Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Koloidní stříbro

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hyna
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: sob 17 čer 2006 19:21
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hyna »

No tak to bude teda asi ještě v něčem jiným, soudě podle tvé reakce. Ale to stříbro je opravdu asi nevhodný. Je to prej 92,8 ve slitině s mědí.

Asi si to vlákno teda budu muset zase přečíst znova :oops:


habana

Příspěvek od habana »

To uděláš moc dobře.
Zdroj konstatntního proudu vypadá trochu jinak než to co jsi použil, žeee?
:roll: :roll:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Hyna píše:Ale to stříbro je opravdu asi nevhodný. Je to prej 92,8 ve slitině s mědí.
Bezvadný materiál na tvrdé pájení... :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

To Habana:

milý guru, mám dotaz ...
máme s přáteli přístroj tady z webu za 3900 Kč a máme dotaz:
Po 5 minutách nám na jedné elektrodě vzniká černý povlak s jehličkami a po chvilce se tento černý materiál vyplavuje na hladinu... coloid "vaříme" 20 min. Každých 5 min elektrody z koloidu vytáhneme, otřeme papírovým ubrouskem a opět ponoříme... Po dvaceti minutách celý coloid přefiltrujeme přes papírový ubrousek, kde se černé částice zachytí...
Děláme něco špatně...?
Destilku si vyrábíme sami na destilátoru (Water distillers american za 7000 Kč) a necháme ji dvakrát destilovat...
Coloid se mi osobně zdá velmi účinný...

Děkuji za odpověd...
Honza Buka ;)


habana

Příspěvek od habana »

Takhle na dálku každá rada drahá, když
1. nevím nic o přístroji
2. nevím nic o elektrodách
3. nevím nic o destilce.

Takhle opravdu těžko něco zodpovědně říct.
Každopádně situace, ktero popisuješ neni o.k. :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

jan buka píše:To Habana:

milý guru, mám dotaz ...
máme s přáteli přístroj tady z webu za 3900 Kč a máme dotaz:
Po 5 minutách nám na jedné elektrodě vzniká černý povlak s jehličkami a po chvilce se tento černý materiál vyplavuje na hladinu... coloid "vaříme" 20 min. Každých 5 min elektrody z koloidu vytáhneme, otřeme papírovým ubrouskem a opět ponoříme... Po dvaceti minutách celý coloid přefiltrujeme přes papírový ubrousek, kde se černé částice zachytí...
Děláme něco špatně...?
Destilku si vyrábíme sami na destilátoru (Water distillers american za 7000 Kč) a necháme ji dvakrát destilovat...
Coloid se mi osobně zdá velmi účinný...

Děkuji za odpověd...
Honza Buka ;)
Sice nejsem "guru", ale musím se ozvat.
Jestliže se tohle děje už po pěti minutách, máte malý odstup elektrod. Teče tím příliš velký proud. Měly by být nejméně 2,5 cm (nebo 1") nebo více od sebe. Divil bych se, kdyby to nebylo v návodu k přístroji.

Příprava koloidu mi trvá 3 až 4 hodiny, podle ppm. 3 hodiny 5 ppm! Tady platí - spěchej pomalu! Ta reakce nesmí být viditelná!!! Černá usazenina (neškodí, ale je třeba ji odfiltrovat, protože se na ni usazují částečky koloidu a ten rychle ztrácí účinnost) se začíná tvořit až po 4 hodinách.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Koloidní stříbro - černá usazenina...

Příspěvek od jan buka »

Děkuji vám pánové oběma za rychlou reakci ... :)

Máme tento přístroj.
http://www.stribro.com/pr.htm
elektrody jsou od sebe dle obrázku...
Elektrody jsou Ag 99,99 %
Napětí je 32,5 V DC
Proud jsem zatím neměřil, ale udělám to.. :)
Zdá se, že to bude asi ten podstatný údaj... ( snad to bude cca do 5 mA!)

Destilka by měla být v pořádku... 2x destilováno... :)

Výsledný coloid je bez vůně i barvy ... a po dávce (1-2 pol. lžíce) mi docela dost zebou nohy... podle mne pozitivní reakce...

Honza Buka ;)


habana

Re: Koloidní stříbro - černá usazenina...

