Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od StepanPepan »

buky píše: TEPLO- není energie, ale jako fyzikální veličina a tak je i definována.
Pardon, ale teplo je určené průměrnou kinetickou energií částic - u.

u=3/2.k.T neboli T=(2.u)/(3.k), T je teplota v Kelvinech, k Boltzmannova konstanta. Platí pro jednoatomové plyny, pro jiné látky se liší konstanta 3/2.

Pro jistotu: TOHLE JE VZOREC, JAK SPOČÍTAT TEPLOTU Z KINETICKÉ ENERGIE ČÁSTIC.
buky píše: Energie je v současní době definována, jako "něco" co dává tělesa do pohybu i pohyb samotnej.
Nemáš jak dokázat že je v tělese přítomna "energie, natož jeji proměnu a zachování.
Energie je definována jako schopnost konat práci!!!
Naposledy upravil(a) StepanPepan dne úte 20 dub 2010 11:32, celkem upraveno 1 x.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od buky »

Jim68 píše:
Proto jsi tam, kde seš: ve vzduchoprázdnu...
Kdybys to chtěl vážně nazvat pokusem, začalo by to asi takhle (nejsem teda gravitační expert)
1/silou x vytahuji na dráze y závaží o váze z
2/na zajištění závaží ve zdvihnuté poloze použiji brzdu na kladku o průměru a stlačenou tlakem f
3/ pak si ho vytáhni kam chceš.....žádnou práci nekonalo ani tak...
4/až ho budeš chtít vrátit na zem, tak tu energii zase odevzdá

Kde ses prosímtě dostal k tomuhle debilnímu problému? To je jako bys natáhl hodiny (ano, gravitace je pouze přitažlivá síla země) a pak z nich to závaží (nebo pero nebo já nevím co si vymyslíš) vyndal... ;)

Magnetismus přece není záhada, a proč se nedivíš tomu, že dva magnety metr od sebe ne sebe nepůsobí...?
To je přesne ono, experiment proti experimentu, tohle je fyzika!

Jenže, když tu brzdu uvolníš tu na zemi tak závaží bude konat práci, ale při nulové gravitaci ji uvolníš a žádná práce se konat nebude.

Natáhnutá pružina je naakumulovaná síla, a proto bude konat práci i v bezváhovém stavu.


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od StepanPepan »

StepanPepan píše:Je úplně jedno, jestli zařízení dočasně znemožníš konat práci tím, že závaží zafixuješ, nebo s ním vyrazíš na výlet na oběžnou dráhu.
buky píše:Jenže, když tu brzdu uvolníš tu na zemi tak závaží bude konat práci, ale při nulové gravitaci ji uvolníš a žádná práce se konat nebude.
Prosímtě četl jsi vůbec to co jsem napsal? Porozuměl jsi tomu? Jak by mohlo nějakou práci konat, když jsi mu tam přidal další brzdu?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od Akord »

buky píše:Natáhnutá pružina je naakumulovaná síla, a proto bude konat práci i v bezváhovém stavu.
Pitomost. Sílu není možné akumulovat. Tady neplatí žádné ale, žádná výmluva, jako že je to chytání za slovo. Síla má vždy jenom konkrétní velikost a dá se s určitou presností merit. To, co se akumulovat dá je práce, nebo energie. Takže pružina s naakumulovanou energií ji muže v potrebné situaci odevzdat,vrátit.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

prevazene kolo s magnetem

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Nazdar,



Ani to snad nepotrebuje Cesky komentar, jenom snad to, ze v poslednim strihu chlapec rika:

"Jelo to vetsinu noci, nez na to ma pritelkyne dupla. Od te doby jsem ji nevidel."

Nazdar, Slavek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od buky »

StepanPepan píše:
StepanPepan píše:Je úplně jedno, jestli zařízení dočasně znemožníš konat práci tím, že závaží zafixuješ, nebo s ním vyrazíš na výlet na oběžnou dráhu.
buky píše:Jenže, když tu brzdu uvolníš tu na zemi tak závaží bude konat práci, ale při nulové gravitaci ji uvolníš a žádná práce se konat nebude.
Prosímtě četl jsi vůbec to co jsem napsal? Porozuměl jsi tomu? Jak by mohlo nějakou práci konat, když jsi mu tam přidal další brzdu?
Trochu se nám to pomíchalo.
Ten druhej dotaz byl na Jimův experiment.

