Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Proč magnetické motory nefungují

Své příspěvky můžete psát do "Diskuze".
Odpovědět
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Môže to fungovať.

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
Vivan píše:Magnetické motory môžu fungovať, ak sa prepoja s "destabilizátorom", teda
musí byť zabezpečené aby potom čo zariadenie zastane v stabilizovanom bode
túto stabilitu niečo narušilo-napr. veterné krídlo je ideálne.

To je pravda , to funguje v každém větrníku zvaném "větrná elektrárna alternativní zdroj energie zelená patří nám "
Bo v tom generátoru takzvaný západkový efekt ( nebo LenzLaw ? ) působí jako satbilizační bod který lopatka oběžného kola naruší. Problém je , že na vítr není spoleh. Takže udělej lopatku na gravitaci a jsme vychechtaní.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Môže to fungovať.

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
huhu píše:Takže udělej lopatku na gravitaci a jsme vychechtaní.
Tato lopatka jest reálná...


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
tato lopatka jest nereálná


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
Ahoj Adame , doufám , že cítíš , že oba výkřiky do tmy mají stejnou váhu.
Mohl bys mě prosím postrčit ?
Mám na mysli lopatku v tom smyslu , jak funguje u větrných elektráren ( to jsem psal )
To znamená , že využiji působení proudění ( a u gravitace furt nevíme čeho proudění ) k pohybu zadarmo ( pominu-li pořizovací náklady a údržbu )

Mno , u té gravitace cítím , že by mohlo jít posouvat hmotnosti oběžného kola , ale nemám na tuty zjištěné , jestli víc získám , než ztratím .
A - což je myslím podstatné , mám ten dojem , že jsme bržděni zrakem. To znamená vjemem uzoučké části spektra a jeho interpretací v mozku. Zatímco ostatní informace si musíme přetransformovat do této části spektra , abychom je pochopili.
Spousta lidí tu má zkušenost s viděním aury , reichenbachova světla , vnímáním podzemních zdrojů vody , geomorfologických zlomů , patogenních změn v organizmu. VŽDY ! tento vjem překládáme do jednoho z nám známých jazyků - zrak, čich, sluch, hmat, chuť, smysl pro rovnováhu
Většinou se omezujeme na dva - zrak a hmat. Pokud chceme něco vědecky dokázat , omezujeme se puze na zrak. POUZE na jeden smysl !

Takže pro pochopení je třeba
a) převést gravitaci na něco , co zaznamenáme zrakem přímo , nebo přes přístroje
b) aktivovat jiný smysl a spolehnout se na něj...

Pro příklad - aura spolehlivě odhalí nemoci , povahu , momentální rozpoložení. Reichenbach tě spolehlivě vyvede z podzemního labyrintu ( škoda , že vjem neumožní vidět opravdový tvar a tok magnetických sil)
Voltmetr ti přesně ukáže potenciál mezi dvěma elektrodami.


Tak prosím , zkus mi v tom smyslu přiblížit , jak je možná lopatka na gravitaci

V.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

35. gravitační kolo

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
huhu píše:... Mohl bys mě prosím postrčit ? ...
Ahoj huhu.

"Gravitační motor" u mě kdysi vyvolal nervový záchvat - 2 dny a 2 noci se mozek věnoval bez přestávky jen tomuto problému, skoro i dejchat zapomínal.
Prakticky jsem začal "Leonardem da Vincim" a jeho kolem s přepadávajícími lopatkami, jestli rozumíš, co mám na mysli.
Připravil jsem si výpočtový systém, který mi pro každý model - pro každé "samohybné kolo" vypočítal výsledný Mk (kroutící moment).

Načmáral jsem 35 různých konceptů a to na různém principu, často na různém překlápění lopatek.
No a bylo vidět, že ten matematický analytický systém, který jsem zavedl, byl přesnej jako hodinky - u 34 konceptů vždycky nakonec vyšel Mk = 0 Nm (bez zaokrouhlování). I ten klasickej přepadávač, co je dohledatelný na TvojíTrubce.com, jak se to trošku hejbe... Hejbe se to jenom rázama přepadů lopatek - jejich hybností, ale celkový Mk je čistá nula.

