Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

V Hádánicích

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Peter anonymní

Příspěvek od Peter anonymní »

Mimo téma (offtopic)
Aquarius1 píše: Souhlas i když čas je mimo mne ale rád bych se zůčastnil jako nestranník ;)
Bez toho ,,unavuje" to se mne netýká :D zatím.......
Taky se nebojím ukázat mezi lidi. Jenom o tzv "duchovních vůdcech" fóra se to říct nedá. Viď Iv a gewo?


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Mimo téma (offtopic)
Nemám duchovní vůdce a jsem na to pyšný :oops: ostatně jako každej mužskej.Dělám co mne baví a co mne napadne,je to vzrušující i když vlastně nic z toho co jsem doposud vyskoušel apostavil nefunguje,Je to droga která mne žene kupředu a pořád koumám a sháním informace,třeba jsem něco přehlídnul nebo pochopil je toho spoustu a to jsem neutrpěl vzděláním.Není mi lhostejno jak žijem a jak se chováme k prostředí které nás láskyplně ,,zatím"toleruje. Aquarius1


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
gimper
Starší člen
Příspěvky: 110
Registrován: pon 04 srp 2008 11:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gimper »

Mimo téma (offtopic)
Oni moc dobře vědí proč se neukazovat mezi lidi...
Ostatně zůstat "nepoznán" dává i přes to všechno lidem podvědomný "souhlas" i "respekt" nad jejich názory, protože podle pár řádků člověka soudit nelze i když osobním pocitlům se meze nekladou.

Ono už by potom nebylo tak jednoduché spoléhat na tyto faktory, protože kdyby to v reálu vypadalo jako u některých tady na fóru, dlouho by jim ten respekt nevydržel a pak by se museli i smazat, což ostatně jistě nechtějí.
V životě je potřeba aby tě měl někdo "rád", pokud se to nedaří v normálním životě, tak i to fórum stačí. :)

Aquarius1: zrovna tvoje signatura má něco do sebe a už v začátku na mě udělala dojem, takže si myslím, že pokud se jí budeš řídit příjdeš na spoustu věcí, neříkám, že budou kladné k aktuálnímu stavu tvojí mysli, ale ve finále budeš mít radost, nejen ze sebe. :)


gimper
Starší člen
Příspěvky: 110
Registrován: pon 04 srp 2008 11:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gimper »

Mimo téma (offtopic)
V jednoduchosti je síla, nic víc ani míň sem tím nemyslel.
A nepleť si chválu a konstatování situace. :)
Neboj, chválit dokážu, ale doba k tomu zatím neuzrála, nic se nemá hroťit a ty to přežiješ i bez ní a třeba se k ní postupem času dopracuješ a budeš rád pochválen.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Gimper

Příspěvek od Barbucha »

Mimo téma (offtopic)
gimper píše:
NO píše:Prosím Vás, přestaňte komunikovat s Tím Gimperem - potažmo Peterem anonymním (je to tatáž osoba). Na jiných forech se sem tam tito "rozvraceči" také objevují. Většinou končí tak, že je časem bez kompromisů a zcela nedemokraticky mažou a vždycky to zabere. Je pravda, že ze začátku se snaží pod jinýma přezdívka znovu prudit, ale časem toho nechají, nejste ani první ani poslední forum, kde se Tihle ".. " vyskytují.
Barbucho?

PS: Jsem rád, že jsem v jedné osobě s Petrem, kterýho sice neznám a už sotva jsem to já, ale jsou i horší případy, takovej Peter dokáže alepoň přemýšlet. :pivko:
Pakliže to Barbucho? má býti pantomimická narážka na to, že bych měl býti autorem, no-fuj k tomu bych se nikdy nesnížil. Pokud někomu chci říct že je blb, tak mu to řeknu, ale určitě mu to nebudu telefonovat z veřejného automatu.
A P.S: .......takovej Peter dokáže alepoň přemýšlet. :pivko: , bohužel tímto způsoben u piva přemýšlí značná část národa a podle toho to taky vypadá.