Příspěvek od habana »

Sice nejsem taky žádnej guru, ale opakuji: bez znalosti situace jsou veškeré rady výstřely do tmy.
A zebou nohy? Spíš autosugesce, než cokoli jiného.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Ještě bych chtěl doplnit některé informace o přístroji na coloidní stříbro (KS2) , výrobce M. Satinský z Frýdku Místku...
V návodu na použití uvádí:
Přístroj používá speciální pulzní zdroj... výroba coloidu trvá od 20 min (7 PPM), 30 min (10 PPM), ... hodnoty jsou měřeny speciálními laboratorními přístroji.
Ideální je koncentrace coloidu 7 PPM, protože jsou zde obsaženy ty nejmenší částečky stříbra, dá se tedy použít i větší množství takového coloidu, které je i účinnější.
Na elektrodách se během procesu vytváří šedavý povlak, přirozeně vytvořený procesem, který se dá očistit flanelovým hadříkem nebo papír. ubrouskem (čistění se má provádět po prvních 20 min a pak každých 5 - 10 min)
Čím větší koncentrace PPM, tím jsou obsaženy i větší částice stříbra. Destilovaná voda s takto koncentrovaným stříbrem má pak specifickou chut kovu...

Dnes jsemtaké změřil proud , procházející coloidem:

0-1 min 2,15 mA
05min 2,80 mA
10min 3,49 mA
15min 4,46 mA

Ponořená plocha elektrod je 2x 8,5 cm2
Procházející proud má "vydatnost" v maximu 4,5 mA / 8,5 cm2(jedna elektroda...?!) = 0,529 mA / cm2
Což je údaj překračující vámi definovanou hodnotu
(I const = 0,155 mA/cm2) zhruba asi třikrát... :(

Po 15 min. jsem coloid lehce promíchal (do té doby bez míchání) a proud se opět zmenšil na 3 mA (což odpovídá "hustotě" proudu 0,352 mA/cm2), což je stále dvojnásobek vašeho doporučení... co stím..., mám předřadit nějaký odpor (a jaký zhruba), abych se dostal na hustotu 0,155 mA/cm2 ...?
Nebo více míchat...?

Laserovým světlem jsem stále kontroloval výrobu coloidu... po 6 min se laser začal odrážet ve tmě od vznikajících nanočástic Ag...
Od 7 min začíná vznikat šedavý povlak (na katodě), od 9 min. bublinky na katodě, od 13 min je coloid již zcela laserem viditelný...
Rozhodl jsem se do budoucna vyrábět koncemtraci 7 PPM s velmi malými částicemi stříbra...

Díky za vaše rady a zkušenosti...

Honza Buka
Teplice


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Anonymous píše:... mám předřadit nějaký odpor (a jaký zhruba), abych se dostal na hustotu 0,155 mA/cm2 ...?
Ano Honzo. U přístroje, který jsem tu svého času prezentoval (mimochodem, stál i se zdrojem do zásuvky, elektrodami 99,999 v zátce a 100ml skleničkou se zabroušeným hrdlem z tmavodnědého skla 800,- Kč) to řešil předřadný odpor, ale tento přístroj nepulsoval. Odpor byl umístěn v plastové zátce sloužící jako držák elektrod. Jeden z prototypů tohoto přístroje používám už tři roky.
Takovou hloupost, jako je čištění elektrod v průběhu procesu, jsem ještě nikdy nikde neviděl... :( Příčinou je jednoznačně příliš vysoký proud!


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Jan K.

Příspěvek od Jan K. »

