Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Výbava vhodná při kolapsu civilizace.

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Chudáci japončíci...
Ale postavit si papundeklový domečky u vody je rouhání. S elektrárnou to samý.
Náš konec bude vypadat jináč....sežerem se navzájem, jako hovadá.....


Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Zemětřesení

Příspěvek od Abakuk »

Taky lituji japonce, ale říkám si že když je člověk pokládán za vládce planety tak by měl mít schopnosti rozeznat v čas smrtelné nebezpečí ještě dřív než zvířata. Alespoň kdyby měli "cit" jako koně, tak by nikdo při tsunami na pobřeží už dávno nebyl. Z čeho pramení ta otupělost lidí?


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Zemětřesení

Příspěvek od lajos »

Abakuk píše:Taky lituji japonce, ale říkám si že když je člověk pokládán za vládce planety tak by měl mít schopnosti rozeznat v čas smrtelné nebezpečí ještě dřív než zvířata. Alespoň kdyby měli "cit" jako koně, tak by nikdo při tsunami na pobřeží už dávno nebyl. Z čeho pramení ta otupělost lidí?
Jsem asi děsná svině ale musím ti dát za pravdu. Japonci mají nejvíc peněz (mají 0 nebo 0,1% úroku), techniku mají nejdokonalejší- magoři postaví jadernou elektrárnu na tektonickém pobřeží????? s kolika metrovou vlnou počítali????
Ještě k tomu varný reaktor, sice s vyšší účinností ale s maximálním rizikem. No těžko k tomu něco dodat asi že mají to co si naprojektovali. Že jsem měl diplomku na max. havárii reaktoru VVER včetně dochlazování s barbbotážním systémem-v rusku v pohodě-tam ve stepi můžeš vypouštět přetlak reaktoru v poho ale 120km od Tokia??? je sebevražda.
Japonci cokoliv kopírují, co je šikovné, výhodné-elektrika??? kdo má u nich šroubovák se může hrabat v elektrice. Normy u nich neexistují v rámci továrny-Denso Liberec-furt se ptali proč se musí to a to-české, europské normy-u nich se nemusí nic.
Taky tak dopadly s jádrem, volové šikmooký


Marty
Stálý člen
Příspěvky: 38
Registrován: pon 03 bře 2008 22:13
Dostal: 2 poděkování

Re: Zemětřesení

Příspěvek od Marty »

lajos píše:Jsem asi děsná svině ale musím ti dát za pravdu. Japonci mají nejvíc peněz (mají 0 nebo 0,1% úroku), techniku mají nejdokonalejší- magoři postaví jadernou elektrárnu na tektonickém pobřeží????? s kolika metrovou vlnou počítali????
Elektrarna byla projektovana na zemetreseni o sile 7-8 a na vlnu kolem 8 metru (podle vypoctu cca odpovidajici tomu zemetreseni).
Zemetreseni elektrarna ustala naprosto v pohode, vsechny systemy sli automaticky do shutdownu, SCRAM probehl v pohode a nabehlo dochlazovani.
Vsichni byli vysmati jeste kdyz prislo varovani pred tsunami. Podle jejich simulaci melo mit maximalne 7 metru a oni byli pripraveni na 8.
Koukni se na googlu na ty vlnolamy pred elektrarnou. Ty betonove zdi meli 7 metru a podle prognoz meli stacit s prehledem.

Bohuzel prisla vlna vysoka skoro 12 metru a veskere prognozy byli v hajzlu. Nejdriv to vyplachlo vnejsi rozvodnu a prisli tak o moznost dostat tam napajeni odjinud, pak to jeste utopilo dieselagregaty a cerpadla vodniho hospodarstvi.
A bylo to v p.deli... Tady si priroda proste chtela dokazat, ze ma na vic...


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

..

Příspěvek od Ondřej »

huhu: takže začínáš počítat s tím, že tady taky bude tsunami? :lol:

http://zvedavec.org/komentare/2011/03/4 ... -svetu.htm
i diskuse pod tím něco napoví...

http://www.pro-preziti.cz/
Armyshop v moderním kabátku :lol:

a nakonec švícarák vhodný pro survival:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zemětřesení

Příspěvek od huhu »

Marty píše: Elektrarna byla projektovana na zemetreseni o sile 7-8 a na vlnu kolem 8 metru (podle vypoctu cca odpovidajici tomu zemetreseni).
... Tady si priroda proste chtela dokazat, ze ma na vic...

