné účinky sice nelze podložit žádnou z užívaných metodologií, avšak bylo empiricky zjištěno, že "to jaksi funguje"... I za touto metodou se však skrývají hluboké elementární znalosti, které se časem vytratily.
Kdyby "otcové moderní vědy" vyšli například z Platona, namísto z Aristotela, vypadala by fyzika úplně jinak, a nikdo nemůže tvrdit, že by nebyla stejně funkční, ne-li použitelnější, než současná. Každopádně by se fyzici netopili ve směšných problémech. Totéž a v míře, která se nás dotýká mnohem víc, platí o medicíně a způsobech léčby. Kdyby moderní medicína vyšla třeba z Béchampa, a ne z Pasteura, byli bychom úplně jinde. Pasteur "objevil baktérie" (viz Béchamp), ale jeho "objev" byl značně přeceněn! Baktérie a viry nejsou přítomny jen u akutních chorob, ale, jak bylo zjištěno, také u kažení zubů, žaludečních vředů a jiných nemocí, ještě donedávna přičítaných "špatné tělesné chemii" a genetickým deformacím.
Současná lékařská věda žel stále ještě zastává descartovské stanovisko, že člověk je stroj a pasteurovské dogma, že nemoci jsou buď infekčního, anebo genetického původu... NIC Z TOHO NENÍ PRAVDA.
Podle tohoto úzu bývá v prvním případě přisuzována vina poletujícím bacilům či virům, pacient ani lékař tudíž "za nic nemohou" a člověk je "léčen" -- za což zdatně platí tak dlouho, dokud nezemře... Je-li "chyba v genech", jsou obě zúčastněné strany opět "z obliga". Na rozdíl od prvního případu je člověk léčen trochu jinak, a platí za to tak dlouho, dokud nezemře...
Obojí přístup umožňuje maximalizaci zisků, a o to tady především jde. Nesmyslný "zdravotní systém", opovrhující skutečnou prevencí a pre-diagnostickými nástroji vyvinutými už před mnoha desetiletími, je financován "solidárním způsobem", což znamená, že lidé, kteří dosud nebyli převedeni z kategorie "člověk" do kategorie "bezbranný pacient", platí pod masivní hrozbou státním násilím za ty, které tato stále nenažranější mašinérie již pohltila. Obhajobou tohoto typu "zdravotnictví" je tvrzení, že je to jediný možný, a tudíž nevyhnutelný a nenahraditelný postup.
To vše je obrovská, byť na úrovni záměrně mizerně informovaných praktických lékařů zčásti nevědomá lež! Veškeré nemoci jsou léčitelné! I rakovina a CFS. Háček je v tom, že musí být jako takové včas rozpoznány; nesmí se propást stadium, ve kterém je léčba ještě možná.
Zde jsou velmi opomíjeny dosud jen zčásti využité možnosti hematologie a preventivní kontroly stavu střevní "flóry" (nikoli výtěry prováděné za účelem zjištění cukrovky či odebírání vzorků již "zabydlené" rakoviny!). Je-li lékař s to stanovit dnes užívanými a uznávanými způsoby a prostředky diagnózu, znamená to, že indikovaná nemoc (disharmonie energetického systému organizmu) započala už před 5 až 20 lety! V době kdy je možné stanovit klasickou diagnózu už vývoj choroby patrně překročil návratové stadium a v organizmu probíhá nezastavitelná řetězová reakce.
"Moderní léčba" tudíž logicky pozůstává pouze z částečné či úplné "demontáže" poškozených orgánů a tělesných částí a podávání drog, zmírňujících projevy následků. Původní příčina je neodstranitelná, protože se nikdo nikdy nepokusil o interpretaci údajně "zanedbatelných" tělesných signálů. Pak ovšem zbývá už jen polykat předražené léky, zaplatit notáři za závěť a zajistit si předplatné u Spolku přátel žehu (údajně sleva až 20%...). Všechno je byznys...
Kdyby pouhá třetina prostředků vybraných nemocenskými pokladnami byla investována ve formě dotací například do zemědělství, produkujícího ekologicky nezávadnou, levnou zeleninu, snížily by se během asi dvaceti let náklady na zdravotnictví o polovinu. Místo toho neustále rostou a stále větší sumy investujeme do chytrých a velmi drahých diagnostických zařízení, odhalujících pouze trestuhodná opomenutí minulých let. Výsledek je jasný - rostou zisky výrobců tomografů, umělých plic, ledvin a léčiv, zatím co na lidi odsouzené do role pacientů se stále více nedostává peněz.