Pak jsem ale pochopil, že sice vymýšlím všechny možné modifikace, ale že jednu věc mají pořád společnou... Už jsem to myslím kdysi "vykřiknul" do vlákna Gravitační motor, nebo jak se to jmenovalo... Ta společná věc byla ... symetrie. Sice jsem se snažil pořád vykutálenějc "narušit symetrii" každého toho kola, ale celou dobu jsem jí měl narušit ještě mnohem víc.

Fyzicky to postavit nebude nějak extrémně těžké, ale vyžaduje to prvky, které doma na koleni nedám. Navíc jsem chtěl dát přednost zdrojům energie, které tolik nejsou závislé na gravitaci. Proto to ještě nemám ve fyzické formě. Zatím to mám zamčený v šuplíku .. na horší časy .. a špekuluju nad tím, co s tím dál..

Rád bych, kdyby se nám rozvinula nějaká lepší schopnost, vnímat gravitaci "opticky", ale obávám se, že při těchto pokusech se akorát zamotáme do ještě nejistějších vod ještě nejistějších principů měření/pozorování. Využijme toho, v čem máme nejlepší praxi. "Víme", jak padá Newtonovo jablko, jak se jeho pohyb zrychluje. "Víme", jak fungují rovnoram. váhy - umíme s nimi počítat. Používejme to, co umíme a v čem máme životní každodenní praxi.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od huhu »

Mimo téma (offtopic)
Možná by k porušení té symetrie stačilo překlápět lopatky tak, aby v dolní i horní úvrati sledovalo těžiště lopatky obvod kruhu, jehož poloměr je vzdáleností těžiště lopatky od těžiště země.

Má to dva háky
1) takový stroj půjde přemístit jen na omezené množství jiných míst , kde by zase fungoval.
2) jelikož se těžiště lopatky při překlápění mění , bude ten pohyb dost složitý
Ale hlavně bude jiný dole a jiný nahoře.

Možná by to celé pořešilo uložení v kapalinách.....


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Fungující...MM

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
StepanPepan píše:Pokud někdo vytáhne do výšky břemeno, podle definice by se měla "energie gravitačního pole" zvýšit, a to by mělo být schopnější konat práci, i na jiných objektech. To však není pravda! Gravitační pole se nezmění, nezesílí. Je pořád stejné.
Gravitační silové pole je jenom PASIVNÍ PROSTŘEDÍ KOLEM HMOTNÝCH OBJEKTŮ, KTERÉ JENOM DÁVÁ MOŽNOST K PŘEMĚNÁM ENERGIE, ALE SAMO SE NEMĚNÍ A NEKONÁ PRÁCI!
K tomuto jsem se vyjádril nedávno ve vláknu Gravitační motor, nejak mi to tu uniklo. Myslím, StepanPepane, že tohle neinterpretuješ správne. A celková energie pole se pri pohybu hmotných teles naopak mení. Pokud by tomu tak nebylo, nebyl by duvod pro zmenu puvodní rovnováhy celku. Podobne jde napsat, že práci koná pole, prostor kolem teles, protože ten tu energii také akumuluje, sama existence telesa na nejaké pozici nemá duvod neco delat. Podobne jako v magnetismu existuje výraz pro energii pole a její zmenu, na základe čeho se počítá pusobící síla.
Chápu ale, co jsi tým chtel ríct, a nemá smysl se chytat za slovíčka.

...Tohle je fakt povedené vlákno. Je to jakoby sportovcum nemel kdo fandit, nebo je hodnotit, a každý na sebe pokrikoval sám. Domníval jsem se, že by zde mohly být otázky a odpovedi, ale vubec to tak nevypadá. Divné místo na samopropagaci, už ani nadpis nepomáhá.


