Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
vokoun
Zasloužilý člen
Příspěvky: 462
Registrován: stř 28 lis 2012 19:59
Dal: 601 poděkování
Dostal: 192 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od vokoun »

:laugh: no to jsem se zase zasmál :laugh: ty angláni jsou stejně švihlý jako ti naši dr :laugh:


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od poota »

jao píše:Nejedzte psov Husky, lebo zomriete !
Kdo není líný si to opravdu přečíst, tak tam najde taky to, že se jednalo o snědení "pečeně tých psov", to znamená psích jater.
Je to už drahnou dobu nazpátek, co jsem tu uváděl, že psí játra jsou jedovatá - zbytek psa je jedlý bez následků.
Jako obvykle to novináři zase domotali a dali do souvislosti s pojídáním vitaminových doplňků - mně tedy souvislost mezi nimi a psími játry dokonale uniká!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: .... Je to už drahnou dobu nazpátek, co jsem tu uváděl, že psí játra jsou jedovatá - zbytek psa je jedlý bez následků ....
O tom sice nic nevím, ale budiž. Zato vím, že Shackeltonova Antarktická expedice sežrala všechny své psy. Samozřejmě je těžko se dopídit, jestli zblajzli ze psů aj játra, ale když je hlad, je hlad. Taky bude asi záležet na zdraví psů. Pokud jsou doprasený špatnou výživou, jde jim kukat štítná s přívěskama a dochází k otravě organismu především methyl guanidinem, což odskáčou především játra a ledviny psů. Jinak naprosto souhlasím s Petrem, že ten článek je běs.

Cituju:
Nepotrebné doplnky s vitamínom D
Novozélandskí vedci zverejnili nedávno v časopise The Lancet výsledky svojej štúdie, z ktorej vyplýva, že zdravý dospelý človek nepotrebuje prijímať vitamín D vo forme výživových doplnkov. Tie by totiž mali mať pozitívny účinok na hustotu kostí, a teda chrániť pred osteoporózou, čo sa však nepreukázalo.


Potřebuje-li normální člověk spojit dva kusy plechu, vezme na to třeba vrtačku, vrták, šroubek, matičku a popřípadě i podložku, či dvě.

Zkoumájí-li to vědisté, kteří se doslechli, že by to tak mohlo jít, postupují vědisticky:

Vědista č. 1 bafne vrtačku a nepotvrdí, že by se s ní daly plechy spojit. Napíše papír.
Vědista č. 2 bafne vrták, v horším případě si vypíchne vokno, ale v žádném nepotvrdí, že by se vrtákem daly spojit dva kusy plechu. Napíše papír.
Vedista č. 3 bafne matičku a nepotvrdí, že by se matičkou daly spojit dva kusy plechu. Napíše papír.
Vědista č. 4 bafme podložku a nepotvrdí, že by se podložkou daly spojit dva kusy plechu. Napíše papír.
Vědista č. 5 bafne šroubek a nepotvrdí, že by se šroubkem daly spojit dva kusy plechu. Napíše papír.

Vědecké koncilium usedne k rokování a dospěje k neochvějnému závěru, že pomocí vrtačly, vrtáku, matičky, šroubku a podložky se dva kusy plechu spojit nedají a zapíšou do moudrých knih.

Vyšťárá to vědista č. 6 a naprosto vedecky usoudí, že pokud někdo byl ve skadu s matičkama, určitě jich šlohl kilo a urvalo mu to kapsu. Pak to dá do novin jak je chytrej.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:.. Shackeltonova Antarktická expedice sežrala všechny své psy. Samozřejmě je těžko se dopídit, jestli zblajzli ze psů aj játra, ale když je hlad, je hlad.
Je to velice jednoduché - kdo přežil, psí játra nežral!
Vzhledem k tomu, že postupné pojídání psů, pro které už není náklad, je v oněch končinách běžnou praxí, dá se předpokládat, že znalost jedovatosti psích jater je tam také dostatečně rozšířená.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: ... Vzhledem k tomu, že postupné pojídání psů, pro které už není náklad, je v oněch končinách běžnou praxí, ....
Jojo, vypadá to v podstatě na šelmy. Týká se to i polárních medvědů, tuleňů, mrožů a :shock: .... losa. Takže nejen šelmy. Jinak ale taky je známo, že je tahle hypervitaminóza dost podmíněná příjmem, či spíš nepříjmem dalších vitamínů a minerálů, takže půjde hodně o balanc v dietě i dietním doplňování. Na exklusivní dietě 4l mrkvovýho džusu denně se tohle nekoná. Naopak se konají zázraky vyléčení kde čeho.