Je sice krásné, podaří-li se občas zachránit pacienta onemocnělého rakovinou, i když to za takového přístupu lze opravdu považovat spíš za náhodný zázrak. Rovněž nelze nic namítat proti dialýze a oddělením ARO. Cílem opravdového zdravotnictví by však neměl být už předem prohraný boj s následky "civilizačních nemocí", jejichž původ tento název ostatně skvěle vystihuje, ale postupná nekompromisní eliminace jejich příčin. To se však jeví jako zcela nežádoucí ekonomickým zájmům farmaceutických společností a všech, kteří skvěle vydělávají na "rakovinovém průmyslu" (tak zní oficiální označení!) ...
Příklad: skutečná cena vitamínových tablet nepřesahuje cenu krabičky či tuby, v níž jsou zabaleny. Tedy asi 5 Kč. Jeden kilogram kyseliny L-askorbové, známější jako "vitamín C", stojí asi 300 Kč. Zkuste požádat ministra zdravotnictví o vysvětlení, proč lahvička tuzemského Celaskonu®, obsahující 4 gramy(!) téhož prášku slisovaného do 40 tablet společně s nějakým svinstvem, stojí více než 50 Kč.
Odpovědi se dočkáte jen stěží. V každé lékárně, které se rozrostly jako houby po dešti, snadno zjistíte, že cenové rozpětí - zisk - dosahuje u léčiv VŽDY několika tisíc procent! Ale neosočujte prosím lékárníky, ti za to nemohou.
Mnoho vitamínů nevyrábíme přestože bychom to uměli a upřednostňujeme jejich dovoz. Pokud bychom totiž začali s produkcí levných vitamínových koncentrátů pro vlastní potřebu, dostali bychom se do konfliktu z kartelem zahraničních farmaceutických koncernů, od nichž nakupujeme jiné "nezbytně potřebné léky"... Nemocenské pokladny, které o tom pochopitelně ví, proto odmítají zařadit vitamínové koncentráty mezi uhrazené položky.
Chceš kus zdraví, byť formou umělé náhražky? ZAPLAŤ! Prevence leží ve většině zemí světa mimo rozsah státních nemocenských systémů.
Zjistí-li se onemocnění včas, tedy ještě před bodem definitivního zvratu, je reálná naděje na vyléčení. Jádro problému totiž nespočívá v infekci, ani v genech, ale v tzv. "parazitních baktériích" a jejich úžasné schopnosti metamorfovat, v jejich schopnostech symbiózy a jimi produkovaných fermentech; plus "paměti atomů" a schopnosti jejich vzájemné komunikace na subatomární úrovni.
Jinak řečeno: pokud se jisté bakterie, bez nichž lidské tělo nemůže existovat, vyskytují v nesprávném poměru, jsou schopny měnit a upravovat vlastní nebo asimilovat cizí geny a v tomto spojení produkovat zdraví škodlivé odpadové sloučeniny či přímo rakovinotvorné bílkoviny.
Tato jejich schopnost je známa už delší dobu; vždyť na základě těchto znalostí jsou některé cíleně geneticky upravené baktérie využívány k výrobě léčiv, například inzulínu. Jenže i "cukrovku" v zásadě vyvolává činnost přebujelých střevních baktérií, které jsou od jistého okamžiku schopny upravit životní funkce organizmu hostitele, tedy i činnost žláz s vnitřní sekrecí, ve svůj prospěch! Cizopasník někdy může být velice prospěšný, pokud se nepřemnoží.
Na průběh onemocnění má bezprostřední vliv i to, jak nemocný a jeho okolí o dané nemoci smýšlí. Všichni víme, že strach může vyvolat silný průjem, což na druhou stranu ovlivní složení střevní flóry. A co když je tento strach permanentní?... Vše je v jednom a všechno souvisí se vším.
Jinými slovy:
Časté bolesti hlavy, nevolnosti a jiné nepříjemné či bolestivé příznaky "léčené" analgetiky, stimulačními chemikáliemi servírovanými úslužnými frontiéry farmaceutických koncernů s vražednou frází: "To nic není, vemte si prášek a bude to dobrý", jsou v 99% případů (nejedná-li se o poúrazový stav) příznakem nerovnováhy v organizmu, jejíž konečné důsledky dokáže naše medicína diagnostikovat až 5 - 20 let poté, kdy se nerovnováha vyvolávající v organizmu konečné onemocnění projevovala těmito "zanedbatelnými příznaky".
Základem sebeochrany tedy je prevence ve formě životosprávy, nic víc a nic méně.
Lidské tělo je vyvážený mnohokomponentní biologický zázrak, nikoli descartovský stroj, který lze snadno opravit přidáváním jakýchsi chemikálií. Jejich dvousetleté používání považuji za jednu z hlavních příčin degenerace a stále častějších selhání vnitřního biocomputeru řídícího náš imunitní systém.
