Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Neověřené Projekty

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

Odpovědět
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

bazen hopíků

Příspěvek od huhu »

Tak jsme právě u šálku zeleného čaje vymysleli co s tou stejnosměrnou energií v řádu set kV.
Je to sice nesmírně nehospodárné , ale šlo by to.
Prostě by se s tím dalo topit. Z páry už použitelnoou elektřinu udělat umíme.

Takže pokud to někdo staví a ještě neví , kam s energií , aby se mu bazen a 200l koncentrované kyseliny nerozprsklo po okolí , tak topit.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

nikdo to stavět nebude, páč je tam tolik nejasností, že hravě převáží jasnosti.
parní motor si koupíš i s generátorem, o tom žádná,v dnešní době však i já přemýšlím ,do čeho vrazím peníze, páč času už je málo a cítím ve vzduchu síru a přiboudlinu.....


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Jardo ovčáku,

Příspěvek od pokr »

tak jaké nejasnosti máš na mysli? Dokud to nevyzkoušíš, nemůžeš k tomu říct ani ň. Základ je jasný - jednoduchý, proveditelný, ale holt to stojí prachy, co? A to si troufáte na složitější věci??? Tak rychle zapomeňte. V jednoduchosti je síla, ne v krkolomných nesmyslech.
Škoda, že nečtete soukromou poštu, tam píšete jinak a taky máte k sobě jiné vztahy, zdaleka ne tak idylické jak by se snad mohlo z veřejných projevů zdát.
Zřejmě si víc opravdu nezasloužíte, jen tady planě žvaníte. Zrovna tak v mailech. Tak si tedy hezky plkejte dál.
Zklamali jste, pánové, zklamali.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

By jsi mne rozesmál....Jsem úplně poslední, co planě plká... Co mne znají, tak vědí.
Jenom prostě málokdo má frajplacu tolik, že si postaví zařízení, o jehož funkci není přesvědčen.... jako kdyby sis uložil peníze v bance, o jejíž kvalitách máš pochyby.
a zde jde o sto tisíc v základu.
Věř, že jsem jeden z mála, co by do toho šel prsama a nemám v tom potíž, jenže já jsem závislý na odborném názoru mých přátel a ti se tváří zdrženlivě...... Neber to nikterak osobně,jsem srab, co si raději koupí malotraktor kubota a dám se na zelinářskou dráhu...Cesty páně jsou nevyspytatelné.
Moje cesta půjde tudy:



huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Jardo ovčáku,

Příspěvek od huhu »

Pokusím se ti to vysvětlit :
pokr píše:tak jaké nejasnosti máš na mysli?
Položili jsme ti několik otázek na které jsi neodpověděl
melu tady od začátku, že o elektřinu jako takovou se jednalo AŽ po nějaké úpravě------- jaké úpravě ?
kdo ti jardo řekl, že se v nádrži hromadí elektřina v té podobě jak si myslíte????? -------ok , když je to jiná elektřina , tak jak ji zpracujem ?
Chcete využít kupř. starého sklepení, jímek apod., no proč ne, lidové tvořivosti se meze, krom pevně stanovených nekladou. Možná by to fungovalo, nevím, tady nemohu sloužit. --------pevně stanovených je jen 3000mm sloupec kyseliny. takže jde to zakopat do země nebo ne ?
míra 200mm je pouze můj názor odvozený od vizuálního pozorování zařízení, takže ho berte s určitou rezervou. Předpokládám tiše, že je nebudete upevňovat tak, aby se nedaly případně přenastavit na jiné vzdálenosti. -------------- čiže s tím můžu spekulovat roky a ty mi pak řekneš " zkoušej dál , jednou tu správnou polohu najdeš " ?
patky na dně bych upevňoval tak, aby se daly případně také přenastavit. ...... ---trubky jsou zespodu zavařeny. Buďto je jednotlivě rozmístíte podle plánu, nebo je navaříte na kovový nosič ----------------to se s nima bude fajně šibovat když budou plné kyseliny