Dík a ahoj, Slávek.

:bhead: Zapoměl jsem uvést, že ta hypervitaminóza (otrava játry) se týká vitamínu A.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
jao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 26 říj 2011 12:46
Bydliště: Bratislava
Dal: 100 poděkování
Dostal: 127 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od jao »

Ano, chrípková žatva pre lekárne sa blíži. Preto vitamín D v žiadnom prípade neužívať.
Hrozí nám, že tú chrípku náhodou nedostaneme. A čo potom ?


Radšej byť špirálou, ako kruhom.
otheata
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 23 lis 2013 23:34

Re: biely íl

Příspěvek od otheata »

Zohnala som si biely íl ktorý je určený na kozmetické účely. Podstúpila som rôzne antiparazitárne diéty a nechcem riskovať nákazu. Aký je váš názor na dezinfikovanie tohto ílu v mikrovlnke? Tá by mala bezpečne zlikvidovať všetko živé... Neznehodnotí sa pritom biely íl? Poraďte, napíšte váš názor. Vďaka.


Anička
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 16 lis 2014 18:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od Anička »

Výborné zkušenosti máme já i celá naše rodina s lékařským petrolejem (prodává se jako Petroleum D5). Škoda, že se o něm v ČR obecně neví, je to výborná věc na mnoho kosmetických i zdravotních potíží, včetně těch nejvážnějších. V lékárnách běžně nebývá, ale dá se objednat přes internet.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od milnem »

Aničko,Tvůj příspěvek jsem sice ocenila,ale pak jsem začala googlovat.Stejný příspěvek,jako přes kopírák,máš na mnoha stránkách,přitom neuvádíš nic konkrétního.Co je příčinou?prodáváš ho?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od Slavek Krepelka »

milnem píše:... ale pak jsem začala googlovat. ...
:spirit: :good: Dík. Jaksi jsem na to neměl ráno čas a pustil to, utrhnuvše komerčák, aniž jsem se koukl byť jen na něj. Jinak jsem taky teď přigooglil a :shock:

D5 je vylepšená homeopatická verze již dříve dávno známého lékárenského petroleje. Má příjemnou chuť, lehce větrovou. Vhodný preventivní doplněk k ozdravným potravinám programu MOSSSPCN. Nahrazuje lékařský ricinový olej.

Vítr jde od Polských hranic. Definitivně jde o komerční spam, o MLM, což je Multi Level Marketing, takže prodejní pyramidu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
turtle22
Stálý člen
Příspěvky: 89
Registrován: úte 30 lis 2010 15:13
Bydliště: Praha
Dal: 59 poděkování
Dostal: 15 poděkování

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od turtle22 »

Aha, i na mém skromném blogu se objevila Anička a doslovně stejné znění příspěvku o petroleji, až tady zjišťuji, o co jde...


123petra124
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: úte 07 črc 2015 9:47

Re: Minerály,Potravinové doplňky,Co a jak užívat

Příspěvek od 123petra124 »

Taky jsem si Bentonit objednala a je to super. Ekzem zmizel a můžu jen a jen všem doporučit. Kdyby někdo chtěl,tak posílám odkaz kde sem to objednala já. http://www.vylecse.cz/149-bentonit-azte ... 20019.html
Přeji hezký den všem


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“