-----------------------------------------
Chronický únavový syndrom (CFS)
Po třiceti letech zapírání a úporného popírání byla existence takzvané "choroby lenochů" konečně vzata na milost "lékařskou vědou". Ještě stále se tvrdí, že je neléčitelná a je jisté, že po 5 - 15 letech vždy končí rakovinou.
Čísla jsou více než alarmující
Na americkém kontinentě trpí CFS už přes 70% obyvatelstva a v Evropě i u nás se začíná objevovat stále častěji. I zde se oficiálně jedná o neléčitelnou chorobu. Ale, světe div se, řešení a úspěšná léčba leží v dávné minulosti. Je zdánlivě velice "primitivní", zato ale 100% účinná. Jenže o ní z důvodů, které rychle pochopíte, nechce nikdo ani slyšet. (menu)
V čem je problém?
Všechny vážnější až chronické nemoci vždy začínají ve střevním traktu. Zde může žít až 20 quintiliónů mikrobů (lidských buněk je jen 120 triliónů, takže statisticky vzato jsme spíše cosi jako pochodující nádoba na baktérie, než lidé...). A jelikož vše v zásadě funguje jako tužková baterie - každá věc má dva póly - totéž platí i o dění ve střevním traktu. Žijí tam dva typy "cizopasných mikrobů", které musí být v poměru 80/20, aby správně pracovaly naše životní funkce. Zvětší-li se poměr těch "špatných" nastává řetězová reakce, kterou sice lze zastavit a zvrátit, ale jen do té doby, než přemnožené baktérie začnou využívat většinu získávané energie samy pro sebe. Pak tělo začne doslova vyhnívat. Co může ukládá do nádorů, bujících zásluhou rakovinotvorných bílkovin produkovaných geneticky pozměněnými baktériemi, až nakonec vše dospěje k bodu, z něhož už není návratu (frekvence těla poklesne kvůli ztrátě energie z průměrných 65 MHz ke 40 MHz a tělo vedené pudem sebezáchovy paradoxně "odpojí" obranné mechanizmy).
POZOR! TENTO TEXT NENÍ NÁVOD K POUŽITÍ!
TOTO NEJSOU ŽÁDNÉ LÉKAŘSKÉ RADY "JAK NA TO", JDE POUZE O NÁSTIN STARÝCH LÉKAŘSKÝCH PRAKTIK!
Bez přístupu k uvedeným KVALIFIKOVANÝM odborníkům nebo kterékoliv z uvedených ingrediencí ("organic maple syrup" nebo originální kavkazský kefír) nemá smysl terapii zahajovat!
Doporučovaná léčba CFS + rakoviny, je-li alespoň 9 měsíců čas
Za účelem nastartování přirozených regeneračních schopností a imunitního systému je třeba:
1) Provést výplach střev (7 či 10× s 3 - 7 denními odstupy - tzv. "colon therapy");
NE OSOBNĚ, ALE JEN S POMOCÍ KVALIFIKOVANÉHO ODBORNÍKA NA HYDROTERAPII !!
Nejde o prostý klystýr decilitrem vody, ale o plynulý výplach střev několika litry destilované vody. Procedura trvá zhruba 45 minut a je k ní zapotřebí sada sterilizovaných nástrojů na jedno použití! (Viz např. stránky Dr. Kohoutové !)
2) přestat jíst cokoliv, co je v obchodech baleno, žádný alkohol, pivo, víno, mléko, sýry, těstoviny, pečivo, chléb, maso atd;
3) napojit se několikrát denně na elektrický zdroj 9 až 64 V určitých vlastností a frekvence - ZAPPER (Egypťané za tímto účelem používali elektrické sumce...);
VELMI KRITICKÝ BOD TERAPIE SE ZAPPERY:
NEPROVÁDĚJTE NIC "ZKUSMO", BEZ NAPROSTO DŮSLEDNÉHO DODRŽOVÁNÍ PODROBNÉHO NÁVODU, PŘILOŽENÉHO K PROFESIONÁLNĚ VYRÁBĚNÝM PŘÍSTROJŮM!
Následuje pročištění jater, žlučníku a ledvin.
4) jíst po 3 až 4 týdny jen řádně omytou čerstvou zeleninu a ovoce a pít 2 litry čisté filtrované vody denně;
5) poté podstoupit 3 až 4 týdenní hladovku, pít denně jen 4,5 litru směsi, která se skládá z určitého poměru čerstvě vymačkané citrónové šťávy smíchané s přírodním javorovým sirupem (organic maple syrup).
Javorový sirup v žádném případě nelze nahradit normálním bílým ani hroznovým cukrem, ani žádnou formu medu! Stejně tak nelze nahradit šťávu čerstvě vymačkanou z citrónů "citrónovou šťávou" zakoupenou v obchodě!
Nejde o sladkost směsi, ale o obsah v ní obsažených minerálních látek!
