Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dodoboys
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: úte 14 lis 2006 15:15
Bydliště: Jižní Morava

Re: vyvíječ

Příspěvek od Dodoboys »

Smolař píše:Přatelé, pořád se za něčem honíte jako pes za ocasem.....
Dávám vám inspiraci do práce na výrobu co je zapatentovano a tudíž funkční!!!!!
Zdravím, tak tohle sem raději už příště nedávej.Je to jenom další blábol, který vznikl někde v ústavu chorobomyslných.A opět zde platí poučka, že internet a papír snese všechno!!
Zkusil sis to sestavit?? - pochybuji.Zkus se nad tím zamyslet a určitě přijdeš na to, proč to takhle nemůže fungovat.
Ale jinak v tomto příspěvku nehledej nic osobního.Každá snaha se nějak cení.Všem přeji hodně zdaru při vývoji.
P.S. už se blížím do finiše, pokud se to podaří dám vědět.


Udělejme další krok k nezávislosti!
Uživatelský avatar
Smolař
Stálý člen
Příspěvky: 72
Registrován: sob 26 lis 2005 20:34
Bydliště: U Plasmy

Re: vyvíječ

Příspěvek od Smolař »

Dodoboys píše:
Smolař píše:Přatelé, pořád se za něčem honíte jako pes za ocasem.....
Dávám vám inspiraci do práce na výrobu co je zapatentovano a tudíž funkční!!!!!
Zdravím, tak tohle sem raději už příště nedávej.Je to jenom další blábol, který vznikl někde v ústavu chorobomyslných.A opět zde platí poučka, že internet a papír snese všechno!!
Zkusil sis to sestavit?? - pochybuji.Zkus se nad tím zamyslet a určitě přijdeš na to, proč to takhle nemůže fungovat.
Ale jinak v tomto příspěvku nehledej nic osobního.Každá snaha se nějak cení.Všem přeji hodně zdaru při vývoji.
P.S. už se blížím do finiše, pokud se to podaří dám vědět.
S tím zásadně nesouhlasím, je to každého věc co si z toho vezme.
Mim dal svůj návrh a já svůj. Samozřejmě bude super pokud bude víc možností rozkladu....
Já dělám na svém vyvíječi, snad bude horší či lepší ale to je osud


Brečím když tankuji drahý benzín
Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

Re: vyvíječ

Příspěvek od MILAN »

smolari to mas pravdu ale myslim ze mimovo tedy replika dingela bude prece jen jistejsi.tohle mozna funkcni bude ale nebude to tak jednoduche jak to vypada.ale dik za kazdy prispevek.


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Nové přihlášky

Příspěvek od rival »

Ještě stále mi chodí nové žádosti o přihlášení do našeho týmu. Momentálně ležím s chřipkou. Takže hned jak se uzdravím budeme pokračovat... Zatím mne případní další zájemci mohou kontaktovat.


Uživatelský avatar
ekowatt
Stálý člen
Příspěvky: 70
Registrován: sob 23 zář 2006 12:26
Bydliště: Slovensko
Dal: 1 poděkování
Dostal: 13 poděkování

Re: Zjednodušení výpočtu

Příspěvek od ekowatt »

belamachina píše:
Peter píše:Zkuste tohle
pozrel som to a vyzera to faakt dobre :-)) ale kedze sa v tom prd vyznam tak si to pozrite a ja sa podla vas zariadim.


cim sa da otvorit subor *.ods? :-(
open ofice 2


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka

Příspěvek od Ilem »

Peter píše:Potřebujeme v elektrolyzéru vytvořit homogenní elektrické pole?
Nebo právě naopak? Pak by bylo lepší skládat desky ne děrováním na sebe, ale s náhodným proložením.
Ty díry jsou tam kvůli tomu, aby měl kudy utíkat plyn. Líp se mu utíká, když to má bez zatáček. To pouze Martina Sáblíková jezdí v zatáčkách rychlleji, než po rovině. ;)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: Otázka

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 18 říj 2008 12:53, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Otázka

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Ty díry jsou tam kvůli tomu, aby měl kudy utíkat plyn.
... :? ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Otázka

Příspěvek od Ilem »

Peter píše: U plechu s dírama 5/8 nedojde k zakrytí děr. Plyn si cestu vždy najde. I hliníkový plech je jinak děrovaný jako elektrody.
Jde o to jestli desky elektrolyzéru mají tvořit kondenzátor, nebo je kapacita spíš na škodu.
Prosím tě, jak dlouho jsi tu na fóru? Zdá se mi že vůbec nečteš. prosím vysvětlete mu to někdo, já to vzdávám.


