Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na správný koloid

Příspěvek od Merlin »

kutil píše:Pro habana:
Měl by správný čirý koloid řetízkovat jak slivovice?
Přijde na to, kolik přiliješ glycerinu... :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Dotaz na správný koloid

Příspěvek od kutil »

Dík za radu, abych potom neřetízkoval já :lol:

A co to takhle vylepšit nitroglicerínem?


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Dotaz na správný koloid

Příspěvek od Merlin »

Koloid je roztok , v němž mikročástice udržují vzájemný odstup díky tomu, že všechny mají kladný náboj. Jakmile cokoli přidáš, náboj se vybije (i na plastu láhve!) a je po koloidu. Stejně tak působí sluneční záření. Proto hnědou nebo modrou skleněnou láhev a navíc do stínu. Nevystavovat působení silných elektrických polí (ani během výroby), čili daleko od televize, monitoru apod.
Podle mého názoru stejně působí i střídavá složka špatně odfiltrovaného zdroje. Hrozně rád bych viděl oscilogram toho slavného přístroje na černou vodu za 3500...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Re: Dotaz na správný koloid

Příspěvek od kutil »

Tedy gewo opět smekám, ty jsi chodící encyklopedie :lol:
Já to řetízkování dal do placu jen tak, humoru není nikdy dost.
Vydržať Honza


Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Gewo píše:Podle mého názoru stejně působí i střídavá složka špatně odfiltrovaného zdroje. Hrozně rád bych viděl oscilogram toho slavného přístroje na černou vodu za 3500...
přístroj na "černou vodu" stál 3900 Kč a ten oscilogram se pokusím někde získat... také mne to moc zajímá... zatím bych se chtěl pokusit snížit proud přes elektrody zařazením paralelního odporu, jen nevím jakou hodnotu... 50 až 100 KOhm?
možná nějaký trimr..., proměnný odpor...? V počátku elektrolýzy je vodivost destilky nízká a časem se zvyšuje, až se začnou dělat ty černý kysličníky stříbra a také ty tzv. "brambory" místo nanočástic... nicméně něco dobrého v tom roztoku je, protože mi to i tak pomáhá... :) cítím se opravdu mnohem líp než předtím... lehké motolice (hlavy) ustávají a končetiny studí méně, i pobolívání průdušek se téměř ztratilo...
Může změnit průběh pulzů na elektrodách již zmíněný přídavný (paralelní) odpor...? Mám pocit, že ano... :)
Pěkný den všem
Honza Buka
Teplice ;)


mahatma

ku striebru

Příspěvek od mahatma »

používam rýdze striebro vo forme granulí, nechám na ňom stáť vodu cez noc, vypijem a pôsobí veľmi podobne, ak nie rovnako ako koloid....


Uživatelský avatar
Edgar
Zasloužilý člen
Příspěvky: 201
Registrován: stř 29 lis 2006 18:10
Bydliště: Brno
Dal: 2 poděkování
Dostal: 24 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pro jan buka

Příspěvek od Edgar »

Honzo, zařazením paralelního odporu na elektrody se průběh napětí nezmění, jen se zmenší amplituda proudu.


Ještě u elektrotechnickýho vesla, ňákou dobu moh by sedět Tesla.
Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: pro jan buka

Příspěvek od jan buka »

což by tedy mohlo našemu problému s velikou proudovou hustotou na elektrodách pomoci, ne...?
podle mne je to právě el. proud,(velikost, průběh amplitud,...) který "vytrhává" částice z elektrod Ag do roztoku ...

Honza B. ;)


habana

Re: Dotaz na správný koloid

Příspěvek od habana »

kutil píše:Pro habana:
Měl by správný čirý koloid řetízkovat jak slivovice?
Myslim, že můj názor znáš: jasně že joooooo !!! :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ku striebru

Příspěvek od Merlin »

mahatma píše:používam rýdze striebro vo forme granulí, nechám na ňom stáť vodu cez noc, vypijem a pôsobí veľmi podobne, ak nie rovnako ako koloid....
Není to stejné, ale každopádně bez choroboplodných zárodků, ty, a ani kvasinky, v blízkosti stříbra nepřežijí. Moje babička ještě dávala do mléka stříbrnou minci, aby nezkyslo, a fungovalo to.

