Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: hoření H2+O

Příspěvek od kutil »

gewo
To, co získáváme ve vyvíječích bez separace plynů je tzv. poměrově vyvážená směs (stoichiometrická směs, Brownův plyn). Tato směs sama o době sice může bouchnout, ale neexpanduje naopak - imploduje.

Díky za vyčerpávající odpověď, právě s tou imlozí nemám zkušenosti a nejsem si jist co by to udělalo i při větším přetlaku. Vidím že přisávání vzduchu bude nutností.
PS- co víš o přímém spalování stechiometrické směsi přímo ve vyvíječi, když se jedná o implozi? Byl by to uzavřený systém bez nutnosti doplňvání vody nebo jen toho množství které by se přeměnilo v tepelnou energii? (toto není z mé hlavy)


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hoření H2+O

Příspěvek od Merlin »

kutil píše:co víš o přímém spalování stechiometrické směsi přímo ve vyvíječi, když se jedná o implozi? Byl by to uzavřený systém bez nutnosti doplňvání vody nebo jen toho množství které by se přeměnilo v tepelnou energii? (toto není z mé hlavy)
Téhle otázce nerozumím. Obsah vyvíječe se dá spálit (impoduje) okamžitě. K čemu by to mělo být dobré?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kutill

Re: hoření H2+O

Příspěvek od kutill »

gewo píše:
kutil píše:co víš o přímém spalování stechiometrické směsi přímo ve vyvíječi, když se jedná o implozi? Byl by to uzavřený systém bez nutnosti doplňvání vody nebo jen toho množství které by se přeměnilo v tepelnou energii? (toto není z mé hlavy)
Téhle otázce nerozumím. Obsah vyvíječe se dá spálit (impoduje) okamžitě. K čemu by to mělo být dobré?
Měl bys elektrody přímo v kotli ze kterého bys odebíral jen teplo. Tento fórek stojí za přemýšlení! Žádné starosti z kondenzátem, žádná stavba kondenzačního komína atd....


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hoření H2+O

Příspěvek od Merlin »

kutil píše:Měl bys elektrody přímo v kotli ze kterého bys odebíral jen teplo. Tento fórek stojí za přemýšlení! Žádné starosti z kondenzátem, žádná stavba kondenzačního komína atd....
Pak myslíš určitě tohle. Cyklické spalování Brownova plynu. Ale i tady je vyvíječ zvlášť.

http://tinyurl.com/yx72k2


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Odkaz....

Příspěvek od Mim »

O tomhle patentu jsem nevěděl...a to je sbírám. Díky. Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zp 50

Příspěvek od Merlin »

smolař píše: Hrál jsem si se ZP10, ten je mrtvý...
Pozor! Nově jsou k dostání různé 555! Ty s C-MOS se liší od klasických tím, že mají vysoké vnitřní odpory na pinech. Důležitý je zejména pin 5, tam u nich (na rozdíl od "normálních") stačí na zakrmení pár ohmů!

Chce to pečlivě projít datasheet než tu 555 někam vrazíte, a pak se nestačíte divit, že oscilátor "nefunguje" podle schématu... Nejlepší je se hned v obchodě zeptat jaký je to druh (pokud to budou vědět...).


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odkaz....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:O tomhle patentu jsem nevěděl...a to je sbírám. Díky. Mim
Někdy se vyplatí proklikat ve full text nějakého patentu s podobnou tématikou odkazy na předchozí patenty... a vypadne toho na Tebe žebřiňák :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

Re: hoření H2+O

Příspěvek od ojozo »

[quote="kutill"]
Měl bys elektrody přímo v kotli ze kterého bys odebíral jen teplo. Tento fórek stojí za přemýšlení! Žádné starosti z kondenzátem, žádná stavba kondenzačního komína atd....[/quote]

myslim ze taketo nieco ma p.Kanarev vo svojom "Water Electric Generator of Heat"


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

To s tím mnoho nesouvisí...ale....

