Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Živá a mrtvá voda

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
trcmik74
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 26 úno 2012 11:57

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od trcmik74 »

koukám že ty desky jsou ale docela drahý, nevím jestli by se nemohlo použít toto : http://www.vinarskyraj.cz/detail/filtra ... st3-40x40/ zádržnost částic 0,2 mikronu :ethink:


vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vidlák »

Kolik stojí to sintrsklo? Já jsem tam cenu neviděl.

Nejsem vinař a netuším z čeho jsou ty desky udělaný. Snad je tu někdo, kdo ví, jakou ty desky mají stabilitu ve vodě a z čeho jsou vyrobený.


Vidlák
Uživatelský avatar
mekac
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 31 kvě 2010 13:11
Bydliště: ždírec n.D
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od mekac »

tak sem dostal tip na tehnle bulharský přístroj, co na to říkáte ? http://translate.google.com/translate?h ... md%3Dimvns

v přepočtu ten přístroj stojí 750 Kč
a s pH metrem okolo 1400 Kč
ale nekoukal sem jak je to se zasíláním do České republiky


Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od milda »

neoanthropus píše:....... dostupnejšie ale hlavne efektivnejšie je použiť na takuto membranu obyčajny celofán (bacha, nemýliť si ho s "mikrotenom") ktorý sa da kúpiť snaď v každej predajni kde predavaju kuchynske potreby. Je to prirodny biologicky nezavadný material ktorý sa ešte i dnes bežne použiva v analyzach ako priepustna membrana alebo molekulove sito. Mimochodom, staršie prístroje používane na dializu boli na týchto jeho fyzikalných vlastnostiach postavene. N
Potvrzuji, používám ho taky. A sice tak, že použiju květináč z pálené hlíny (používal jsem i dříve, ale zřejmě příliš propouštěl)
...ale teď ten květináč navíc zabalím do celofánu.
Akorád nevím, jestli ten květináč se dělá z nezávadné hlíny. :? :D


vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vidlák »

Když jsem se v obchodě ptal na celofán, nebyli schopni říct, jestli mi prodávají celofán nebo polymerovou fólii. Já to nepoznám.


Vidlák
cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od cimirek »

Dnes se přírodní celofán v maloobchodě nekoupí (alespoň dle mých zkušeností). Vše čemu říkají celofán je z umělé hmoty.
Dá se koupit npř.
http://www.pemar.cz./page.php?doc=searc ... lof%C3%A1n
Přírodní celofán při zvlhčení změkne, trochu nabobtná, tvarově se deformuje, při "ochutnání" je jakoby nasládlý.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od NAVAR »

vidlák píše:Když jsem se v obchodě ptal na celofán, nebyli schopni říct, jestli mi prodávají celofán nebo polymerovou fólii. Já to nepoznám.
Možná by se dal použít na místo celofánu cutisin. Něco mi říká že to bude na podobném principu. Nicméně zkušenost s tím nemám ale zkus se zeptat přes SZ neoanthropuse zdá se mi že on se v tom vyzná a to vcelku dost.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
jani
Zasloužilý člen
Příspěvky: 324
Registrován: čtv 22 dub 2010 7:00
Bydliště: okr. HO
Dal: 325 poděkování
Dostal: 251 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od jani »

V roce 2009 psal Mim : Mám někde oskenovanou knihu receptů z osmdesátých let...na co mrtvá a na co živá a jak dlouho...a taky nějaký návody...dám to sem, pokud to někoho
zajímá....

Já jsem mu nedávno psala, zda by bylo možné podělit se o knihu a návody, ale neodepsal mi, proto jsem chtěla poprosit, zda si toto někdo od něj nevyžádal ihned po nabídce, zde jsem to nenašla -asi nebyl zájem, proto to neuveřejnil.
Moc děkuji a :epray:


vidlák
Nový člen
Příspěvky: 7
Registrován: pon 25 říj 2010 17:29
Bydliště: Brno

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od vidlák »

Taky bych se rád dozvěděl víc. Kolem roku 85 jsem četl přepisovanou brožurku ale od té doby toho moc nebylo.


Vidlák
ilis
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: ned 09 kvě 2010 5:39
Bydliště: oblast Trnava

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od ilis »

Ako membrána sa dá použiť membrána z reverznej osmózy,vyskúšané -funguje,može byť aj použitá,stačí vyumývať v destilovanej vode.


sysel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 240
Registrován: sob 02 čer 2012 13:21
Dal: 49 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od sysel »

Pekny den,

Chtel bych se optat, v čem spočívá ta léčivá schopnost živé/mrtvé vody? Která je zbavena minerálů?
Máte nekdo prosím s tímto nějaké zkušenosti?

Je to přínos pro organismus, když pramenitou, naprosto živou vodu( z pohledu přírody), naprosto laboratorní reakcí degradujeme, rozložíme? Když na živou vodu zprudka zautočíme el. proudem, pres polopropustnou membránu vyrobíme za přispení fyziky, dvě odlišné vody? Když použiju vodu živou(vyšší hladina-zbavena minerálů), jaky je toho přínos?

Vidím to jako demonstraci laboratorní reakce v domácích podmínkách, kde si človek i potvrdí, že existuje za použití polopropustné membrany(molekulární pumpy), např. osmotický tlak.

