Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Jste šťastným hostitelem nějakého parazita?

ano - mám, zjistili mě ho/je
190
34%
nevím, ale mám podezření
233
42%
to vůbec netuším
97
18%
vím naprosto jistě, že nemám
11
2%
měl jsem, už nemám
8
1%
...ani jedno, jiná odpověď
13
2%
 
Celkem hlasů: 552

francimor
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: stř 30 zář 2009 18:39
Dal: 3 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od francimor »

Jakou metodu pouzit na procisteni organismu? ( spousty podkoznich bulek temer po celem tele?) Mam to ja a bulky ma dokonce i muj 15 lety synovec.

Nasel jsem nejake cistici detoxikacni napoje viz vedlejsi vlakno, ale nevim ktery pouzit.

Diky za info.


Kdyz můžu, tak pomůžu. "Možností je pokaždé dost, důležité je vědět, jakou ve správném okamžiku použít."
honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

Ahoj,
Mimo téma (offtopic)
jsem zde nový, pročetl jsem hodně z této diskuze a dost věcí jsem pochopil.
V čem bych se rád ještě zorientoval, tak je MMS a MMS2. Mají stejné účinky, lze je zaměnit? Nebo mají rozdílné účinky? (MMS2 mi přijde jako snáze použiltený).
Díky za odpověď.
Na oplátku přidávám odkaz, který nevím, jestli zde je již uveden. Obsahuje informace o parazitech, lécích i např. vedlejších účincích. Třeba se bude hodit:
http://www.solen.cz/pdfs/far/2005/02/07.pdf

Dobrý odkaz :D . S tou otázkou na MMS bys nám i sobě udělal laskavost, kdyby jsi se dotázal na některém vlákně týkajícím se MMS. Pokud se tu o MMS trochu rozvine diskuze, budeme to muset stejně přehodit. Dík a ahoj SDK


Cizákům zmar! ;-)
honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

Omlouvám se s tím dotazem na MMS.

Další dle mého použitelný odkaz: http://hybrideproduct.blog.com/files/20 ... oPraxi.pdf


Cizákům zmar! ;-)
Petr_N
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: sob 01 zář 2012 13:06
Dostal: 2 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Petr_N »

Přehledná tabulka dávkování prazikvantelu dle jednotlivých nemocí v přiloženém pdf souboru.
dávkování-prazikvantel.pdf
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

honza_ku píše: Další dle mého použitelný odkaz: http://hybrideproduct.blog.com/files/20 ... oPraxi.pdf
Jak jsem uváděl, tak odkaz v sobě obsahuje jak Petrem_N uváděný soubor, tak další podrobnosti včetně albendazolu, dávkování.
Je zde mnohem více informací. Doporučuji k prostudování.


Cizákům zmar! ;-)
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

jeden z dílů bezva seriálu ČT, zřejmě proto skončil - o parazitech
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058200014/
Jo, doporučila bych tvůrcům, kdyby se rozhodli natočit další díl....., dát konzultaci s Ing. Bláhovou a podpořit to autentickým zdokumentováním skutečnosti.
Prý plasmodia- malárie, u nás vymizela. Proto se s doktorem nedomluvíte. Statistika a závěry jsou dané a vy je nebudete rozporovat nebo zlehčovat..... :-(.


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

a čeští vědci našli předchůdce plasmodia
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1 ... 058200013/


Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

Parazit v naší mysli – toltécke učení

Toltékové říkají, že lidé jsou nemocní proto, že v jejich mysli je parazit živící se negativními emocemi.

http://www.skola-esoteriky.cz/dokumenty ... mysli_.php


doubleingram
Stálý člen
Příspěvky: 49
Registrován: pon 14 kvě 2012 13:33
Bydliště: Praha
Dal: 7 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od doubleingram »

Aneb Miguel Ruiz - Ctyri dohody :)


