Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: stříbro

Příspěvek od lajos »

Ty krávo, tetracyklín pro krávy, fakt to je blaho, za kolik doláčů?? Znalci na tomto světě by nevzali tetra... kdyby mu za to plotili.
Ano, pokud budem šířit koloid nadále mezi námi a lidičkamy zajímajícími se o věc, pak zákazy kazejí pouze kšefty, kšeftařům. Svině jedny hnusný!!! Pomáhat???? za 300-350 až za kolikkoliv, kšeftařům to fakt přeju.
Miluji lidi, kterým něco řeknu, zjistějí na netu k čemu to vlastně je a když jim donesu zdarma nebo za pade za deci(to jsem hajzl) a pak stačí mezi holkama že je to dobré i na pipinu, je zázrak na světě. TV reklama spray na pocení nebo na které ho..no. No a je to na světě . Že si to můžeš stříknout pumpičkou i do pemprsky, nebo do čehokoliv, víme jenom my-smůla pro zbytek lidstva-litujte je, že nehledají, nenašli včas info, jen tak.
Naposledy upravil(a) lajos dne pon 02 srp 2010 8:02, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

lajos píše: Ty krávo, tetracyklín pro krávy, fakt to je blaho, za kolik doláčů?? Znalci na tomto světě by nevzali tetra... kdyby mu za to plotili.
Lajošku, neser mně, dal jsem to jako příklad oficiálního pokrytectví, ne jako návod, jak se k tomu lacinka dostat. Přečti si to ještě jednou.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: stříbro

Příspěvek od lajos »

Jasně Slávku, to nebylo osobní na tebe, spíš takové rozmýšlení nad danými věcmi-úvaha, rozvaha v půl třetí ráno asi po deseti pivech. :D ;) :oops:


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: stříbro

Příspěvek od Craft »

Ahoj Slávku.
V našem kocourkově je to ale trošku jinak. To co máš na mysli je tady klasifikováno jako kosmetický prostředek (přípravek), což je zase jiná skupina (nezaměňovat s potravinovým doplňkem), na což se vztahuje zase zákon 258/2000Sb., takže nemíchat jablka s hruškama. Tím to lze také samozřejmě obejít, viz. třeba dovozce a prodejce Ag100, který své KS prodává u nás jako kosmetický prostředek, kde se akorát musí doložit jeho nezávadnost, ale zase to nemůžeš jen tak prodávat, protože každý výrobce, dovozce nebo prodejce má povinost takový prostředek u nás registrovat.
U potravinových doplňků je přesně dáno, co musí takový doplněk nést za informaci a samozřejmě nesmí obsahovat věty typu, že něco léčí, apod, viz. vyhláška 225/2008 §3. Navíc každý potravinový doplněk nebo kosmetický prostředek musí mít přiděleno i své registrační číslo. Takže pokud chceš něco prodávat legálně a ne nelegálně, musíš splnit všechny tyto náležitosti. Rizika z nelegálního prodeje si musí už každý takový prodejce zhodnotit sám.
Dříve jsem se totiž o to dosti zajímal, takže všechny ty zákony, vyhlášky, přílohy mám ještě někde doma a nebylo jich zrovna málo, protože něco v našem státě vyrábět a začít prodávat není jen tak, jak si mnoho lidí myslí a je potřeba si toto všechno pročíst, protože jak se říká, neznalost zákona neomlouvá. Tím ale určitě neschvaluji správnost tohoto systému nahrávající především jedné straně a silně omezující druhou, ale taková je bohužel realita.
Něco jiného taky je, když to někdo dělá pro své známé v okolí a něco jiného, když už jede ve velkém a má na to dokonce i obchod. A co vím, tak nikdo kromě firmy Pharmactive (Ag100 coby kosmetický prostředek), nemá žádnou registraci svého vyráběného a prodávaného KS. To jen pro lepší představu o legalitě nabízeného KS tady v ČR :)
Nicméně jsem si vyhledal i zmiňovanou směrnici EU v tom anglickém odkazu a ta je dokonce nadřazená vyhlášce MZ, tak to už je fakt síla. Takže když si pánové z EU usmyslí nějaký nepohodlný potravinový doplněk zakázat, naše MZ to automaticky odkýve.