Muj pohled na živou vodu:

Pramenitá,již skoro neexistující voda, která je plna energie a minerálů, tolik potrebných pro život. Taková voda je okamžite v tele premenena z velké části na energii(okamžite), takže neplatí primoumerny narust váha lidskeho tela po vypití teto vody. Když se človek napije naprosto mrtve vody z řádu, nebo PET lahve, neni jiny efekt, než jen primoumerny narust váhy a ve finale se z cloveka stane jen močál.

Orgonitová voda: až budete uvažovat o chemické vyrobě živé vody, vemte v potaz blahodárný vliv Orgonitu(ktery také umí ionizaci) a jak se zmení její chut již po cca dvou hodinách?? Tam se dá také spolehlive uvažovat o energii, která je ve vodě.
Spinování vody:...........to lze popsat příště, jestli bude zajem.

Me pohledy na živou vodu jsou zase z pohledu nákladů na vyrobu jen za hubičku :-)

Ale, jestli mohu poprosit o přiblížení vyhod vyroby živé vody, při použití technologií, které zamořují okolí elektromagnetickým smogem, jako např.monitor, počítač, mobil, jakákoliv pulzní nabíječka, mikrovlnka, satelit, televize, cd přehrávač, radiobudík, pojistková rozvodná skřín, zářivka, horský sluníčko, vysavač, herní konzole, pračka, a x dalších věciček. Venku na tebe číhají hlavně telef. základnové BTS(věže) a různé další radio a tv vysílače. Ve městě nemáš prakticky šanci elektrosmogu uniknout, leda bys chodil kanálama. Kdo má tu bétéesku hodně blízko, tak do 20-30 metrů, tak je lepší na to moc nemyslet.
Tento smog odstíní Orgonit DOR/POR

Obrázek
krásná ukázka BTS věže :-(

Možná se v mnoha vecech pletu, prosím o vysvetlení, diky moc.
S pozdravem
Sysel


"Kdo CHCE - hledá způsob. Kdo NECHCE - hledá důvod"!
sysel
Zasloužilý člen
Příspěvky: 240
Registrován: sob 02 čer 2012 13:21
Dal: 49 poděkování
Dostal: 52 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od sysel »

A jeste jedna vec, krasne se nam nabije voda pri použití Medicine Wheelu, treba doma :-)
ja to vyrobil z křištálu, ale lze použit i křemen atd.....

Obrázek

Tu PET lahev neberte vážne, toto neni na pití, ale do WCB :-)

A mala zkouška, když si na trhu zakoupíte malý červeny laser, tak voda pred nabitím nevede vodou paprsek, po nabití je videt paprsek, jak vede vodou, žeby opravdu neco ?? :-) Proste červená přímka ve vode. Je treba kruh srovnat dle svetovych stran.


"Kdo CHCE - hledá způsob. Kdo NECHCE - hledá důvod"!
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od alfka »

Ahoj všem,

chtěla jsem vás poprosit o názor..
Už nějakou dobu, řekněme rok, dva piju čistou vodu z hrnku s biogenerátorem. Klidně sem na něho hodím odkaz, ale nevím jestli můžu, abych nedělala reklamu.
Máte s tím nějaké zkušenosti co se týká funkčnosti a pravdivosti toho, co je v příloze uvedeno? ...je to hrnek s keltskou spirálou, který generuje bionergii a vyzařuje ji v axiálním směru, voda nebo tekutina je touto spirálou aktivována a tím dochází k pozitivním molekulárním změnám a tím se jednoduše stává nápojem s léčivými účinky...
Tuto čistou vodu piju v práci i doma. Chutná mi a je mi po ní dobře..

Co vy na to? Dík za reakci :)

:idea: Odkaz sem klidně dej, je to informace o něčem, co souvisí s tématem. Reklama je něco jiného - poo.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
sysel píše: Muj pohled na živou vodu:...
Nechci hodnotit Tvůj pohled na živou vodu, ale jenom upozornit na drobný detail - toto vlákno je určené k diskuzi o výrobě "živé a mrtvé vody" elektrickým rozdělením běžné vody přes "membránu", a použití výsledných produktů pro řešení zdravotních problémů.
Ostatní vody jako třeba pramenitou, revitalizovanou, vodu světla, diamantovou vodu, živou ve smyslu obsahující či podporující život, mrtvou ve smyslu života zbavenou a různé další řešíme v jiných vláknech.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alro
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 11 lis 2011 10:56
Bydliště: přerov
Dal: 1 poděkování
Dostal: 5 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Živá a mrtvá voda

Příspěvek od alro »

Přátelé, dovolím si popsat svou zkušenost s "výrobníkem" živé a mrtvé vody.
Zde často zmiňovaný květináč z pálené hlíny, coby molekulový filtr, jsem nahradil střešní taškou z pálené hlíny. Jako nejvhodnější mi přišla neprofilovaná "bobrovka" - viz např. bobrovka
Tu jsem flexou ořízl na zhruba čtverec a zanesl do sklenářství, aby mi kolem této přepážky "vytvořili" akvárium.
K výrobě elektrod jsem použil nerezový plech, který je přišroubován k dřevěným hranolům s drážkou pro přichycení k bočním stěnám akvária. Zdrojem stejnosměrného proudu je trafo z domácích NZ s usměrněným sekundárem.
Rozměry akvária: 21x14x14cm, napětí na elektrodách: 40V, proud 70mA.
Obrázek


Jedinou konstantou v životě je změna.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“