Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...

V Hádánicích

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: funkční

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 18 říj 2008 12:40, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

2 anonymný

Příspěvek od sano »

Ahoj,

myslím, že podceňuješ jednu podstatnú stránku tohto fóra.
Samozrejme, že cieľom je mať funkčné zariadenie. Niektorí ho už majú, a kamarátom postavili niekoľko kusov. Keď si fórum prečítaš lepšie, tak prídeš na to, kto to je.
Ale vráťme sa zpäť. Domnievam sa že pri tvorivom riešení problémov je dosť podstatná aj tvorba. Tá poháňa vynálezcu, riešiteľa dopredu a poskytuje mu nejeden pekný zážitok.
Toto fórum je plné ľudí, ktorí sú vysoko tvoriví a dokonca poskytujú svoje riešenia ďalším tvorivcom, ktorí rozvíjajú ich prácu.
Samozrejme ide o pomalý proces. Nie na každom riadku musí byť perla. Ale ten, ktorý preskákal celý proces tvorby vyvíjača od naivných predstáv ku špičkovým svetovým parametrom, sa teší z každého úspechu. Svojho aj kamarátov.
Dúfam, že aj tebe ide o tvorbu, a že si aspoň raz pocítil aký je to fantastický pocit niečo vymyslieť a o niečo sa s priateľmi podeliť. A domnievam sa, že v tomto je to skryté čaro tohto fóra. Spája ľudí okolo peknej myšlienky.
Maj sa, prajem pekný deň

sano


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Anonymní.....

Příspěvek od Mim »

Na anonymy se vykašlete. Myslete pozitivně a konstruktivně a hlavně makejte.... :idea:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Rada

Příspěvek od Iv »

Anonymous píše:Jak říkám tohle vám de jen jsem čekal kdo něco napíše no nic musím se zasmát :lol: .Dúvěřuj ale prověřuj že? :bye:
Milý Anonyme!
Uvědom si,že tady to na stříbrném podnose nikdy nedostaneš a to hlavně proto,aby si pak pár chytráků z toho neudělalo kšeft a pak tahali z lidí prachy.Co na to mají právo , to jsou pořádní chlapi na tomto foru a nemysli si,že nevíme,kteří to jsou,Ty rozhodně ne,aspoň zatím.Tím slovíčkem pořádní,myslím lidi,kteří se tady snaží,uvažují,zkoušejí i nadávají když se to třeba nezdaří ,jsou upřímní v citech a náladách,jsou prostě otevření, nakonec se ke kýženému cíly dopracují,ikdyž se ještě budou muset nenápadně postrčit,ale pro tyto lidi mně to za to stojí.Sleduji toto forum velice pečlivě,ikdyž se třeba odmlčím,ale právě tím si udělám ucelený obraz osazenstva a vím kdo za to stojí.


anonym jiny

Příspěvek od anonym jiny »

Anonymous píše:Zase to samé.Řešíte to dokola.Nikdo z vás tu sem nedal nic funkčního.A i když dá a bude to fungovat,tak pořád budete řešit to samé.Jen pár lidí tu něco dělá a z toho páru jen 2%sou u funkčního zařízení.Dejte sem funkční zařízení s dokumentací a změna nebude žádná.Nebo snad ano?
Jakykoli rozklad vodiku je funkcni,jiste jim to funguje podstatnejsi je jaky maji vykon neboli zdali maji nejaky cop vice jk 1 .

Nikdo neuvadi zakaldni udaje ve srovnani s faraday elektrolyzou a z tohoto pohledu to je o nicem.
:::prikon,proud,napeti,plynova produkce l/hod-l/min atd:::


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

anonym jiny píše:
Nikdo neuvadi zakaldni udaje ve srovnani s faraday elektrolyzou a z tohoto pohledu to je o nicem.
:::prikon,proud,napeti,plynova produkce l/hod-l/min atd:::
Neumíš číst :!:


"Dum spiro spero"
Ciceron
anonym jiny

Příspěvek od anonym jiny »