byl napojen kabel (u konkrétního připojování k čemu a kam jsem nebyl, ústil přes hranu zdi ven a tady bohužel také nepomohu, protože jsem odjížděl když bylo klubo smotané na zemi. Prostě o druhu energie toho nemůžu říci prakticky nic, až na to, že ji skutečně pak využili pro normální rozvod a spotřebu tak, jak to známe dnes -----------------no , paráda

výstupní údaj 145 - 147 kV/ nevímco ------------------ to může být / metr , nebo taky / článek !!!! nebo / něco ještě děsivějšího

vybudujte vlastní malou elektrárnu, ale ne v blízkosti baráků, aby vám při testování neopadala omítka
-------------------co všechno se ještě může stát ?





pokr píše: Dokud to nevyzkoušíš, nemůžeš k tomu říct ani ň. Základ je jasný - jednoduchý, proveditelný, ale holt to stojí prachy, co?
Ano a spoustu. Informace jsou nejasné, nepřesvědčivé.
pokr píše:A to si troufáte na složitější věci??? Tak rychle zapomeňte. V jednoduchosti je síla, ne v krkolomných nesmyslech.
Škoda, že nečtete soukromou poštu, tam píšete jinak a taky máte k sobě jiné vztahy, zdaleka ne tak idylické jak by se snad mohlo z veřejných projevů zdát.
My složitější věci děláme , jen o nich něco víme. Už jednou jsem ti to přirovnal k cargokultu - můžeš postavit hromady slaměných letadel , ale jídlo z nebe padat nezačne ;)
pokr píše: Zřejmě si víc opravdu nezasloužíte, jen tady planě žvaníte. Zrovna tak v mailech. Tak si tedy hezky plkejte dál.
Zklamali jste, pánové, zklamali.

To jsou silná slova !
Kdo koho zklamal ? Jsi bůh a zklamali tě bezvěrci ?
Nebo jsi byl pomocný dělník na stavbě nevíščeho kdesi v novosibirsku a jsi zklamaný , že se bezhlavé stádo nechytne pár úryvků , které jsi pochytil za stanem ?

Aby ti mohli lidé bezmezně věřit a pustit se do něčeho , čemu nerozumí , musíš si prvně důvěru zasloužit. A to činy , ne kecama.
Přemýšlej chvíli o tom , kdo koho zklamal. Po bombastickém úvodu předhodíš malůvku o které vlastně nic nevíš a divíš se.

Pokus se přijmout to bez emocí. Nechci tě urazit , ale chci abys věděl , jak vypadáš třeba v mých očích. A to ne ty osobně , ale písmenka , kterýma se tu prezentuješ. Co já vím , jestli jsi u toho byl jako chemik , voják , pomocná síla , uklizeč , nebo řidič co přivezl zásoby .....

Jako kolemjdoucí jsi tu psal , že info dáš jen do papírové pošty . Když jsem si ho od tebe vyžádal , odmítl jsi.
Podívej se , beru to vážně , ale z těch informací , které jsi sem dal nejsem ochoten jít dál , než že vrazím do přehrady na kopci s výhledem na západ lešeňovku naplněnou kyselinou ( 3000mm ) a budu trpělivě čekat na hopíka.
Jakmile se to potvrdí ( a ty píšeš že tak to nefunguje ) , tak stavím bazén , který bude zásobovat vesnici ententikou za náklady.


pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

huhu

Příspěvek od pokr »

podívej chlape bídná, jestli ti není jasný, že 3000mm ve vodní lázni je ZÁKLAD, tak se s tebou nemá smysl bavit. Otevři si akumulátor z auta a čum do něj, uvidíš to samé!
Jinak můžeš využít jakoukoli díru - ODIZOLOVANOU OD ZEMĚ, PROBOHA!!!! Směřující s předními řadami na západ! Co na tom nechápeš?? Naplníš to, utečeš, pak poznáš a budeš už chytřejší. Na to aby radil elektrikář zapomeň, ten zná jen klasiku. Panenko skákavá, proč já takovou blbost musím vysvětlovat 14 dní!!??