A krom toho, když tak kouknu na tuto stránu, nevidím na ní za mák souvislostí s Linuxe, že by zase demagoie? :bhead:

Odpočívej v pokoji a nechť tvá mysl zaslouženého klidu nalezne.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Peter anonymní

Re: Gimper

Příspěvek od Peter anonymní »

Mimo téma (offtopic)
Barbucha píše:........
A P.S: .......takovej Peter dokáže alepoň přemýšlet. :pivko: , bohužel tímto způsoben u piva přemýšlí značná část národa a podle toho to taky vypadá.
U piva se většinou jenom dozvíš jak jsou všichni pitomí a jak všechno dělají blbě. Podle tvých příspěvků bych řekl, že na pivo chodíš spíš ty než já. :D


gimper
Starší člen
Příspěvky: 110
Registrován: pon 04 srp 2008 11:01
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gimper »

Mimo téma (offtopic)
Jistě, pakliže máš někomu potřebu vykládat, že je blb několikrát denně a v několika vláknech mezi které patří i témata o kterých nevíš ani že existují pak děláš dobrou věc.
Víš, ty zrovna se chováš stylem, že jsou okolo tebe jen blbové, kterým to musíš stále opakovat, ale sám tomu blbovi nedokážeš podat ani rozumný argument natož kloudný zdroj informací na kterých se tvoje opodstatnění, že jsou kolem tebe blbové zakládá.

Mimochodem, to co děláš ty není o tom, říct někomu že je blb a tím to ukončit, to co děláš ty se těžko chápe.
Ostatně bych o tobě mohl taky psát to co ty o mě, ale né že to ani v nejmenším ničemu nepomůže, tak ještě ze sebe budu dělat zedníka, co s nikým jiným nekomunikuje a proto se nestýchá 5x denně o někom tvrdit, že je blb.

Pokud toho ale nenecháš, dostaneš odemě zpět to co jsi mi zatím dal a to v 10x větší míře, já opravdu nemám náladu ani chuť číst že jsem blb, a podobně, já o tobě podobné věci nepíšu a ani nemám v plánu, záleží jenom na tobě.

Ohleně piva tady padl snad jen smajlík, takže zase zakládáš narážky na vodě? Jak říkám, dělej jak nejlíp umíš, ale on ten hrnec jednou přeteče a už to nebude sranda, dobře si romysli jak daleko jsi zašel a jak daleko ještě zajdeš, už to opakovat nebudu, máš snad svůj mozek.

PS: To, že se tady posleních pár postů nezabývá Linuxem je vlastně můj problém, já sem tady začal psát něco o tom, že nikdo nemá poslouchat mě ani Petra a dokonce jsem byl i autorem tvrzení, že já jsem Petr.

Ostatně tebe žádnej Linux ani tak nezajímá jako povídky o tom, že jsem blb, ostatně tvoje posty který neviděly Linux ani z vlaku taky vypovídají o skutečnosti, že sem tuto debatu začal já, za cílem diskuze k mojí osobě, to přece každý vidí.


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Příspěvek od Barbucha »

Mimo téma (offtopic)
Peter anonymní píše:U piva se většinou jenom dozvíš jak jsou všichni pitomí a jak všechno dělají blbě. Podle tvých příspěvků bych řekl, že na pivo chodíš spíš ty než já. :D
Když to tak vidíš tak asi jo, já ti to vyvracet nebudu, zrovna tak, jako jsem neřekl, že něco děláš blbě, nebo že zrovna ty tak u piva přemýšlíš. Já pouze pantomimicky ve smyslu přiloženého smailíka naznačil, že na pivo chodí značná část národa. Toť vše, nic víc, nic méně. A pakliže si pod tímto něco domýšlíš, je to tvůj problém, nikoliv můj výrok.