"Dum spiro spero"
Ciceron
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

derovanie

Příspěvek od belamachina »

sa mi zda ze chalan ma pravdu s tim derovanim . ked to poskladas na seba tak to fakt vyjde kazda diera inde. preto som tak rozmyslal kedze tabulu antikory bez dier kupim za 1300sk bez dph a diery my vyrobia v dierovni za 1600 a na hlinik za dalsich 1600 . tak by bolo mozno . jednoduchsie a efektivnejsie . nechat najprv vyrezat ciste plechy aj s odsokmi pre sroby a ostatne veci . potom to naskladat na seba a komplet cele 5 sekcii alebo kolko rezacka zvladne vydierovat vodnim lucom.
cenovo to mozno vyjde narovnako alebo menej ako klasicke dierovanie a odpadne problem s tim ze su diery posunute a plyn musi zatacat :-)))))

ps ta myslienka s vodnym lucom neni pri cenach za dierovanie vobec scestna odhliadnuc od efektu ze budu vsetky diery nad sebou. :-)))) mozno by to vyslo lacnejsie a to uz stoji za uvahu.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

složitost

Příspěvek od 1220 »

Držím Ti palec, ale zdáse mi to nákladné . Jak Ti vlastně dopadly předchozí pokusy? K.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: derovanie

Příspěvek od Ilem »

belamachina píše:sa mi zda ze chalan ma pravdu s tim derovanim . ked to poskladas na seba tak to fakt vyjde kazda diera inde. preto som tak rozmyslal kedze tabulu antikory bez dier kupim za 1300sk bez dph a diery my vyrobia v dierovni za 1600 a na hlinik za dalsich 1600 . tak by bolo mozno . jednoduchsie a efektivnejsie . nechat najprv vyrezat ciste plechy aj s odsokmi pre sroby a ostatne veci . potom to naskladat na seba a komplet cele 5 sekcii alebo kolko rezacka zvladne vydierovat vodnim lucom.
cenovo to mozno vyjde narovnako alebo menej ako klasicke dierovanie a odpadne problem s tim ze su diery posunute a plyn musi zatacat :-)))))

ps ta myslienka s vodnym lucom neni pri cenach za dierovanie vobec scestna odhliadnuc od efektu ze budu vsetky diery nad sebou. :-)))) mozno by to vyslo lacnejsie a to uz stoji za uvahu.
Pokud vím, Mim svrtává celé sekce včetně hliníku - 2hod 1sekce ... 5 sekcí - 10hod. Pokud nevyděláváš 320,- na hodinu, tak se ti vyplatí postavit se k vrtačce.


"Dum spiro spero"
Ciceron
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: derovanie

Příspěvek od belamachina »

Ilem píše:
belamachina píše:sa mi zda ze chalan ma pravdu s tim derovanim . ked to poskladas na seba tak to fakt vyjde kazda diera inde. preto som tak rozmyslal kedze tabulu antikory bez dier kupim za 1300sk bez dph a diery my vyrobia v dierovni za 1600 a na hlinik za dalsich 1600 . tak by bolo mozno . jednoduchsie a efektivnejsie . nechat najprv vyrezat ciste plechy aj s odsokmi pre sroby a ostatne veci . potom to naskladat na seba a komplet cele 5 sekcii alebo kolko rezacka zvladne vydierovat vodnim lucom.
cenovo to mozno vyjde narovnako alebo menej ako klasicke dierovanie a odpadne problem s tim ze su diery posunute a plyn musi zatacat :-)))))

ps ta myslienka s vodnym lucom neni pri cenach za dierovanie vobec scestna odhliadnuc od efektu ze budu vsetky diery nad sebou. :-)))) mozno by to vyslo lacnejsie a to uz stoji za uvahu.
Pokud vím, Mim svrtává celé sekce včetně hliníku - 2hod 1sekce ... 5 sekcí - 10hod. Pokud nevyděláváš 320,- na hodinu, tak se ti vyplatí postavit se k vrtačce.
co sa tika vrtania mam odvrtanych tisice dier ked som robil vetraciu mriezku nad radiator . aj ked som si dal zalezat vysledok ma neuspokojil .
mne nejde o prachy ale o presnost , ber to tak ze som v tomto uchyl :-)))
kedze chcem mat zamenitelne diely musim dosiahnut urcitu potrebnu presnost dielenskeho spracovania a to na vrtacke nedosiahnem.

dnes skusim zistit ako je to z rezackou aj tak bude treba spravit vykresovu dokumentaciu v elektronickej podobe takze to mam za jedni prachy :-)))

dokonca je mozne ze ak boh da a motika vystreli podari sa taka presnost ze mozem vynechat distancnu sietku . ale to je iba uvaha.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

ulít jsem

Příspěvek od Ilem »

Dobře, asi jsem trochu ulít, ale fakt mi přijde podivné, když po tom, kolikrát se tady debatovalo o kapacitě a jak je důležitá (viz Mim asi 156 příspěvků) se někdo zeptá, jestli je důležitá kapacita. Kolikrát tady Gewo psal, že nahromaděný plyn brzdí produkci a pak se dozvím, že plyn si vždycky cestu najde. Přece je logické, že plyn musí co nejrychleji pryč, protože v bublině už žádná elektrolýza neprobíhá - tak trochu myslete. Je pravda, že na hranách má dvojvrstva jiný tvar. Představuju si to tak, jako když hadici ohneš přes roh - splácne se, ale nemyslím si, že efekt by byl až tak podstatný.Třeba mě někdo opraví.
Takže se omlouvám, pokud jsem byl moc prudký, ale zdá se mi, že se tu řeší totéž pořád dokola. U nováčků to jakžtakž dovedu pochopit, ale Peter tu už nějaký pátek je a zkouší, tak na některé věci už musel přijít.
Pokud jde o svislé uspořádání elektrod, tak do určité vzdálenosti máš pravdu. Já už jsem se dostal na 0,3 mm a tam bych si při svislém uspořádání bez děr ani neuprdnul.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“