Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Připálené Karbanátky

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: mag. práca

Příspěvek od StepanPepan »

martin11 píše:jsem na rozcestí a nikdo neví jak mě poradit.....
Nejsi na rozcestí, ale ve slepé uličce. Žádná cesta dál nevede, nikdo ti nemůže nic poradit. Kdy to pochopíš? Kolik nefunkčních magnetických motorů ještě postavíš, než to pochopíš?


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: mag. práca

Příspěvek od jvj56 »

StepanPepan píše:
martin11 píše:jsem na rozcestí a nikdo neví jak mě poradit.....
Nejsi na rozcestí, ale ve slepé uličce. Žádná cesta dál nevede, nikdo ti nemůže nic poradit. Kdy to pochopíš? Kolik nefunkčních magnetických motorů ještě postavíš, než to pochopíš?
Pepane (doufám, že tak mohu oslovovat), chceš tvrdit, že MM není možné sestrojit?
Hoď do placu sumu o kolik se chceš vsadit (kurz 99:1)? :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: mag. práca

Příspěvek od martin11 »

StepanPepan píše:
martin11 píše:jsem na rozcestí a nikdo neví jak mě poradit.....
Nejsi na rozcestlí, ale ve slepé uličce. Žádná cesta dál nevede, nikdo ti nemůže nic poradit. Kdy to pochopíš? Kolik nefunkčních magnetických motorů ještě postavíš, než to pochopíš?
zdravím...co na takovou připomínku odepsat. když budu sticha, tak "jako" souhlasím. motor / tedy to co mám na stole / jsem postavil pouze 1. Nikdy žádné jiné magnetické točítko, ani pokus o něj. při konstrukci tohoto jsem sestrojil několik dílčích sestav ale jen pro ověření mechaniky, např délka ojnice / Koeficient Lambda / ale to jsou "jen " mechanické věci.
Jen několik málo lidí na setkání u Jeffa pochopilo, jak že má to zařízení pracovat. Ti, kdož to viděli sice vyslovili jakousi / a někteří i velkou/ skepsi, protože to celé odporuje stávající fyzice a nauce o magnetech a odporuje to vlastně všemu co "logicky"známe a co jsme odposlouchali ve školách.
zvolil jsem proti fyz. zákonům jistou nesymetrii / fibonaciho / a z té jsem v konstrukci vyšel. Jsou tu jisté náznaky čehosi. může jít o chyby v dílčích měřeních, které zase asi nebudou zas tak fatální. A protože se "neví", tak to zkouším. Nikdo to nezkusil tímto směrem. Na celém internetu není nic podobného popsané...mimo toho trouby co na to napsal disertačku na čvut brno a ošlohnul to ode mne...a nepochopil princip... :evil: / přitom mohl udělat tak krásné animace...a on animoval blbýho Perendeva :shock: /
Takže dík za radu, že toho mám nechat....nenechám....je to dobrej relax :idea: .....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: funkční motor

Příspěvek od hatlík »

adam.benda píše:
Ale alespoň ti odpovím na tvůj dotaz. Evidentně to pro tebe až tak názorný předmět není, protože jsi ho pravděpodobně vůbec nepochopil. Ukázka se žárovkou se ti snaží vysvětlit, že máš konvenčně využitelnou formu energie z generátoru, který jako palivo využívá pouze magnetické pole permanentních magnetů bez nutnosti tomuto zařízení externě dodávat nějakou další energii či další palivo. Těmito svými komentářemi se stále víc ztrapňuješ, pokud ti to samotnému není jasné.
.
Ukázka se žárovkou nedokazuje, že by se motůrek neměl točit právě díky přivedené elektřině.
Pole permanentních magnetů už vůbec není v tomto případě palivo, pouze působí jako zmagnetovaný rotor a není tedy nutné mít na rotoru budící vinutí.

Kdo se ztrapňuje se uvidí v tomto případě snadno - tenhle motůrek nebude předveden in natura jakožto jakýsi magnetický s tím, aby fungoval opravdu bez přivedení energie.
Uvidíme, kdo lže.

