Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlastnosti elektrolyzerů

Příspěvek od Iv »

Mim píše:Během dlouhého vývoje optimálního elektrolyzeru a "příslušné elektroniky" jsem dospěl k těmto závěrům. Nejpodstatnější složkou úspěšné efektivní elektrolýzy je právě elektrolyzer sám. Pulzy, frekvence atd. je jedna věc, ale právě konstrukce elektrolyzeru je hlavní. Přikláním se k Iv. Jeho elektrolyzer a výpočty jsou dost dobré a doporučuji všem se jimi řídit, nebo alespoň nechat inspirovat. Hliníkové desky jsou ovšem trochu problém, protože počáteční kvantita plynu je posléze rapidně snížena. Oxidace je značná.Dokončil jsem montáž plynu do auta a budu to zkoušet.
Pro auto ekonomicky i pro údržbu a cenově vychází Al.Jen tak dál rytíři.A ještě jedna rada, dávej pozor,abys neměl přebytek vodíku,pak se Ti motor bude více zahřívat ,spíše dobře seřídit a chudou směs.Někdy moc škodí,však to znáš. :D


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Iv

Příspěvek od Mim »

Díky. Mám s tím trochu problémy a zase noční u auta. Dneska jsem pojížděl a měřil a měřil. Již vím, že jsem schopen vyrobit dostatek vodíku pro spotřebu, ale můj celkový zájem je to skutečně progresivně uřídit, včetně teplot motoru atd. Poskytnu fóru návod na provoz auta, ale netuším ještě další obtíže. Chtěl bych vyrobit kogenerační jednotku schopnou pracovat optimálně na vodík. Mám ještě dlouhou trasu před sebou. Vážím si tebe a Milana, i když u něj mě trochu mrzí, že nechal smazat své příspěvky. A potom trochu také to, jak jste se bavili spolu na jeho firemním fóru. Jinak si myslím, že jsi určitě jeden z těch, kteří nejvíce přispěli všem.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Nějak jste se odmlčeli....

Příspěvek od Mim »

Čekal jsem, co najdu příspěvjků a nic. Nějak jste se odmlčeli, přátelé. Z chutí do toho, vím, že to půjde!!!


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

trochu to vázne!

Příspěvek od Mim »

Třídím myšlenky a nápady. Není to jenom o tom, něco vypustit a hrát si na spasitele. Má to spoustu problémů, které je třeba řešit. Myslím, že j jednotě je síla. Moraváci se již houfují a co my v Čechách, dáme se zahanbit. Chci rozpoutat další bitvu o sraz nadšenců. Přijedu autem na vodík. Co vy na to?


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: trochu to vázne!

Příspěvek od Palo »

Mim píše:Třídím myšlenky a nápady. Není to jenom o tom, něco vypustit a hrát si na spasitele. Má to spoustu problémů, které je třeba řešit. Myslím, že j jednotě je síla. Moraváci se již houfují a co my v Čechách, dáme se zahanbit. Chci rozpoutat další bitvu o sraz nadšenců. Přijedu autem na vodík. Co vy na to?
Mim, nejde o houfování Moraváků a závodění! Chceme, aby pokusy co nejméně uškodily kapsám všech, aby při neúspěchu to "nenapáchalo" příliž škody.
Co se týče týmu, mohou v něm být nejen češi, moraváci, slováci, ale kdokoliv – třeba ňákej bulhar, když to přinese dobré výsledky!

Závodění by mělo opačný efekt. Rád dělám cokoliv klidu, ale dělám, když můžu – jestli chceš závodit, je to důkaz toho, že jsi něco dělat mohl a nedělal...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Pala

Příspěvek od Mim »

Nemyslel jsem to tak. Bylo to hecování, ale "legrace". Po čtyřech probděných nocích jsem se tak nějak odvazoval. Osobně nic proti "brnocentrizmu" ani "pragocentrizmu" nemám, jen jsem prostě z Plzně. Zdravím!


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Pala

Příspěvek od Palo »

Mim píše:Nemyslel jsem to tak. Bylo to hecování, ale "legrace". Po čtyřech probděných nocích jsem se tak nějak odvazoval. Osobně nic proti "brnocentrizmu" ani "pragocentrizmu" nemám, jen jsem prostě z Plzně. Zdravím!
Chybí Ti tam smajlas, třeba tenhle :twisted: :lol:


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Burel ... prostorová elektroda ...

