Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Živá a mrtvá voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Filtrace vysrazenych kalu neni nutna

Příspěvek od muflon »

Podle zdravi-az.cz cituji:
Není třeba nic filtrovat, vodu po vyrobení dáte do PET lahve, ona si do druhého dne sedne s pak se prostě slije pouze ta část bez kalů a zbytek se vylije.

to habana: To by ovsem znamenalo ze by se mela zkratit doba na odstati pro vysrazeni usazenin(Mozna by stacilo cca 8 hodin pres noc, nebo rano udelat a vecer uz zacit pit...JSEM ZVEDAV NA ZKUSENOSTI S MERENIM, aby se VHODNE STANOVIL NEJOPTIMALNEJSI CAS jak pro odstati, tak PRO NEJBLIZSI MOZNOST KDY LZE ZIVOU VODU ZACIT PIT... :?:


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

no no,

Příspěvek od jarda ovčák »

Květináč se vypotí a už není cítit.
Žádný usazeniny nemám.... udělám vodu, zchladím a vypiju. Nic necejtím, nejsem slečinka...
Vypit a nešpekulovat......Nehledám tam ani buket,ani jiskru, ani jižní svahy holywoodu....Je to lék. Zkuste ochutnat penicilin, lehounce poválet na patře a... to je buket, to je jiskra, a jak je kulaťoučký.....


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Re: no no,

Příspěvek od muflon »

jarda ovčák píše:Květináč se vypotí a už není cítit.
Je pravda ze pristroj mame kratkou dobu, a ze se ta pachut o dost snizila oproti zacatku... :)


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

mrtvá voda a šesť mocný chróm

Příspěvek od sano »

napadla ma jedna súvislosť. Na istom zahraničnom fóre bola dlhá debata o uvoľňovaní rakovinotvorného šesť mocného chrómu pri elektrolýze, z nerezezových elektród. Neviem, či to platí aj v našom prípade pre mŕtvu vodu. Živá je v poriadku.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Pravda o vodě

Příspěvek od martinq »

Počtení na 86 stranách - Když se řekne voda.

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/5035254/voda.rar


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

excelentní kniha.

Příspěvek od jarda ovčák »

:mrgreen: :jump: :good: :good: :good:
již hučí tiskárna a moja ženská mi tvoří papírovou knihu. díky...


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

léčení ž+m vodou.

Příspěvek od hanka »

Prosím, jaké máte zkušenosti s používáním ž+m vody při bolestech kloubů?

Moje zkušenost z před 22 lety:
Že může pití ž+m vody způsobit bolesti kloubů, jsem zjistila před mnoha lety. Byla jsem tehdy čerstvou a nadšenou držitelkou nového přístroje na výrobu ž+m vody, kromě častých angín a nachlazení jsem ještě byla celkem zdravá. Kolegyni v práci dlouhodobě pobolívalo rameno, tak jsem jí přinesla a "naordinovala" pití ž+m vody podle tehdy doporučovaného návodu. Na konci směny kolegyně začala navíc kulhat a táhnout za sebou nohu - stěžovala si na bolest v kyčli :D !
Od té doby jsem ž+m vodu nepoužívala, až teď (od konce května).

Mně se teď stalo něco podobného, rozbolelo mě rameno, a já nevím, jak mám pokračovat dále. Přestala jsem aktivovanou vodu brát, ale už se to "rozjelo"...
Může někdo poradit?
Díky předem :lol: , Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: léčení ž+m vodou.

Příspěvek od hanka »

Napadá mě, že je to tím, že se klouby začaly ž. vodou odkyselovat.... :?:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
isabel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 210
Registrován: čtv 22 dub 2010 13:18
Bydliště: Severní morava

Re: Pravda o vodě

Příspěvek od isabel »

martinq píše:Počtení na 86 stranách - Když se řekne voda.

Kód: Vybrat vše

http://uloz.to/5035254/voda.rar
,


Mám prosím dotaz..není ta zásaditá -odkyselující smes z DM nebo Tuperw.anorganická??dočetla jsem tam že jenom organické mineraly atd jsou prospěšné..Jaký by mělo vlastně smysl pít vodu z vodovodu zbavenou všech minerálů například osmózou nebo vymražováním.když si tam pak dodám "umělou"Tuperw.směs nebo zásaditou směs z DM drogerie??Pořád v tom mám zmatek.moc děkuji za odpověd.