U nás, co se léčiv pro zvířata týče, to funguje taky trochu jinak. Pokud chceš něco jako ATB i pro zvíře, musíš mít od veterináře papír, který ale nevypadá jako klasický recept, ale je tam pouze název preparátu a razítko s podpisem veterináře. Jinak ti to v lékárně neprodají, aspoň taková je moje osobní zkušenost.
To je asi u vás volnější, ale na druhou stranu u nás zase koupíš bez problému velmi čisté, mnohdy až nebezpečné chemické látky v prodejnách s chemikáliemi, což u vás pochybuju.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: stříbro

Příspěvek od chiq »

Craft píše:Ahoj Slávku.
...
u nás zase koupíš bez problému velmi čisté, mnohdy až nebezpečné chemické látky v prodejnách s chemikáliemi, což u vás pochybuju.
V SR sa dá kúpiť koloidné striebro aj ako prostý koloidný roztok. Bez špecifickejšieho určenia. ako technický roztok. Podobne ako destilovanú vodu. Obe sú rovnako "rizikové" pri vnútornom užití. Destilovaná voda je dokonca rizikovejšia (aspoň čo sa týka prežia baktérií v roztoku)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: stříbro

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Craft píše: U nás, co se léčiv pro zvířata týče, to funguje taky trochu jinak. Pokud chceš něco jako ATB i pro zvíře, musíš mít od veterináře papír, který ale nevypadá jako klasický recept, ale je tam pouze název preparátu a razítko s podpisem veterináře. Jinak ti to v lékárně neprodají, aspoň taková je moje osobní zkušenost.
To je asi u vás volnější, ale na druhou stranu u nás zase koupíš bez problému velmi čisté, mnohdy až nebezpečné chemické látky v prodejnách s chemikáliemi, což u vás pochybuju.
Nazdar Crafte,

Ono tady se dá taky sehnat kde co, akorát to vypadá, že je to daleko větší honička. No, a s tí, jídelním, zdravotnickým a kosmetickým pořád ještě zbývá to vyvolávání duchů. Zkrátka, vymyslet si něco, co se dá dost těžko popřít a regulovat jako záminku k prodeji. Možná něco k fotografii, nebo že to dělá dobře rybičkám.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Kedy koloidné striebro nie je koloid ?

Příspěvek od chiq »

jeden píše:Keď obsahuje v prevažnej miere iónové striebro!

Vyrobené elektrolýzou

Produkty vyrobené ľubovoľnou formou elektrolýzy (jednosmernou, striedavou, vysokonapäťovou, alebo akoukoľvek inou) sú v skutočnosti roztoky striebra, nie koloidy. Generátory koloidného striebra predávané pre domácich kutilov sú všetky založené na elektrolýze, a teda produkujú roztoky iónového striebra. Avšak všetci výrobcovia označujú svoje produkty vyrábané elektrolýzou ako koloidné striebro. Inak povedané, označenie na týchto produktoch je klamlivé a zavádzajúce, pretože nie je žiadny dôvod označovať takéto produkty ako „koloidné”, keďže väčšina ich obsahu striebra je vo forme iónov a obvykle iba 1 až 10 percent je vo forme častíc (koloidu).

Iónové striebro nie je schopné prežiť vo vnútri ľudského tela, pretože okamžite reaguje s chlórom a vytvára chlorid strieborný. Jedine častice striebra sú schopné prežiť a dostať sa do krvného obehu.
Čo sa stane s iónovým striebrom po požití?

Keď je iónové striebro prehltnuté, dostane sa najprv do žalúdka, kde sa stretne s kyselinou chlorovodíkovou (HCl), ktorá pomáha pri trávení potravy. Kyselina chlorovodíková poskytuje dostatok iónov chlóru, ktoré okamžite reagujú s iónmi striebra, pretože majú vzájomne opačný iónový náboj. Je prakticky nemožné zabrániť, aby ióny chlóru nereagovali s iónmi striebra a aby nevytvárali zlúčeninu chloridu strieborného. Aj keby sa ióny striebra nejakým spôsobom dostali až do krvného obehu, aj tu by sa stretli s iónmi chlóru, pretože aj krvná plazma obsahuje chlór. Teda opäť by spolu reagovali a vytvorili by chlorid strieborný. To je nerozpustná soľ, ktorá sa v tele už nerozpustí ani nerozloží. Chlorid strieborný je časom odstránený obličkami a vylúčený močom. Prečítajte si detailnejšie informácie o tom, ako žalúdočná kyselina ničí efektívnosť iónového striebra, štúdie, ktorá testovala pôsobenie HCl (žalúdočnej kyseliny) na koloidné a iónové striebro. http://www.silver-colloids.com/Pubs/hcl-study.html

Zdroj : http://www.koloidnestriebro.sk/index.ph ... page=notcs
A! Ďalšia platená reklama MESOSILVER a spol.
Tak sa teda "jeden" pochváľ so svojou prácou!


Uživatelský avatar
Craft
Zasloužilý člen
Příspěvky: 475
Registrován: sob 25 srp 2007 21:27
Bydliště: Severní Morava
Dal: 34 poděkování
Dostal: 241 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kedy koloidné striebro nie je koloid ?

