Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Stirling a Stingler motory a jejich využití

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Stirlinguv motor

Příspěvek od Collodi »

Toto vlakno je, podle mych uvah, o Stirlingove motoru...
tak tady predkladam svuj vytvor.
Clovek podle me musi ac chce nebo nechce dospet do urcite doby(musi si pockat na urcity moment), aby ho neco zaujalo do urcite miry...
Aji u me se toto projevilo stejne.Videl sem planky na tento mnou nepochopitelny motor a nic...
Az ted me to zaujalo, koukl sem na videa jak jim to krasne "brumla" a pustil sem se do toho.. :arrow: :!:
sice se to vubec netoci :lol: jak jim , ale po upravach bude :!:
valec je z plechovky na ananas :D , vsechny draty jsou narovnany velky kancelarsky sponky(svaby), oj - to co vede z "displaceru" (pistu) je antena z radia, vicko na valci je plastovyho krytu zarovky z baterky(to chci zmenit-plast je tepelny izolant a tady je potreba CHLADIT!!!! :) ), to cerny co slouzi jako lozisko pro osu "displaceru" je z magnetaku(to na cem je umistena jedna z dvou os MC kazety),pist(displacer) je z papiru(prumer pisu o 1cm mensi nez prumer valce), to, co precerpava vzduch, je nabojnice z myslivecke brokovnice, na ni je pak ukazovacek z gumove chirurgicke rukavice(mamka je v nemocnici tak sem si jednu vyprosil) ; a pak uz jen izolepa :evil: .

Az to bude chodit tak se pochlubim. Prikladam obrazek...
Jinak az se ukaze (estli se teda ukaze) ze zadnej Stingleruv motor neexistuje(o cem pochubuju), tak prosim Rivala at toto vlakno prejmenuje na vlakno o Stirlingove motoru...

mejte se
Collodi
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Stirlinguv motor

Příspěvek od Merlin »

Klidně pochubuj, pochubuj. :D
Ale ten model je fakt pěkný! :good:

Hupsni si sem http://stirling.xf.cz/index1.htm

a také sem http://cs.wikipedia.org/wiki/Stirling%C5%AFv_motor

a..

http://www.alltechsro.cz/heating_stirling.aspx
http://mve.energetika.cz/uvod/stirling.htm
http://www.stirling.cz/stirlinguv-motor-tedom.html

... no, vlastně sem :D
http://www.google.com/search?hl=cs&q=St ... lr=lang_cs

a video
http://www.merz-schule.de/schule/faeche ... tirling.rm

A pak ti asi už bude jasné, proč se nemají komolit názvy!!!
Protože když napíšeš "Stingleruv motor", dozvíš se akorát tak... no však víš, co. Existuje sice "Stinger motor", ale to je název závodní stáje.

A že se tak ptám... ty nemáš na klávesnici háčky a čárky?

P.S. Tohle je fakt hezké
http://www.stirling-technik.de/htmlpage ... schech.htm


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Stifleruv :D motor

Příspěvek od Collodi »

Diky za odkazy.
Ty hááááčky a čárky mi vyčítá hodně lidí, neco s tim udelam
:lol:
ten odkaz na konci, to PSko - to je krása. ;)

Až pokročim tak se zase pochlubím... :D

mějtese
Collodi


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Stirlinguv motor

Příspěvek od rival »

Collodi píše: ...Jinak az se ukaze (estli se teda ukaze) ze zadnej Stingleruv motor neexistuje(o cem pochubuju), tak prosim Rivala at toto vlakno prejmenuje na vlakno o Stirlingove motoru...
Collodi
Mám tedy opravit název tohoto tématu ?


Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Nazev

Příspěvek od Collodi »

JJ, určitě oprav - je to matoucí.
;)
Dik!


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Stirling

Příspěvek od jeden »



-------------------
Ked dvaja robia to isté, to ešte nemusí znamenať, že je to to isté. Náhody neexistujú. Sú len nami nepochopené zákonitosti.
Keby každý dodržiaval zákony,nebolo by vynálezov.
Hlupak hovori co vie.Mudry vie co hovori.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Edovo "Štyrlink" .... aneb ...