Teť odpovím na ten tvůj Stepan Pepan: Jakou velikou bude konat práci závisí na gravitačním zrychlení. Ak dopravím zařízení na měsíc, tak určitě bude konat menší práci jakou tu na našem povrchu.
A k tomu teplu, jaká energie se promění aby došlo ku kinetické energii částic.

Akord, jakou velikou sílu má natažená pružina se dá změřit siloměrem, ovšem jakou velikou práci dokáže udělat záleží na jakou délku je natáhnuta.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungující...MM

Příspěvek od Jim68 »

buky píše:
StepanPepan píše:
StepanPepan píše:Je úplně jedno, jestli zařízení dočasně znemožníš konat práci tím, že závaží zafixuješ, nebo s ním vyrazíš na výlet na oběžnou dráhu.
buky píše:Jenže, když tu brzdu uvolníš tu na zemi tak závaží bude konat práci, ale při nulové gravitaci ji uvolníš a žádná práce se konat nebude.
Prosímtě četl jsi vůbec to co jsem napsal? Porozuměl jsi tomu? Jak by mohlo nějakou práci konat, když jsi mu tam přidal další brzdu?
Trochu se nám to pomíchalo.
Ten druhej dotaz byl na Jimův experiment.

Teť odpovím na ten tvůj Stepan Pepan: Jakou velikou bude konat práci závisí na gravitačním zrychlení. Ak dopravím zařízení na měsíc, tak určitě bude konat menší práci jakou tu na našem povrchu.
A k tomu teplu, jaká energie se promění aby došlo ku kinetické energii částic.

Akord, jakou velikou sílu má natažená pružina se dá změřit siloměrem, ovšem jakou velikou práci dokáže udělat záleží na jakou délku je natáhnuta.
Omyl, Jimův experiment kdyby to byl, tak by končil zápisem a tabulkou. Ovšem Tys přesunul moje natažené závaží do kosmu. Ještě jednou Tě prosím - nech fyziky.... :roll: (mrkni ještě jednou na tu snůšku chaotických nesmyslů, cos napsal nahoře - můžeš vzít cokoli, ale přečti si vždycky aspoň dvě věty dohromady, možná poznáš, kde je chyba..).


Jim68
Be happy!
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od buky »

Jim68 píše:
Proto jsi tam, kde seš: ve vzduchoprázdnu...
Kdybys to chtěl vážně nazvat pokusem, začalo by to asi takhle (nejsem teda gravitační expert)
1/silou x vytahuji na dráze y závaží o váze z
2/na zajištění závaží ve zdvihnuté poloze použiji brzdu na kladku o průměru a stlačenou tlakem f
3/ pak si ho vytáhni kam chceš.....žádnou práci nekonalo ani tak...
4/až ho budeš chtít vrátit na zem, tak tu energii zase odevzdá

Kde ses prosímtě dostal k tomuhle debilnímu problému? To je jako bys natáhl hodiny (ano, gravitace je pouze přitažlivá síla země) a pak z nich to závaží (nebo pero nebo já nevím co si vymyslíš) vyndal... ;)

Magnetismus přece není záhada, a proč se nedivíš tomu, že dva magnety metr od sebe ne sebe nepůsobí...?
Jime, když to zvednuté závaží zabrzdíš, tak mu znemožníš konat práci nech se nachází kdekoli.
Proto nechme zvednuté závaží konat práci abych ti dokázal nesmyslnost zákona zachování energie a jejich proměny.

Ak zvednu závaží do určité výšky, tak přeměním svou energii na gravitační potenciální energii. Ak závaží pustím, tak jsem proměnil potenciální energii na kinetickou.
Velikost kinetické energie se rovná energii která zvedla závaží do výšky, to znamená že velikost práce kterou jsem vynaložil ke zvednutí závaží se rovná práci klesajíciho závaží.

Jenže! Velikost potenciální a následně kinetické energie je závislé na gravitačním zrychlení.
Protože, ak přemístním zvednuté závaží na měsíc, tak bude konat menší práci, když na Jupiter, tak zas větší práci.