Příspěvek od Craft »

jeden:
Volný překlad příspěvku:
Všichni a bez zbytečných odkladů vylít KS vyrobené elektrolýzou do odpadu a povinně si objednat ještě dnes alespoň 5 balení zaručeně pravého KS od mesosilver, který to s vaší peněženkou, teda zdravím, myslí dobře. Cena je pro vás pouhých 22.5 EURO za 250ml. Všichni ti, jímž KS vyrobené formou elektrolýzi pomohlo od problému měli pouze štěstí, že si nezpůsobili vážné zdravotní komplikace a vyléčení nastalo jenom díky přesvědčení o jeho účinnosti, neboli placebo efektu.
Konec volného překladu.

Toto je seriózní vlákno určené pro výrobu KS právě ELEKTROLÝZOU jestli tohle náhodou někomu neuniklo a ne reklamní plátek typu doktorka.cz.


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Re: Kedy koloidné striebro nie je koloid ?

Příspěvek od jeden »

Nemam sa tu (a nie som zrejme sam) cim chvalit. Doposial som nemal ale teraz uz urcite zdravotne problemy mam. Moja zdravotna karta je totiz za cely cas az neuveritelne tenka. A tak nedavno mi znamy zaobstaral od niekoho kto si doma vyraba elektrolyzou "koloidne striebro" v tmavej sklenenej flaske. A tak som zacal patrat po informaciach tykajucich sa tohto roztoku. Takze som sa dostal aj na spominane web stranky vdaka ktorym som usudil, ze to co mam v tej flaske asi nebude to co by mi prospelo tak ako momentalne potrebujem. Vedel som, ze sa tato tema na tomto fore preberala ale vtedy som sa o to nezaujimal a tak som predpokladal, ze tieto info by tu mohli niekoho zaujimat. Pred par dnami som si tento pripravok nechal poslat postou.
Ak to vsak vyzera, ze robim reklamu tak zjednavam napravu a tento svoj nevhodny prispevok zmazem.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kedy koloidné striebro nie je koloid ?

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jeden píše: A tak som zacal patrat po informaciach tykajucich sa tohto roztoku. Takze som sa dostal aj na spominane web stranky vdaka ktorym som usudil, ze to co mam v tej flaske asi nebude to co by mi prospelo tak ako momentalne potrebujem. Vedel som, ze sa tato tema na tomto fore preberala ale vtedy som sa o to nezaujimal a tak som predpokladal, ze tieto info by tu mohli niekoho zaujimat. Pred par dnami som si tento pripravok nechal poslat postou.
Ak to vsak vyzera, ze robim reklamu tak zjednavam napravu a tento svoj nevhodny prispevok zmazem.
Nazdar Jeden,

No vidíš, nechal jsem si ten tvůj vzkaz až budu mít na něj čas a ty jsi to stáhl. No, nevadí. Ve vší férovosti jsem rád, že jsi to sem dal a je mi líto, že tě hned někdo obvinil z toho, že jsi agent. Mne by osobně velice zajímalo, co vlastně v těch lektvarech zvaných koloidní stříbro skutečně je. S tím ionickým stříbrem se mi to totiž moc nezdá. Pokud by tomu tak bylo, očekával bych, že se kladná elektroda bude stříbřit a to se jaksi neděje. Jenom se na ni chytá jakýsi, nejspíše zoxidovaný sajrajt. Takže si myslím, že všichni postrkovači koloidního stříbra si cintaj pentli a neví, co vlastně v těch roztocích je, tím myslím formu stříbra, nebo spíš jeho sloučenin(y). Nejspíše jde, jak mi kdysi naznačil Habana, o nějaký hydroxid, nebo oxid stříbra.

Teď prrrr. Tím se vůbec nemíním strefovat do účinnosti a předností a zadností toho, či onoho "koloidního stříbra".
Pokud si srovnáme účinnost KS na řekněme dollar, domácí vyhrává při stejné koncentraci na celé čáře. Vem si ho dvakrát tolik než kupovaného a máš vystaráno. Tam není co řešit.

Uvedená studie smrdí na sto honů. Vůbec se nezabývá koncentrací a formou stříbra absorbovaného do krve. Zde bych očekával, že se s tím někdo nacpe a pak se bere řekněme po půl hodině krev a študuje se, v jaké je stříbro formě a množství v krvi a jestli to něco dělá s bakteriema v krvi, což se dá u poněkud nemocných lidí testovat na tmavém mikroskopu. Všechny tyhle profesionální studijní předpoklady a simulace jsou na hovno, hlavně pak pokud se dá udělat skutečný test, a dá se.