V této době se už tělo začne samo opravovat, je však třeba mu ještě pomoci přímo u jádra věci;
6) získat bakteriální kulturu pravého kavkazského kefíru (ne náhražky z obchodu...), dělat si ho doma a pít nejméně po 6 měsíců litr denně, přitom nadále udržovat zeleninovo-ovocnou dietu, nejíst žádné polotovary ani hotová jídla z obchodu, žádnou restaurační stravu, žádnou pizzu atd.
V průběhu celé terapie si musíte zachovat pozitivní myšlení!
Svou nemoc nesmíte nenávidět, ani se jí bát - musíte ji mít rádi!
--------------------------------------------
Varovné tělesné signály
Naše tělo je neuvěřitelně komplikovaný nástroj odkázaný na nepřetržité a bezchybné vykonávání mnoha složitých funkcí současně. Obdobně jako hi-tech přístroje je vybaveno informačním systémem se zpětnou vazbou (biofeedback).
Bohužel, pochopit jeho rozsah, velikost a signály je extrémně obtížné. Nelze však pochybovat o tom, že tento zpětnovazební systém nepřetržitě poskytuje celou řadu neomylných informací o našem fyzickém, mentálním i duševním stavu.
Tělo vždy varuje předem. Pokud umíme pozorovat a naslouchat, naučíme se dekódovat jeho výstrahy. Pokud si existence některé z vnějších nebo vnitřních součástí vašeho těla nejste vůbec vědomi a neznáte žádný z dále uvedených signálů, jste velmi fit a jistě zcela zdraví.
Signály oznamující blízký výpadek nebo vážné ohrožení některé z tělesných funkcí
(pořadí není rozhodující)
01. Jakýkoliv druh bolesti kdekoli
02. Cítíte se dlouhodobě nesvůj(á)
03. Krátkodobý pocit tělesného nepohodlí
04. Pocit (návaly) horka
05. Pocit chladu
06. Občasný bodavý pocit, kdekoli
07. Pocit tlaku, kdekoli
08. Občasné chvění / třesavka
09. Občasná prokřehlost
10. Občasný pocit tísně
11. Otok, kdekoli
12. Občasný pocit "brnění"
13. Bolest zubů
14. Krvácející dásně
15. Změna barvy zubů
16. Skřípání zuby ve spánku
17. Křehké nebo zbrázděné nehty
18. Neobvyklá forma / barva nehtů
19. Potíže s dutinami
20. Pocit hořkosti nebo vyprahlosti v ústech
21. Suchá pleť nebo suché skvrny na pokožce
22. Změna barvy jazyka
23. Otékající jazyk
24. Povlak na jazyku
25. Vyschlé / popraskané rty
26. Občasné ekzémy / afty
27. Úbytek vlasů nebo tělesného ochlupení
28. Bezdůvodné pocení
29. Nepříjemný pocit při močení
30. Neobvyklá ztráta tělesné váhy
31. Pobledlá tvář nebo rty
32. Praskání pleti
33. Zvonění v uších
34. Ztráta chuti
35. Ztráta čichu
36. Krví podlité oči
37. Ztráta snění
38. Ztráta chuti k jídlu
39. Přerušovaný spánek
40. Neodolatelná chuť na cukr / čokoládu
41. Žádné nutkání na stolici po 48 hodin
42. Pocit "ztráty kusu těla" při vyprázdnění
43. Změna kvality / konzistence stolice
44. Zažívací potíže
45. Několikadenní průjem
46. Zácpa
47. Krev ve stolici
48. Neobvyklé zvuky ve střevech
49. Silné zvracení
50. Zvýšené nadýmání
51. Pocit plnosti nebo nadmutí
52. Červený obličej / nos / líce
53. Potíže s koncentrací
54. Bezdůvodná únava po několik dnů
55. Příležitostně "krátký dech"
56. Pocit většinou chladného těla / údů
57. Bezdůvodné stavy mentálního vyčerpání
58. Ztráta "mozkové jiskry" / "mozek jako v mlze"
59. Nedostatek odvahy / iniciativy
60. Špatná paměť / zapomínání
61. Neosvěžující spánek
62. Ztráta vnímání souvislostí
63. Bezdůvodné noční probouzení
64. Pocení ve spánku
65. Bušení srdce
66. Svědící puchýřky na pleti
67. Kapání z nosu
68. Krvácení z nosu
69. Nespavost
70. Úzkost
71. Závrať
72. Ztráta pohlavní touhy
73. Vnímání přítomnosti některých kostí
74. Tělesný neklid
75. Nejasné barevné skvrnky v zorném poli
76. Ztráta předchozích zájmů
77. Občasné vidění skvrn červené barvy
78. Plovoucí tečky v zorném poli
79. Změna barvy / pachu moči
80. Bezdůvodný výskyt modřin
81. Vysoký krevní tlak
82. Poševní výtok
83. Změny barvy pokožky
84. Křečové žíly
85. Chladné údy
86. Přecitlivělost vůči chladu
87. Strupy v nose
88. Pocit plnosti v hrudníku
89. Mentální neklid
90. Radikální zvraty nálad
91. Migrény / bolení hlavy
92. Těžkomyslnost / nešťastnost
93. Agresivní sklony
94. Pocit těžkosti těla / údů
95. Bolesti v kolenech / kloubech
96. Brnění konečků údů
97. Nachové skvrny po těle
98. Oteklé nohy / kotníky
99. Svědění v uchu nebo na ušním boltci
Pročetli jste si, co to obnáší, našli jste se v několika, či dokonce v mnoha bodech,
a chcete proti tomu a hlavně PRO SEBE skutečně něco udělat?
