Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
JK

Milan Elabs...

Příspěvek od JK »

Panove, nelibi se mi, ze kdykoliv se tu zacne resit neco zajimaveho co stoji za pokus, vzdy se tu objevi Milan, a vsechny zprdne ze takhe nee...
Hraje si na nejchytrejsiho, ale leze sem jen proto aby ukradl Vase napady, a vydelal na nich. No a pokud se blizi nekdo k cili, Milan ho zrazuje od dalsich pokusu. Myslim ze Vam vsem uz doslo co on je zac.

Jinak - ja sem moc nepisu, obcas nakouknu, snazim se spise experimentovat. A protoze sve pokusy neresim tady s Milanem, aspon od nej nevim ze to "NESMI" fungvat :-) A vida, vypada to slibne. Ale jde z toho trochu strach, kdyz se chvilemi podari rozjet vyvijec naplno. To voda skutecne mizi pred ocima...
Jednou se tu s nekterymi lidmi - o kterych vim ze se snazi experimentovat, a jsou dost daleko - podelim o sve zkusenosti - Nebude to vsak pro vsechny, Elabsy a pod... , ale jen pro Ty co se snazi.
Hezky den.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

JK

Příspěvek od lajos »

Škoda že tě Milanovy příspěvky dopalujou, kritické, opravné podněty můžou někoho usměrnit na správnou cestu, jsme na fóru a jak jsme kolikrát říkaly, každý si může vzít co se mu hodí. Nejsem sice Milanův advokát ale určitě nám nenadává a ani nám neškodí, spíš se mi zdá že přichází s dost neznámím úhlem pohledu na věc, nakolik reálným nebo schůdným to je otázka pro každého čtenáře fóra. Co když na toho chytrýho nehraje? Měli by sme zvážit oboje možnosti.
No vidíš, když ti mizí voda před očíma- sám seš trochu Milanem.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Milan

Příspěvek od sano »

Súhlasím s Lajosom, ohľadne toho že Milan neškodí, skôr pomáha nezvyklým pohľadom na vec.
sano


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Nechte již tono Milanování....

Příspěvek od Mim »

Milan je svůj a myslím, že je to chytrý kluk....Jen někdy papír snese všechno...Tak se na to dívám já...a teď se mi zdá, že jsme ho trochu naštvali a nehlásí se....asi studuje! Držím mu palce v tom studiu....Mim


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2 Sano

Příspěvek od Palo »

ElabsVracov píše:To s těmi více hořáky už mě taky napadlo, dopadlo to tak že mi chytl ten první, a bouchl mi celý hořák. nejspíš protože když ti začne hořet jedna dírka, nezapálí ostatní venkem jako u zemního plynu, ale vodík si plamen vtáhne dovnitř hořáku a bouchne to. Možná by to šlo nějak vyšpekulovat, ale byl to dost nepříjemný zážitek který už rozhodně nebudu opakovat.
Vracím se k tomuto tématu, jelikož si myslím, že se tu neodůvodnila jedna věc (prosím nekamenovat, jsou to základy, nechci vypadat jako nějakej děsně chytrej chytrák):
Klasické hoření svítiplynu a jiných hořlavých plynů je základ toho, že hoří se vzduchem, tedy reagují se vzduchem. Pokud jde hořlavý plyn bez vzduchu trubkami, nehoří, dokud k němu není přiveden kyslík. Tzn. plyn hoří, až se dostane z trysek na vzduch. Pokud jsme pustili směs vodíku+kyslíku do hořáku, není divu, že došlo k výbuchu, jelikož vodík je okysličován kyslíkem již v trubkách a prostě hoření se dostane zkrz cokoliv.
Tím chci říct, že nechat hořet kdekoliv vodík s kyslíkem, může to být pěkně vo hubu, ideální je dle mého názoru spalování vodíku s kyslíkem v uzavřených "komnatách" - tedy válcích...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

hoření H2+O

Příspěvek od kutil »

Palo musím oponovat, vše je o rychlosti hoření směsi. Pokud zajistíš aby v hořáku byl dostatečný tlak (dle mého úsudku 200 kPa i když u jednoho hořáku kyslíkovodíkové svářečky prý stačí 60 kPa) tak to nemůže nic udělat. Na netu jsem našel kyslíkovodíkový hořák s 90 malými dírkami a tvořil kruhový plamen, toto řešení se mi docela zamlouvá.
Dále bych to nehnal do šamotu ale volně pod výměník- něco jako plynový ohřívač vody, horké spaliny=vodní páry předají teplo na ploše bez problémů kromě kondenzátu.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hoření H2+O

Příspěvek od Palo »

kutil píše:...pokud zajistíš aby v hořáku byl dostatečný tlak...
Jo, to je pravda. Je to, co jsem napsal, nesmysl?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
JK

Pro Lajose... a i pro ostatni

Příspěvek od JK »

lajos píše: No vidíš, když ti mizí voda před očíma- sám seš trochu Milanem.
Hehe, ja jsem sam trochu Milanem, kdyz mi mizi voda ve vyvijeci ? No, nevadi ze se posmivas... Hlavne ze je tu veselo.