Jsou jen 2 možnosti. 1.) serte na to! 2.) jděte do toho, nemůžete prohrát. Stačí? Základy znáte, nechtěl jsem je zveřejňovat kvůli nutnosti OSTRÉ H2SO4 a nebezpečí při akumulaci, ale už se stalo, tak mi to nevyčítej. Už toho mám plné zuby, taková ptákovina a oni budou pořád vymýšlet krávoviny. Vypiš si HLAVNÍ údaje, což je ostrá kyselina v trubkách 3000mm ponořených ve vodě v od země odizolovaný nádrži a přední zalomená řada směr západ - co je na tom nepochopitelnýho, že se energie vybije když ji neodvádíš? No tak ti to spadne, ale zato budeš mít jistotu že to maká!!!!!

Ještě ti huhu navrhnu jednu věc - počkej si na politiku, co jsem vám tady někam všem napsal a nebudu-li mít pravdu v ní, pak nemám v ničem co jsem napsal.

Vy chlapci vůbec netušíte, do jakého průseru se Evropa řítí. Být vámi, obdělával bych zahrádky, ryl zemi, sázell brambory a sel zeleninu pro vlastní potřebu (bude-li i na prodej druhým, tím lépe), protože nastávají velké změny. Zapomeňte co je dnes! Všechno bude jinak. Za peníze si pak už nic nekoupíte, investujte do nemovitostí a do zahrad a polí, abyste uživili rodiny! Jestli si myslíte, že já nevím a vy ano, pak amen s vámi. Nevím a taky nechci vědět, jak vám to jasněji napsat. Nechcete-lii, řiďte se vlastním rozumem, nikdo vám v tom nebrání. Ale budete litovat.
Ono to fakticky vypadá že se nad vás povyšuji, ale nevím jak jinak to napsat, do ničeho NIKOHO nenutím. Pravdu budu mít já, ne vy.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

huhu, ty trubko,

Příspěvek od pokr »

už jsi pi své inteligenci mohl dávno pochopit, že jsem POUHÝ PROSTŘEDNÍK !!!

Tak i ty keci buďto nech, anebo moje slova ignoruj.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Překlepy ignorujte,

Příspěvek od pokr »

jsem holt nevyspalý a naštvaný z toho věčnýho pochybování, škudlíte korunky a nevíte co vás/nás čeká.

Vůbec nic z vás nemám a ještě držkujete. Pokládáte-li mne za vola, tak prosím nereagujte.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

MNO....

Příspěvek od jarda ovčák »

Pokr, voni by rád lakomce soudili, ale ptám se narovinu, mají voni tenhle betonovej inštrument u baráku????
Ešli jo, dám jim průměrnej českej plat za čumendu.
Jináč mají stejnej problém jako my.......A nejsou na tom o nic líp než my.
Takže nesuď a nebudeš souzen.
Průser se konat nebude, páč by to byla záhuba pro nefachčenka a ti nám vládnou, takže by toho štěstí bylo hoooodně pokupě.
Podařilo se mi doma vyrobit sýřidlo z telecího zaludku.....
Co děláš ty, co by stálo za řeč,když už jsme u toho?????


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: huhu

Příspěvek od NAVAR »

pokr píše:podívej chlape bídná, ...

