Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

no jasně že jo...

Příspěvek od jarda ovčák »

Užívání si života je pro mne priorita č 1
To je bez debat... Jenže nejsme ve chlívku užívání života a alotrie, páč to bych se nezastavil....
Je to o zdravém a nezdravém jídle a našich názorech na toto téma....Takže, k mikrovlnce.
Nevěřil jsem tomu, že mikrovlnka může změnit potraviny a dokonce vodu.strašně mi pilo krev, že bylinkářka čarodějka klohní lektvary na šporhertu na dřevo a přitom jsem jí nutil automatický nerezový superhrnec s termostatem po půl stupni....ZADARMO!!!
Pak jsem dle Huschky zalléval zaseté obilí v květináči vodou z mikrovlnky, z varné konvice, ze sporáku na dřevo a z potoka. Vida, a člověk se diví,odborník žasne.....-Huschka neznal mikrovlnku, já jo.Píšu Huschka, ale měl bych psát pán Huschka
Rozdíly jsou neuvěřitelné. A tak to vidím já. Proč bych se cpal nějakým šitem, když nemusím. Kašlu na svoje materialistický ego, fakta nemohu přehlédnout, zvlášte, když to sám zkusím.
Výroba potravin..... myslím, že vliv povětří na pěstovanou potravinu bude to nejmenší, co bych bral v potaz. Zajímá mne přístup pěstitele, hnojení, postřiky,přeprava a skladování.. Ostatní je rybářská latina.přirozeně u potravy zasyrova konzumované.
Pokud tepelně upravené, tak to by byla hodně dlouhá další story.
Jak psával pepa.... každému, co jeho jest.
Pokud ti šmakuje z mikrovlnky, není žádná potíž, abys na tom cokoli měnil.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: no jasně že jo...

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák píše:...Pokud ti šmakuje z mikrovlnky, není žádná potíž, abys na tom cokoli měnil.
Mikrovlnku som vyhodil po tom, čo som sa dlho nemohol zbaviť HP (helico-bacter tfujtajbl!) Po pár dňoch bez mikrovlnky, a s trochou striebra, žalúdok ako v bavlnke a odvtedy pokoj. Z mikrovlnky mi zostal akurát potrebný MOT a odrušenie (čím som si udobril suseda ;) )


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: no jasně že jo...

Příspěvek od NAVAR »

To jsem rád že nejsem sám kdo má stejný názor. Jídlo, byť jenom ohřívané v mikrovlnce mi způsobovalo pálení žáhy, to samé jídlo ohřáté teplým vzduchem a nebo třebas na šporheltu bylo v pohodě. Jardovým čarodějkám se vůbec nedivím. A superpřesný nerezový hrnec není vůbec potřeba. Běžný sporák má výbornou regulaci, prostě se jenom hrnec podouvá na plotně z teplého místa třeba na kraj.
A to si ještě člověk zatopí. Dnes se vyrábí krásné sporáky na dřevo s napojením na oběh ústředního topení a nebo třeba do izolovaného tepelného zásobníku.
To než mít supermoderní kuchyň tak to raději ten sporák na dřevo.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Hm.

Příspěvek od Deane »

Len tak pre okraj.
Kupovať syry sa mi zaľúbilo v Rakúsku. Aj maslo. Je to iná chuť a aj cena priaznivá. To čo tie supermarkety predávajú u nás je bez chuti, tie z Rakúska sú chutné. Mám to síce vyše 100 km, no ak nakúpim viac tak sa to dá. Netvrdím že sa to nejak super vyplatí ale aj tak sa chystám. Dokonca ani menu už nemusím prepočítavať.
Ja viem akú chuť majú mať mliečne výrobky, však sme mali doma kravu, niečo som sa napásol, aj kozy. (samozrejme za mlada.) No a tie rakúske produkty sa tomu aspoň dosť podobajú, na rozdiel od tých LIDL.


