Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Suchý spořič UF

Návrhy konkrétních zařízení.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Měření spotřeby a UFka

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Měření spotřeby má praktický význam v případě, že je potřeba srovnávat mezi sebou účinnost různých provedení, tedy pro vývoj a testování různých variant.
Jinak je to jenom pro "uspokojení, že šetřím".

Drtivá většina lidí chce jenom spolehlivý návod na co nejjednodušší a nejlevnější zařízení se zaručeně špičkovými vlastnostmi, které si může sám pohodlně namontovat, pokud možno bez ušpinění rukou a čtení nějakého návodu. Podle jejich názoru má za dokonalou funkci zodpovídat autor, kterého by správně mělo být možné, pokud zařízení nemá očekávané parametry, pohnat před soud pro podvod a vymáhat na něm náhradu nákladů.

To Peter:
graf je moc pěkný, předpokládám, že jsi testoval různé spořiče - samozřejmě bez upřesňujících údajů, jako kdy a co, je to jenom hezký obrázek.

To martin11 (Elf, jak říkají jedenáctce Germáni):
jestlipak já Tě konečně jednou naučím rozlišovat mezi Saovým TRkem a mými UFky?

TRko = nádoba s vodou (v zimě bez) se zabudovaným systémem spirál napojeným na baterii, připojená přes bubler tenkou hadičkou kamsi do sacího potrubí

UFko = smotaný izolovaný drát, nacpaný přímo do sacího potrubí, k ničemu nepřipojený a případně doplněný vnějšími magnety a piezokrystalem

To Iv:
Mea culpa, skutečně mi ušlo, že jsi psal o instalaci před filtr. A další - když jsem u Pandy vytáhnul tu rouru mezi čelem a eskátulí filtrátou, tak jsem konečně pochopil, co jsi psal o tom, žes mohl jít i na větší délku UFka :lol:

Zdravím - poota

P.S. Pro zajištění polohy a jako pojistku před nacucnutím UFka o kus dál, jsem na něj uvázal motouz, který jsem protáhl pod předním koncem roury ven a uvázal na něj dutý nýtek. :idea:


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

rozdíl

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
uf ....už mě to TRKlo, že to je UF-ko... :idea:
....sao-vo je na mě moooc složitý na výrobu.....zkroutit drát....to je jednoduchý../ umí i karkulka :oops: /..takže Universalní Foukačka Kárová / UFK/ hezký víkend martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření spotřeby a UFka

Příspěvek od Iv »

Mimo téma (offtopic)
poota píše: To Iv:
Mea culpa, skutečně mi ušlo, že jsi psal o instalaci před filtr. A další - když jsem u Pandy vytáhnul tu rouru mezi čelem a eskátulí filtrátou, tak jsem konečně pochopil, co jsi psal o tom, žes mohl jít i na větší délku UFka :lol:

No přeci Ti to nedám jen tak na podnosu :P Ale to je ono, chytnout do rukou, použít hlavinu a je dogyglaný i jasný. A Fiaty jsou na to jak dělaný, dobrej palubák a dobrej přístup.
:good:


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: rozdíl

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:....sao-vo je na mě moooc složitý na výrobu.....zkroutit drát....to je jednoduchý../ umí i karkulka ..
Byl bych Ti tou radou, abys to stihnul, dokud je to kroucení drátu tak jednoduchý!

Jak to tak vypadá, tak v dalších verzích může být to motání přece jen náročnější - ale slibuji, že přitom budu myslet i na Tebe :D

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Uf5

Příspěvek od chiq »

Mimo téma (offtopic)
Peter píše:
chiq píše: Ten vularizmus nie je potrebný, najmä ak upravuješ svoje predchádzajúce príspevky - ten tvoj graf tam predtým nebol
Keď si taký moralista tak laskavo zmaž môj obrázok v tvojom príspevku.
...neurážaj sa hneď, a nemaž svoje príspevky. Ak chceš, napíš cez SZ a túto debatu vypucujeme...

Páni, ale stále je tu potreba nejakého merača spotreby, pomerne jednoduchého, ľahko demontovateľného aj do iných vozidiel (dala by sa napr. premerať spotreba našich vehiklových úprav na stretnutiach na jednom "ciachovanom" merači...)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

UF5 a Panda

Příspěvek od poota »

V provozu se jízdou lehce přes 300 km (vzdálenost, nikoli rychlost :D ) potvrdila Iv-ova zkušenost, že montáž UFka před filtr sání nemá na činnost žádný, lépe řečeno žádný negativní, vliv.
Navíc se filtrem dají docela spolehlivě zachytit menší i větší z UFka případně uvolněné části.

Pro ilustraci - na můj dotaz: Táhne to jako kráva? jsem dostal odpověď: Spíš jako stádo krav!

Pro teorii fungování UF to znamená, že vliv pulzací sání zřejmě nebude klíčový, ba dokonce vzniká podezření, že třeba není ani nezbytně nutný.
Dále z toho vyplývá, že energeticky příznivé změny vzduchu, tedy nějaké částice, orgon, peroxyd vodíku, ionty, éter, prána či cokoli jiného si kdo představujeme, prochází filtrem sání celkem beze změny.

Pro praktické použití - montujte UFka kamkoli do sacího traktu, kam se vám pohodlně vejdou, a to pokud možno nenápadně až neviditelně, abyste jejich smysl a účel nemuseli nedobrovolně vysvětlovat "nevěřícím", k nimž počítám především pracovníky kolem technických kontrol.

