Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Na Ovčárně

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

No, ale pokud si pamatuju, tak je toho ovčákového stirlingu škoda.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Škoda dobráho člověka. Stálo mne to mnoho času, ještě více investic a výsledek byl nepoužitelný. Co naplat, vývoj je vývoj. Nyní jsem se upnul k jinému projektu . Vzhledem k tomu, že stavím kovárnu, opravuji statek , žiju rodinný život a vymýšlím ptákoviny pro energetickou nezávislost, tak bych potřeboval žít do sta let.......to už někdo řekl... myslím že Ferdinand Porsche?


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

a je to.

Příspěvek od jarda ovčák »

Záleží na osobních ambicích.Někomu stačí to, jinému ono a tomu dalšímu nestačí nic. Chce furt dál, výš hloub a rychleji..........
Základem bude osobní zodpovědnost a cílevědomost. Pak si každý může říct, co vlastně chce a co je ochoten pro to udělat. Nic není nemožné.
Tenhle systém mele lidi do karbenátků jak na běžícím pásu.Je tak naprogramovaný a sám se tím živí.Pokud se nic nestane, bude to pro nás trvat až do konce našich dní.
Nejlepší je vzdálit se od systému natolik, že běží támhle kdesi v dálce a víme o něm jen z doslechu. To ovšem předpokládá dostatek prostředků, nebo snížení osobních ambic hluboko pod hladinu příjmů.
Navar šel cestou neuvěřitelné dřiny, musí mít kořeny k burlakům na volze. Jináč to nevidím.
Být zcela svobodný a nezávislý na systému dá hodně práce, úsilí a bude to něco stát. Nejdražší totiž je svoboda. :shock:
Můžeš sedět na holé řiti s nohama do kříže, s jediným zrníčkem v rukou a může ti patřit celý svět a můžeš být nejsvobodnější bytostí ve vesmíru. A taky nemusíš. Je to na každém z nás, jak to chápem.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: a je to.

Příspěvek od NAVAR »

Jaroušku, dřina? Ale kuš.... Časem to člověku nepřijde.
Člověk který není schopen za den posekat kosou minimálně 3000m2 louky případně porýt záhon 50x100m za týden, nosit klády do krpálu atd by neměl o reálné soběstačnosti příliš uvažovat.
To znamená že buď si vybere cestu práce a nebo závislosti na druhých.
Jsem šťastnej a ještě mi zbyde síly a času pomoci ostatním.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

no jasně,

Příspěvek od jarda ovčák »

Ale jo, ale počítej kalorie, které si koupíš a kalorie vypěstované. Vlastně teď je blbá doba, páč budeš mít bradu mastnou od toho beránka ode mne..... Už jsi ho popravil, nebo eště nee?
Rozhodně to je běh na dlouhou trať.
Ne každý to zládne tak, jako ty. ne každý v tom vidí zábavu. Já ano, vzpomeň na moji zahrádku, ale rozhlídni se kolem. Répat v zemi a běhat kolem zvířat ...... kdo by chtěl. Zábava , sex drogy a rokenrol......


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: no jasně,

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše: Já ano, vzpomeň na moji zahrádku, ale rozhlídni se kolem. Répat v zemi a běhat kolem zvířat ...... kdo by chtěl. Zábava , sex drogy a rokenrol......
... dobře vím, o čem hovoříš ... když cokoliv zasadím, ono to vyklíčí a vykoukne ven ze země :), tak zažívám stavy uspokojení podobné těm, co se dostavují těsně po sexování ... :D:D ... když mi pak ale nějaký "nepřizpůsobivý občan" v noci prostříhá plot :devil: , vleze dovnitř a v mé nepřítomnosti sklidí plody mé práce, tak to potom zažívám přímo "hluboký duševní orgasmus" ... :lol::lol::lol: ... :?

pozn: ... zmínění "nepřispůsobivý občané" je nejčastěji "Chanovské národnosti", ... protože na kamerách nejsou vůbec vidět jejich obličeje (jak moc jsou "černý") ... :mrgreen::mrgreen:;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: no jasně,

Příspěvek od NAVAR »

Otočený prkno s hřebíkama postačuje, dává se před již vystříhaný otvor v plotě.
Kdyby něco tak "Jé to ja ta lať co jsem hledal aby na ni někdo nešlápnul" 8)
Bolí to ukrutně, rezavá stovka hřebík se blbě vytahuje i když je na prknu a minimálně na 14dní je klid.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: no jasně,

