Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

VN elektróda

Příspěvek od sano »

Ač neznalec prinášam jednu infomráciu a jednu otázku. Otázka najmä na connyho a lajosa.
1. informácia: Pri debate so spolupracovníkom z bývalej chirany, mi bolo povedané, že litotriptor( už som o ňom písal), ktorý používal na drvenie žlčníkových kameňov rázovú vlnu vyprodukovanú preskokom el. iskry vo vode používal na vygenerovanie iskry sústavu kondenzátorov ( schému dodajú trochu neskôr) sústavu kondenzátorov, ktoré produkovali 14 000V. Behom preskoku iskry tiekol kanálom prúd rádovbo stovky ampérov, ale veľmi krátku dobu. Zlomky sekundy. Zaplynenie vody bolo také veľké, že konštruktéri museli do hrotu elektródy pričerpávať čerstvú vodu, aby mohli strieľať 400 x za minútu.
Elektródu vyvinuli v Prahe, v ČSAV, v elektrotechnickom ústave. Riešiteľom bol pán Bureš. Bola to hrotová elektróda.

2. otázka pre Connyho a Lajosa. Pán Gewo priniesol myšlienku o použití VN napätia vo vyvíjači. Musí byť VN elektróda nutne dosková, alebo by bolo lepšie keby bola hrotová. Ak sa vám ježia odborné vlasy prepáčte za netechnické termíny. Ale lepšie to povedať neviem. Čo sa týka prúdov a napätí v litotriptore, berte to len na inšpiráciu, nie doslovne.

2a) otzka pre objasnenie mne neodborníkovi: či ide o rázovú vlnu ( použitím VN), ktorá zmätie nepotrebne orientované molekuly vody obaľujúcu elektródu a umožní na chvíľu lepšie využitie energie v systéme, alebo použitie VN napätia má aj iný význam.
V tomto prípade podľa mňa nejde o pamäť vody, ale o zabránenie sformovania inkriminovanej vrstvy molekúl obaľujúich elektródu, ktorá sa pri rezonancii periodicky obnovuje. Rozmýšľam aspoň trochu v obraze?
sano


Dingel

Příspěvek od Dingel »

Mužete mi prosím někdo sdělit něco víc o "dědku Dingelovi"?
V diskuzi jsem se dozvěděl, že je to někdo, kdo si upravil Toyotu na pohon vodou a je tam jedna fotka motorového prostoru od gewo
-nic víc jsem tu nenašel. Má někde stránku, nějaký odkaz....?


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Dingel píše:Mužete mi prosím někdo sdělit něco víc o "dědku Dingelovi"?
V diskuzi jsem se dozvěděl, že je to někdo, kdo si upravil Toyotu na pohon vodou a je tam jedna fotka motorového prostoru od gewo
-nic víc jsem tu nenašel. Má někde stránku, nějaký odkaz....?
To má být vtip?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

VN

Příspěvek od lajos »

Sano-rád bych se vyjádřil exaktně k VN elektrodě, bohužel zatím jsem žádné novější pokusy nedělal a ty staré vždy skončili bez znatelného efektu.


legis
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 17 lis 2006 23:45

Příspěvek od legis »

Dingel napsal:
Mužete mi prosím někdo sdělit něco víc o "dědku Dingelovi"?
V diskuzi jsem se dozvěděl, že je to někdo, kdo si upravil Toyotu na pohon vodou a je tam jedna fotka motorového prostoru od gewo
-nic víc jsem tu nenašel. Má někde stránku, nějaký odkaz....?


To má být vtip?

Ne není to vtip. Jen nevím ,proč se tam zobrazuje "Dingel napsal".
Má tam být "Legis napsal". Zřejmě problém s přihlášením.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dingel - legis

Příspěvek od jeff »

Chlape, podívej se na tu minulou stranu, kde jsi se přihlásil jako Dingel anonym, i když tady tvrdíš, že jsi Legis. Udělej si v tom pořádek. :D

Jeff


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

legis

Příspěvek od lajos »

Těžké hledání sám sebe, nebo Dingela.
Že by bylo tak těžké napsat do hledače dingel, myslím že blyžší styk s ním nikdo nemáme a než co vyjede z hledače, také ne.


MarPol

zakon zachovani energie

Příspěvek od MarPol »

Zdravim, chtel bych se zeptat, nejak mi neni jasne jak uvedene zarizeni vlastne pracuje... pokud to dobre chapu, jde o rozklad molekuly vody na vodik a kyslik, kcemuz je potreba dodat jistou energi. Presneji receno energii potrebnou na rozbiti vazeb molekuly vody. Ziskany plyn by se mel spalovat, pricemz vlastne dochazi k oxidacni reakci - na vodik se opet navzuje kyslik, vznika molekula H2O (vodni para) a uvolnuje se prebytecna energie... nicmene tato energie je presne stejna, jako ta, kterou jsme dodali, abych molekulu rozbili... Z toho tak nejak z meho pohledu plyne, ze elektricka energie, kterou dodam bude urcite veci nez ta, ktera se mi spalenim plynu uvolni... Muze mi to prosim nekdo objasnit? Predem dekuji.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zakon zachovani energie

Příspěvek od Merlin »

MarPol píše:Zdravim, chtel bych se zeptat, nejak mi neni jasne jak uvedene zarizeni vlastne pracuje... pokud to dobre chapu, jde o rozklad molekuly vody na vodik a kyslik, kcemuz je potreba dodat jistou energi. Presneji receno energii potrebnou na rozbiti vazeb molekuly vody. Ziskany plyn by se mel spalovat, pricemz vlastne dochazi k oxidacni reakci - na vodik se opet navzuje kyslik, vznika molekula H2O (vodni para) a uvolnuje se prebytecna energie... nicmene tato energie je presne stejna, jako ta, kterou jsme dodali, abych molekulu rozbili... Z toho tak nejak z meho pohledu plyne, ze elektricka energie, kterou dodam bude urcite veci nez ta, ktera se mi spalenim plynu uvolni... Muze mi to prosim nekdo objasnit? Predem dekuji.
Max Planck a právě tak Feynman uváděli, že zákon zachování energie není správný, pokud neuznáme převoditelnost energie ve všech jejích formách.