Jinak k tomu "mizeni vody"... Ano, skutecne se mi obcas podari dosahnout neceho - nevim jestli to nazyvat rezonanci, jak tomu tu rikate - ale to je jedno, rikejme tomu treba tak... Proste se chvilemi spusti mimo obvykle sumeni "neco vic". Voda zacne zurive bublat, dochazi prudkemu vyvinu plynu. Problem je, ze se mi zatim tato reakce nepodari udrzet dele nez nekolik sekund... Snazim se ted o to, udrzet tuto reakci v chodu, ale je to jeste asi nadlouho.
Preji i Vam ostatnim hodne stesti pri experimentech.
J.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Lajose... a i pro ostatni

Příspěvek od Merlin »

JK píše:Proste se chvilemi spusti mimo obvykle sumeni "neco vic". Voda zacne zurive bublat, dochazi prudkemu vyvinu plynu. Problem je, ze se mi zatim tato reakce nepodari udrzet dele nez nekolik sekund... Snazim se ted o to, udrzet tuto reakci v chodu, ale je to jeste asi nadlouho.
Voda je mimořádně komplikované prostředí. Hovořit o dosažení rezonance je tedy silně nadsazené. To, co pozoruješ je naprosto přirozený stav - voda vzdoruje rozkladu. Umí se postavit všem pokusům, tzn. že prostředí se okamžitě změní tak, aby další rozklad byl ztížený. Jinak řečeno, voda má paměť. Jakmile ji začneš bombardovat pravidelnými pulsy, okamžitě kontruje.

Postavili jsme svého času řadu pulsních generátorů, každý asi zná ZP-10 a ZP-20... mezeru mezi čísly vyplňují různé pokusné varianty. Pak zde byl ZP-50, něco na způsob, který používá Iv. Přiznám se, že se mi rozsvítilo v hlavě až když jsem viděl jeho oscilogram. Příčinou toho proč mu to funguje je NEDOKONALOST! Sekundární pulsy nezapadají do primární obálky, a v tom to zřejmě je.

Musíme si to představit jako zápas v judo. Protivníci dávají bedlivý pozor na to, kam soupeř směřuje sílu a kde má těžiště. Budou-li naprosto vyrovnaní, zůstanou nehybní. Ale v okamžiku, kdy jeden z nich udělá chybu, "uzemní se" chybným použitím vlastní síly.

Voda se okamžitě přizpůsobí jakýmkoli pulsům. Vzdoruje. Jelikož se aplikací pulsů okmžitě změní prostředí, nelze dosáhnout rezonance, protože nejsme schopni tyto změny sledovat a vyrovnávat. Snad počítač...
Jestliže ale použijeme nějakou nosnou frekvenci modulovanou jiným signálem jako Iv, otevírá se možnost podle příkladu s judisty - dojde k chybě, na niž voda není schopna reagovat a podlehne. Ale jestliže se chyba bude opakovat zcela pravidelně, bude to opět neúspěch... ten posun musí být "klouzavý", náhodný.

Náš problém spočíval v tom, že jsme dělali až příliš přesné generátory. Je jasné, že modulace musí být do jisté míry "rozmítaná", jinak to nefunguje.

Při klasické elektrolýze pomocí DC vzniká ve vodě silný šum - nekonečné množství prolínajících se frekvencí. Voda s tím bojuje tak, že mění značnou část dodávané energie na teplo. Tyto ztráty dělají DC elektrolýzu neefektivní.

