Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: peter610

Příspěvek od belamachina »

Peter610 píše:
mdz píše:
Naozaj som chcel len skusenosti ako to zvlada motor, kolko vydrzi hlinikova elektroda, kolko vody spotrebuje favo na 100km. To je vsetko.
Motor s tym nema ziadny problem. Pouzivam len kvalitnejsi olej
/Castrol GTX 5 Magnatec 10W-40/ , sviecky /Brisk Premium LGS/
a medene VN kable. Startovanie na benzin.
Prud 4,5A az 12A, spotreba 2,5 az 4L na 100km.
AL elektrody som menil po 15000km.

je to super , je to vyborne :-))) gratulujem ti k tvojmu uspechu , si fakt borec a fakt ma mrzi ze som ti nemohol osobne potriast pravicou osobne u jeffa :-))

Raz budeme na vodu jazdit vsetci len musime enom jeste zjistit kde udelali sooodrozi s NDR chybu ;-)))


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: peter610

Příspěvek od kutil »

Peter610 píše:
mdz píše:Si naozaj ako Fantomas, Je tu asi 20 ludi, ktory postavili Mimov vyvijac a su sklamani. Je tu Novak ktory trdi, ze na BP klasicky motor chodit nemoze.
Napis ako si dopadol Ty a tvoj funkcny "Mimov Vyvijac".
Neratas minimalne dalsich 5 ktory uz jazdia. Par mesiacov sa tu vsetko prebera dookola a pravda je ze ma to nebavi stale opakovat. Nie kazdy
ma zaujem o popularitu alebo blbe SZ a emaily od niektorych ludi.
Nemam zaujem niekomu nahanat kseft. Nie je to hracka
a klasicka elektrika, chemia alebo fyzika tu tiez neplati.
Si opravdu jako Fantomas :evil:
Už mě nebaví vstupovat na toto fórum a znovu se opakuji.
NIKDO po nikom nechce aby prozradil své řešení a jak píšeš cituji:
Nemam zaujem niekomu nahanat kseft.....

Nikdo nechce vydělávat na tom že ti to jezdí, jen potřebujeme vědět, že to co tu prezentujete tak není jen fikce a naše zbožné přání. Mě jen mrzí že jste všichni jako fantomasové! Mim, digi,ty a jiní nejmenovaní. Bylo zde již jednou domluveno že Mim ukáže v chodu svůj motor Novákovi a nic víc!
PROČ TO NEUDĚLAL?
Nic by neprozradil, nikomu by nedal návod a v podstatě by bylo vše při stejném. Dokonce by ani nic neriskoval protože dle zákona si můžete doma vyrobit jakýkoliv patent, akorát jej nesmíte dále komerčně využívat a rozšiřovat.
Pokud nechceš abychom si o tobě mysleli že jsi kecálista, nebuď jako Mim.
Na netu je neurekom návodů a videí funkčně nefunkčních strojů až až. Jestliže někdo tvrdí veřejně že mu některá z těchto mašinek chodí a veřejně se chlubí že ano! tak by to měl dokázat. Pokud některý z výše uvedených jezdců prokazatelně nedokáže, že to co tu na fóru prezentuje a předvádí je funkční, tak mu nemohu věřit.
Toto je opravdu pouze věc důvěry!!!
Je to věc důvěry v něco, v co všichni věříte a vynakládáte na to nemalé finanční prostředky. Zbytečně!!! Osobně jsem přesvědčen že to nikomu z nich nejezdí a že se jen nádherně baví jak jsme chtiví a jak moc toužíme po té energetické soběstačnosti. Tito lidé z nás dělají jen hlupáky a úspěšně se baví na náš účet.
H.v.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Peter, dík :good: toto mi skutočne dodalo chuti do roboty :jump: vrhol som sa totiž na takmer všetko, čo mi oficiálna veda zatajila - BP, MAG, MEG, SEG, TC, Testatika, Zapper, KS... a tak nečudo, že čo mi nefungovalo na prvé zapojenie, to akosi ustúpilo dozadu. nie vela, ale predsa uvolnilo miesto niečomu novému, dosial počutému prinajlepšom s Dopplerový efektom :) dávam velké plus za stručné, ale hlavne jasné zverejnenie aspoň základných výsledkov. toto by mali spraviť aj ostatní, ktorým to bublá, určite prestanú vzájomné obviňovačky a dodá to chuti do bádania ;)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Díky Petře

Příspěvek od 1220 »

Dík , že ses ozval a nedej se vytočit :good: Až se i já svezu, věřím , že sraz maniaků nebude fikcí.
K.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Chcel by som sa dožiť toho zrazu, pred časom som sa pýtal, či má niekto správy o zrazoch konaných v usa, bol i tento rok, údajne okolo 2000 vozidiel... vie niekto niečo bližšie?


belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Informace

Příspěvek od belamachina »

Peter píše:Pravděpodobně zásadní informace pro fungování vyvíječe.
tak toto je fakt zaujimave :-))) to by mohlo byt klucove


petr111

zajímavostí je víc......

Příspěvek od petr111 »

naliju destilovanou vodu do otevřené nádoby a počkám do druhého dne......vezmu přesný pH mater a změřím pH.
Kdo si myslí, že pH destilované vody v otevřené nádobě proti atmosféře je 7,0 je na hlubokém omylu.
Naměříme samozřejmě hodnotu pH = 4,8.
A pročpak, kdo to ví ?
já jo .......


ovčák
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 23 lis 2007 1:23

pro petra111

Příspěvek od ovčák »

tak tohle mě hodně zajímá. proč?? není to tajemství, že ne?