© gewo+ 2001
(Škoda, že jsem to tehdy nepojmenoval "Nová česká medicína"

The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
-----------------------------------------------------
- Merlin
- Zasloužilý člen
- Příspěvky: 1764
- Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
- Bydliště: Severní Morava
- Dostal: 54 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Něco o h@vnu
Vše, co jste kdy chtěli vědět o lejnu, ale styděli se zeptat...
... i když je to jedna z nejdůležitějších věcí na světě...
Obecně
Normálně by výkaly měly být hnědavé, zpracované do rovného válečku jako z velmi hustého těsta prohnětené konzistence o průměru cca 2,5+ cm a délce 10 - 12 cm (klobása). Nicméně, přes 20 cm a delší svědčí o zdravém jídle, čistém a plně funkčním zažívacim traktu; pak můžete klidně "vyrobit" lejno vysoké kvality o nepřerušené délce třiceti i více centimetrů. V každém případě, jestliže jíte pravidelně 3× denně, měli byste mít stejně pravidelně 3-2 stolice denně. Normálně byste po porci snězeného jídla měli odejít na záchod během 4-6 hodin. Obecně vzato: funguje-li vám vše uvnitř slušně, uběhne od chvíle kdy stravu spolknete 12-16 hodin než vás tato strava opustí. Funguje-li vše výborně, pak se tak může stát v polovičním čase. Pokud máte v období 3-4 dnů menší frekvenci vyprazdňování, znamená to, že vaše zažívání a peristaltika nepracuje správně.
Jestliže máte nutkání k vyprázdnění střev jen jednou za 2-3 dny, trpíte zácpou.
Jako první pomoc užijte nějaké rostlinné projímadlo, ale nedělejte to často! Nadměrné užívání projímadel oslabuje přirozené kontrakce střev, a to vám může přinést víc problémů než užitku. Při trvalém sklonu k zácpě zůstává stolice ve vašich střevech příliš dlouho a mění se v hnijící hmotu, produkující toxické látky otravující celé tělo.
V tomto případě pomůže změna stravovacích návyků, jezte více syrové zeleniny nebo navštivte hydroterapeuta a nechte si provést výplach střev.
Pokud nelze obnovit normální pravidelnost stolice, raději navštivte vašeho lékaře.
Normálně byste měli ve stolici zpozorovat velmi málo nestrávených částeček potravy ve formě jakési čočky nebo mláta. Jestliže jich tam je větší počet, pak buď nežvýkáte jídlo dost důkladně (hltáte), nebo můžete mít nedostatek zažívacích enzymů. Nestravitelné jsou však obaly některých luštěnin a většina semínek. Pozorování stolice v toaletě alespoň jednou denně je velice užitečný zvyk. Dozvíte se, co se děje v jedné z vůbec nejdůležitějších částí vašeho těla.
Pravidelné a správné vyměšování je klíčem k vašemu zdraví!
Barva
Normální barva výkalů je hnědá, asi jako tmavá mléčná čokoláda, protože obsahují mrtvá tělíčka baktérií obývajících tlusté střevo. Kromě zbytků baktérií způsobuje hnědé zbarvení žluč, vyměšovaná játry do tenkého střeva za účelem trávení tuků.
Barva fekálií se den ode dne mění podle toho co jíte a pouze dramatické, trvalé změny barvy jsou důležité. Výměšek například může být jeden den červený nebo černý, protože jste snědli hrst borůvek nebo řádnou porci červené řepy, masa, čokolády, koláčků, lékořice nebo nějaké léky, jako Bismol nebo vitamínové pilulky obsahující železo. Ale pokud vaše stolice důsledně zůstává černá, může se jednat o krvácení do horního gastrointestinálního traktu. Příležitostné jasné krvavé pruhy na povrchu stolice jsou většinou způsobeny hemeroidy nebo dočasným análním zánětem. Jestliže se ovšem krvácení jeví jako trvalé a krev je do stolice vmísena, může jít o krvácení do dolního gastrointestinálního traktu. Každopádně byste měli navštívit vašeho doktora.