Příspěvek od A(&F) »

ojozo v sekci ELEKTROLÝZA PLASMOU píše: .... aby sa uhliky tolko neminali, tak sa uhlik v roznej forme doda priamo do vody, vo forme oleja, ropy, biomasy ale aj odpadu. Vid. http://www.magnegas.com ,
... což mi připomělo, že před lety jsem se "zamýšlel" nad něčím podobným (no a teď jsem si na to díky výše zmíněnému příspěvku vzpomněl :idea: ) ... použít elektrolyt, ve kterém by byly "rozptýleny" velmi jemné částečky burelu (MnO2) ... tehdy jsem nevyzkoušel, jestli by to fungovalo, ... a teď přišel asi ten správný čas ... odpoledne skočím do Baumaxu pro nějaké starší alkalické články (u východu mají krabici na odkládání "nebezpečného elektroodpadu" :? ) ...

... představa je taková, že voda se bude rozkládat nejen na plošných elektrodách, ale i na "vznášejících se" částečkách burelu ... což bude mít zřejmě za následek, že tyto budou "vynášeny" tvořícími se bublinkami směrem ku hladině ... "tagžejc" by to chtělo zajistit cirkulaci elektrolytu ... viz příhoha ... cirkulace média by zřejmě pomohla zvýšit výkon i u standardních vyvíječů = přilepené bublinky na elektrodách by se "snáze odtrhávaly od ploch" ...

zkrátka, jemné částečky burelu "by mohly" vytvořit " prostorovou elektrodu" ... uvidíme jestli bude teorie potvrzena i praxí (pozn. pro Mim :wink: ) ... A(&F)

... starých alkalických baterií je všude dost, ... a kromě burelu obsahují i KOH ... takže pokud by se to povede, mohlo by to celkově prospět i ekologii ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


ga
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08 bře 2006 15:01

Re: priloh se nezobrazuji?

Příspěvek od ga »

ten vyvijec se samocinnou regulac nic neukazuje, je to chyba v tom ze tam nic neni nebo to firefox zz nejakeho duvodu neukaze?


Uživatelský avatar
ZeusJuri
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: úte 21 bře 2006 22:45
Bydliště: Ostrava
Dal: 1 poděkování

Re: priloh se nezobrazuji?

Příspěvek od ZeusJuri »

ga píše:ten vyvijec se samocinnou regulac nic neukazuje, je to chyba v tom ze tam nic neni nebo to firefox zz nejakeho duvodu neukaze?
chyba je ve firefoxu v opeře se zobrazuje


I když nemám auto efektivní výroba vodíku mě velice zajímá.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro A(&F)

Příspěvek od Mim »

Na prostorovou elektrolízu zapomeň. Je trochu paskvil. Zkoušel jsem to z různými komponenty a neuspěl jsem. Vždycky se to polarizuje a je to velmi neefektivní. Založím vlastní část fóra a pokusím se vysvělit efektivitu elektrolízy. Až vás nechci v žádném případě podceňovat, zdá se mi, že právě v tomto máte rezervy. Dá se to počítat, ale praxe je trochu odlišná. Faradaiovy zákony neplatí, tedy zcela.


Však ono to půjde!!!
PŘÍTEL

Re:

Příspěvek od PŘÍTEL »

ZDRAVÍM MIMA.TY ŠKODA ŽE BYDLIŠ TAK DALEKO STRAŠNE MOC BYCH TO CHTEL VIDET JAK TI FRČÍ TA ŠKODOVKA.JA SEM Z OLOMOUCKEHO KRAJE.NO KDYBI BYL NEJAKEJ SLET VODÍKAŘU A BYLO BI TO KOUSEK TAK BYCH RAD PŘIJEL.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro přítele a ostatní....

Příspěvek od Mim »

Dělám, co můžu. Chtěl bych zorganizovat sraz, ale také až opravdu bude co ukázat. Sice mi škodověnka vrčí, ale jsem na sebe trochu přísnější a chci to dodělat opravdu pořádně.


Však ono to půjde!!!
PŘÍTEL

Re

Příspěvek od PŘÍTEL »

ZDRAVIM.TAK MI MA KAMOŠ DOVIST NEJEKEJ VIVYJEČ.PREJ CO HO DELALI RUSACI UZ DÁVNO.TAK SEM ZVEDAVEJ JAKY TO BUDE.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Přítele anonyma!

Příspěvek od Mim »

Taky by ses mohl přihlásit! :lol: Rusům bych moc nevěřil, mám na ně trochu averzi. Ale třeba se pletu. Jsem na to také zvědavý.


Však ono to půjde!!!
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“