Jak je to možné? Ak by platil zákon zachování energie tak by závaží konalo rovnakou práci jak na měsíci, tak i na Jupiteru.

Tohle nejsou keci, to je realita.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Fungující...MM

Příspěvek od Ilem »

buky píše:
Jenže! Velikost potenciální a následně kinetické energie je závislé na gravitačním zrychlení.
Protože, ak přemístním zvednuté závaží na měsíc, tak bude konat menší práci, když na Jupiter, tak zas větší práci.

Jak je to možné? Ak by platil zákon zachování energie tak by závaží konalo rovnakou práci jak na měsíci, tak i na Jupiteru.

Tohle nejsou keci, to je realita.
Nějak ti uniká, že když to závaží budeš dostávat k Měsíci, budeš ho muset nejdřív vyzvednout z gravitačního pole Země a potom dostat do gravitačního pole Měsíce. To je spojeno s obrovskými přesuny energie. Takže na Měsíci bude mít zase jenom tu energi, která z toho všeho zbyde. Nebo snad máš nějaký antigravitační tunel, kterým bys tam to závaží dostal?


"Dum spiro spero"
Ciceron
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od buky »

Ilem píše:
buky píše:
Jenže! Velikost potenciální a následně kinetické energie je závislé na gravitačním zrychlení.
Protože, ak přemístním zvednuté závaží na měsíc, tak bude konat menší práci, když na Jupiter, tak zas větší práci.

Jak je to možné? Ak by platil zákon zachování energie tak by závaží konalo rovnakou práci jak na měsíci, tak i na Jupiteru.

Tohle nejsou keci, to je realita.
Nějak ti uniká, že když to závaží budeš dostávat k Měsíci, budeš ho muset nejdřív vyzvednout z gravitačního pole Země a potom dostat do gravitačního pole Měsíce. To je spojeno s obrovskými přesuny energie. Takže na Měsíci bude mít zase jenom tu energi, která z toho všeho zbyde. Nebo snad máš nějaký antigravitační tunel, kterým bys tam to závaží dostal?
Se zdvihnutým závažím to nemá nic společného, ak zdvihnu závaží v raketě a následně ho pustím, zase zvednu a zopakuji to 100 krát, tak to raketu při opuštení našeho gravitačního zrychlení nijak neovplyvní.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od martin11 »

buky píše:
Ilem píše:
buky píše:
Jenže! Velikost potenciální a následně kinetické energie je závislé na gravitačním zrychlení.
Protože, ak přemístním zvednuté závaží na měsíc, tak bude konat menší práci, když na Jupiter, tak zas větší práci.

Jak je to možné? Ak by platil zákon zachování energie tak by závaží konalo rovnakou práci jak na měsíci, tak i na Jupiteru.

Tohle nejsou keci, to je realita.
Nějak ti uniká, že když to závaží budeš dostávat k Měsíci, budeš ho muset nejdřív vyzvednout z gravitačního pole Země a potom dostat do gravitačního pole Měsíce. To je spojeno s obrovskými přesuny energie. Takže na Měsíci bude mít zase jenom tu energi, která z toho všeho zbyde. Nebo snad máš nějaký antigravitační tunel, kterým bys tam to závaží dostal?
Se zdvihnutým závažím to nemá nic společného, ak zdvihnu závaží v raketě a následně ho pustím, zase zvednu a zopakuji to 100 krát, tak to raketu při opuštení našeho gravitačního zrychlení nijak neovplyvní.
...já už se na to nemůžu koukat...to je furt dokola....Buky...už jsem to pochopil i já...blbej fotograf....jak ti to maj klucí tady vysvětlit...??.... :shock: ....kdž si myslíš, že to je jinak, tak na tema svého přesvědčenísestroj, nebo alespoň navrhni...namaluj....jak si to představuješ...že zákon o zachování energie neplatí....využij toho..a něco vymysli...zdraví tě martin11 :lol: & karkulka :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od StepanPepan »

buky píše:Ak dopravím zařízení na měsíc, tak určitě bude konat menší práci jakou tu na našem povrchu.
Buky, tohle je poslední věc, kterou ti píšu.