Co dáš, to dostaneš, vždycky je to něco za něco.
Gaia
Zasloužilý člen
Příspěvky: 220
Registrován: pát 28 říj 2011 7:21
Bydliště: Praha
Dal: 244 poděkování
Dostal: 57 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Gaia »

V minulém zaměstnání jsem měla kolegyni,která se stále oháněla Čtyřmi dohodami a přesto to byla osoba, se kterou dobrovolně nekamarádila ani klika od dveří.
Zvláštní.
A další parazitík......

http://zena.centrum.cz/zdravi/novinky/c ... m=carousel
Chorobu, zvanou též americká trypanosomóza, způsobují bodavé ploštice rodu Triatoma, respektive parazit Trypanosomosa cruzi, kerý na nich žije.
Tyto dravé ploštice bodají často v oblasti obličeje, a proto se jim v angličtině říká "kissing bug" - líbající brouk.
Pozor na čerstvé džusy!
Parazit prodělává v plošticích velkou část svého vývoje a je vylučován jejich výkaly. K infekci dochází zanesením výkalů ploštic do kůže a následným škrábáním. Pozor: nakazit se dá také požitím jídla, kontaminovaného výkaly ploštic. Nebezpečné jsou zejména čerstvé ovocné šťávy z nedostatečně omytého tropického ovoce.

Ble e e éééé


Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Lex »

Zdravim vsetkych,

uz nejaky ten rok chodim na zdravi-az /zaz/ a aj toto forum koli zdravotnym problemom, ktore sa asi pred 10r pomalicky zacali zhorsovat (samozrejme vysledky u alopmed setko ok... ) Dlhu dobu som si myslel , ze ide o candidu, ktora mi bola aj laboratorne zistena, resp jej premnozenie. Dnes po celkom dlhom case som na tom s informaciami samozrejme niekde inde ako pred 10r. Nastastie. Presiel som klasika doplnky, chlorella, jacmen, neskor mineraly, aj od Jardu z zaz , lugol, trojcatko, chloridy, hcl, mms1, mms2 - pol roka vkuse, lichorerisnicu atd atd ved kazdy pozna. Jedine co mi celkom zaberalo kym som nezohnal chemicke antihelmintika bolo to mms2 a ako tak trojcatko. Ale z dnesneho pohladu viem, ze to bolo v podstate nic alebo resp. taka mensia predohra pre mojich podnajomnikov. Postupne mi zacalo dochadzat, ze premnozena candida je vlastne len obranny mechanizmus cloveka, ktory reaguje na pritomnost parazitov, pripadne z prekyslenia ktore vo velkej miere sposobuju, nakolko seru priamo do nasich tiel. Este podotknem, ze posledne 3 roky som uzival cipralex alias Escitalopram cize antidepresivum SSRI ktore mi predpisal neurolog u ktoreho som nakoniec po milion vysetreniach skoncil s diagnozou OK. Tie mi po par mesiacoch slusne zabrali, myslim, ze cervy lubia serotonin ako clovek. Ked sa hladina zvysila na normal bol relativne klud. Bud ich to uspokojilo alebo nejakym sposobom zabilo. To neviem ale ma to na nich velmi dobry ucinok. Ale bolo to klasika len riesenie problemu nie priciny. Od prvej tablety praziquentelu som to radikalne vypustil a uz je tomu 3 mes a v pohode .)

Davkovanie ake som si naordinoval, pisal som to uz aj na zaz

praziquantel:
2g na den v dvoch davkach po 1g

1-0-1/ 3 dni
7dni pauza
1-0-1/ 3 dni
7dni pauza
1-0-1/ 3 dni
dokopy 18g praziquantelu.