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

Mimo téma (offtopic)
Když MM nefungují, tak to automaticky neznamená, že ani fungovat nebudou.
Mám ve svém modelu pozitivní výsledky a tak pokračuji ve stavbě ale mám problém s lineárním vedením hřídele, nebo profilu.
Nemáte někdo kontakt na nějakou lacinejší firmu, která vyrábí lineární vedení nebo vodící kladky v profilu? Už sem zo pár firem kontaktoval ale jde o šílené ceny.

Díky a děkuji za plodnou a hodně poučnou diskusi na tomtu Foru.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od la »

Mimo téma (offtopic)
buky píše:Když MM nefungují, tak to automaticky neznamená, že ani fungovat nebudou.
Mám ve svém modelu pozitivní výsledky a tak pokračuji ve stavbě ale mám problém s lineárním vedením hřídele, nebo profilu.
Nemáte někdo kontakt na nějakou lacinejší firmu, která vyrábí lineární vedení nebo vodící kladky v profilu? Už sem zo pár firem kontaktoval ale jde o šílené ceny.

Díky a děkuji za plodnou a hodně poučnou diskusi na tomtu Foru.
Zdravím
Nešlo by použít něco s tohoto sortimentu?
http://www.kovani-mkupr.cz/nabytkove-ko ... kulickove/


buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od buky »

Mimo téma (offtopic)
la píše:
Zdravím
Nešlo by použít něco s tohoto sortimentu?
Díky, to jsem taky vyskoušel ale magnety mi to pokroutili, zdeformovaly. Musí to být něco daleko pevnejší.
Hodně taky improvizuju ale není to ono.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

dlouhé zimní večery .....

Příspěvek od huhu »



buky
Zasloužilý člen
Příspěvky: 836
Registrován: ned 17 kvě 2009 22:21
Dal: 10 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: dlouhé zimní večery .....

Příspěvek od buky »

Mimo téma (offtopic)


J.K
Nový člen
Příspěvky: 14
Registrován: pát 12 led 2007 8:00

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od J.K »

[offtopic]Nazdar chlapi, po dlouhy dobe koukam co je tu noveho, a vidim ze jdete konecne spravnym smerem. HUHU napsal ze by bylo dobre pouzit na destabilizaci gravitaci, ci jak napsal doslova "gravitacni lopatku" :-) Vypada to jako blbost, ale jak pise vzapeti Adam - mysli si, ze je to celkem realne. A ma pravdu, zapojte do vasich hracek gravitaci, a taky vam to pojede. Nejen ze pojede, ale i se to samo rozjede !!!! Hlavne nehledat slozitosti.[/offtopic]


J.K.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
J.K píše:Nazdar chlapi, po dlouhy dobe koukam co je tu noveho, ....... Hlavne nehledat slozitosti.
Nazdar, mezi námi, narazil jsem včera na zajímavé schéma. Dvě stejná magnetická mlýnská kola se všemy magnety na obou kolech stejným pólem ven z kruhu. Postavit je proti sobě jako dvě ozubená kola v soukolí, ale se zuby proti sobě aby se skoro dotýkaly (ale neprolínaly jako v převodovce), a vrazit mezi ně skoro do poloviny železnou clonku. Něco jako OˇO, kde každé O představuje jedno mlýnské kolo s magnety a háček tu clonku. Skoro bych řekl, že by to stálo za vyzkoušení. Asi by i píchlo, kdyby byly magnety zvenku na železných obručích, nebo kolech, nebo měly na straně středu kola přilípnuté železo, aby se omezila vzdálenost působení jejich magnetického pole. Muselo by to být mechanicky spřažené, třeba řetězy a pastorky, aby se nehádaly vzájemné otáčky dvou kol a udržovala se vzájemná pozice "magnetických zubů" :mrgreen: Jak tak na to v hlavě koukám, dalo by se to dost snadno ujebat ze dvou starých bicyglů. Kola se musí samozřejmě točit proti sobě.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Proč magnetické motory nefungují

Příspěvek od Akord »

Mimo téma (offtopic)
Pánové, dovolím si upozornit, že jste obsahem príspevku absolutne mimo tému a název vlákna.


Odpovědět

Zpět na „Seriál o magnetech + Diskuze“