Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Free Energy - Volná Diskuze

Praktické poznatky a projekty uživatelů tohoto fóra.
Odpovědět
majlando
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05 led 2010 21:55

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od majlando »

Ilem píše:
majlando píše:Kde sú tí zazračné prístroje co dodavajú COP=100 a víš a fungujú?? :lol: :D
COP 100 by mohla mít třeba nějaká malá vodní elektrárna. 100W spotřeba řídící elektroniky a 10 kW na výstupu, to by mohlo být reálné. Nic zázračného na tom není.


Tak to je potom blbost zbytečné mrhaní energie !


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od lajos »

majlando píše:Skúšal nekdo toto zarídení ?? http://web.archive.org/web/200612122324 ... cation.pdf Dekuju za prípadné odpovedi.
Jóó až seženu kruhový ferit s dírama-hned to vyzkouším, myslím jinak ostatní jsou na tom stejně nebo ne?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od poota »

lajos píše:Jóó až seženu kruhový ferit s dírama-hned to vyzkouším, myslím jinak ostatní jsou na tom stejně nebo ne?
Já teda ne.
Zkoušet to nebudu, ani kdyby mi ten ferit spadnul na hlavu.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nesmysl

Příspěvek od lajos »

Mikrasoft.cz píše:Prakticky ověřeno, že se jedná o nesmysl. COOP=0,01 - 0,5max.
No to jsem si ušetříl čas, materiál(peníze), díky Milane


corp
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: úte 18 bře 2008 19:21

mno...

Příspěvek od corp »

Já to skoušel, jen v malém měřítku pro ověření principu, tedy, princip opravdu funguje tak jak je psano v patentu, to nejpodstatnejší: i při zatížení výstupu se přikon nějak nezmnění a pokud jde o paralerní rezonanční obvod tak je přikon poměrně malý, jinak...já mněl jen slabé feritové magnety, z jednim neodymem to vydalo stejne jako když jsem tam nasazel všech 8 feritovýh, dále jsem mněl na sekundaru jen asi cca 46 závitů což je dost málo pro odebírání nějakého užitečného výkonu, takže pokud bych to celé udělal asi 10x větši a použil šecky magnety neodymové tak věřím že by to k něčemu bylo.
postl jsem to kdysi tady:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=555
ale nikoho to nezajimalo, a to video na rapidu teďko už samozřejmně není


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od poota »

corp píše:...postl jsem to kdysi tady:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=555
ale nikoho to nezajimalo, a to video na rapidu teďko už samozřejmně není
Nebuď z toho smutnej, on má každý většinou rozdělané nějaké svoje věci. od kterých se nechce trhat k něčemu, co ho dostatečně nezaujme. Kdybych se já pokoušel zkoušet všechno, co by eventuálně mohlo být zajímavé, tak už dávno přispívám z blázince, tedy pokud tam jde Net. Tebe chytlo tohle, tak si to vyzkoušej, přeměř a poreferuj - pak se možná přidají i další, kterým se zatím nechce prošlapávat tuhle pěšinku. Ale raději to dělej jenom pro svoje potěšení a svůj užitek - a hlavně se nedej znechutit, až Ti na to skočí naši milí škeptici a celé Ti to rozcupují jako nebetyčnou pitomost. To oni moc rádi, a dělají to tím důkladněji, čím by to mohlo být zajímavější.

Za zkoušení a "vlastní cestičku" +1 :good:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: mno...

Příspěvek od Jim68 »

poota píše:
corp píše:...postl jsem to kdysi tady:
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=555
ale nikoho to nezajimalo, a to video na rapidu teďko už samozřejmně není
Nebuď z toho smutnej, on má každý většinou rozdělané nějaké svoje věci. od kterých se nechce trhat k něčemu, co ho dostatečně nezaujme. Kdybych se já pokoušel zkoušet všechno, co by eventuálně mohlo být zajímavé, tak už dávno přispívám z blázince, tedy pokud tam jde Net. Tebe chytlo tohle, tak si to vyzkoušej, přeměř a poreferuj - pak se možná přidají i další, kterým se zatím nechce prošlapávat tuhle pěšinku. Ale raději to dělej jenom pro svoje potěšení a svůj užitek - a hlavně se nedej znechutit, až Ti na to skočí naši milí škeptici a celé Ti to rozcupují jako nebetyčnou pitomost. To oni moc rádi, a dělají to tím důkladněji, čím by to mohlo být zajímavější.

Za zkoušení a "vlastní cestičku" +1 :good:

Zdravím - poota
Bohužel, musím Tě upozornit, že Net tam nemají, v žádné podobě........ Takže jen poprosím corp: a co účinnost - byla nějaká...?