Žlutá nebo nazelenalá stolice, pokud jste ovšem nejedli hodně zeleniny nebo kapslí s vysokým obsahem chlorofylu, je obvykle znamením blízkého průjmu. Nejezděte raději nikam... Pokud ovšem berete antibiotika déle než týden, je možné, že sterilizovala vaše střevo, takže musíte obnovit střevní flóru o užitečné baktérie (potřebné přípravky jsou k dostání v lékárnách).
Jestliže musíte na toaletu více než 4× denně a vaše stolice je vodnatá a "rychlá", máte zřejmě diarheu. Zůstaňte radši doma a pijte hodně tekutin, abyste zabránili dehydrataci organizmu. Pokud se to během 2 dnů nesrovná, promluvte si s vaším doktorem (může to být kolitida, infekční choroba vyvolaná baktériemi E-Coli).
Tříslová nebo jílová barva může indikovat, že jste buď snědli příliš mnoho tuků, nebo máte zablokovaný žlučovod nebo nedostatečnou produkci zažívacích enzymů.
Má-li stolice barvu slonové kosti, nebo je téměř bílá, je pachatelem antacid, berete nadbytek doplňků obsahujících vápník nebo jíte příliš moc kokosových ořechů či mandlí.
"Plavební schopnosti"
Jako srnčí bobky vyhlížející suchá tvrdá stolice, k jejímuž vypuzení musíte vyvinout velký tlak a poté ihned klesne na dno toalety, indikuje, že jíte příliš mnoho masa, které ve vašich střevech není dobře zpracováváno. Upravte svou stravu, snižte spotřebu masa, pijte vice tekutin a zvyšte podíl syrové zeleniny.
Plovoucí stolice je obecně znamením čehosi nezdravého v zažívacím traktu. Velmi porézní stolice, která několik sekund pluje a pak klesá, je důsledkem požití jídla s vysokým obsahem vláknin; v tomto případe není třeba se děsit. Velmi houbovitá stolice, která pluje a neklesá, je buď znamením brzkého průjmu, nebo infekční choroby, přítomnosti střevních cizopasníků nebo špatné absorbce tuků. Krátká, úzká, tužkovitá stolice je způsobena syndromem zánětlivých střev (IBS) nebo dílčí blokádou ve vašem vnitřním traktu. Mohou to být ve střevech ubytovaní cizopasníci nebo polypy, ale také tumor nebo rakovina tlustého střeva. Plovoucí stolice, která je přitom objemná, mazlavá, mastná a zanechává olejovité skvrny na vodní hladině, znamená, že ve vaší stravě bylo mnoho ve střevech nevstřebaného tuku z důvodu poklesu produkce trávících enzymů. Tento typ stolice je také znamením lepkové alergie nebo pankreatidy.
Ve stolici by neměl být žádný sliz (sliznatá, žlutá nebo našedlá hmota). Přítomnost slizu může indikovat, že máte IBS - alergii ("přecitlivělost na potraviny"), lepkovou alergii nebo zánět střevních stěn, způsobený přebujelými baktériemi candida albicans.
Hnis ve stolici a ostrůvky, tvořené na hladině vody droboučkými bublinkami, může být varovným znamením ohlašujícím počátek infekční choroby diverticulitus nebo přítomnost cizopasníků.
Stejně tak pokud pozorujete jakoukoli formu hnisu v moči (tvoří se ostrůvky z mikrobublin) máte v těle buď cizopasníky nebo proděláváte bakteriální infekci ledvin či močového měchýře. Máte-li obojí, hlenitý průjem a zahnisanou bublinkovitou moč, může být příčinou potíží infekční choroba trávícího a močového systému vyvolaná cizopasníky. Krvavý hlenitý průjem může znamenat infekci vyvolanou baktériemi E-Coli, kolitidu nebo Crohnovu nemoc.
Zápach
Populárním mýtem mezi zastánci zdravě fungujícího zažívacího ústrojí je, že zdravá stolice nezapáchá. Není to tak docela pravda - každá stolice totiž obsahuje mrtvá tělíčka střevních baktérií, což může být až 20-30% z celkového objemu. Mrtvé věci nikdy nevoní. To je také důvod, proč jedlíci masa (pozůstatků mrtvých zvířat) mají velmi zapáchající prdy (obsahují zbytky dusíku + síru) a ofenzívně zapáchající stolici. Naproti tomu vegetariáni, a ti, kteří se živí pouze ovocem (fruktariáni), mohou mít stolici v barvě a konzistenci strávených zelenin a plodů.