Zdravím - poota

P.S. V současné době se začíná rozbíhat vývoj UF6ky, takže pokud si obstaráváte drát, vezměte tak o dva metry víc :D


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: UF5 a Panda

Příspěvek od chiq »

poota píše:...Dále z toho vyplývá, že energeticky příznivé změny vzduchu, tedy nějaké částice, orgon, peroxyd vodíku, ionty, éter, prána či cokoli jiného si kdo představujeme, prochází filtrem sání celkem beze změny.

Pro praktické použití - montujte UFka kamkoli do sacího traktu, kam se vám pohodlně vejdou...
Teda, aj pre turbodízle montovať "kamkoli do sacího traktu". Správne?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: UF5 a Panda

Příspěvek od poota »

chiq píše:Teda, aj pre turbodízle montovať "kamkoli do sacího traktu". Správne?
Snad ano. Praktické zkušenosti nemám a nikdo o tom nepíše, takže možná budeš první, kdo to prověří :lol:

Zdravím - poota
Naposledy upravil(a) poota dne úte 14 zář 2010 20:49, celkem upraveno 1 x.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: UF5 a Panda

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
To Peter:
ten sarkasmus je dokonale nepřínosný, ale třeba jsi nemohl jinak a už je Ti líp.

Bystřejším čtenářům jistě neušlo, že se jednalo o "subjektivní posouzení nárůstu točivého momentu zejména v nižších otáčkách". Můj "akční rádius" neobsahuje žádné vozidlo s přímým měřením spotřeby, takže rozhodně nehrozí, že bych měl nějaké údaje již po jediném víkendovém provozu. Ostatně stejně tu zaznělo, že tyto údaje nejsou nijak přesné a ani průkazné, takže toho příliš neželím, a navíc tak nemusím čelit žádnému napadání za to, že zveřejňuji nesriózní údaje.

Jak jsem tu již někde zmínil, nižší spotřeba je sice příjemná, ale pro mne není tím nejdůležitějším kritériem.
Pokud budu mít k dispozici nějaké konkrétní hodnoty, tak je zveřejním, ale rozhodně to nebude proto, abych svoje počínání obhájil před opozicí.

Kdo chce, ať si UFko vyrobí a namontuje, kdo nechce, opravdu nemusí - nikomu to nevnucuji.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

UF5

Příspěvek od Iv »

Mimo téma (offtopic)
Díky Poota za UFko, tím že jsem si dal chvíli času, trochu zalaboroval a použil nejnovější poznatky o hmotě a pak namontoval, jezdíme po výletech a za ušetřený peníz si vždy teď dáme někde oběd a navíc mně to ještě učí pěkně styl jízdy. To prohlášení, že to táhne jako kráva, nebo stádo krav, se mně taky líbí, je to pěkné přirovnání, takové upřímné, laické, ke stavu věci, i to se dá u laiků brát.
No a pro Petera: Víš, ony v reálu existují dvě vědy, jedna pro ty ovce (oficiál) a ta druhá, o které se ti ani nezdá, třeba od těch Piktogramů až po komunikace s paralelním světy a tam by ses mohl naironizovat, jenže ta ironie by byla opačná ..........


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Taky to táhne jako ...

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
A na to jak je to historický vozítko, to jede docela slušně za 7 už něco přes rok.
Pokud najdu měřič , který jsem onehdá z nadšení koupil, pošlu foto, chybí mu čítač.
Když to někdo dodělá a přispěl by sem občas výsledky , bude to jeho .......
Pokud to nenajdu, najdu alespoň odkaz na ten vrtulkový měřič ..........
::
http://internetovy-obchod.msbox.cz/impu ... -dp-36335/
K.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

rozumím

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
vratný objem ze vstřikovačů musí tam pak být dva měřiče a počítat s diferencí.
díky
K.
Ps:a lepší uklidnění pulzací od el čerpadla vyřešit


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: rozumím

Příspěvek od lajos »

Mimo téma (offtopic)
1220 píše:vratný objem ze vstřikovačů musí tam pak být dva měřiče a počítat s diferencí.
díky
K.
Ps:a lepší uklidnění pulzací od el čerpadla vyřešit
Dá se to řešit s vyrovnávací nádobkou, jen si nepamatuji jak, bylo to v Urob si sám, jenže v kterém čísle, taky nevím, prostě byl tam návod s vrtulkovým měřičem spotřeby.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Měření průtoku paliva

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Pro doplnění palubního počítače do starších Oplů je zajímavá stránka
http://veramon.czweb.org/
kde se pro snímání průtoku paliva používá měření délky vstřiku přes převodní optočlen.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Měření průtoku paliva

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
Peter píše:.. táhne jako kráva, ujel jsem na třetinu nádrže 300km a palubní počítač mi ukazuje na rovných úsecích spotřebu kolem tří litrů. Všechno krásne, ale pravda se ukáže až po natankovaní a použití jednoduchých počtů.
Jinak se tady jako obvykle bude táhnout sáhodlouhá diskuse o tom jak složitě vyrobit elektroniku pro měření (stejná už tady probíhala asi před dvěma lety), místo použití tužky, papíru a malé násobilky.
Neboj, umíme si to přeložit jako:
"citelný nárůst točivého momentu a znatelně nižší spotřeba"

Problém zjištění přesné spotřeby není v naší neschopnosti to spočítat.
Jsou tam dvě úskalí - jedno v tom, že přesné množství natankovaného paliva se dá zjistit pouze přes krajní polohy - suchou a nebo plnou nádrž, což má obojí jisté nevýhody. Druhé pak v tom, že "jízdní" spotřeba je často prokládána spotřebou při "popojíždění v koloně".
I matematicky se dá spotřeba na 100 km spočítat dost obtížně, pokud auto při čekání v koloně neujede ani metr a sežere třeba 0,2 litru.
Takže spočítáme naprosto přesně, ale jenom průměr.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Stavebnice“