Příroda si nepotřebuje nic dokazovat.

To jen lidi - a to včetně těch co kotoučák zmenšili do kapsy a řekli tomu walkman - si myslí , že co bylo před tisíci lety se už nebude opakovat. Nehledě na ten excess s nekompatibilitou konektorů - to je megatrapas !
Elektrárnu nebylo na externí generátory možné napojit (připojovací vidlice se lišily)

Stejně jako v CZ si lidi řekli : to byla stoletá voda , ta už zase sto let nepřijde a zrestaurovali budovy na místě, kde je to vloni zase spláchlo.

A za pár tisíc let si budou řikat : jak sakra postavili Burž Dubaj - bez moderní techniky.... a kam ti lidé zmizeli ?


huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ..

Příspěvek od huhu »

Ondřej píše:huhu: takže začínáš počítat s tím, že tady taky bude tsunami? :lol:
Leda v polabské nížině. Problém japek je , že po varování přišla šedesáticentimetrová vlnka a to je unudilo.
Ondřej píše: http://www.pro-preziti.cz/
Armyshop v moderním kabátku :lol:
Víš co řikal Rotschild : " když teče v ulicích krev , nakupujte " Zrovna říkají v rádiu Viva , že slováci mají možnost nechat si zkontrolovat vodu a koupit jodové tabletky. viva la farmacia.

Psychologie davu je fascinující dsciplína. Určuje vývoj pidlivizace.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Já tomu furt nerozumím....Proboha, vždyť každej špitál má záložní zdroj. Nuhle volvo, tuhle cummins či caterpilar.....
nějakej obecnej nákladní motor, přišroubovanej k podlaze a nahoru čučí komín i sání, kdyby byl fakt celej celičkej pod vodou.Tydlenc motory jsou běžné od 300kw do 1200kw, ale dají se libovolně skládat do baterie. Pak se vše obbetonuje přesně takovým betonkem, jak důležitej je ten motor.
a páč stojíme u moře, tak nás nemůže zasypat ani mouka, ani hromady ložiskovejch kuliček, ale toliko voda, tak bych udělal všechny systémy vodotěsný, páč moukotěsný je zbytečný.
Poučte mne prosím vás někdo, v čem je problém.
Vzal jsem ceník megavattovýho stroje vč zásoby paliva, i nádrží na tejden a vyšlo mi pět mega i s velkou hromadou železobetonu a ocelovejch komínů pro dieselagregát.
Třebas to vidím nějak špatně, nebo po selsku......
Jo, a do komínů jsem našrouboval fakt high tech zařízení, proti průniku mořské vody.Třeba proti sloupci 25 km vody..člověk nikdá neví.... furt se motám kolem 5 milionů korun.
Asi tomu fakt nerozumím........


Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

..

Příspěvek od Ondřej »

jarda: no právěže ty utopený generátory byly ty záložní...
A momentálně větší problém jsou ty hořící sklady paliva bez vody...


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Utopit se dá kotě, utopenec, ale né pořádnej dýzl s nějakým altíkem. Když to je dobře udělaný, může to ležet ve vodě.... Loni jsem se s kámošem šnorchloval s jeepem, tak vím, očem mluvím...
Museli to pořádně vojebat.... vo tom to bude.....Je to mizérie. Já bych u moooře nepostavil ani ovčín, nebo seník. A voni hnedle tuhlecten atomkraftcajk.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Říkají

Příspěvek od 1220 »

že měli na tsunami 6.5 m vysokou přípravu dostatečnou.......
věřili tomu co říkají
doplatili na to zatím nejvíc oni :idea:
Je to ale začátek naší cesty od pomíjivého k nepomíjivému....... :|

Citace z tradičních textů:
vulkán má své obyvatele , na mnoha místech budou zřejmí
změní se tvar kontinentů
budeme začleněni do společenství ostatních bytostí žijících ve vesmíru

Pro hloubavé odkaz Nauka tumo II:
http://3web.dkm.cz/tradicni_karate/book ... /tnt2.html


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák píše:Utopit se dá kotě, utopenec, ale né pořádnej dýzl s nějakým altíkem. Když to je dobře udělaný, může to ležet ve vodě.... Loni jsem se s kámošem šnorchloval s jeepem, tak vím, očem mluvím...
Museli to pořádně vojebat.... vo tom to bude.....Je to mizérie. Já bych u moooře nepostavil ani ovčín, nebo seník. A voni hnedle tuhlecten atomkraftcajk.
Problém bude asi v tom, že na radu "kohosi" im záložné zdroje montovali amerikánci ;) Niet nič lepšieho, než správne vyradený konkurent...