Edit [110228/2210]: Karbane máš ban, tak tu nepruď ... pokud chceš prezentovat své názory, tak k tomu využij prostor, co ti před časem vytvořil Akord ... 8) ... A. ...


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: funkční motor

Příspěvek od huhu »

hatlík píše: Pole permanentních magnetů už vůbec není v tomto případě palivo, pouze působí jako zmagnetovaný rotor a není tedy nutné mít na rotoru budící vinutí.
Ty už se zase vyjadřuješ k něčemu jinému než všichni ostatní. Kdyby jsi laskavě shlédl předmětné vídeo, popatří tvůj zrak na magnety na statoru. K laskavému shlédnutí pouze jedno vinutí. A to je též na statoru. resp. na konci jedné brány ze dvou.

Zkus ve sklepě aspoň toto :



StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: funkční motor

Příspěvek od StepanPepan »

huhu píše:Zkus ve sklepě aspoň toto :

Jééééééé, to je ten rozšlápnutej motor, hahaha huhu huhu chichííí! :lol: :lol: :lol:

Kucí, vy jste tady tak legrační... Mám vás rád. :)

Edit: ... my tebe taky ... :lol: ... A. ...


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: funkční motor

Příspěvek od huhu »

StepanPepan píše: hahaha huhu huhu chichííí!
Neber darmo boží jméno. Já ti fandím , i hatlikovi. Vy jste takoví věrozvěsti , co se snažíte ovce přivést na správnou stezku. Jen to zkuste nějakými argumenty a ne arogancí a nadávkami. Takhle se Vaše snaha míjí účinkem a zbytečně mrháte energií. Lidi z vás mají lochec.

Nikdo z nás tu neví , jestli to video je real , nebo fake. ( jen joopee ) Vykazuje to všechny atributy reálného stroje. To znamená , že mag. motor potřebuje část své energie naakumulovat stranou a použít na překonání mrtvého bodu. ( nebo použít jinou přírodní sílu, třeba gravitaci )
Z toho vyplývá - a moje dosavadní pokusy to potvrzují - že chod nebude rovnoměrný a nepůjde ( asi ) zrovnoměrnit ani setrvákem. Čili i odběr energie ( nejsnadněji indukcí ) se musí řídit. Sbohem pane sinus. A taky to znamená dost velké rázy v konstrukci. Některé moje hračky jsem musel přidělat svěrkama ke stolu , aby neutekly. Má někdo opačnou zkušenost ?


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: funkční motor

Příspěvek od StepanPepan »

huhu píše:Vy jste takoví věrozvěsti , co se snažíte ovce přivést na správnou stezku. Jen to zkuste nějakými argumenty a ne arogancí a nadávkami. Takhle se Vaše snaha míjí účinkem a zbytečně mrháte energií....
Zbytečně bych mrhal energií, kdybych tady už asi podesáté vysvětloval, že je to nesmysl. Už mám sílu jenom se Vám smát! :)

To video jsem nedokoukal, teď jsem se díval znovu, pan autor píše, že se na něj přítelkyně, ta co jeho stroj rozšlápla, vykašlala. V komentářích k videu někdo píše, že to bylo protože znala zákony termodynamiky, protože to je chytrá žena nebo protože dala přednost chlapíkovi s větším magnetem... :)

Edit [2011-03-02 12:22] a.b


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: mag. práca

Příspěvek od StepanPepan »

buky píše:Pepane, jen se klidně bav, už to dlouho trvat nebude :)
Cože?! Že byste se všichni rozhodli naučit se aspoň základy fyziky a sebrat mi mojí zábavu? To byste mi přece neuděli, že ne? :cry: :(

Edit [2011-03-02 12:31]Základy fyziky (teoreticky) umí každý středoškolák. Mnozí (včetně tebe) by se ale měli naučit s fyzikou zacházet. Takže se tohle běž doučit a pak se sem můžeš vrátit a třeba i něčím konečně přispět.