Ilem píše:
anonym jiny píše:
Nikdo neuvadi zakaldni udaje ve srovnani s faraday elektrolyzou a z tohoto pohledu to je o nicem.
:::prikon,proud,napeti,plynova produkce l/hod-l/min atd:::
Neumíš číst :!:
OK tak mi to ukaz kde jsou ty udaje at se mohu omluvit,chci znat
plocha elektrod,kapacita
prikon-napeti-proud-pulsy nebo surova dc ::
na vystupu kolik plynu dava zmineny vyvijec za 1/min-1/hod
Wh/litr
a porovnani s faradayem.
To ze to dava bublinky nebo peni je o nicem.
Diky


Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

pro anonyma

Příspěvek od MILAN »

BOOOOOZE TO SE MI SNAD JEN ZDA SAKRA PRECTI SI CELE FORUM.UDELEJ SI TU PRACI LASKAVE A CTI OD ZACATKU.CTI A POTOM SE PTEJ.A KDYZ SE ZAREGISTRUJES A PRIDES TREBA NA CHAT TAK TAM JE ARCHYV.TAM NAJDES POMALU VSECHNO


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

ach jó.....

Příspěvek od Mim »

Anonymus opět zaprasil vlákno "nesmyslama". Poprosil bych Retera 610, aby fotky dával také do svojí fotogalerie ( kam je už dal, jak jsem si teprve teď všiml), aby to členové fóra měli snazší najít a případně Rivala, aby toto vlákno zpřístupnil jen členům fóra, asi by to bylo lepší.


Však ono to půjde!!!
anonym druhy

Re: pro anonyma

Příspěvek od anonym druhy »

MILAN píše:BOOOOOZE TO SE MI SNAD JEN ZDA SAKRA PRECTI SI CELE FORUM.UDELEJ SI TU PRACI LASKAVE A CTI OD ZACATKU.CTI A POTOM SE PTEJ.A KDYZ SE ZAREGISTRUJES A PRIDES TREBA NA CHAT TAK TAM JE ARCHYV.TAM NAJDES POMALU VSECHNO
Mozna neumim cist ale nic podstatneho ohledne srovnani jsem nenasel
proste zakladni udaje jak jsem udal tu nejsou jiste v nejakem dokumentu to tu je to je ale to je nejaky preklad jinych púraci -lidi tedy ne zde uvadenych el-lyzeru.
Cele foru jsem necet taky fakt presto i v tomto vlakne to chybi.

Pokud najdu ze ...7litru za hodinu a neni udan prikon-elektricky tak nic.
Muj PC zere jen 5W/cca7VA/elektrickeho prikonu pri cos fi 80 to je dobre co?
Sory nedodal jsem podstatnou vec jako vy zere pri st-by.

Uz vas nebudu obtezovat pokud jsem vas urazil tak sory
Mimochodem ten preklad a jeho obsah to je dobry uceleny prehledny vcetne srovnani gut prace.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

JENOM TAKOVÁ ZAJÍMAVOST PRO VŠECHNY

Příspěvek od sao »

"Žijeme ve zvláštních časech, kdy mladí i staří jsou vzděláváni ve lži a ten, který se odváží říkat pravdu, je nazýván šílencem či bláznem." Platón, 320 př.n.l.

Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny. Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(Listina základních práv a svobod České republiky)


Návštěvník

Re: vodik

Příspěvek od Návštěvník »

[quote="adrian8958"]v kratkosti Vam nastinim studii s kterou se prisel do styku.
predstavte si vsechna auta na vodik.
predstavte si hodne uprsene pocasi.
predstavte si pobyt v parenisti, v saune nebo ve skleniku s vlhkosti 80 az 90 procent.
pri vyrove vodiku z vody je odpad kyslik, ten pokud chemicky nebo fyzicky nenavazete vypousti se do ovzdusi.

:lol: Elektro: Tvoja štúdia má jeden háčik. Aby si dosiahol tebou popisovaný stav, nesmel by si vyrobený vodík používať. Keď spaľuješ vodík, vezmeš zo vzuchu toľko kyslíka, koľko si ho vypustil pri výrobe vodíka. :cry:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

červené a modré mráčky v obrázku omega_sily.jpg

Příspěvek od Akord »

Zdravím,
pokud si odmyslím, že se na vláknu používají kg na vyjádrení síly, tak mám neco k tomu obrázku Omega_sily :

1. Modré a červené mráčky kolem pólu znázorňují težko nejaké pole, nejsou to ani siločáry, ani magnetická indukce, ani hustota siločar. Co pak ty mráčky znázorňují,
že jsem se s tím po více letech práce s elektromagnetismem nesetkal...
Nebo mohou z toho predešlého neco znázorňovat, pak jsou ale nakreslené chybne.