Budete-li tedy jíst pouze plody (celé pomeranče, manga, kivi atd.) může se u vás během několika týdnů vyvinout stolice, která bude mít barvu dužiny snězených plodů. Velký objem snězených plodů pak přebije zápach mrtvých bakterií a někteří fruktariáni s bezvadně čistými střevy mohou skutečně produkovat stolici i plyny parfémované vůní plodů, které jedí.
Takže, pokud se chystáte na vysoce důležitý mítink nebo důležitou milostnou schůzku, jezte alespoň dva týdny předem jen mango a pomeranče a pijte jejich šťávu. Pak můžete pšoukat jak chcete a všem okolo to bude příjemné...
Doufám, že jste zde našli odpovědi na všechny naléhavě nutkavé otázky
.... gewo+
... i když je to jedna z nejdůležitějších věcí na světě...
Obecně
Normálně by výkaly měly být hnědavé, zpracované do rovného válečku jako z velmi hustého těsta prohnětené konzistence o průměru cca 2,5+ cm a délce 10 - 12 cm (klobása). Nicméně, přes 20 cm a delší svědčí o zdravém jídle, čistém a plně funkčním zažívacim traktu; pak můžete klidně "vyrobit" lejno vysoké kvality o nepřerušené délce třiceti i více centimetrů. V každém případě, jestliže jíte pravidelně 3× denně, měli byste mít stejně pravidelně 3-2 stolice denně. Normálně byste po porci snězeného jídla měli odejít na záchod během 4-6 hodin. Obecně vzato: funguje-li vám vše uvnitř slušně, uběhne od chvíle kdy stravu spolknete 12-16 hodin než vás tato strava opustí. Funguje-li vše výborně, pak se tak může stát v polovičním čase. Pokud máte v období 3-4 dnů menší frekvenci vyprazdňování, znamená to, že vaše zažívání a peristaltika nepracuje správně.
Jestliže máte nutkání k vyprázdnění střev jen jednou za 2-3 dny, trpíte zácpou.
Jako první pomoc užijte nějaké rostlinné projímadlo, ale nedělejte to často! Nadměrné užívání projímadel oslabuje přirozené kontrakce střev, a to vám může přinést víc problémů než užitku. Při trvalém sklonu k zácpě zůstává stolice ve vašich střevech příliš dlouho a mění se v hnijící hmotu, produkující toxické látky otravující celé tělo.
V tomto případě pomůže změna stravovacích návyků, jezte více syrové zeleniny nebo navštivte hydroterapeuta a nechte si provést výplach střev.
Pokud nelze obnovit normální pravidelnost stolice, raději navštivte vašeho lékaře.
Normálně byste měli ve stolici zpozorovat velmi málo nestrávených částeček potravy ve formě jakési čočky nebo mláta. Jestliže jich tam je větší počet, pak buď nežvýkáte jídlo dost důkladně (hltáte), nebo můžete mít nedostatek zažívacích enzymů. Nestravitelné jsou však obaly některých luštěnin a většina semínek. Pozorování stolice v toaletě alespoň jednou denně je velice užitečný zvyk. Dozvíte se, co se děje v jedné z vůbec nejdůležitějších částí vašeho těla.
Pravidelné a správné vyměšování je klíčem k vašemu zdraví!
Barva
Normální barva výkalů je hnědá, asi jako tmavá mléčná čokoláda, protože obsahují mrtvá tělíčka baktérií obývajících tlusté střevo. Kromě zbytků baktérií způsobuje hnědé zbarvení žluč, vyměšovaná játry do tenkého střeva za účelem trávení tuků.
Barva fekálií se den ode dne mění podle toho co jíte a pouze dramatické, trvalé změny barvy jsou důležité. Výměšek například může být jeden den červený nebo černý, protože jste snědli hrst borůvek nebo řádnou porci červené řepy, masa, čokolády, koláčků, lékořice nebo nějaké léky, jako Bismol nebo vitamínové pilulky obsahující železo. Ale pokud vaše stolice důsledně zůstává černá, může se jednat o krvácení do horního gastrointestinálního traktu. Příležitostné jasné krvavé pruhy na povrchu stolice jsou většinou způsobeny hemeroidy nebo dočasným análním zánětem. Jestliže se ovšem krvácení jeví jako trvalé a krev je do stolice vmísena, může jít o krvácení do dolního gastrointestinálního traktu. Každopádně byste měli navštívit vašeho doktora.
Žlutá nebo nazelenalá stolice, pokud jste ovšem nejedli hodně zeleniny nebo kapslí s vysokým obsahem chlorofylu, je obvykle znamením blízkého průjmu. Nejezděte raději nikam... Pokud ovšem berete antibiotika déle než týden, je možné, že sterilizovala vaše střevo, takže musíte obnovit střevní flóru o užitečné baktérie (potřebné přípravky jsou k dostání v lékárnách).