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Ale jo, ale počítej kalorie, které si koupíš a kalorie vypěstované. Vlastně teď je blbá doba, páč budeš mít bradu mastnou od toho beránka ode mne..... Už jsi ho popravil, nebo eště nee?
Rozhodně to je běh na dlouhou trať.
Ne každý to zládne tak, jako ty. ne každý v tom vidí zábavu. Já ano, vzpomeň na moji zahrádku, ale rozhlídni se kolem. Répat v zemi a běhat kolem zvířat ...... kdo by chtěl. Zábava , sex drogy a rokenrol......
Jaroušku,
čberánek číslo 5 žije, má odklad už asi po desátý.... Jednak na to potřebuji klid a musím to synchronizovat s masem co půjde na naložení na uzení + masem na výrobu klobás.
Však ty moje ovcovoprasekrávový klobásky znáš.
Zároveň chci verifikovat recept na sušené maso se kterým jsem už na fóru vyhrožoval ať nemají Navara za přílišného tlachala. :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák svitavy

NO

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

pro A(&F): jo jo, tydlenc umouněnce znám.... Množí se to jak veverky a diskriminujem je, až se z nich kouří.Kámoš natáhnul drát u země a pak starý dvéře s hřebíkama na zem, tu a tam ohnutejma, tu a tam vrut do sádroše a kramle......no, napíchl se tam přesně tak, jak bylo definováno. Už nikdy to nezkoušeli.
Nikomu nepřeju nic zlého, ani těm umouněncům, enem na každou svini se vaří voda. Tak to je zařízené a mělo by to fungovat.
Pro navara. Ty jeden Bejku, beránek měl dávno skákat po nebezkých pastvinách. Nyní již nepřibere, enem si bude dělat zásoby na zimu. Takže můžeš dělat lojovou zásmažku, jako naši předkové.....nebo svíčky.
kdyby něco, tak přifrčím a alláh akbar.......


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: NO

Příspěvek od NAVAR »

No na zimu? Jakou Zimu? Je teplo, ptáci večer zpívaj jak na jaře. Já vím že už měl bejt na pastvině nebeské ale nemám vypraný kostkovaný šátek, nabroušenou kudlu a nechci se opíjet přes den protože bez "sedativ" při zabíjení vcelku trpím.
Lůj vykrájím, i tak co šmáknou si sýkorky i když ještě není zima a nebo si uvařím mazlák na šůrování podlahy :)
S těma nebeskejma pastvinama souhlasím, já to tak s trochou nadsázky vysvětluji dětem když se ptají kam se poděla ovečka, tak jim řeknu že každá má své souhvězdí. Některá Calex jiná Whirpool a nebo Zanussi :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

tak

Příspěvek od jarda ovčák »

Tak tady máš tu zimu. Dnes mi přimrzla prdek k sedačce v traktoru. Kdybych měl po ruce někoho s globálním oteplováním, nacpal bych mu hlavu do zadku.
Ptáčci taky umrzli a počkaj zétra ráno...........To mi zmrzne i prd u zadku....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: tak

Příspěvek od NAVAR »

Však jsem Ti psal že beran už je v mrazáku. A právě podle toho poznáš že začíná zima. Vykašli se na předpovědi, stačí pravidlo Navar zabíjí - bude kosa :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Na Ovčárně

Příspěvek od peroxid »

Nezbylo mi než založit toto úsměvné vlákno anžto starý relax u kávičky je zavřený, je toho dost a do Bazaru to určitě nepatří :D Slávek.

Pokud by měl někde překážet medomet, poskytl bych mu útočiště.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák píše:...
Tady je, v pravo dole.... http://www.schoenhengstgau.eu/archiv/b/ ... .002.g.jpg
Krása! :D Gratulujem Jardo! Historické stavby ma vždy zaujímali. Majú svoj genius loci...


Uživatelský avatar
peroxid
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 04 čer 2009 11:04
Bydliště: JM
Dal: 6 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od peroxid »

jarda ovčák píše:... tak kupuju historickou mlíkárnu. Starou sudetoněmeckou, obrovské sklepy na zrání sýrů a dva funkční kvartýry , 350 metrů výrobních ploch. Primárně na sklady a na palírnu.
Mlékárna!!! To by se mi líbilo :D Jenom si představit bochníky sýrů tiše zrajících k dokonalosti. To je můj sen, pustit se do výroby alespoň 30kg ementálu. Niva by zajisté také dostala dostatečný prostor.


Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“