Dále tě upozorňuju, že bez ohledu na názor tvůj nebo kohokoli jiného v magnetářských vláknech nebudu tolerovat vysmívání a úšklebky, které tu předvádíš. Budeš-li tak pokračovat, povýšíme vybílování tvého textu na něco účinnějšího. a.b


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: mag. práca

Příspěvek od buky »

StepanPepan píše:
buky píše:Pepane, jen se klidně bav, už to dlouho trvat nebude :)
Cože?! Že byste se všichni rozhodli naučit se aspoň základy fyziky a sebrat mi mojí zábavu? To byste mi přece neuděli, že ne? :cry: :(
Ale většina tady základy fyziky zná, spíš jde o spochybnění některých zákonů fyziky a můžeme začít od Newtona :D


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: funkční motor

Příspěvek od hatlík »

huhu píše:
hatlík píše: Pole permanentních magnetů už vůbec není v tomto případě palivo, pouze působí jako zmagnetovaný rotor a není tedy nutné mít na rotoru budící vinutí.
Ty už se zase vyjadřuješ k něčemu jinému než všichni ostatní. Kdyby jsi laskavě shlédl předmětné vídeo, popatří tvůj zrak na magnety na statoru. K laskavému shlédnutí pouze jedno vinutí. A to je též na statoru. resp. na konci jedné brány ze dvou.

Zkus ve sklepě aspoň toto :

Ne, já se vyjadřuju k tématu.
Magnety na statoru jsou pro parádu, na rotou nikoliv. Energie je přivedena do elektromagnetu, ten přitahuje magnety na koncích ramen rotoru.

Hračku z videa zkoušet nemusím, tyhle legrácky mám za sebou, jako děcko jsem si hrál s magnety hodně.


yoopee
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: úte 22 úno 2011 23:01

Re: funkční motor

Příspěvek od yoopee »

hatlík píše:
huhu píše:
hatlík píše: Pole permanentních magnetů už vůbec není v tomto případě palivo, pouze působí jako zmagnetovaný rotor a není tedy nutné mít na rotoru budící vinutí.


Ty už se zase vyjadřuješ k něčemu jinému než všichni ostatní. Kdyby jsi laskavě shlédl předmětné vídeo, popatří tvůj zrak na magnety na statoru. K laskavému shlédnutí pouze jedno vinutí. A to je též na statoru. resp. na konci jedné brány ze dvou.

Zkus ve sklepě aspoň toto :

Ne, já se vyjadřuju k tématu.
Magnety na statoru jsou pro parádu, na rotou nikoliv. Energie je přivedena do elektromagnetu, ten přitahuje magnety na koncích ramen rotoru.

Hračku z videa zkoušet nemusím, tyhle legrácky mám za sebou, jako děcko jsem si hrál s magnety hodně.
chápu správně, že to video považuješ za fake? Že do té cívky pouštím proud?


hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: funkční motor

Příspěvek od hatlík »

yoopee píše: chápu správně, že to video považuješ za fake? Že do té cívky pouštím proud?
Ta cívka je napájena el. proudem, jinak tenhle strojek nepoběží.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Pro Hatlíka

Příspěvek od aNONym »

Naposledy upravil(a) aNONym dne úte 01 bře 2011 21:28, celkem upraveno 1 x.


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

End.

Příspěvek od aNONym »

hatlík píše:Ne, já se vyjadřuju k tématu.
Magnety na statoru jsou pro parádu, na rotou nikoliv. Energie je přivedena do elektromagnetu, ten přitahuje magnety na koncích ramen rotoru.

Hračku z videa zkoušet nemusím, tyhle legrácky mám za sebou, jako děcko jsem si hrál s magnety hodně.
BAN ignoruješ, na varování kašleš, a ještě ke všemu mluvíš z cesty, tak co s tebou? :| Non

Asi nejvyšší čas dostát svému slovu. :?


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Zamčeno

Zpět na „Černá díra“