Vy chlapci vůbec netušíte, do jakého průseru se Evropa řítí. Být vámi, obdělával bych zahrádky, ryl zemi, sázell brambory a sel zeleninu pro vlastní potřebu (bude-li i na prodej druhým, tím lépe), protože nastávají velké změny. Zapomeňte co je dnes! Všechno bude jinak. Za peníze si pak už nic nekoupíte, investujte do nemovitostí a do zahrad a polí, abyste uživili rodiny! Jestli si myslíte, že já nevím a vy ano, pak amen s vámi. Nevím a taky nechci vědět, jak vám to jasněji napsat. Nechcete-lii, řiďte se vlastním rozumem, nikdo vám v tom nebrání. Ale budete litovat.
Ono to fakticky vypadá že se nad vás povyšuji, ale nevím jak jinak to napsat, do ničeho NIKOHO nenutím. Pravdu budu mít já, ne vy.
Pod poslední odstavec bych se mohl s radostí podepsat. Ještě se mám co učit, to každopádně každý celý život. Ale zhruba se 6-ti áry obdělávané půdy se cítím jaksi jistější. Nehledě na to že každé ráno chodím mezi záhony a kochám se.
Samozřejmě že je potřeba se účastnit i jiných aktivit vedoucí k co nevětší soběstačnosti.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: MNO....

Příspěvek od martin11 »

jarda ovčák píše:Pokr, voni by rád lakomce soudili, ale ptám se narovinu, mají voni tenhle betonovej inštrument u baráku????
Ešli jo, dám jim průměrnej českej plat za čumendu.
Jináč mají stejnej problém jako my.......A nejsou na tom o nic líp než my.
Takže nesuď a nebudeš souzen.
Průser se konat nebude, páč by to byla záhuba pro nefachčenka a ti nám vládnou, takže by toho štěstí bylo hoooodně pokupě.
Podařilo se mi doma vyrobit sýřidlo z telecího zaludku.....
Co děláš ty, co by stálo za řeč,když už jsme u toho?????
...myslím , že dobrej nápad od jardy ...myslím, že bychom se složili...a čtyři lidi by se našli...a dáme průměrnej českej plat za čumendu....kde to pokr viděl....za adresu, kde to shlídl....pojedeme třeba do španělska...ten vejlet by za to stál....
:shock: ...ale mám obavu, že to je neuskutečnitelné. Co na to odpoví pokr ? nabídka zní 25 000.-kč za adresu, kde uvidíme bazén s trubkama H2SO4 a kabelem na jehož volných koncích je 174 kv :idea: pokud by cesta vyžadovala např let za ocean...např do Austrálie, byl by to náš finanční problem, který bychom jistě lehce vyřešili... tak pokr, je nabídka jasná...??... :lol: nebo si info ceníš na jiné, větší peníze... hezký den všem martin11 :lol:
p.s pro pokr....genetik MTCH je služebně asi 6 týdnů mimo...pak se ozvu :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: P.S: O co tedy jde Křepelko?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pokr píše:Omlouvám se za jistou míru neodůvodněného buranství v oslovení a také kratičké, ba přímo telegrafické odpovědi, aby bylo jasno i druhým.

Tedy, co bylo fundamentální starostí Ovčáka při myšlence zapůjčení peněz kamarádovi? Vrátí se mu, či spláče nad nimi? A pokud problém takto formuloval, všechno ostatní kolem jde stranou jako nepodstatné.
Jarda Ovčák píše: Co se stane, když dobrému kamarádovi půjčím peníze??? Vrátí mi je a bude si jist cenou našeho přátelství, a nebo mi je nevrátí a vymění finanční benefit za přátelství, tudíž bude darem zjistit, že stálo na hliněných nohou......
Takže, zdravím rovněž - Ahoj Slávku ;)
Nazdar Pokr

Fundamentální starosti byly ve skutečnosti dvě, finanční a citová. Mnou uvedená možnost nesplnila ani jeden ze dvou očekávaných výsledků. Prachy se sice vrátily, ale mohly být z kamarádovy pojistky a nikdy na vrácení nemuselo být bez jeho demise a taky to mohl být taškář. Nikdo se už nedozví. Nicméně, prachy se vrátily, i když z jaksi správné strany, přeci jen jaksi odjinud.

