Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Živá a mrtvá voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Další zkušenost a zázračné MMS

Příspěvek od poota »

hanka píše:.. Oči ale svědí pořád, mám zarudlá víčka,...
Jestli máš k dispozici mrtvou vodu, zkus si ji na to nastříkat, nemusíš ani do otevřených očí.
Jestli nemáš, tak zkus aktivovat 1 kapku MMS, přidej k ní tak asi víčko od PETky vody, nalej to na odličovací tampón a přilož si to na oko. Nenechávej to tam moc dlouho, nanejvýš tak 1/2 hodiny - kůže kolem očí je dost citlivá.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Další zkušenost a zázračné MMS

Příspěvek od hanka »

Děkuji za radu, pooto, přístroj na výrobu živé a mrtvé vody doma mám, zkusím, jestli ještě funguje. MMS mě sice napadlo, ale rychle jsem ten nápad odmítla, protože jsem se bála, co se stane, když se roztok dostane do oka. Asi to máš vyzkoušené, jinak by jsi to neradil, jak Tě znám. Jdu na to.
Zdravím :lol: , Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Výroba živé a mrtvé vody.

Příspěvek od hanka »

hanka píše:Děkuji za radu, pooto, přístroj na výrobu živé a mrtvé vody doma mám, zkusím, jestli ještě funguje....
Tak přístroj funguje, jenom ve spojích plexiskla trochu ukapává voda. Horší je, že jsem zapomněla, jak dlouho má proces výroby trvat. Taky si nejsem jista, jestli se může pro výrobu živé a mrtvé vody používat obyčejná voda, nebo to musí být jen voda destilovaná?
Mimo téma (offtopic)
Pokoušela jsem se najít tady na fóru vlákno, které by se zabývalo výrobou Ž + M vody, abych si doplnila znalosti, nikde jsem ho ale nenašla. Je to možné, že by se zdejší kutilové touto výrobou nezabývali?! Nebo ho hledám na špatných místech? Prošmejdila jsem tady myslím si všechno, a vlákno o Ž a M vodě fakt není :shock: .
Naposledy upravil(a) hanka dne čtv 01 dub 2010 20:09, celkem upraveno 1 x.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re:Výroba živé a mrtvé vody.

Příspěvek od milda »

Musíš použít vodu z vodovodu, nebo studny. Destilka nevodí elekřinu a nic by nedělala.

Trvá to různě dlouho, podle toho, jaký používáš napětí, ale většinou několik hodin. Jinak se píše do té doby, dokud stoupá hladina u mínus pólu.
Taky by teplota neměla překročit 60 stupňů.

Debata tady někde na fóru je.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re:Výroba živé a mrtvé vody.

Příspěvek od hanka »

Aha! Díky, Mildo, používám 220V, kontrolovala jsem to už za hodinu a pH bylo stejné v obou přihrádkách. Tak budu trpělivější :lol: .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

hanka

Příspěvek od lajos »

Doufám že tam máš usměrňovač na těch 230V?


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od hanka »

Jo, mám. Vyráběl to člověk, který tomu rozumí :lol:. Akorát to doma dlouho (léta) leželo nepoužívané. Nevadí zčernalé uhlíky na straně u mrtvé vody? Prý je to normální. Ale vyrábí se to asi hodně dlouho, po 2,5 hodinách jsem stále ještě nezaznamenala změnu pH (měřila jsem lakmusovými papírky), ale uhlíky vylučovaly uhlík. Pak jsem to musela na noc odpojit. Teď jsem vyměnila novou vodu a pustila jsem to zase.
Jo, ale voda se nezahřívá - to je asi špatně, co? . Proud tam ale jde, měřeno zkoušečkou.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: hanka

Příspěvek od lajos »

Se zkoušečkou (jakou??) většinou naměříš jen napětí, proud asi ne. Se síťovým napětím není radno manipulovat, lepší je pořádat blýzkého elektrikáře.


Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Pre hanka

Příspěvek od Elektro »

Akú membránu to zariadenie používa? Ak celofán, tak ho musíš vymeniť, lebo celofánová membrána nesmie medzi použitím vyschnúť.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Pre hanka

Příspěvek od hanka »

Celofánovou.Tak tady bude zakopaný pes!
To ale znamená, že ten celofán budu měnit před každým použitím... :? . Ten proud tam jde, voda na plusové straně je už obarvená od uhlíků a na stěnách jsou jemné bublinky, pH je přesto (po 9 hodinách)pořád stejné :evil: . Jde nahradit celofán něčím jiným?


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Pre hanka

Příspěvek od Elektro »

Celofán je dobrý. Stačí keď po dokončení výroby obidve vody naleješ do fliaš a do výrobníku naleješ čistú vodu. Tá udrží membránu mokrú.
Pred ďalšou várkou vodu vymeníš.
doplnené: Celofán sa po namočení a uschnutí stiahne a póry sa uzavrú.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Pre hanka

Příspěvek od hanka »

Díky, Elektro. Chybu v celofánu by jsme nehledali, je tam tak krásně napnutý a vypadá absolutně v pořádku + :good: ! .


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Re: Pre hanka

Příspěvek od Elektro »

hanka píše: Díky, Elektro. Chybu v celofánu by jsme nehledali, je tam tak krásně napnutý a vypadá absolutně v pořádku + :good: ! .
Aj ja ďakujem hanka. Rád som pomohol.


Uživatelský avatar
muflon
Zasloužilý člen
Příspěvky: 660
Registrován: stř 25 lis 2009 19:36
Dostal: 32 poděkování

Odstraneni pachuti+vysrazenych usazenin

Příspěvek od muflon »

Co kdo pouzivate na Odstraneni vysrazenych usazenin po odlezeni zive vody?
Jak dlouho vydrzi ziva voda pri pokojove teplote(v lednici uz neni misto...)?

Diky :)

PS: Mate nekdo tip na pokud mozno levny pristroj na zivou vodu, ktery neni narocny na udrzbu?(mozno dat sem i odkaz).

Zatim mame zkusenost s velmi levnym pristrojem co pouziva kvetinac, a jsme spokojeni(vyrabi uzivatel cimirek z fora u pramene). Tento levny si chci ale vzit do prace a chceme jeste koupit nejaky jiny pro ostatni cleny rodiny kterym vadi ta trochu cihlova chut ve vode(zive vode).
Jarda Zajicek na zdravi-az.cz pise ze nez kvetinac, tak je mnohem vhodnější jako diafragma použít celofán, případně u komfortnějších zařízení sintrované sklo. Ani jeden z těchto materiálů chuť nijak negativně neovlivňuje , ale je to podle jeho slov trochu složitější jak na výrobu, tak na údržbu.


Cizími zkušenostmi se málokdo poučí - co si kdo vyzkouší sám na sobě, tomu je ochoten věřit.(paradoxně Zakázané ovoce nejlíp chutná, proto říkám: "Raději to nikdo nezkoušejte ! - co kdyby to náhodou bylo šarlatánství... :-)
habana

Re: Odstraneni pachuti+vysrazenych usazenin

Příspěvek od habana »

Zatím jsem neměřil (měřák dorazí coby dup z USA), ale dostal sem echo, že voda vydrží sotva den, dva. Potom jí závratně klesá ORP. :shock: :shock: :shock:


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“