Jsem nový zájemce o koloidní stříbro. Začal jsem experimentovat na základě cenných a nezištných údajú p. Habany. Jak tu čtu, téměř všichni výrobci koloidního stříbra používají napěťové zdroje a větší proudovou hustotu, než doporučuje Habana, která způsobuje černý „sajrajt“.
Napadla mě tato myšlenka : Proudovou hustotu je možné zvětšit plochou elektrod, jejich velikostí. Proč potom nepoužít více menších elektrod, zapojených paralelně ? Ideální pro čistění jsou válcové elektrody (dráty). Ag drát průměru 2 mm a délky 12 cm má plochu 7,5 cm2, pro plochu 30 cm2 jsou potřebné 4 elektrody .
Když se zapojí 4 + 4 elektrody střídavě do kruhu s průměrem 64 mm, rozteč mezi elektrodami bude 25 mm. Elektrody se můžou jednodušše přímo zaletovat do kruhového plošného spoje a proudové pole v elektrolytě bude podstatně homogennější, jako tomu je při 2 elektrodách a tím se sníží potřeba promíchávání .
Nikdo se tu také nevěnuje problematice výroby koloidu střídavým proudem, četl jsem, že takový koloid je nejkvalitnější. Neměl by v tom být větší problém, při frekvenci 50 Hz by se každých 10 ms měnila polarita elektrod (Habana doporučuje změnu polarity každých 20 s, toto by byla změna 2000x rychlejší).
Jaký máte na tyto úvahy názor ?
Honza K.


Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

proudová hustota pro výrobu koloidu Ag

Příspěvek od jan buka »

Zdravím vás pánové,

děkuji oběma za přínosné příspěvky... začínám být také přesvědčen o tom, že máme přístroj (KS 2) s větší proudovou hustotou než je záhodno... :)
možná vyrábíme převážně tzv. "brambory" namísto žádaných nanočástic Ag (1,5 až 5 nm) ... :)
Rozhodl jsem se to řešit mailem k výrobci (předřadit odpor bez rozlepení slepené skřínky v záruce asi nelze...)
zajímavá myšlenka je zvětšit plochu elektrod (v našem případě asi trojnásobně, možná raději čtyřnásobně...), to však vyžaduje přikoupení dalších elektrod Ag, výrobce dodává náhradní tyčky prům. 3 mm, délka asi 12,5 cm a to 2ks za 1200 Kč... raději bych viděl řešení ve snížení proudové hustoty předřazeným odporem... na výrobu koloidu nějak moc nespěcháme a evidentně už první známky vzniku částeček kysličníku stříbrného (černo - šedá usazenina na katodě) již po několika minutách svědčí o tom, že vše neprobíhá , jak by mělo... myšlenka se střídavým proudem se zdá být zajímavá, nevím proč na to ještě nikdo nepřišel... zřejmě v tom bude nějaký háček... a nebo také ne... :)
ještě jednou děkuji za příspěvky a dám vědět, jak zareagoval výrobce...

Honza Buka
Teplice ;)


habana

Re: proudová hustota pro výrobu koloidu Ag

Příspěvek od habana »

no černošedá usazenina po několika minutách...to fak něco silně hapruje...navíc: se tak zmenšuje povrch elektrod potřebný... a ergo kladífko tedy hned od počátku se zvyšuje proudová hustota na elektrodách....
Je to prostě nějak blbě.
Pravděpodobně vysoká proudová hustota...ale je to naprosto bez záruky.
Opravdu doporučuji vše tak, jak píši: použijte PROUDOVÝ ZDROJ za současného dodržení dalších podmínek.
Výrobek, který třímáte v ruce vhoďte do klozetu a dlouze spláchněte.
Pakliže ale podle výrobce jde o zdroj konstantního proudu, pak zadržte.
V tom případě pravděpodobně půjde zdroj použít, zde vám ale předřazení odporu nepomůže, protože zdroj opět dorovná na nastavenou (v současnosti asi příliš vysokou) hodnotu proudu. Chce to zdroj nechat přenastavit u výrobce a to na na odpovídající proud -podle plochy elektrod.......
Doporučuji čísti všechny mé příspěvky viz výše, uspoříte si spoustu času a možná i výdajů.
(Většinou) vim co mluvim. Fak.
Howgh
habana


Uživatelský avatar
jan buka
Nový člen
Příspěvky: 12
Registrován: sob 16 pro 2006 2:41
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jan buka »

Pane Habana,
děkuji vám za odpověd... vaše příspěvky čtu všechny a s velkým respektem před vašimi znalostmi a hloubkou odbornosti...
děkuji za podněty... čekám na odpověd výrobce... včera jsem mu psal...
s pozdravem
honza Buka
Teplice


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Dotaz na správný koloid

Příspěvek od kutil »

Pro habana:
Měl by správný čirý koloid řetízkovat jak slivovice?


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“