Příspěvek od A(&F) »

... když jsem koncem listopadu vysvětloval velmi dobrému kámošovi princip teplovzdušného motoru (za demonstrace síly rozpínajícího se vzduchu pomocí tepla mých dlaní + lahve od piva s nasliněným hrdlem + "pětikačky"), ... tak jsem tehdy fakt netušil, že mi již v půlce ledna přinese ukázat svůj první opravdu funkční (velmi pomaloběžný) výtvor ... se slovy "tak na tomhle jsem pochopil hodně moc, ty další budou už mnohem lepší" (bohužel, tehdy jsem neměl u sebe žádný vhodný "dokumentovadlo") ... no a dnes v podvečer se přišel pochlubit s verzemi 2 a 3 ... :eclap: ...

pozn.: ... jeho prvá listopadová slova byla: "vo tom jsem teda v životě jaktěžif neslyšel, ... to je ale neskutečná blbost, ... to přece nikdy nemůže fungovat" ... ;) ... na "knihaře" docela dóst dobrý neé ??? ...

PS: ... do konce roku chce zkusit postavit "velkej dospělej motor" ... a já mu i docela věřím (po těch létech, co už ho znám) ... tož držme mu tedy všici palce ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Eda

Příspěvek od Collodi »

Fííííííí :D
Vyřiď že je borec.... :lol:


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Stirling

Příspěvek od 1220 »

Je borec a ať se podívá na
http://stirling.xf.cz/index1.htm
možná už to tady ale bylo.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Mám vám všem vyřídit, ...

Příspěvek od A(&F) »

... že Eda děkuje za projevenou podporu ... předal jsem mu i SZ a maily ... k otázce jestli by mohl uveřejnit plánek "jeho koncepce" (něco jako "vyrob si snadno a rychle") se prozatím ještě nevyjádřil ... zkusím ho přesvědčit (raději dělá rukama než píše 8) ) ...

... Eduna si to musel takříkajíc "vytrpět" od "píky" ... neb neumí anglicky, tudíž internet byl pro něj (v tomto případě) pouze zdrojem obrázků + občas nějaký ten nákres ... a zbytek byl už jenom o "tušení", logickém uvažování a spoustě času ... dokonce si (nejen) Qůlima tomu pořídil i malý soustruh ...

... přestože je to notoricky známá, poměrně "jednoduchá" konstrukce, tak prohlásil "že kdo si to nezkusí sám postavit, tak ten nikdy nepochopí kolik možných záludností a variací tato v sobě skrývá ... ale stejně tak i radosti (a vnitřního uspokojení) nad plně fungujícím "zařízeníčkem" ... zkrátka je to "jako se vším" ...

... a protože mne několik z vás poprosilo, jestli bych to sem nemohl dát v jiném formátu než "v real-media" (by to šlo přehrát v WMP) ... popř. v lepčejší kvalitě, ... takže je tu k dočasně k dispozici ještě jedno videíko "ve full kvalitě" ... cca po měsíci ho smáznu popř. nahradím "zkomprimovanou" verzí (bysme nemrhali drahoceným místem) ... tož takže, kdož chcete, tak stahujte, áť si to můžete "vychutnat" ... a pozor: má to 10mega ... ;) ... A.

PS: … soubor sem za chvíli připojí Rival …

Zde je slíbený soubor http://www.upramene.cz/forum/soubory/Eda_St_v3_hq_.avi

Rival


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

... a ještě jeden ...

Příspěvek od A(&F) »

... jsem našel ... jedná se o klipík, "když se nám lehce utopila svíčka" ... teplota spodní ohřívané plotny byla v tom okamžiku 63° C / teplota vzduchu v místnosti 22° C ... při odstavení zdroje tepla (odstranění svíčky) se motor zcela zastavil při zhruba 48° C (neb nebyl v té chvíli zcela ideálně vyvážen a navíc měl poměrně malý setrvák) ...

... jen tak mimochodem ... světový rekord je 2,3° C rozdílu teplot (vnitřní médium vzduch při klasickém atm. tlaku) ... :shock: ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Eda

Příspěvek od A(&F) »

Collodi píše:Fííííííí :D
Vyřiď že je borec.... :lol:
... kdopak z vás pozná, co to asi bude ??? ... ;) ...

PS: ... jen tak mimochodem, ... Eda začal polepovat postarší satelitní parabolu o průměru 120cm zrcadlovou polyesterovou fólií ... :ethink: ...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Eda

Příspěvek od Collodi »

Jo, je to borec! :)

A co že nechodí na forum?


Uživatelský avatar
MilMAX
Starší člen
Příspěvky: 183
Registrován: úte 24 dub 2007 19:04
Bydliště: Kobylí
Kontaktovat uživatele:

??

Příspěvek od MilMAX »

A totok ?


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ??

Příspěvek od A(&F) »

MilMAX píše:A totok ?
... stirling ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Dílna“