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

mno

Příspěvek od jarda ovčák »

Když já raději koupím u nás od známých kolegů, od českých lidiček.....Nač bych živil nějakýho rakušáka...
Dnes jsem si dovezl od tety rigy exkluzivní tvaroh, vyráběnej starou selskou metodou,který jsem jedl naposledy ve vesnici 20 km na jih od študgartu a od kutila na košt uzený, který se nedá popsat... Je pravda, že bratr navar dělá echt uzený, který je nejskvělejší, ovšem toto je jiné.... není lepší nebo horší, ale neuvěřitelně jemné a lahodné....Fakt nezaměnitelně lahodné....nic podobnýho jsem nejedl, a to jsem toho za svůj život sešrotoval.....
Lidi, když dělají potraviny poctivě a s láskou, tak to bude to pravý ořechový. Je v tom cítit ta energie, ta dobrota.....Péče, zkušenosti i ta evoluce.
I když chápu, že se dosud motám pod tíhou kutilem vyvolaných endorfinů, přesto to tak vidím i za střízliva.


Riga
Stálý člen
Příspěvky: 46
Registrován: sob 22 srp 2009 20:21
Bydliště: Prostějovsko

mno...

Příspěvek od Riga »

Jardo,Jardo.Toho času bylo tak málo,že jsme zapoměli na ten jogurt.Já jsemTi ho udělala ze dvou litrů mlíka.Teď ho sama sním.Jedině,kdyby ještě někdo chtěl přijet na exkurzi,tak mu nechám nebo udělám víc!


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Test jídla

Příspěvek od NAVAR »

Jednou jedinkrát za život (a doufám že naposledy) jsem byl donucen ochutnat něco podobného od Mekáče nebo kýho šlaka co to bylo.
Tak neuvěřitelně nechutnou synteťárnu jsem tedy ještě nejedl, kam se hrabou amarouny z návštěvníků. :)
Asi na tom něco bude.

http://www.novinky.cz/koktejl/210613-po ... lisen.html


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
lena

jidlo hamburger

Příspěvek od lena »

tak to byl hamburger asi z plastiku, kdovi co do toho davaji, aby byla konzumace co nejdele mozna, jinak by na tom
prodelavali.

jinak informace z dobre ruky, proc myslite, ze je v mekaci vsechno z cervene barvy?

je to obchodni strategie, nebot cervena barva kazdeho z nas nuti,

rychle koupit, rychle snist a rychle opustit tyto mistnosti,

aby byl mozny vetsi obrat ci aby bylo porad dost mista pro dalsi hosty.


muj synovec tam jako mlady kluk take pracoval, delaji to studenti a take mladi lide,

rikal sam, ze by si v mekaci nikdy nic neobjednal, nanejvys co jeste, je ta zmrzlina v tekutem stavu,

uz intuitivne tam nechodim, snad 1x za rok, nahodou nebo omylem, ale nikdy nemuzu rici, ze to po necem chutna,
jedno co jsem si zatim dala, snad jedine jeste cerstva cibule nebo kysely okurek, ktery je v hamburgru

preji dobrou chut !!! :D


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 99 poděkování

no jo...mekáč

Příspěvek od jarda ovčák »

Chodíme tam každej a baštíme, až se nám dělají boule za ušima....
Nevěříte?.... Kupujete pečivo? Uzeniny? Zeleninu? Ovoce?
Tak vidíte...... Je to tam. Všude, kde jsem psal jsou chemické látky, které jsou tolerovány, ale jejich dopad na zdraví je fatální.....Chleba má v kůrce více karcinogeních látek, než připečený buřt na grilu.
Obsah solí je nadlimitní, taky máme nejvíc sklerotických pacientů a v onkologii se dveře netrhnou.
Jak jinak si vysvětlit, že téměř všichni jsou nemocní a neubývá jich, přestože je vzduch i voda čistější, než kdykoli jindy za posledních 60 let.....O stavu mysli a duše dnes hovořit nebudu.
Mekáč.... špička ledovce, enem je vidět skrze křiklavost, jináč jsou ty sračky všude.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Varmuža