2. Pokud to tedy neco znázorňuje, nejakou treba energii, pak je nutno pripomenout,
že plocha červeného mráčka musí být stejne vždy stejná, jako modrého, nanejvýš se mení jeho rozložení. V opačném prípade není možné uvažovat tak, že stred-delící čára mezi póly zustane na svém míste, jak autor automaticky predpokládá. Magnet si svuj stred, nebo delící rovinu vždy udelá tak, aby se ušlo stejné množství energie na červený pól jako na modrý. Modrý a červený je jako akce a reakce síly. Pokud omezíme akci, omezí se i reakce. Dukazem toho je i výsledek pri rozpolcení tyčového magnetu na polovinu.

3. Suma sumárum : Nakreslené červené a modré mráčky nejsou nic, co by se dalo považovat za ekvivalent práce, nebo síly. Je doufám jasné, co mám tím na mysli.


Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: červené a modré mráčky v obrázku omega_sily.jpg

Příspěvek od DrJarda »

Akord píše:Zdravím,
pokud si odmyslím, že se na vláknu používají kg na vyjádrení síly, tak mám neco k tomu obrázku Omega_sily :

1. Modré a červené mráčky kolem pólu znázorňují težko nejaké pole, nejsou to ani siločáry, ani magnetická indukce, ani hustota siločar....

2. Pokud to tedy neco znázorňuje, nejakou treba energii, pak je nutno pripomenout,
že plocha červeného mráčka musí být stejne vždy stejná, jako modrého...

3. Suma sumárum : Nakreslené červené a modré mráčky nejsou nic, co by se dalo považovat za ekvivalent práce, nebo síly. Je doufám jasné, co mám tím na mysli.
Máme oči a nevidíme. :shock: Většinou jako slepci musíme působení magnetů osahávat, jak přitažlivost tak odpudivost.
Problém je, že obrázek je 2D a v reálu je to 3D a navíc nevím jak jednoduše nejlépe na obrázku znázornit koncentraci (hustotu - nebo jak to nejlépe nazvat) silového působení. Ano, energie na jedné straně mag. pólu musí být stejná jako na opačném pólu.
Ty světlé modré a červené mráčky mají schematicky znázorňovat nejznatelnější silové působení mezi magnety. To není ekvivalent práce, ale pouze znázornění oblasti znatelného silového dosahu působení magnetů tak jak mu rozumím z popisu Adama + navíc podpořeného mými vlastními testy.
Jsem přesvědčen, že Adamovo řešení Omegy je životaschopné. Samozřejmě za použití jím zmíněného materiálu Permalloy. Běžný železný plech na výrobu L-plechů přináší jen částečně pozitivní výsledky. Pro více informací Akorde navštiv adamovy webstránky.


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

mráčky

Příspěvek od adam.benda »

Akord píše:....
3. Suma sumárum : Nakreslené červené a modré mráčky nejsou nic, co by se dalo považovat za ekvivalent práce, nebo síly. Je doufám jasné, co mám tím na mysli.
Tvá striktnost není na místě... i jedinec s nevelkou představivostí bude s Jardovými červenými a modrými mráčky spokojen... Není potřeba si tu hrát na správná zobrazení podle fyziky... není k tomu důvod.. Věřím, že pouze puntičkářsky káráš a přitom je ti jasný, co červený a modrý mráčky znamenají... pro případ, že ne, jak už psal DrJarda, jde o "rozprostření" magnetického pole kolem magnetů.. kdybych teď sklidil odpověď, že magnetické pole nemá hranici, je to sice moc hezký, ale pak už zase nepůjde zobrazit deformace mag. pole pomocí zmíněných L-plechů.. Pak bys mi mohl zargumentovat, že to teda měl Jarda vykreslit pomocí siločar.. na to bych ti řekl, že to není moc pr*el a bylo by to zbytečně moc práce s vykreslováním, když už člověk takhle těžko lape volný čas na své projekty, kde může... :D takže Jardův způsob zobrazení vítám.


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“