NEJHORŠÍ JSOU DOMNĚNKY.A TAKY NASRANÝ LIDI.
petr111

pro ovčáka......

Příspěvek od petr111 »

preferuješ plemeno suffolk nebo texel ? mám suffolky, te´d jsem si přikoupil tři dvouleté texelky a moc se mi líbí ......asi máme v něčem společné zájmy

.....jo k tomu pH :
Henryho zákon hovoří o rozustnosti plynu v kapalině v závislosti na teplotě vody a parciálního tlaku plynu v kapalině, každý plyn má tabelované konstanty.....takže když znáš složení plynu nad kapalinou, znáš složení rozpuštěných plynů v oné kapalině.......
A oxid uhličitý je sice zastoupen v atmsféře v pouhých desetinách procenta, jeho Henryho konstanta ho předurčuje pro výborné rozpouštění, takže ta sviňa je oxid uhlučitý, co nám tam disociuje (kyselina uhličitá jako taková totiž neexistuje)......
Nechci nikomu radit, ale do těch kapalinových vyvíječů by se určitě měla vhánět plynná složka.....pak ta elektrochemie funguje trochu jinak.......


Uživatelský avatar
Peter610
Stálý člen
Příspěvky: 37
Registrován: stř 30 srp 2006 8:41
Bydliště: Slovensko

Re: pro ovčáka......

Příspěvek od Peter610 »

petr111 píše: Nechci nikomu radit, ale do těch kapalinových vyvíječů by se určitě měla vhánět plynná složka.....pak ta elektrochemie funguje trochu jinak.......
Máš bod :good: :good: :good:


ovčák
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: pát 23 lis 2007 1:23

pro peter111

Příspěvek od ovčák »

sufolka mám berana a ovce romney marsh. zdědil jsem stádečko a tak se bavím.


NEJHORŠÍ JSOU DOMNĚNKY.A TAKY NASRANÝ LIDI.
petr111

kyselina uhličitá

Příspěvek od petr111 »

CO2 reaguje s vodou na kyselinu uhličitou, H2CO3, ta ovšem ve vodném prostředí de facto neexistuje, disociuje do dvou stupňů, přičemž vždy s další molekulou vody H2O velmi ochotně odštěpuje vodíkový proton H3O+. Uhličtanový aniont (nebo hydrogenuhličitanový) velmi ochotně reagují s jakýmkloliv kationtem, který je zrovna po ruce - uhličitany téměř všech kationtů jsou nerozpustně sraženiny - to jsou ty sajrajty......ale myslím, že jsou i zajímavější plyny než CO2........

Já mám k těm texelkám a suffolkům vřesového berana (a je to kus, jak dospělý muflon), už se těším na jehňata, vypadá, že budou už v lednu.....


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: kyselina uhličitá

Příspěvek od Ilem »

petr111 píše:CO2 reaguje s vodou na kyselinu uhličitou, H2CO3, ta ovšem ve vodném prostředí de facto neexistuje, disociuje do dvou stupňů, přičemž vždy s další molekulou vody H2O velmi ochotně odštěpuje vodíkový proton H3O+. Uhličtanový aniont (nebo hydrogenuhličitanový) velmi ochotně reagují s jakýmkloliv kationtem, který je zrovna po ruce - uhličitany téměř všech kationtů jsou nerozpustně sraženiny - to jsou ty sajrajty......ale myslím, že jsou i zajímavější plyny než CO2........
Dokážeš napsat, co dělá ve vodě dusík? Ten tvoří asi 80 procent vzduchu. Zvlášť mě zajímá, co dělá ve vodě, ve které probíhá elektrolýza a ještě VN pulzy (Mimův vyvíječ) Například NH3 v kyslíkové atmosféře prý docela dobře hoří s podobnou výhřevností, jako ZP.


"Dum spiro spero"
Ciceron
petr111

dusík

Příspěvek od petr111 »

Reaktivitu jednotlivých prvků je dobré posuzovat podle jejich postavení v periodické tabulce prvků, taktéž je důležité skupenství - vazby mezi prvky se dějí výměnou elektronů ve volných valenčních orbitech.
Dusík jako plyn tvoří dvouatomární molekulu N2, která se jen velmi, ale velmi neochotně štěpí. Dusík pátá skupina, kyslík šestá, a to je o něčem jiném. Ta molekula dusíku je tedy velmi stabilní, např. i při vysokých teplotách v oxidačním i redukčním prostředí. Proto se dusík používá jako pomocná ochranná atmsféra při sváření, sice to není netečný plyn jako argon a spol., ale moc se mu reagovat nechce.
Jeho Henryho konstanta je ve stejném řádu jakjo kyslík, tudíž i jeho rozpustnost je zhruba stejná. Takže ho za normálního stavu bude ve vodě 4x více než kyslíku. Ale je to téměř inert a do žádných akcí se moc pouštět nebude. To samozřejmě neplatí o jeho sloučeninách. Ale z dusíku dělat amoniak......ono i z amoniaku udělat dusík je problém, jak se začne oxidovat, už to běží na vyšší mocenství. Z dusíkem to umějí perfektně jen některé druhy bakterií.......ale ty jsou o dost šikovnější než lidi........


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Dík. A to jsem myslel, že jsem na stopě.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“