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od Jim68 »

majlando píše:To zaridení sem chcel použit jak agregát alebo baterku do chaty ale ked má príšernú účinnosť tak nic teda. :(

Napadla mna otázka proč sa nekteré skupiny bojá nových zdrojú elektriny - bud to je z teho že by tí jejich už byli k ničemu ( což by nebyl problém prehodit kabátek jak komunisty a tvárit sa že to tu bylo odjakživa iba sme nemneli zaujem ) alebo varianta číslo 2. že by nejaký šílený diktátor teho využil vid.: Hitler co napáchal. Nakonec aj ten Hitler narazil na kameň úrazu t.j. ropa, energia aj ked sa vyrábalo syntetické palivo tak sa rychlo spotrebovalo.

Otázka je čisto moralná kdo zaručí to že tú volnú energiu alebo inak dostupnú energiu nezneužije pro válečný konflikt, pro ovládnutí Zemi a podobne??? Kdo??
No, mě jeden takový přístroj funguje. Nebudu ho tu specifikovat, stálí čtenáři už dávno pochopili. Nemá to nikdo patentované a ani já jsem nedal výkresy a princip na podnose Patentovému úřadu, aby to dal na internet. Prezentuji to pouze klientům, se kterými jednáme o prodeji duševního vlastnictví.
Při té příležitosti jsem se setkal (v laboratoři nebo specializované zkušebně) už dvakrát s podobnou koncepcí, u světoznámých firem z oboru tepla a energií. Vysvětlili mi, že to nezařadili do výrobního programu, páč by to způsobilo chaos a ještě by jim to někdo okopíroval. Z téhož důvodu to nedají patentovat. A jejich tepelná čerpadla a generátory se přece teď skvěle prodávají. Tak proč vzbuzovat v lidech otázku [b]To jste sakra za sto let nic nevymysleli?! [/b]Představ si ty miliony lidí, kteří těží uhlí pro elektrárny, uran, staví přehrady, makají na rozvodech elektriky a stát od všech vybírá daně, které jsou v ceně elektřiny a tepla.....Přes ty všechny se musíš dostat na trh!! Je to peklo, kamaráde, jednou o tom napíšu knížku.


Jim68
Be happy!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od martin11 »

Jim68 píše:
majlando píše:To zaridení sem chcel použit jak agregát alebo baterku do chaty ale ked má príšernú účinnosť tak nic teda. :(

Napadla mna otázka proč sa nekteré skupiny bojá nových zdrojú elektriny - bud to je z teho že by tí jejich už byli k ničemu ( což by nebyl problém prehodit kabátek jak komunisty a tvárit sa že to tu bylo odjakživa iba sme nemneli zaujem ) alebo varianta číslo 2. že by nejaký šílený diktátor teho využil vid.: Hitler co napáchal. Nakonec aj ten Hitler narazil na kameň úrazu t.j. ropa, energia aj ked sa vyrábalo syntetické palivo tak sa rychlo spotrebovalo.

Otázka je čisto moralná kdo zaručí to že tú volnú energiu alebo inak dostupnú energiu nezneužije pro válečný konflikt, pro ovládnutí Zemi a podobne??? Kdo??
No, mě jeden takový přístroj funguje. Nebudu ho tu specifikovat, stálí čtenáři už dávno pochopili. Nemá to nikdo patentované a ani já jsem nedal výkresy a princip na podnose Patentovému úřadu, aby to dal na internet. Prezentuji to pouze klientům, se kterými jednáme o prodeji duševního vlastnictví.
Při té příležitosti jsem se setkal (v laboratoři nebo specializované zkušebně) už dvakrát s podobnou koncepcí, u světoznámých firem z oboru tepla a energií. Vysvětlili mi, že to nezařadili do výrobního programu, páč by to způsobilo chaos a ještě by jim to někdo okopíroval. Z téhož důvodu to nedají patentovat. A jejich tepelná čerpadla a generátory se přece teď skvěle prodávají. Tak proč vzbuzovat v lidech otázku [b]To jste sakra za sto let nic nevymysleli?! [/b]Představ si ty miliony lidí, kteří těží uhlí pro elektrárny, uran, staví přehrady, makají na rozvodech elektriky a stát od všech vybírá daně, které jsou v ceně elektřiny a tepla.....Přes ty všechny se musíš dostat na trh!! Je to peklo, kamaráde, jednou o tom napíšu knížku.
....a při této příležitosti se nabízí otázka.....co se stane ...až bude energie zadarmo.....zavládne komunismus...tj...že se všichni budou mít rádi....
...dostatek energie to je ...dostatek pitné vody , potravin , volnost pohybu ...a nejen po Zeměkouli....i do vesmíru bychom létali snadněji...
..jenže se najdou magoři a vejménu nějakého boha..../ malé b...!!!/ budou provokovat šarvátky....nebo přijde nějaký Jyřík...a bude chtít vládnout....a jsme tam , kde jsme.....umíte si představit.....představitele ČEZu....bez jejich pohádkových přijmů....a kde by byla politika několika států, kdyby Svět nepotřeboval jejich ropu....a plyn....i k nám odněkud proudí.... :idea: ....