Jestliže musíte na toaletu více než 4× denně a vaše stolice je vodnatá a "rychlá", máte zřejmě diarheu. Zůstaňte radši doma a pijte hodně tekutin, abyste zabránili dehydrataci organizmu. Pokud se to během 2 dnů nesrovná, promluvte si s vaším doktorem (může to být kolitida, infekční choroba vyvolaná baktériemi E-Coli).
Tříslová nebo jílová barva může indikovat, že jste buď snědli příliš mnoho tuků, nebo máte zablokovaný žlučovod nebo nedostatečnou produkci zažívacích enzymů.
Má-li stolice barvu slonové kosti, nebo je téměř bílá, je pachatelem antacid, berete nadbytek doplňků obsahujících vápník nebo jíte příliš moc kokosových ořechů či mandlí.
"Plavební schopnosti"
Jako srnčí bobky vyhlížející suchá tvrdá stolice, k jejímuž vypuzení musíte vyvinout velký tlak a poté ihned klesne na dno toalety, indikuje, že jíte příliš mnoho masa, které ve vašich střevech není dobře zpracováváno. Upravte svou stravu, snižte spotřebu masa, pijte vice tekutin a zvyšte podíl syrové zeleniny.
Plovoucí stolice je obecně znamením čehosi nezdravého v zažívacím traktu. Velmi porézní stolice, která několik sekund pluje a pak klesá, je důsledkem požití jídla s vysokým obsahem vláknin; v tomto případe není třeba se děsit. Velmi houbovitá stolice, která pluje a neklesá, je buď znamením brzkého průjmu, nebo infekční choroby, přítomnosti střevních cizopasníků nebo špatné absorbce tuků. Krátká, úzká, tužkovitá stolice je způsobena syndromem zánětlivých střev (IBS) nebo dílčí blokádou ve vašem vnitřním traktu. Mohou to být ve střevech ubytovaní cizopasníci nebo polypy, ale také tumor nebo rakovina tlustého střeva. Plovoucí stolice, která je přitom objemná, mazlavá, mastná a zanechává olejovité skvrny na vodní hladině, znamená, že ve vaší stravě bylo mnoho ve střevech nevstřebaného tuku z důvodu poklesu produkce trávících enzymů. Tento typ stolice je také znamením lepkové alergie nebo pankreatidy.
Ve stolici by neměl být žádný sliz (sliznatá, žlutá nebo našedlá hmota). Přítomnost slizu může indikovat, že máte IBS - alergii ("přecitlivělost na potraviny"), lepkovou alergii nebo zánět střevních stěn, způsobený přebujelými baktériemi candida albicans.
Hnis ve stolici a ostrůvky, tvořené na hladině vody droboučkými bublinkami, může být varovným znamením ohlašujícím počátek infekční choroby diverticulitus nebo přítomnost cizopasníků.
Stejně tak pokud pozorujete jakoukoli formu hnisu v moči (tvoří se ostrůvky z mikrobublin) máte v těle buď cizopasníky nebo proděláváte bakteriální infekci ledvin či močového měchýře. Máte-li obojí, hlenitý průjem a zahnisanou bublinkovitou moč, může být příčinou potíží infekční choroba trávícího a močového systému vyvolaná cizopasníky. Krvavý hlenitý průjem může znamenat infekci vyvolanou baktériemi E-Coli, kolitidu nebo Crohnovu nemoc.
Zápach
Populárním mýtem mezi zastánci zdravě fungujícího zažívacího ústrojí je, že zdravá stolice nezapáchá. Není to tak docela pravda - každá stolice totiž obsahuje mrtvá tělíčka střevních baktérií, což může být až 20-30% z celkového objemu. Mrtvé věci nikdy nevoní. To je také důvod, proč jedlíci masa (pozůstatků mrtvých zvířat) mají velmi zapáchající prdy (obsahují zbytky dusíku + síru) a ofenzívně zapáchající stolici. Naproti tomu vegetariáni, a ti, kteří se živí pouze ovocem (fruktariáni), mohou mít stolici v barvě a konzistenci strávených zelenin a plodů.
Budete-li tedy jíst pouze plody (celé pomeranče, manga, kivi atd.) může se u vás během několika týdnů vyvinout stolice, která bude mít barvu dužiny snězených plodů. Velký objem snězených plodů pak přebije zápach mrtvých bakterií a někteří fruktariáni s bezvadně čistými střevy mohou skutečně produkovat stolici i plyny parfémované vůní plodů, které jedí.
Takže, pokud se chystáte na vysoce důležitý mítink nebo důležitou milostnou schůzku, jezte alespoň dva týdny předem jen mango a pomeranče a pijte jejich šťávu. Pak můžete pšoukat jak chcete a všem okolo to bude příjemné...
Doufám, že jste zde našli odpovědi na všechny naléhavě nutkavé otázky

The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
-----------------------------------------------------