Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Pro:Jardu

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak jsem si troufnul vypočítat ty tvoje cívky(tedy dělal to program :D )
VF:Světlost d=32mm,Průměr drátu dw=2mm,Počet závitů z=4,Délka cívky=16.7mm.
Výpočet:Střední průměr cívky ds=34mm,Délka cívky l=16.7mm,Délka drátu lw=430.3mm,Indukčnost L=574.449 nH,Kmitočet fr=20999MHz.

Indukční cívka:Světlost d=32mm,Průměr drátu dw=0.6mm,Počet závitů z=639.5,Délka cívky =60mm.
Výpočet:Délka cívky L=60mm,Délka drátu w=65498mm,Indukčnost L=5741849 nH,Kmitočet fr=0.21 MHz.

To je jen můj návrh neznamená že se tím musíš řídit,to bych si nikdy nedovolil. ;) Možná že se ozve nějaký elektrikář a pomůže nám s tím.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Anonymous píše:Napíchnout do zdi značí 220 střídavých, ..
No jo ale střídaví proud je pro naše bastlení nějak nevyhovující protože při střídavém proudu má cívka veliký odpor chová se jako tlumivka ale stejnosměrný proud projde cívkou bez překážky,to jsem vyčetl z jedný knížky ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Jo a ještě je větší příkon což nepotřebujeme protože to chceme krmit tím bazmekem,tedy tím co z něj poleze,samozřejmě po úpravě. S těma cívkama na odběr si nevím rady snad až to bude v provozu,pokus omyl? nebo někdo pomůže.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Opis z knihy:Při průchodu elektrického proudu vodičem vzniká v jeho okolí magnetické pole.Vložímeli do takového magnetického pole cívku(vodič),indukuje se ve vinutí(závitech)elektrické napětí.Čím více je vodičů(závitů)tím je napětí višší.Z toho důvodu se vyrábějí cívky s větším počtem závitů,s větší indukčností.Ke zvětšování indukčnosti,jejíž jednotkou je henry (H) je možné použít i vkládání jader do cívek.U vysokofrekvenčních cívek používáme jader železových,ferokartových,v poslední době převážně feritových.V nízkofrekvenční technice používáme cívky,jejichž jádra jsou složena z ocelových plechů legovaných křemíkem nebo z nízkofrekvenčních feritů.Nízkofrekvenční tlumivky jsou cívky ovinuté velkým množstvím závitů vodiče,aby bylo dosaženo co největší indukčnosti.Ta představuje pro střídavé proudy velký odpor a brání jim v průchodu.Stejnoměrný odpor vinutí je malý,pro stejnoměrný proud nepředstavuje tedy žádnou překážku.

Jen teda nevím jak je to s celokovovým jádrem jako se jedná v našem případě.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Tomu všemu věřím,. ale proč tam má meyer 50hz????? Hrome?? Ale no tak nějaké ty diody..... zase ty formality.....A díky za výpočty. Sedí to s meyerem.On měl 3,5 a 4,5 závitů...V každém modelu jináč. Já chtěl 7 na vf části..


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Skus tenhle odkaz na výpočet trafa,jde to ale jen v Internet Exlorelu.Je to docela zajímavý jak získat z 9V- 220V 1000W :shock:

http://home.tiscali.cz/cz023535/trafo.htm


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

jarda ovčák svitavy píše:Tomu všemu věřím,. ale proč tam má meyer 50hz????? Hrome?? Ale no tak nějaké ty diody..... zase ty formality.....A díky za výpočty. Sedí to s meyerem.On měl 3,5 a 4,5 závitů...V každém modelu jináč. Já chtěl 7 na vf části..
Tak to opravdu nevím,já mám za to že naindukuju stejnoměrně,tím se ty mršky atomy či molekuli či elektrony nasměrujou jedním směrem,jak tam vlítne ta VF tak se to jak zahřeje a tím pádem se urychlí (jak známo molekuli nestojí na jednom místě) a ta frekvence uvolní ty dva elektrony navíc a spolu s indukcí té cívky naindukuje proud na výstupní cívku.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

jarda ovčák svitavy píše:NEMLČET.určitě nemlčet. Mnoho lidí z fora čte a bojí se něco napsat, aby nebyli ostatním pro legraci. Bojí se jízlivých poznámek a zesměšnění. Upozorňuji tímto všechny, že drtivá většina o tom ví prdlajs stejně jako my. Hledejte indicie na netu, zkuste pomocí rozličných spojení slov najít vlákénko, chcete li být užiteční. Vím, že k hledání potřebujete chuť, nic víc. Byl to Naudine, který vymazal stopy po Meyerovi. Proč? Jistý Philippe de Ladoucette
mu šlápl na kuří oko. Nevím kdo to je, ale prý velice vlivný muž Francie. Takže ve francii toho mnoho nenajdeme. Ani na akademii věd toho mnoho není, i když se projekt dělal pod jejich záštitou. Všichni, co chcete pomoci, tak pomožte. Kdo rychle dává, dvakrát dává.........
Tady je ten maník co to má ve Francii pod palcem,a asi to bude jedna světová energetická korporace včetně té naší. :x

http://www.euractiv.cz/print-version/in ... ou-stranou


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

A já si myslel, že když se tam budou potkávat ty 3 frekvence, tak se ty elektrony snáze vyděsí a.........následkem šoku vystřelí z těch elektronových trenýrek a my je budeme houfně lapat do tenátek zvaných cívka C.Co na to liga, jenž bojuje za práva a svobodu elektronů?? Říká se, že každý elektron má právo na svobodu, nezávislost a sebeurčení. A vážně: teoreticky by to mělo fungovat i bez elektromagnetu. Bídně, ale ano.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

..no také se konečně mohu přidat

Příspěvek od martin11 »

....pro jarda....to co tady bastlíte je asi úžasné ale vubec nevim ...vo co gou...jen pečlivě sleduju...kdybych se náhodou chytla...já karkulka červená....ale proč píšu....z uplně stejnýho duvodu dělám ten magnetickej motor....výsledek nejistý......spíše žádný.....ne....určitě žádnyý...ale co kdyby......vy alespoň víte, že co kdyby....ale to vzrušení....to se nedá popsat......tak klucííííí....hodně štěstí....a hlavně dobrou náladu....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Díky, martine. V podstatě kopírujeme jednoho francouze. Ten pouštěl proud do žabích stehýnek a ty sebou škubaly. My budem pouštět štroom do železného klacku a se zatajeným dechem koukat, co se stane. Jako když jsem jako dítě sypal cukr do travexu, zapaloval vodíkem napuštěné pytlíky a házel zinek do kyseliny.......se stejně zatajeným dechem.....


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Jestli to někdo zvládnete přeložit, tak to bude super. Možná už to tady bude, tak to dejte tam kam to patří. Když nebudete vědět, nechte to zde.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak jsem se vrátil z hor,byla tam pěkná kosa povím vám a tady jsou ty slíbený fotky koster cívek.Pokud je někdo bezpečák nechť se nekouká kterak jsem je hlodal,poněvadž by to bylo na přísné pokárání ale nemaje soustruhu jsem dělal co šlo. :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Gratuluji kolego. Je vidět, že co čech, to soustružník....Bez soustruhu mooooc hezké.Jíst bez jídla, soustružit bez soustruhu, běžet bez noh umí jen slované........


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

No jo asi to bude tím že k soustruhu mám velice blízko ale přístup k němu žádný :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Dílna“