Nasledoval Albendazol 200mg/tabletu
2-0-2 / 3 dni
7dni pauza
2-0-2 / 3 dni
7dni pauza
2-0-0 / 3 dni
7dni pauza
2-0-0 / 3 dni
dokopy 36 tablet = 7,2g albendazolu

Ivermectin - v paste pre kone .)
kazdy druhy den davku podla vahy v kg +20% cize 100kg clovek bere odmerku na 120kg kona /250lb/
Podla Jardu idealne vybrat 2-4 tuby.
Tak teraz davam Ivermectin + dalsiu kuru albendazolu lebo mi viditelne pomohol. Davkovanie alb popri iver. 2-0-0 / 3dni. Iver. + Alben sa ucinky znasobuju cize cela kura je ucinnejsia. Je to aj citit.
Ivermectin vyzera byt tiez slusny zrejme ale bude treba pretiahnut kuru na 4 tuby.

Neziadduce ucinky klasika bolest hlavy, vyrazka, nevolnost, unava, pichanie v crevach, obcasne krce.
Albendazol sa doporucuje uzit po tucnom jedle, napr pizza, zakusky atd, ale bohate staci aj nieco zdrave tucne. 20-40g tuku. Albendazol sa diki nemu lepsie vstrebava a tablety je treba tiez rozhryst na padrt. Tym sa vstrebane maximalizuje. Po cely cas som nepomyslel na to co jest a jedol som na co malo telo chut. Niekedy 1-2x denne malu blbost, inokledy hody. Co som si zatial vsimol, prestalo mi piskat v usiach co som vecinou pocul vecer ked som zaspaval a som viac ako keby bez emocii taky kludnejsi. Nos mam uplne volny a mozem naplno dychat, predtym skoro stale ucpata prava dierka. Velmi vela hlienu som vykaslal aj z pluc aj dutin. Travi mi tak ze niekedy ani neviem ze som daco zjedol, proste ideal. Mozem viac cvicit a menej citim prekyslenie. Na biku mam viac energie a pritom niekedy jem prve jedlo az o 4 poobede po bikovani a dalsich cinnostiach. Ale potom zase do 4 rano vyzieram chladnicku hh. Cize myslim ze som nasiel spravnu cestu, len staci pripadne vsetky kury opakovat do vymyznutia problemov. Lebo ak sa nejaky parazit v tele roky choval, myslim ze je nerealne sa ho zbavit malymi davkami a este aj v kratkom case. Vsetko ma svoj cas a telo nam same povie ako dalej ked sa uz je coho chytit.

Este poznamka k paline.
Kedze som trochu o trojcatku pochyboval aj ked malo urcite znacne ucinky napadlo ma spravit si extrakt iba samotnej paliny v alkohole, konkretne spiritus dilutus z lekarne 60% lieh. 40g rozomletej paliny na prasok v mixeri som dal do pohara a zalial 2 deci liehu. 3-4 dni macerovat zmes, obcas pretrepat, nakoniec pretklacit cez vreckovku alebo gazu, poriadne vytlacit. Ostane tmavohneda tekutina. 4-5 kavovych lyziciek denne. VELMI POMOHLO. Neviem aky je tam obsah thujonu ale docital som sa, ze ked kedysi vyrabali absinth maximalne namerane mnozstvo thujonu bolo 40mg/liter a robilo sa to rovnako cca z 30-40g paliny. Toto by malo byt rovnake mnozstvo ale v 2 deci a daco sa tam este vypari strati popri tom cize max necele 2 deci vyslednej tinktury. Na inete to predavaju za 49$ len v 70% alk. mini flasticku. Pomer rovnaky - 1:5 /palina:alkohol/
Lyzicku tohoto horkeho ekrazitu je vhodne dat do deci vody a prikapnut nejaky ten lugol. Ucinky su ovela lepsie ako pri paline ktora sa zje nevymacerovana a thujon sa neuvolni.