Hovoříme-li o rezonanci (souladu) je důležité uvést, zda jde o rezonanci vlastních elektrod nebo o rezonanci média. Myslím si, že pokud na elektrody aplikujeme jednu z harmonických frekvencí, na nichž jsou schopny kmitat, bude to Ivova První frekvence - nosná. Druhou, modulační, pak bude tvořit sada pulsů v obálce nosné, s tím, že bude obálku občas přesahovat anebo předcházet. Pak nedojde k uplatnění paměťového efektu u vody a rozklad bude snazší.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: hoření H2+O

Příspěvek od kutil »

Palo píše:
kutil píše:...pokud zajistíš aby v hořáku byl dostatečný tlak...
Jo, to je pravda. Je to, co jsem napsal, nesmysl?
Palo, to co jsi napsal je OK, já jen že ta okysličená směs která již sama o sobě bouchá nemůže křápnout při vyšším tlaku kdy je rychlost proudění plynů z trysky větší než je rychlost hoření této směsi.
Jinak z praxe vím, že můžeš svařovat potrubí s hořlavinou- např. zemní plyn zápalná teplota 560 stC. a svár má přes 1000 st.C. Nemůže to bouchnout protože plyn nemá dostatek kyslíku.
U směsi H2+O by to prostě nešlo.


Nobogy

To gewo

Příspěvek od Nobogy »

Ahoj gewo,
napisal si to presne,ale az moc odborne.Onehda sa riesila ista porucha spravania sa(prepac ze odbocujem ale je to k veci) ktora bola sposobena nespravnou funkciou istej casti mozgu.Bola to moja diplomova praca.Riesili sme to tiez rozmietanim frekvencie v uzkom rozsahu...
Uspesne...


smolař

zp 50

Příspěvek od smolař »

Kde se dá sehnat zp50 ať mohu i já zkontrolovat vaše křivky.
Hrál jsem si se ZP10, ten je mrtvý, zkouším doladit ZP 20, konstrukčně je lepší ale nevím....
Láká mě vyzkoušet i třetí vaše varianta, dáte mi tu možnost??? si pohrát
Hodíte sem zapojení? dík Smolař


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: hoření H2+O

Příspěvek od Merlin »

kutil píše:... okysličená směs která již sama o sobě bouchá nemůže křápnout při vyšším tlaku kdy je rychlost proudění plynů z trysky větší než je rychlost hoření této směsi.
... U směsi H2+O by to prostě nešlo.
To, co získáváme ve vyvíječích bez separace plynů je tzv. poměrově vyvážená směs (stoichiometrická směs, Brownův plyn). Tato směs sama o době sice může bouchnout, ale neexpanduje naopak - imploduje. Uvolní se teplo a vznikne voda, jejíž množství je v mizivém poměru s předchozím objemem plynu.

K nehodám dochází tehdy, je-li systém netěsný a proniká do něj vzduch.

K expanzi totiž může dojít teprve tehdy, smísíme-li získanou směs s atmosférickým vzduchem (78% dusíku, 21% kyslíku + 1% vzácných plynů). Pak teprve dojde k expanzi přidaných plynů - vodík a kyslík v procesu neexpandují, naopak, změní se na nepatrné množství vody. Zní to možná podivně, ale než se uvolní tepelná energie, stahuje tento proces energii z okolí. Málo se o tom mluví, ale je to tak.

Chceme-li získaný plyn spalovat, je vůbec nejlepší dotovat ho do jiné uhlovodíkové směsi, jako to dělá Iv, anebo využít katalytické spalování.
(Když plyn z vyvíječe proženete katalyzátorem z výfuku auta pěkně ho rozžhavíte, bez zapalování... výměník je pak už jen věcí šikovnosti při řezání železa.)

Keramický hořák s cyklickým spalováním tvoří uzavřenou jednotku a vůbec nepotřebuje přívod vzduchu, ani komín. Výstupem je infračervené záření.
Naposledy upravil(a) Merlin dne stř 25 říj 2006 17:53, celkem upraveno 2 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: zp 50

Příspěvek od Merlin »

smolař píše:Kde se dá sehnat zp50 ať mohu i já zkontrolovat vaše křivky.
Hrál jsem si se ZP10, ten je mrtvý, zkouším doladit ZP 20, konstrukčně je lepší ale nevím....
Láká mě vyzkoušet i třetí vaše varianta, dáte mi tu možnost??? si pohrát
Hodíte sem zapojení? dík Smolař
Máš bezvadně zvolený nick :D
Co se týče ZP10 a 20, postavily si ho možná stovky lidí a všem fungovaly na první zapojení. Jak dlouho si už "hraješ" s elektronikou?

ZP50 není k dispozici.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Smolař

ZP 50

Příspěvek od Smolař »

Nejsem přeborník v elektrotechnice ale nějaké věci si dokážu sestrojit.
Baví mě se v tom vrtat, jinak od mládí se o to zajímam, co se zajímám o vodík je studium elekto. intenzívnější.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“