Příspěvek od Mim »

Kdysi jsem někde četl článek o efektivním využití elektrolytického procesu jako přímé vytápění.....Tuším nějací angličané již plánovali výrobu elektrolytického kotle....Udávali 26 násobnou efektivitu elektrolýzy...Sám jsem při svých pokusech dospěl k tomu, že při určitém složení elektrolyzeru a pomětně nízkém příkonu dochází k tomuto skoku normálně...Zabýval jste se někdo tepelnými účinky klasické elektrolýzy a jejím zefektivnění.....Např: 1kW elektricky a na výstupu onen 26 násobek? Dál jsem to nerozvíjel, zabýval jsem se jen efektivním množstvím vodíku a jeho využití ve spalovacím motoru, ale i tohle je hodně zajímavé. Protože to vaří....někdy okamžitě....a levně.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: To s tím mnoho nesouvisí...ale....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Kdysi jsem někde četl článek o efektivním využití elektrolytického procesu jako přímé vytápění.....Tuším nějací angličané již plánovali výrobu elektrolytického kotle....Udávali 26 násobnou efektivitu elektrolýzy...Sám jsem při svých pokusech dospěl k tomu, že při určitém složení elektrolyzeru a pomětně nízkém příkonu dochází k tomuto skoku normálně...Zabýval jste se někdo tepelnými účinky klasické elektrolýzy a jejím zefektivnění.....Např: 1kW elektricky a na výstupu onen 26 násobek? Dál jsem to nerozvíjel, zabýval jsem se jen efektivním množstvím vodíku a jeho využití ve spalovacím motoru, ale i tohle je hodně zajímavé. Protože to vaří....někdy okamžitě....a levně.
Běžně se vyrábějí "kotle" pro út, které fungují na principu "rychlovařiče v kelímku". Mají výkon až několik desítek kW. Protože nemají výměník a jsou přímo v oběhu, musí se voda v celém systému upravovat tak, aby byla optimálně "nastavená". A kdyby někoho napadlo napájení tohoto systému usměrnit... mohlo by to mít zajímavé důsledky...

Myšlenka to určitě není špatná, jestliže se využije procesního tepla vznikajícího při samotné klasické elektrolýze + tepla z bezprostředního spalování jejího produktu = přebytek.
K elektrolýze vody je třeba o asi 25% (neberte mne u úst...) méně energie než vzniká (v přepočtu na kWh) při spalování výsledných plynů. Zisk tu tedy bezesporu je. Ale asi ne vyšší než 26%.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Gewo.....

Příspěvek od Mim »

V minulém příspěvku sis v podstatě sám odpověděl...kdyby někoho napadlo....napadlo! Je to primitivní, ale velice účinné. O tom příště....Po neděli! :P


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Re Neo

Příspěvek od Merlin »

sano píše:Ahoj Neo,

na maďarských stránkach fenykapu.free-energy.hu/pajert8/VizKiserletek.html je popis možných ochrán motora pred koróziou, v Menu klikni na korróziogátlás.

pre tých čo nevedia maďarsky uvádzam v skratke: nerezová oceľ, hliník, keramika, a doporučenie použiť sprej od Heani Industries Inc. Autor uvádza, že z firmy na jeho meil neodpovedali, čo si vysvetľuje tým, že obchodujú iba vo veľkom.


sano
No, je to HEANY INDUSTRIES INC. (to "I" a "Y" robi v Google obrovsky rozdiel...) a necudujem sa, ze mu neodpovedali. Nic ako "sprej" neponukaju, je to Spray Technology, pri ktorej v specialnych strojoch pomocou plazmy "spreyuju" ochranne keramicke povrchy na kade co. Ked si k nim niekdo napise "o spray", mozno sa usmeju a myslia si svoje... Pravdepodobne sa orientuje v anglictine ako ja v madarcine :D

Ich stranky su tu
http://www.heany.com/Coatings_Technologies.html
-----------------

Google: Gilnisil, Nikasil, Nigusil


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Příspěvek od Ondřej »

Gewo, "Keramický hořák s cyklickým spalováním" -máš o tom další info v kostce? (např. obrázky)


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

cyklické spalování

Příspěvek od kutil »

Gewo ahojky,
louskal jsem ten tvůj odkaz na cyklické spalování z www, obrázek v příloze byl malinký a nepodařilo se mi jej stáhnout. Můžeš uvolnit nějaké info ze svého šuplíku? prosím.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Ondřej píše:Gewo, "Keramický hořák s cyklickým spalováním" -máš o tom další info v kostce? (např. obrázky)
Z obrázků je patrné jak je to postavené.

BGG - generátor Brownova plynu (to je to, co šichni bez rozdílu produkujete...), hořák, keramická vyzdívka. Ty šipky mezi ní a šamotovým obezděním a šipky venku znázorňují infračervené záření. Při hoření se nahoře na chladnějším víku kondenzuje voda, která kape dolů. Je tam okolo 800°C, takže voda dole okamžitě disociuje na kyslík a vodík, je nasávána hořákem, takže to spaluje v cyklu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Merlin dne pon 30 říj 2006 14:12, celkem upraveno 1 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“