Inak 40g paliny v 200ml liehu. Vychadza s toho cca 40 cajovych lyziciek ked jedna ma 5ml. 40 lyziciek zo 40g. Gram paliny na lyzicku. Denne 4-5. Teoreticky 1mg thujonu/lyzicku.
---------------------------------
skopirovane zo zaz nech to nemusim pisat cele nanovo
---------------------------------




Pocas minuleho tydzna sa mi stala zaujimava vec so zubom a mozno som uz paranoidny ale stoji to za zmienku.
Nacal som druhu pastu ivermectinu, v ten den som mal aj albednazol, tak som ho klasika rozdrtil zubami na lavej strane po jedle, zapil. Odvtedy som nejedol nic asi 5-6h a ked som prisiel domov vsimol som si ze jeden zub na tej strane reaguje strasne silnou bolestou iba na tlak. Bol mtvy uz roky a plny amalgamu, 6tka, lebo je.nuta stara zubarka ku ktorej som chodil sa ani neunuvala cistit korene a dat do nich vypln a potom az blombu. Ale tento zub som necitil dovtedy vobec, ako sa da citit mrtvy zub ze ano :) Ale zrazu zacal byt proste brutalne citlivy ked som zakusol alebo sa ho dotkol a snazil sa nim trochu pohnut. Ok dal som klasika vilcacoru co mi dovtedy na taketo podobne veci v ustach paradne ficalo, nic, aj klinceky, jod... nic. Druhy den som volal mojemu zubarovi , samozrejme dovolenka a bude az dalsi tydzen. Moc sa mi nechelo cakat a dobre som spravil. Nasiel som jedneho volneho cez inet v blizkosti objednal ma v podstate hned ze len vyvrta vycisti a tak. Skratim to, sedim na kresle strieka studeny sprej na vaticku cekuje ci je zub mrvy, je. Kuka ze ako je to mozne ze ma boli ked je mrtvy. Po kratkej vymene nazorov sme sa zhodli ze pojde von. Dobra volba. Akonahle ho vytiahol pozera na neho a ze hnisavy vacok. Pozeram pozeram, daco asi 1cm dlhe co trcalo ako keby pricucnute na jednom z korenov. Kedze sa momentalne zaujimam o parazity hned mi hlavou preblesklo, ze ani nie hnisavy vacok ale nejaky cervik. Zeby paranoia ? Alebo len dalsia nahoda... :)) Preco sa ten zub ozval prave pri antiparazitke a este priamo ako keby reagoval na rozkusany albendazol, dovtedy som alben uzival nerozkusany, bohuzial, clovek sa uci .)

Momentalne berem druhu pastu iver a alben ako som pisal, prebehol som len tak letmo aj clanky na curezone, zatial som vsak dal davkovanie ake som dal, ale ako vidim tu niektre prispevky, zrejme bude treba trosku este pritlacit a mozno rozsirit arzenal, uvidi sa.

Kto neskusal extrakt z paliny pravej v alkohole, mal by skusit. Navod je uvedeny vyssie. Uz som jej popil slusne mnozstvo popri chemickych antihelm /2-3 deci po lyzickach, tydzen dva vkuse/ a mozem doporucit. Myslim ze slusne doplna chemiku. O toxicite thujonu nemoze byt v tomto pripade ani rec, to vas zabije skor ten alkohol v ktorom je luhovany. Kedze je to nervovy jed mal by u parazitov posobit paralyzu a naslednu smrt, zalezi na davkovani a dlzky uzivania. Moznost vytvorit si na toto toleranciu je asi nulova z pohladu parazita. Rovnako posobi ivermectin, kde je ale riziko opuchu mozgu ked sa davka nejakym sposobom prezenie. Sice si davam trosku nad vahu asi 30% ale zatial mi mozok neopuchol :) Co som cital tak ucinky alben a iver sa znasobuju, tam to neni ani tak o vstrebatelnosti. Alben zablokuje prijem glukozy a iver a palina parazita ochromi. Takto oslabeny parazit ma mensie sance na prezitie ako bud to alebo to samostatne.

To davkovanie alben co som tu cital ze 14 dni v kuse moze byt fajn, len ma tak napada ci to nieje zbytocne, kedze kazdy parazit ma urcite cykly kedy sa rozmnozuje. Teoreticky by malo fungovat aj davkovanie 3on+7off v dlhsom casovom horizonte.
Cital som vela prispevkov ludi co reaguju "zle" napr na wifi, mobily a neviem co este vsetko, proste elektrosmog.
Tam mam nazor, ze toto moze vyvolavat u parazitov lepsie mnozenie, pripadne ich to vyrusovat a tym sposobovat problemy.