Řekl jsi "dopravit". Co si pod tím slovem představuješ? Pokusil jsis ho představit jako nějaký konkrétní fyzikální proces? Chápeš, že vytažením závaží ve stroji nahoru jsi vlastně udělal první krok v cestě na měsíc?

Připadáš mi s tou cestou na měsíc trochu jako Homer, který kope do míče do svahu, pak se rozhodne, že ho překope na hruhou stranu kopce s menším sklonem, a tam se bude strašně divit, že tam se bude při stejně silném kopnutí míč kutálet výš, a že když ho kopne do stejné výšky jako na původní straně kopce, míč ho míň bací do nohy, když se skutálí zpátky dolů.

Obrázek

Se svým přístupem k fyzice mi Homera opravdu silně připomínáš... Už jsem se tě ptal na tvoje fyzikální vzdělání, už jsem ti radil, aby jses seznámil se základy, pokud jsi neměl šanci ve škole.
Usnadní to život nejenom tobě, ztrácíš spoustu času uvažováním o věcech, které by ti byly jasné, kdybys znal aspoň základy fyziky, ale i jiným.

Takže já se loučím, slovenský bratře, přeju hodně štěstí a trpělivost v prokousávání se fyzikou.

Štěpán


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Stepan Pepan

Příspěvek od buky »

S tím Homrem nepovažuji za protiargument, to spíš by bylo na tému 3 Newton zákona akce - reakce, co je taky zajímavá debata :D

Ale stejně, tohle vlákno je tvoje a zákon zachování energie patří někde jinde, takže promiň že jsem to zaplevelil.

Martine 11, stačí když budeš reálne předpokládat, bodaj by sa to dalo aj pri MM :D


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

..pro Buky...

Příspěvek od martin11 »

buky píše:S tím Homrem nepovažuji za protiargument, to spíš by bylo na tému 3 Newton zákona akce - reakce, co je taky zajímavá debata :D

Ale stejně, tohle vlákno je tvoje a zákon zachování energie patří někde jinde, takže promiň že jsem to zaplevelil.

Martine 11, stačí když budeš reálne předpokládat, bodaj by sa to dalo aj pri MM :D
...já realně předpokládám, že MM je nesmysl... proto to dělám...abych to ověřil....a když jsme u toho....děláš ...bastlíš "něco"...??....nebo patříš "jen " do skupiny teoretiků, kteří jen.....v této souvislosti mě napadla jedna paralela....s problemem zdánlivě nesouvisející.....
....Buk...víš kdo je to KRITIK...???... kritik je člověk, který ví jak by to dělal , kdyby to uměl.... :idea: ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: ..pro Buky...

Příspěvek od buky »

martin11 píše:
buky píše:S tím Homrem nepovažuji za protiargument, to spíš by bylo na tému 3 Newton zákona akce - reakce, co je taky zajímavá debata :D

Ale stejně, tohle vlákno je tvoje a zákon zachování energie patří někde jinde, takže promiň že jsem to zaplevelil.

Martine 11, stačí když budeš reálne předpokládat, bodaj by sa to dalo aj pri MM :D
...já realně předpokládám, že MM je nesmysl... proto to dělám...abych to ověřil....a když jsme u toho....děláš ...bastlíš "něco"...??....nebo patříš "jen " do skupiny teoretiků, kteří jen.....v této souvislosti mě napadla jedna paralela....s problemem zdánlivě nesouvisející.....
....Buk...víš kdo je to KRITIK...???... kritik je člověk, který ví jak by to dělal , kdyby to uměl.... :idea: ...martin11 :lol:
Jo, je to nesmysl, protože zákon zachování energie, jasně ŕíká že v uzavřené soustavě ( napr. MM), kolik jsi energie do daného zaŕízení vložil, tolik s neho i dostaneš, víc ani "ň", a proto nám to fungovat nebude.
Pokud jde o magnety, tak to vyjede na stejno.
Momentálně jsem si v bastlení dal pauzu , ale pokud jde o stínění, tak na jedné straně jsem problém odstraniil, ale pak se objevil zas na druhé straně.
Slíbil jsem že to zveřejním, ale musím to nejprv dát trochu do stravitelného stavu :D


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“