čus a měj se


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Příspěvek od Tuco »

Akord píše:Namagnetovat magnet je jako navinout pružinu, odmagnetovat jako ji natáhnout.
Tak mě napadá, že opravdové perpetuum mobile to bude až v okamžiku, kdy to vyrobí víc energie, než je potřeba na výrobu použitých magnetů. Do tý doby je to jen takový umění pro umění...a o to víc je potřeba si hrát, i když si okolí ťuká na čelo ;-)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

správně TUCO

Příspěvek od martin11 »

...je třeba si hrát....ve švýcarsku již začli.....bezva hračka ta trubička pod zemí......zajímavé je , že při slavnostním spouštění...a to jsem slyšel original překlad......nějaký vědec říká....." nevíme co je gravitace.... a zjistíme , že ....nebo dokážeme,že Vesmír vznikl z NIČEHO..!!!!....já tomu věřím dlouho...a starý Egypťani to věděli také... no snad nevyroběj černou dirku.... ten svazek elektronů co vážej nic....má v tom kalupu hmotnost nákladního vlaku....hezky je to popsáno v mf DNES čtvrteční vydání..... tak hezký den a hrajte si s čímkoliv.....kdo si hraje nezlobí...M11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Míň teček a více slov.Víš Martine někdy z tvojich příspěvků mám závrať.Napiš sled a pak se rozepiš i s tečkami.Nic ve zlém Aquarius1 ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Skalní si možná pamatují, že jsem se párkrát pokoušel na nekteré MM koncepce podívat v techto vláknech podrobneji. Tak trochu na zjednodušení pár principu, které buď platí, nebo ne, a z nich se pak odvíjí vše:

1. Pokud existuje MM, tak musí fungovat i s minimálním počtem magnetu(2 až 3).
2. Železo, nebo jiné feromagnetikum je relativne pasivní a hlavne ztrátový prvek a muže být v principu vynecháno.
3. Vkládání diamagnetických materiálu do magnetického pole je podobne jako v prípade feromagnetika taky svázáno s konáním práce.
4. Magnetické pole je jenom projev pohybu elektrického náboje a neexistuje samo o sobe, v prípade trvalého magnetu je projevem trvale tekoucích proudu v objemu magnetu (jakoby pokojový supravodič). Magnetické pole indukuje pri magnetizaci v železu taky tyto objemové proudy(opet jako v supravodiči, jinak by se muselo železo ohrát a ztratit indukovanou magnetizaci).
5.Možná jsem na neco i zapomel.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

-Doufám, že si jednou nejaká príští generace predelá radar v Brdech na nejakou restauraci. Mám to za horší monstrum, než velké zemedelské parní stroje z 19.století.

-Pritahování papírku k ebonitové tyči taky není elektrárna, ale je to zjevný jev.

-Adam Benda napsal: "Musí být konec tomu chápání, že pól jiný magnet odpuzuje jakoby "vystřelováním" něčeho v nějakém nasměrovaném pruhu."
Je to dost výstižné. I v motoru na predešlém obrázku to lze aplikovat. 2 magnety proste na sebe pusobí výlučne momentem sil, tedy dvojicí, nedá se použít jenom sílu jediného pólu a vždy je nutno počítat s tím, co delá zbytek magnetu. Hraní s hromádkou magnetu to dokládá i intuitivne, dá se postrehnout, že magnety se vždy více méne otáčí, když se chtejí pritáhnout z náhodné polohy. Predložený obrázek je čitelná situace, kdy rotor bude stát v libovolné poloze. Na jednu i druhou skupinu radiálne smerovaných magnetu bude pusobit radiální síla, vzájemne opačná. Malý uhel vuči polomeru nehraje roli, protože ve smeru očekávaného pohybu se tvar pole nemení, proto ani nevznikne otáčivá síla.
Naposledy upravil(a) Akord dne stř 17 zář 2008 17:59, celkem upraveno 1 x.


blackjoe9
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: ned 02 bře 2008 1:16

Příspěvek od blackjoe9 »

Nebolo to mierené na Barbuchu ani nikoho iného len som argumentoval Akordovi, prepáčte mi ak len terorizujem, ja som to myslel v dobrom, dôkaz toho, že niečo pácham a iba neterorizujem už čoskoro.. s úctou Jakub


Sme až príliš ďaleko na to, aby sme prestali...
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Asi jen drobné nedorozumení. Já nevidím v diskusi žádný problém a nepovažuji ji za nekorektní.


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“