To, že nějaká forma KS pomydlí víc E-coli v roztoku dost mizerně simulujícím podmínky v žaludku, absolutně nedokazuje funkci stříbra v těle a účinnost té, které formy stříbra. Tam je to naředění daleko vyšší. Taky mi není jasné, proč 3600 ppm = 3.6 promile HCl nevymlátily E-coli bakterii z kultury bez ohledu na obsah stříbra, když v pitné vodě na to stačí méně než 0.5 ppm HCl. :devil: To smrdí peklem a sírou.

Cpal jsem se KS, MMS1, hladověl, jódoval, dietil a nakonec jsem bakterie a plísně z krve dostal Godzilou, takže nemohu tvrdit, že jsem bůhví jaký fanoušek KS. Myslím, že je v porovnání s Godzilou, či Beckovým zaprem, definitivně druhé, pokud jde o vyčištění a vyhojení krve. Jenže, ono se KS zase dostane kam se takové jednoduché zapry nedostanou a vše může a nejspíše je ještě trochu jinak.

Takže jenom otázky a žádné solidní odpovědi a můžeme se dál dohadovat.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
voja
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: pát 01 říj 2010 7:01

Re: Kedy koloidné striebro nie je koloid ?

Příspěvek od voja »

Zaujímavé porovnanie ionického strebra a Mesosilver je tu:
http://www.hydrosolinfo.com/articles/si ... -12-22.php

Bakteriologická účinnosť ionického striebra je tam jasne viditeľná a víťazí nad Mesosilver.


Kisan
Nový člen
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 07 říj 2010 14:50
Bydliště: Bratislava

Re: Kedy koloidné striebro nie je koloid ?

Příspěvek od Kisan »

Som tu nový a rád by som prispel svojou troškou do mlyna. Keď som tu zbadal kritiku intového koloidného striebra od americkej firmy Purest Colloids, Inc., ktorá vyvinula a vyrába tzv čisté metalické koloidné striebro Messosilver, tak som chcel poukázať práve na túto bakteriologickú analýzu, ktorá vyhráva nad Messosilver, ale Voja to už urobil.
Pri tom Purest Colloids, Inc. si neuvedomuje, že už len buduje na úžasných úspechoch elektrolytického striebra v boji so všetkými patogénmi, bez čoho by nemala na čom stavať a takmer nik by o jej produkte nevedel. Všetky štúdie, úspechy a výsledky v minulosti boli robené hlavne s takýmto iontovým striebrom. Ale aby táto firma ovládla rýchlo trh a potlačila konkurenciu, sa neštíti iontové striebeo diskreditovať, a prichátza údajne so svojou novátorskou technológiou, ktorú tají, ale práve uvádzaná bakteriologická štúdia dokazuje že nie je tomu celkom tak.
Naviac na ich stránke http://www.purestcolloids.com sa uvádza, že ich striebro má tiež 20% iontov a naopak, že elektrolytické striebro má zase 10 až 20% metalických častíc. Na Slovensku máme ich výhradného predajcu http://www.koloidnestriebro.sk , pre tých ktorým robí problém angličtina. Takže z historického hľadiska, tradície a úspechov sme na tom lepšie, pretože aj ja som tiež spokojný užívateľ a výrobca svojho koloidného striera s nemalými úspechmi.


vobo
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: sob 09 říj 2010 20:16

technické použití

Příspěvek od vobo »

Dobrý večer všem výrobcům a uživatelům KS,
S vnitřním ani kosmetickým užitím KS nemám žádné zkušenosti, ale uvažuji o tom. Protože však hledám látku, která by měla antimykotické vlastnosti (nejlépe dlouhodobé) pro ošetření stěn náchylných k napadení plísněmi, zajímala by mne možnost využití KS za tímto účelem.
Nemáte někdo vyzkoušeno (účinek, změna barvy nátěru) nebo je to úplná pitomost ?
Děkuji všem za postřehy, zdraví Marie.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: technické použití

Příspěvek od la »

Zkoušel jsem MMS rozprašovačem s úspěchem na omítku dal jsem ale méně kyseliny .na nátěr se musí opatrněji více naředit vodou,aby to nezesvětlalo,zmizel i zápach plísně asi tři měsíce je klid,Koloidní stříbro sem nezkoušel, 8) rychlá pomoc na umytí je i savo ale není to tak trvalé.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: technické použití

Příspěvek od aNONym »

vobo píše:.. hledám látku, která by měla antimykotické vlastnosti (nejlépe dlouhodobé) pro ošetření stěn náchylných k napadení plísněmi, zajímala by mne možnost využití KS za tímto účelem.
Nějaké postřehy jsou zde http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 4584#44584 . ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“