Feldlašky na dezinfekci vody na tomhle principu dělala švýcarská firma Katadyn asi 80 let. Používali tlustě postříbřený keramický granulát.
(Dnes Micropur; Katadyn Produkte AG)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Collodi
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: pát 14 dub 2006 21:22
Bydliště: Miroslav (u Znojma)
Kontaktovat uživatele:

Koloidní stříbro

Příspěvek od Collodi »

Můj známý, který se zabývá výzkumem padlí ječmene, používá také nanočástečky stříbra k desinfekci, ale jiným způsobem. Do roztoku nalije málo koncentrovaný (10 ppm) AgNO3 - dusičnan stříbrný.
Princip je nejspíš v tom, že se stříbro vytěsní nějakým jiným prvkem z dusičnanu a tím pádem se uvolní (1 atom !).Na ten opravdový princip se ještě zeptám.
To je podle mě už slušně malá částice... (nejmenší) :)
Shluky se zde nemohou vytvářet, ale to ani na elektrodách, pokud je dostatečně malý proud ...

Jinak AgNO3 je jed ... :!:


mahatma

Příspěvek od mahatma »

podľa mne dostupných informácií sa striebro aj keď v minimálnej miere, ale predsa len rozpúšťa vo vode z vodovodu. (asi prítomnosťou chóru )
potom mi je to pôsobenie, čo mám vyskúšané na sebe, už jasnejšie....

chrípka a iné problémy by mi totiž rýchlo neprešli iba od dezinfikovanej vody.....


Jan K.

Výroba proudového zdroje

Příspěvek od Jan K. »

Jak tu čtu příspěvky, tak vidím, že se všichni bojí toho proudového zdroje, který tak vřele doporučuje Habana. Také si myslím, že proudový zdroj je nutný, zkusím proto popsat výrobu toho nejednodušího proudového zdroje na světě :
- použité napětí musí být menší jako 40 V (pro vyšší napětí je to složitější )
- koupit stabilizátor LM317L (třeba v GM za 6,50 Kč) a 1 odpor (0,50Kč)
- LM317L vypadá jako obyčejný tranzistor.
- položte si ho na rovnou plošku vývodmi směrem k sobě a roztáhnite mu vývody
- první vývod od leva je vstup, mezi druhý a třetí vývod přiletovat odpor R
- třetí vývod je výstup
- změřit si, na které elektrodě je kladné napětí a rozpojit přívod k ní
- tento přívod spojit (sletovat) s prvním vývodem LM317L
- třetí vývod připojit k rozpojené kladné elektrodě
- výpočet hodnoty odporu : R v ohmech = 1250 mV / požadovaný proud v mA
- konkrétně pro proud 2 mA vychází odpor 625 ohm
- odpor nemusíte kupovat přesný, stačí nejbliží vyšší, jaký budou mít
- když budete chtít experimentovat, zapojte si do série např. odpor 100 ohm a trimr 1k

Toto je ta věda kolem proudového zdroje. Zapojit 2 součástky snad ani nestojí za řeč.

Všechny zdraví Honza K.


Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba proudového zdroje

Příspěvek od jan buka »

Ahoj Honzo K.,
díky za jednoduchý stabilizátor... vidím, že by to neměl být žádný problém dostat proud pod kontrolu...
Mám dotaz: Já používám pulzní zdroj přístroje KS2 (zde na webu za 3900Kč), na elektrodách jsem naměřil 32,9 V ss , ale když přepnu na měření střídavého proudu naměřím na stejných elektrodách asi 72 V... co s tím...? potřebuji stáhnout hodnotu protékajícího proudu ze 4 mA asi na 1 mA, myslíš, že bych ho mohl použít...? (LM317L)
Dík a hezký den nejen všem stříbrným hochům... :)

Honza Buka
Teplice ;)


Jan K.

Odpověď pro Jana Buka

Příspěvek od Jan K. »

Když je tam střídavá složka 70V, tak LM317L není možné použít. Kdybych měl schému toho přístroje, snad bych uměl poradit. Vypadá to, že tam jsou nějaké pulzy do 200V (bylo by to vidět na osciloskopu) . Proudový zdroj na vyšší napětí se dělá s tranzistormi, není to žádný problém. Zatím Ti můžu poradit jen: použít odpory do série nebo potenciometr a měřit proud. Výroba koloidu bude pomaleji nabíhat, ale to není důležité, nutné je snížit proud.

Honza K.


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“