Příspěvek od Palo »

Tak jsem nedávno koupil jakousi pomazánku Varmuža... Zřejmě čtou také naše fórum a dozvěděli se, že nám vadí umělá sladidla ;) Tak na obalu vysloveně píší, že "NEOBSAHUJE UMĚLÁ SLADIDLA". No co naplat, glutamát tam pořád cpou, ikdyž snaha se cení ;)

Vážení o Varmuže! Co takhle místo toho glutamátu sodnýho tam radši přisypat draselnou sůl? Sice to není úplně ono, ale je to pro zdraví mnohem lepší...

Klidně sem napište každou změnu, kterou uděláte, ať víme, že již máme zastaralé informace ;)


...docela by byla sranda, kdyby to ty sladidla obsahovalo stejně, jen na obalu bylo napsáno, že to ty sladidla neobsahuje ;)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: no jo...mekáč

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Chodíme tam každej a baštíme, až se nám dělají boule za ušima....
Nevěříte?.... Kupujete pečivo? Uzeniny? Zeleninu? Ovoce?
Tak vidíte...... Je to tam. Všude, kde jsem psal jsou chemické látky, které jsou tolerovány, ale jejich dopad na zdraví je fatální.....Chleba má v kůrce více karcinogeních látek, než připečený buřt na grilu.
Obsah solí je nadlimitní, taky máme nejvíc sklerotických pacientů a v onkologii se dveře netrhnou.
Jak jinak si vysvětlit, že téměř všichni jsou nemocní a neubývá jich, přestože je vzduch i voda čistější, než kdykoli jindy za posledních 60 let.....O stavu mysli a duše dnes hovořit nebudu.
Mekáč.... špička ledovce, enem je vidět skrze křiklavost, jináč jsou ty sračky všude.
Však co bratře, taky jsem dneska zhřešil konzumací běžných potravin. Jenomže večer mne čeká kýta z divočáka, domácí brambory a salát z domácí řepy, okurek, česneku, křenu a cibule :)
Jinak v tom lítáme skoro všichni, to máš pravdu. Jediný způsob je být samozásobitel a co nestihnu vypěstovat vyměním za nadbytky které se mi vypěstovat podařily.
Stav mysli..., ten je velmi důležitý. Nevím, možná je to prostředím, možná jsem zešílel ale za poslední dobu prožívám něco jako stav smíření, takovou vnitřní nirvánu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Bardioc
Starší člen
Příspěvky: 134
Registrován: sob 11 dub 2009 16:21
Dal: 19 poděkování
Dostal: 74 poděkování

Ozařování potravin

Příspěvek od Bardioc »

Ahoj
Ještě teď, když to píšu, tak se třesu zlostí. Další z dílů do skládačky o codexu alimentarius. Doporučuji k přečtení zde - http://www.artim.cz/data/Ozarovani_potravin_web.pdf


Žádná budoucnost nenapraví, co zmeškáš v přítomnosti. A. Schweitzer.
hnizdojan
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 24 zář 2010 10:38

Pálení žáhy

Příspěvek od hnizdojan »

Měl jsem nedávno strašné pálení žáhy, alespoň tři dny v kuse. Dodnes ale vůbec netuším čím to mohlo být.


lena

jidlo a paleni zahy

Příspěvek od lena »

@hnizdojan

popremyslej co jsi zrovna v techno dnech jedl, lepe co jsi pred temito dny do sebe dostal,
vetsinou reagujeme na neco v jidle nebo primo jidlo i piti.


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pálení žáhy

Příspěvek od Palo »

Nemusí to být nutně stravou. Může to být čímkoliv, kdy obranyschopnost (či trávení) dostane záhul. Problém může přijít i z okolí - třeba z mikrovln, z radioaktivního prostředí atd. Strava ale hraje hlavní roli...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Odpovědět

Zpět na „Zdraví“