Znáš pojem "domino efekt"?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
MarPol

Re: zakon zachovani energie

Příspěvek od MarPol »

gewo píše:
MarPol píše:Zdravim, chtel bych se zeptat, nejak mi neni jasne jak uvedene zarizeni vlastne pracuje... pokud to dobre chapu, jde o rozklad molekuly vody na vodik a kyslik, kcemuz je potreba dodat jistou energi. Presneji receno energii potrebnou na rozbiti vazeb molekuly vody. Ziskany plyn by se mel spalovat, pricemz vlastne dochazi k oxidacni reakci - na vodik se opet navzuje kyslik, vznika molekula H2O (vodni para) a uvolnuje se prebytecna energie... nicmene tato energie je presne stejna, jako ta, kterou jsme dodali, abych molekulu rozbili... Z toho tak nejak z meho pohledu plyne, ze elektricka energie, kterou dodam bude urcite veci nez ta, ktera se mi spalenim plynu uvolni... Muze mi to prosim nekdo objasnit? Predem dekuji.
Max Planck a právě tak Feynman uváděli, že zákon zachování energie není správný, pokud neuznáme převoditelnost energie ve všech jejích formách.

Znáš pojem "domino efekt"?
No myslis, jako ze jedna reakce sposti jinou a takto se to retezi?


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zakon zachovani energie

Příspěvek od Merlin »

No myslis, jako ze jedna reakce sposti jinou a takto se to retezi?
Když začneš v Moskvě s obyčejným kamenem domina a budeš kameny zvětšovat v přiměřeném poměru, pak poslední z kamenů hravě zatluče do země Eiffielovu věž v Paříži... Poměry a váhy pak odpovídají pojmu známému jako řetězová reakce, která nesouvisí jen se štěpením jader atomů. Funguje úplně stejně i na molekulární úrovni.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Zase jsem vedle....

Příspěvek od Mim »

Co to tu rozebíráte? Tohle je přeci stará vesta......Kdo pochybuje o neplatnosti přiblých zákonů nemá šanci....V nich nebylo zakalkulováno nic z obecného vědění....jsou to pouze formule nesmrtelnosti jejich autorů....Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mim

Příspěvek od Iv »

lajos píše:Promiň mime teď jsem z tebe hotov, mícháš dohromady Joe cell a vodík, dokonce že jsme Joe cell jsme zavrhli hned zpočátku, to snad néé? Teď nevím co si myslet, provokuješ nebo jsis dal něco na dobrou náladu jako já o ten svátek. Joe cell ve WM magazínu-v kterém čísle a ročníku?-asi mi to uteklo.
Připadadám si jako o 1.dubna?nebo co
Ale Joe Cell pracuje taky,sice to ještě nemám pořádně uspořádáno,ale něco na tom je,viz.brázek mého Iv cell na straně 1 ve skupině Ivanův vyvíječ...........


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: legis

Příspěvek od martinq »

lajos píše:Těžké hledání sám sebe, nebo Dingela.
Že by bylo tak těžké napsat do hledače dingel, myslím že blyžší styk s ním nikdo nemáme a než co vyjede z hledače, také ne.
nezkoušel jsi psát tomu sousedovy Dingela ? je na diskuzi yahoo watercar, doslova tam píše, "bydlím 4 domy vedle Dingela a často k němu chodím na návštěvu, jestli se ho chcete na něco zeptat pošlete mi to předám mu to, Dingel si nepřeje mít doma internet ani počítač" (asi ví proč)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: zakon zachovani energie

Příspěvek od martinq »

Max Planck a právě tak Feynman uváděli, že zákon zachování energie není správný, pokud neuznáme převoditelnost energie ve všech jejích formách.

Znáš pojem "domino efekt"?
Výklad o zachování energie je "materiální", školní výklad, je úmyslně vedený a směrovaný tak, aby jsme nechápaly pojem nekonečno, věčný, vše co někde začíná, musí i skončit, třeba přímka, není přímka, ale kružnice. Dvě přímky (rovnoběžné), by měly být tedy dvě kružnice (rovnoběžné), ale nejsou, v nekonečnu se přece spojí (zase zeď, podporující materiální chod momentální, vypěstované, společnosti) a takové nesmysly jsou pár stránek od sebe v matematice pro VŠ. Někdy dá hodně velkou práci odfiltrovat, umyslně "naimplantované" (nakomunikované) bloky v chápání dějů kolem nás. Je až strašlivé, kolik lidí žije v představách, přirozené vnímání končí někde ve 3. až 5. třídě ZŠ, Máme schopnosti o kterých se nedozví ani setina procenta, jsou popsány ve scifi a občas v nějaké rádoby studii, slova jako telepatie, empatie, pyrokineze, psychokineze, kdo z vás na foru ví něco o těchto "přirozených" schopnostech každého z nás ? Kdo z vás trénuje tu či onu vlastnost. Někdy, někde , třeba v kině či televizi je podprahová asociace dějů a stavů mysli, je nám doslova naprogramována představa jak vnímat to či ono, a jak smýšlet o někom, o kom se hovoří stejně/podobně jako ve filmu. Nevím jak, ale v hlavě to zůstane.


Asi písnu studii, je to na dlouho ...[/quote]


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“