Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Prostor

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od poota »

Schneider píše:K Pootovi:
Mám-li mít poslední recyklaci, mám i konec. Proč? Protože jsem v minulých životech už příliš zlobil?
Vůbec ne.
Každá duše se vyvíjí tak dlouho, dokud nedosáhne dokonalosti.
Zdokonalovat se může jenom tehdy, když je spojena s fyzickým tělem, tedy jako živý člověk.
Když tělo zemře dřív, než duše dosáhla dokonalosti, tak pro další stupínek vývoje se musí duše spojit s dalším tělem a prožít s ním další život - to jsem poněkud nevážně nazval recyklací. Něco jako "znova na trať".
Když dosáhne duše dokonalosti, není už další recyklace nutná a tudíž tato byla tou poslední. Po poslední recyklaci není konec, ale dosažení cíle - duše je dokonalá a ví a zná všechno.

Mnohem lépe to vysvětluje Pavel Karpetka:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=82270

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Schneider »

Tak dobře, vzdávám to a nechám se překvapit.


JSCH
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od poota »

Schneider píše:Tak dobře, vzdávám to a nechám se překvapit.
Žádný takový!
Nic nevzdávej.
"Hledej, šmudlo, hledej". *)
Nakonec se jenom dozvíš, jestli jsi tu tajenku uhodnul správně.

Zdravím - poota
*) citát z filmu Rozpuštěný a vypuštěný.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Schneider píše: Mě stále kvantová teorie připadá jako nejdůvěrohodnější. Což neznamená, že nemůže mít svá omezení a nedostatky. Teď jsem si před odpovědí v ní četl. Energie v kvantech, množstvích dále nedělitelných, mi připadá jako zcela logická.
Jarně JSCH
Nazdar Jane,

Základy jsou to nejstarší, tedy mechanika.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... ght=newton

Celá vědy je pyramida vzhůru nohama. Pokud je ta špice špatná, je to celé špatné. Nemá to na čem stát. Jenom pro úplnost, elektronvolt už dávno není nejmenší a nedělitelnou jednotkou elektrického náboje. Taky Nobel a taky snad přímo experimentální. Tvrzění, že jablko nelze překrojit tedy neobstálo. Teď ještě kde jsou ta jadérka. Tohle je nejtypičtějším podvodem vědy, postupně prohlašovat, že toto je definitivně to nejmenší. Hledali jsme a našli, jednou, dvakrát ....

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Schneider »

Pokus o nemožné:

Tleso (masa) 1 kg ve volném pádu neváží nic.
I když těleso jako součást nějakého systému, třeba rakety letí stejnou rychlostí v prostoru, která svým pohybem eliminuje působení vnější gravitace tak má skutečně nepatrnou váhu. Pokud cihla letí volným pádem cca 10m a dopadne na hlavu rozhodně to víc bolí než z 10 cm. V druhém případě to snad majitel hlavy přežije. Takže padá-li cokoliv kamkoliv v prostoru padá to se zrychlením závislém na hmotnosti směrem k nesilnšjší gravitaci. Čím blíže tím bude těžší díky energii získané zrychlením. Pokud by těleso nevážilo nic nemělo by nutkání kamkoli padat. Ale takové, na které nepůsobí gravitace je skutečně k pohledání.

Těleso 1 kg ležící na stole váží 1 kg (tedy bez slovíčkaření, jinak kp).
Není námitek. Lépe na váze.

Těleso 1 kg akcelerované proti gravitaci váží 1 kg, plus váha, způsobená velikostí akcelerace.
Zde je řeč o zrychlení. Zrychlit proč ne. Proti gravitaci je to nejlepší, zvlášť v úhlu, který u přitahujícího gravitačního tělesa způsobí oddraz a další zrychlení.

Těleso 1 kg spouštěné na špagátě váží nic, plus váha způsobená velikostí síly brždění gravitační akcelerace.
Proč akcelerace, když je řeč o přitažlivosti a těleso není v pohybu vůči gravitačnímu systému?
To je absolutní nesmysl. Těleso vážící na zemi 1kg váží na špagátě také 1kg. Pokud se nepohybuje, nepadá a neakceleruje. Jen zatěžuje svou vahou konstrukci, která je špagátkem spojená. Protože je součástí systému-Země a letí s ní stejnou rychlostí, nepůsobí na těleso množina rychlostí pohybů, které Země vykonává současně, ale jen lokální působení její přitažlivosti. Každý ví, že na Marsu nebo Měsíci by nevážilo totéž těleso 1kg. Raketa moc hmotnosti nemá, takže se v ní dá i docela dobře levitovat včetně zmíněného 1kg těžkého tělesa.