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: Zemětřesení

Příspěvek od tbest »

Marty píše:
lajos píše:Jsem asi děsná svině ale musím ti dát za pravdu. Japonci mají nejvíc peněz (mají 0 nebo 0,1% úroku), techniku mají nejdokonalejší- magoři postaví jadernou elektrárnu na tektonickém pobřeží????? s kolika metrovou vlnou počítali????
Elektrarna byla projektovana na zemetreseni o sile 7-8 a na vlnu kolem 8 metru (podle vypoctu cca odpovidajici tomu zemetreseni).
Zemetreseni elektrarna ustala naprosto v pohode, vsechny systemy sli automaticky do shutdownu, SCRAM probehl v pohode a nabehlo dochlazovani.
Vsichni byli vysmati jeste kdyz prislo varovani pred tsunami. Podle jejich simulaci melo mit maximalne 7 metru a oni byli pripraveni na 8.
Koukni se na googlu na ty vlnolamy pred elektrarnou. Ty betonove zdi meli 7 metru a podle prognoz meli stacit s prehledem.

Bohuzel prisla vlna vysoka skoro 12 metru a veskere prognozy byli v hajzlu. Nejdriv to vyplachlo vnejsi rozvodnu a prisli tak o moznost dostat tam napajeni odjinud, pak to jeste utopilo dieselagregaty a cerpadla vodniho hospodarstvi.
A bylo to v p.deli... Tady si priroda proste chtela dokazat, ze ma na vic...
Nojo, no. Oni asi mají krátkou paměť:
rok 1896 vlna 38,2m
rok 1923 vlna 12m
rok 1933 vlna 28,7m
rok 1978 vlna 0,6m :)
To jen z té oblasti. Je toho mnohem víc z jiných stran.
Zdroje dat:
http://en.wikipedia.org/wiki/Historic_tsunamis
http://en.wikipedia.org/wiki/Seismicity ... riku_coast
http://en.wikipedia.org/wiki/1896_Meiji ... earthquake
http://en.wikipedia.org/wiki/Great_Kanto_Earthquake
http://en.wikipedia.org/wiki/1933_Sanriku_earthquake
http://en.wikipedia.org/wiki/1978_Miyagi_earthquake
A pak ještě něco z naší wiki: http://cs.wikipedia.org/wiki/Megatsunami
Zaujal mě závěr jednoho bloku :"Není ale vyloučen ani vznik megatsunami razantním výbuchem podmořské sopky."
Tož trochu tej trhaviny by to mohlo zvládnout...
Tom.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od tbest »

chiq píše: Problém bude asi v tom, že na radu "kohosi" im záložné zdroje montovali amerikánci ;) Niet nič lepšieho, než správne vyradený konkurent...
Taky jsem někde zahlédl článek, že jistý emerický pohlavář den před katastrofou náhle zrušil návštěvu šikmookých skrzevá základny, jež jim nová vláda samurajů chce okleštit. Jsem línej teď hledat zdroje, ale najít se to dá. Ať je to jak chce, každopádně nás čekají změny. Doba je nehezká, mele se to už i v Chorvatsku, emerika se rozhořívá postupně už dlouho a stejně tak anglie. Jenom v těch ohlupovadlech oficiálních na to nezbývá prostor skrze reklamy a šehrezády.
Tom


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od chiq »

tbest píše:... Jenom v těch ohlupovadlech oficiálních na to nezbývá prostor skrze reklamy a šehrezády.
Tak, tak, cherhez la femme, za všetkým hľadaj ženu... teda Harpiju ... teda HAARP ;)
...to sme dosť odskočili od výbavy, tož nazad k téme:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“