Spíše mi šlo o tu představivost. Bezmasé cestování krajinami "snů" obsahují kde co, více pošetilých představ než skutečností, nicméně to gismo, co jsi uvedl, může mít podobnou historii vzniku (objevu) jako Jcell a ona taková automobilová baterka je taky založená na kyselině sírové, že? Tak jsem se na síru podíval do Mendělejeva. Kyslík 16 a síra 32, vodík 1 a H2SO4. To máme 2,16,32. Mluvíme tedy o závislosti neúplné geometrické řady a tedy harmonics (souzvuk?). Další by byla měď (64), ale to železo (56) je velice speciální záležitost a asi to vše nemůže být přesně v řadě kvůli zachování nějaké nerovnováhy. Nicméně to železo sedí na harmonics 8 a to na 8x8, která v řadě H2SO4 chybí stejně jako 4.

Jinak Haris v těch krajinách vyšťáral TOMI a Hamel tam vyšťáral své "UFO". Nicméně čím víc informací, tím větší je v tom bordel, že? Tady je dobré si neustále držet na paměti, že pokud by v "éteru" byly jenom skutečnosti, nedocházelo by k rozporům mezi cestovateli alespoň stejného charakterového zaměření. Také by byli neomylní, což je jaksi představa, která se v žádném případě nepotvrzuje. Muselo by jít o 100% a nejde ani o jedno.

No, něco si s tím udělej, ale vylévat si své frustrace na druhých je jako vztekle ňafat na psa, protože neumí mluvit, domnívaje se, že ti porozumí. Přitom kdejaký žíznivý pes by Ti ruku olízal za misku čisté vody.

Ahoj, Slávek.

P.S. Je to jenom dohad, ale mluvil jsi o experimentu a v tom případě by mne velice překvapilo, kdyby experimentátor(ři) nepoužil(i) nějaký neutralizační záchytný bazén pro případ poněkud katastrofálního výsledku experimentu. Pokud to tedy nevyvrátíš, nabízí se možnost, že bazén stavěti netřeba býti, ale stejně bych ho pro sichr postavil, nebo to alespoň podložil a obestavěl vápencem (CaCO3 - Ca 40, C 12 přímá harmonic 4) nasucho a držel si uctivou vzdálenost. Jinými slovy, už mi to nepřipadá jako nezbytně chemická záležitost. Skoro bych se vsadil, že ty trubky byly 10 ft dlouhé, spíše než 3m, nebo měly být. Rozdíl je cca 5cm, ale možná na tom zas tak úplně přesně nesejde.
:D
Jinak bych si typnul na 8 Hz AC z kabelu proti zemi, což je více méně Schuman. Je to ale výstřel do tmy :oops: i když zase 8, ačkoliv ne elementární ale za vteřinu, nicméně zase chybějící číslo v té řadě elemnetů a to je poněkud moc ná-shod najednou. :dknow:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
pokr
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: úte 24 kvě 2011 23:08
Dostal: 5 poděkování

Re: eP.S: O co tedy jde Křepelko?

Příspěvek od pokr »

Podívej, Slávku Křepelko, o co ti vlastně jde, mohl bys mi to krátce a jasně osvětlit? Proč motáš všechno dohromady. Jaké moje frustrace?

Pokud máš skutečně ten dojem, že si snad tady léčím nějaké komplexy, tak buďto nereaguj, anebo i já tě mohu ignorovat.

Tématu evidentně nerozumíš, vyvozuješ falešné závěry, které si jedním dechem taky sám odůvodníš. K tomu přece frustráta pokra vůbec nepotřebuješ - vystačíš si sám.

Měj se.


co nevíme, neznamená, že neexistuje
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: eP.S: O co tedy jde Křepelko?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

pokr píše: Jaké moje frustrace?
Tyhle.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ovčáku

Příspěvek od huhu »

pokr píše: Huhu, já se nezajímám kde co kdo píše.
No však to jsem ti původně psal. Vzpomínáš ? Je tvoje chyba, že se neobtěžuješ číst , pak nevíš kdo je kdo a objevuješ ojevené.

Konečně jsme uzavřeli kruh , vrátili se na začátek , nalezli shodu a debata může pokračovat.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“