Na druhé straně bez gravitace žádné váhy, hmotnosti není. To je taky fakt.
Jarně JSCH


JSCH
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Schneider »

Jestliže se dal elektronvolt rozdělit nic nemění na tom, že toto kvanto energie bylo rozděleno na menší kvanta. Pouze struktura kvant bude vzhladem k menšímu měřítku jemnější. Ale takový experiment by musel být zatraceně dobře experimentálně ověřen. Jinak je to pouhé JPP.
Jarně JSCH


JSCH
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ne že bych dal moc na kdejakého Nobela, ale pokud jde o fyziku, je to povětšinou snad ještě zasloužené. Podle toho frakce elektronvoltu naměřeny byly a snad to tedy sedí. Je fakt. že jsem to neměřil osobně. Že dojde k rozdělení, či spíše došlo, je naprosto nezbytné. bez kvant, tedy numírek, se nedá nic počítat.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Schneider »

Slávku, můžeš mi dát odkaz, kde to na internetu najdu? Pokud možno česky. Díky! JSCH


JSCH
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Schneider »

Ještě k elekronvoltu:

Definici jsem si nakonec našel na internetu. Tady je:

ELEKTRONVOLT - eV
Elektronvolt je jednotka energie, používaná v atomové fyzice. Podle definice je 1 eV energie udělená částici s elementárním nábojem při jejím průchodu potenciálovým rozdílem 1 V. Je ekvivalentní 1,602.10-19 J.

Jde tedy pouze o měřící jednotku. Čili pokud je dodrženo rozdílové napětí, neumím si představit fragmentaci eV.
Jestli by k něčemu takovému vůbec došlo tak by to mohly způsobit jen vnější síly. Asi je někde zakopaný pes.

Jarně JSCH


JSCH
kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od kacha »

poota píše:
Schneider píše:...
Co se týče Sokratese a jeho kvartonovky, ..
Kruhový oběh elektronů kolem jádra by sice kvartonovka vysvětlit mohla snadno jako jakýkoli jiný pohyb, ale elektrony kolem jádra nekrouží, ...

Pánové, vyhledejte si prosím na netu rozpravy profesora Kanareva o teorii atomové struktury. Jeho představy jsou zatím nejblíže skutečnosti. Až se s nimi seznámíte,rád si o nich ,jako o teorii v konfrontaci s mým přímým pozorováním, s Vámi podiskutuji. Díky.

"Kvartonovka" je ryzí teorie. Nemá ve svých základech žádnou přímou zkušenost. Stejně je tomu tak u všech jí předcházejících konstrukcí aktuálně příjímané fyziky.


Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od Schneider »

Pane Kacha!

Zvonareva jsem si nalistoval a po pravdě řešeno jsem z toho jelen. Asi to bude delší dobu trvat než ho strávím a budu schopen najít své stanovisko. Potřeboval bych odkaz na názory jeho protivníků.


JSCH
jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od jvj56 »



kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od kacha »

Kanareva hledej pod free-energy.. webpark...


kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: otáčení v prostoru....

Příspěvek od kacha »

Kladu si otázky , které nebyly zatím vůbec v teoretické fyzice položeny. Kladu si je proto,abych byl schopen na ně ,v případě,že budou zvídavou myslí položeny odpovědět. Ve svém ,přímou zkušeností podloženém bádání,jsem se dostal tak hluboko do podstaty základních fyzikálních procesů, že se není o co konkrétního,co by mi mohlo pomoci opřít. Porovnávám aktuální teorii s přímou zkušeností a hledám v pozorovaných jevech jejich adekvátní odezvu v nedokonalé obecně prezentované teorii. Věřte ,že je nesnadné dostat ryze matematické teorie na úroveň zdravého rozumu.Fyzika je ve své podstatě zaplevelena představami ve smyslu " daj bože lehko" ,hlavně abych se uživil.

Vědecká komunita se dostala zcela mimo její původní poslání - t.j. hledat pravdu o stavbě světa. Rozešla se se svým původním posláním natolik,že ve srovnání s vírou v boha jde o téméř dokonalou lež.Nevěřte v to co hlásá co není ověřeno a neustále zpochybňováno.
Dovolil bych si parafrázovat známé úsloví takto: Jsem abych pochyboval o všem.


Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Hmota

Příspěvek od Abakuk »

Mimo téma (offtopic)
No tak když už se tu reší všechno možné tak se teda zeptám. Jak je to z tepelnou kapacitou u hmoty? Vím že je závislost s objemem hmoty, ale kde je ta "informace" uložena?Jje rozdělena do celého objemu, nebo je uložena na "kontaktní" vrstvě(totiž povrchu)?
Proč se tak hloupě ptám? To protože ani čistá voda se vám nezačne vařit při 100°C pokud ji ohříváte v celém objemu, tak se jí musí pomoci zvětšením "kontaktní" vrstvy pomocí varných kamínků.
Prostě se plynová jádra musejí "něčeho chytnout". Stejně tak je to z tuhnutím chemicky čisté vody, ta vám nezmrzne při 0°C, musíte do ní "něco hodit" nebo protřepat aby zamrznula. No a Mpembův jev to už ani psát nebudu.



Jéé, sorry já jsem nechtěl zakládat nové vlákno.


Odpovědět

Zpět na „Universum“