...proto si myslím , že jsou veškeré novinky v zárodku potlačovány.....jsem zvědav jak dopadne nový objev v oblasti karbonizace biomasy....je to "jen " čistá přeměna energie slunce na elektřinu....to jen jako dovětek k Jim68....a jeden z názorů na položenou otázku....martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od poota »

martin11 píše:....co se stane ...až bude energie zadarmo....
Správně jsi měl napsat: "co by se stalo ...", protože energie nebude nikdy zadarmo.
Můžeš mít energii zadarmo jenom pro sebe, ale jenom do té doby, než se to všeobecně rozšíří.
Hned potom se zpoplatní!
Když ji budeš brát ze vzduchu, tak budeš platit za vzduch, když z vody, tak bude voda dražší než benzín. Když nepůjde zpoplatnit surovina, tak Ti to zpoplatní paušálem za používání - úplně stejně, jako už teď platíš rozhlas a televizi.
Můžeš zatím jenom ušetřit tím, že si vybereš nějakou levnou surovinu, ale i za tu musíš někomu platit - pak je to v pořádku. Například kdybys používal jako palivo třeba mléko - můžeš ho od zemědělců vykupovat dlouhodobě litr za 7,- Kč a zemědělci Ti utrhají ruce a budou Tě za to velebit, protože jim tím zachráníš několik krav. Ale jak s tím začneš obchodovat ve velkém, tak jako palivo to bude s maržemi a daní úplně stejně drahé jako benzín nebo nafta.

Cenu energie nedělá technologie, ale ekonomika.

Zatím jediná legální cesta k levné energii je ve využívání odpadu. Ten je nežádoucí a za jeho likvidaci se dokonce platí. Tím je k dispozici surovina, a dokonce se ziskem. Pokud ji dokážeš změnit na energii, a pokud možno beze zbytku, máš další zisk. Do té doby, než se změní legislativa.
Když Ti něco zbyde, budeš muset někomu platit za to, že se toho zbavuješ.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od poota »

majlando píše:.. Co myslíte co by sa stalo kebyže zestrojím U-tron a budu na nem létat ?
Dostaneš ode mě bod :lol:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od Slavek Krepelka »

majlando píše: Napadla mna otázka proč sa nekteré skupiny bojá nových zdrojú elektriny
No vidiš, už Ti to řekli a já se přidám.

Pracoval jsem pro firmu vyrábějící mezi jinným zařízení na spalování spalitelných organických sloučenin, v jednoduché češtině výparů z různých procesů produkujících ve velkém hořlavé páry, například z vypékaných barev. V podstatě jde o pece, do kterých se valí plyn a výpary, a pálí se to v nich. No a hic jde pánubohu do oken, v nejlepším případě na to dávali velmi neúčinný výměník na teplou vodu.

Jak jsem tak na to asi rok koukal, co to vlastně stavíme a jak to funguje, optal jsem se šéfa, proč proboha nenainstalují dieslový agregát a nepalí to v něm, čímž by si takové provozy zajistili nejenom lepší a lépe kontrolovatelné spalování těch splodin, ale zároveň svou vlastní energetickou soběstačnost a potřeby tepla. Navíc by to bylo o dost lacinější na pořizovací náklady. Odpověd'í mi byla jednoduchá otázka: "A co jim, ty vole, budeme prodávat?"

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od lajos »

poota píše:
majlando píše:.. Co myslíte co by sa stalo kebyže zestrojím U-tron a budu na nem létat ?
Dostaneš ode mě bod :lol:

Zdravím - poota
Kroutím se u toho ale Majlando má bod a Slávek možná až ráno, jesli na to vzpomenu.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od martin11 »

majlando píše:
lajos píše:
poota píše: Dostaneš ode mě bod :lol:

Zdravím - poota
Kroutím se u toho ale Majlando má bod a Slávek možná až ráno, jesli na to vzpomenu.


Možno sa krútíš a možno budeš krútit hlavú za pár let anebo co neni može byt !!
zdravím majlando....dotaz...co to je U-tron....pošli odkaz....jestli by toho nešel zamontovat magnetickej motor :idea: ...zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
majlando
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: úte 05 led 2010 21:55

Re: FREE ENERGY

Příspěvek od majlando »

martin11 píše:
majlando píše:
lajos píše: Kroutím se u toho ale Majlando má bod a Slávek možná až ráno, jesli na to vzpomenu.


Možno sa krútíš a možno budeš krútit hlavú za pár let anebo co neni može byt !!
zdravím majlando....dotaz...co to je U-tron....pošli odkaz....jestli by toho nešel zamontovat magnetickej motor :idea: ...zdraví martin11 :lol:


Oki stačí zadat do googlu: Otis Carr alebo neco v češtine: uvidíš no snad neuletíš :lol:Web Page Name


Odpovědět

Zpět na „Lidé sobě“