Este k tomu ako mozeme dostat parazita. Vsade sa pise neumyta zelenina pripadne zle upravene maso. Fajn.
Kedze je zname, ze paraziti ziju v skoro kazdom, je v podstate na IS aby si poradil s votrelcom. Ale co ked IS robi svoju pracu ok? Co ked sme len prave stretli noveho partnera? Alebo dvoch ? A pri mensich problemoch koli ktorym ideme k lekarovi nam napr na zaklade vysetrenia krvi najde nieco zvyseme. Nasadi atb. Parazitov to zrejme utlmi na chvilku tiez ale vymlati aj laktobacily ktore tam niesu len tak. Myslim, ze kto jedol v zivote malo pripadne ziadne ATB ma velmi velku vyhodu. No a dajme tomu ze vas partner je ten nosic ktory ma super IS, je zdravsi ako vy ale predsa vy ste ten co musi riesit veci. Co ked je on zdrojom a vy neustalym infikovanym ? Ono pri sexe sa nelize iba zmrzlina :)) To len tak na zamyslene, lebo si spominam ze v tych dobach som mal dve nove znamosti a asi v rovnakej dobe k nam do roboty nastupil uplny dement, novy kolega, ktory smrdel kazdy den ako keby kazde rano vysiel zo smetaka a dokonca po case a po staznostiach uzivatelov ho sef proste prestal pustat "medzi ludi" .. take su firmy na svk. Je fuk ci smrdite a lupiny mate okolo seba ako zasnezeny hajik. Proste taky kolega .. ked ten nemal parazity tak uz potom nikto... A posledna vec zavodne stravovanie. Alebo aj menucka. Humusy n1. Som z Ba ale uz v zivote si nikde nic nekupim, zivot ma prinutil varit si sam doma a som spokojny, co si sam nespravim to nezjem. Jedina osoba ktorej sa da verit je ta, ktoru vidite v zrkadle.


Este poznamka k rozdeleniu parazitov, delia sa na viacero skupin vonkajsie, vnutorne, dutinove atd, ale aj na filogeneticky mladsie a filogeneticky starsie. Tie mladsie niesu este dobre adaptovane k parazitickemu sposobu zivota. To znamena, ze skor ci neskor svojho hostitela usmrtia. Filogeneticky starsie parazity nemaju zaujem svojeho hostitela nejako vazne poskodzovat pripadne usmrtit. Tym padom si zarucia dlhsi a kvalitnejsi zivot, kedze bez neho by umreli tiez. (ked to porovnam s politikou , hmm asi ziadny rozdiel :lol: ) Takze skor by som riesil o aky druh parazita ide a podla toho aj nasadil tvrdost liecby. Na filogeneticky starsie by mohla fungovat aj dlhsia liecba stredne davky ziadny extrem, kedze su zvyknute sa nejako extra nemnozit a snazia sa byt co najmenej napadny a tie mladsie - co sa do nich vojde :) Uz len drobnost, zistit ktore su ktore a ktore su realne aj v organizme, co je asi najvacsi problem.
Info mam odtialto: https://www.vedatechnika.sk/SK/VedaASpo ... tkova.aspx


Vela stastia v boji s parazitmi .)