DM zásaditá směs-smes minerálů
Tuperw.-směs minerálů


isabel
vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Mrtvá a živá voda

Příspěvek od vidlák »

Jsem zde poprvé a Ž a M vodu jsem si dělal kdysi před 25 léty jen tak ze zvědavosti jako študák. Po tom co si pročítám vaše příspěvky mě napadla náhrada květináče na který si stěžujete, kvůli ovlivňování chuti. Já jsem tehdy použil jako přepážku skleněnou filtrační fritu. Je to v podstatě mikroporézní sklo. Ta by šla podomácku nahradit přepážkou ze silikagelu. Nádobu ve tvaru květináče bez dna (v podstatě trubku)
stačí postavit do nádoby s rovným dnem, potom do ní nalít cca 10mm vodního skla a velice opatrně (nejlépe po tyčince) přelít přebytkem octa.
V nádobě se vysráží silikagel. Silikagel nemá přílišnou pevnost ale po promytí čistou vodou a usušení bude jeho pevnost dostatečná.
bohužel teď nemám žádný volný čas na experimenty ale jakmile bude určitě to půjdu zkusit ověřit.

Přidávám ještě citaci z wikipedie -
Silikagel (anglicky silica gel) je granulovitá, pórovitá forma oxidu křemičitého (SiO2) vyráběná synteticky z křemičitanu sodného. Má vysokou porezitu, kolem 800 m2/g, která umožňuje snadno absorbovat vodu, což činí silikagel použitelný jako pohlcovač vlhkosti (desikant) (např. při sušení bioplynu). Silikagel může snížit relativní vlhkost uzavřeného systému až na 40 %. Po nasycení vodou může být regenerován (vysušen) ohřátím na 150˚ C. Silikagel je netoxický, nehořlavý a chemicky vysoce inertní.

V tomto případě sice nic vysušovat nebudeme ale dá se využít právě jeho poréznost. Čím bude koncentrace vodního skla větší, tím hustší bude struktura silikagelu. Myslím si, že je to snadno realizovatelné v domácích podmínkách a není to ani drahé. Flaška vodního skla stojí cca 40 Kč, ocet má doma každý. Pokud jsem to popsal někde nejasně, klidně se ptejte. Vyráběl jsem takto dřív kostky ze silikagelu, právě pro jeho hygroskopické vlastnosti. Pak jsem ho sušil v troubě.

e-mail meganissi@seznam.cz


Vidlák
Uživatelský avatar
mekac
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 31 kvě 2010 13:11
Bydliště: ždírec n.D
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Sintrované sklo

Příspěvek od mekac »

Ahoj, v jiném vlákně, teď nevím v kterém, se zmiňoval Sao o použití sintrovaného skla jako polopropustné přepážky a tak sem trochu pátral po netu, ale informací, kde by se dalo sehnat, je opravdu pomálu. Zkoušel jsem různá sklenářství, firmy zabívající se laboratorní technikou, ale moc sem nepochodil. Neměl by někdo tip, kde be se sintrované sklo dalo sehnat ? (nejlépe kontakt na nějakou výrobnu)


trcmik74
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26 úno 2012 11:57

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od trcmik74 »

Ahoj, taky jsem zrovna začal pátrat po věcech okolo výroby ž a m vody... narazil jsem na tuto stránku kde je dlaždice ze sinitrovaného skla - vypadá to že by vyrobili co budeš chtít... :ethink:


vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vidlák »

Sintrované sklo se používá například jako filtrační vrstva v analytické chemii. V podstatě je to sklo vyrobené ze směsi skla a soli. Obojí se společně roztaví, promísí, a vyválcuje na sklo. Následně se krystalky soli vyluhují vodou. Podle rychlosti chladnutí a množství soli je hustota a velikost otvorů. Neznám ale zdroj.


Vidlák
vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vidlák »

Toto je ukázka použití.
Sintrované sklo je zataveno do filtračního kelímku (je to ta bílá přepážka)
http://www.kavalier.cz/cz/nalevky-a-fil ... -sklo.html


Vidlák
vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vidlák »

Tohle ale vypadá velice slibně. Netušil jsem, že se dělají až tak veliké. Pokud by si je někdo objednával, rád se přidám.
Doma mám právě jen ty filtrační kelímky a zdají se mi malé. Tyto desky jak koukám prodávají až do průměru 21cm.
Co víc si přát. Teď jen zbývá trefit správnou hustotu.

http://www.kavalier.cz/cz/nalevky-a-fil ... -sklo.html


Vidlák
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“