--------------------------
nieco o thujone
http://absinthe.sk/index.html

Koľko tujonu vlastne može človeku uškodiť ? podľa ďalšej štúdie "Absinthism: A fictitious 19th century syndrome with present impact." bola zostavená stupnica škodlivosti tujonu. Podla nej množstvo pod 5 mg na kilogram hmotnosti konzumenta nie je vôbec badateľná. Pokusy na myšiach ukázali, že pri 30 mg/kg bola úmrtnosť nulová a pri 60 mg/kg bola úmrtnosť 100%. Spravme si jednoduchý výpočet. Ak vypijeme 1 liter absintu na posedenie (čo je nereálna predstava) Pernod Fils s obsahom tujonu 48.3 mg/L pri telesnej hmotnosti 60 kg pripadne na kilogram hmotnosti 0,8 mg tujonu, z čoho vyplýva, že by sme sa skôr otrávili alkoholom, ako by sme spozorovali prvé príznaky účinkov tujonu.
---------------------------


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

Ruský dokument o cizácích:

[youtube][/youtube]


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
honza_ku
Stálý člen
Příspěvky: 61
Registrován: stř 29 srp 2012 10:49
Bydliště: Brno
Dal: 24 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od honza_ku »

Lex píše: Este poznamka k paline.
Kedze som trochu o trojcatku pochyboval aj ked malo urcite znacne ucinky napadlo ma spravit si extrakt iba samotnej paliny v alkohole, konkretne spiritus dilutus z lekarne 60% lieh. 40g rozomletej paliny na prasok v mixeri som dal do pohara a zalial 2 deci liehu. 3-4 dni macerovat zmes, obcas pretrepat, nakoniec pretklacit cez vreckovku alebo gazu, poriadne vytlacit. Ostane tmavohneda tekutina. 4-5 kavovych lyziciek denne. VELMI POMOHLO.
---------------------------
jen takova poznamka: asi ne nadarmo se pelynku v anglictine rika wormwood. (Worm je anglicky cerv.) Jak to tak vypada, tak ten nazev je velice prihodny. Pekne se nam to sklada...


Cizákům zmar! ;-)
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Palo »

honza_ku píše:jen takova poznamka: asi ne nadarmo se pelynku v anglictine rika wormwood. (Worm je anglicky cerv.) Jak to tak vypada, tak ten nazev je velice prihodny. Pekne se nam to sklada...
A ještě druhá poznámka... Je velmi pěkné, jak mi někteří slovenští jedinci říkají "Palino" - tedy "Pelyňku" :D


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Lex
Stálý člen
Příspěvky: 40
Registrován: pon 10 led 2011 19:17
Bydliště: Bratislava
Dal: 26 poděkování
Dostal: 40 poděkování

Re: Paraziti - příznaky, diagnostika, likvidace

Příspěvek od Lex »

honza_ku píše:jen takova poznamka: asi ne nadarmo se pelynku v anglictine rika wormwood. (Worm je anglicky cerv.) Jak to tak vypada, tak ten nazev je velice prihodny. Pekne se nam to sklada...
V poslednej dobe som vazne rad, ze ten wwextrakt mam, myslim, ze najveciu ucinnost to ma dohromady alben, iver a palina s lugolom v jeden den. Aspon trochu slapajucej prirody k tej chemii. Kto ma rad fernet alebo pivo, tomu to bude urcite chutit, velmi mi to pripomina nieco medzi tym. Myslim, ze aj davky po 2 lyzickach par krat denne niesu zle ale treba navysovat postupne. Zatial max 8 lyziciek za den. Inak asi dost zalezi aj na kvalite paliny, z lekarne by som ju uz nekupoval. Osvedcila sa mi ta z predajbylin sk cz, pred nedavnom som jej kupil pre istotu kilo :) Ked je to doslova za babku oproti chemii...Alben som zase kupil odtialto cez Jozefa co posiela veci na sk .) Tymto aj dakujem zrejme Palovi za dobry zdroj, lebo v lekarni sa pani lekarnicka privelmi zdrahala mi predat zentel, ako keby som si pytal 10 baleni rohypnolu. Nepomohlo ani 15 minutove prehovaranie. A este k tomu pekelne drahy.
Palo píše:A ještě druhá poznámka... Je velmi pěkné, jak mi někteří slovenští jedinci říkají "Palino" - tedy "Pelyňku" :D
:lol:


We`re not in Wonderland anymore, Alice
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“