Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Moje "škodovka" na vodík!

Vodík, plasma, orgon... a spalovací motory.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Mimův motor na vodík

Příspěvek od Mim »

Jim68 píše:Asi jste si nevšimli, že tohle vlákno běží už víc než půl roku bez Mima.... Sežeňte ho! Ať to má šťávu...
Jim68
No, byl jsem měsíc v Anglii, ale to nic nemění na tom, že tady se nic neděje......
Pro Jim68...napíši, jen co se dám dohromady....
Snad to tak nespěchá.....


Však ono to půjde!!!
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

časovanie, predstih...

Příspěvek od chiq »

Spaľovanie H2 a O2 neprebieha explozívne, ale implozívne. Z tohto dôvodu sa predstih posúva z 3 - 7o na 25 - 80o i viac. Teoreticky by sa dalo povedať, že zo 4-taktného motora dostaneme vlastne motor 2-taktný s ďalšími dvoma "zbytočnými" taktami:
1. nasávanie BP
2. zapálenie iskrou - implózia

- v HÚ niekoľko získaných kvapiek vody vypudíme do výfuku
3. ?
4. ?

Zrejme by to chcelo máličko zmeniť konštrukciu motora a získali by sme PRAVÝ dvojtaktný motor. Nemyslím ten doteraz používaný "dvojtaktný" motor, čo je vlastne štvortakt scvrknutý do 2 dôb, pretože uňho v skutočnosti prebehnú všetky 4 doby, ibaže v iných miestach.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: časovanie, predstih...

Příspěvek od chiq »

Edvin píše:co na to povedat...skusim reagovat otazkou-v tom motore, ktory si teraz vymyslel spalujes iba H2 a O2, alebo zmes tychto plynov so vzduchom(kyslik, dusik ine zlozky...) a zaroven si odpovedz na otazku, ci bude tato zmes so vzduchom tiez implozivna.
Teraz som ho nevymyslel, je to len otázka. Samozrejme, mal som na mysli HOH


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: časovanie, predstih...

Příspěvek od chiq »

Samozrejme, preto ma to napadlo... výkon... ono - získať z ničoho (teda z vody, týmto sa ospravedlňujem vodenke) 10% v porovnaní s benzínom (27%- ale za ktorý treba amíkovi zlodejskému platiť) tak to mi stačí... zvlášť, keď sa pozriem von oknom, a ono chčie a chčie... teda padá a padá... palivo... čert aby ho vzal...! ...bez úžitku...


1220

imploduje

Příspěvek od 1220 »

to jo ale až po ochlazení, chce to takový motor s obzvlášť dlouhým zdvihem, naprosto jinak než jsou motory na benzin. Ochladilo by se to zřeďováním/chvíli by pracoval setrvačník/: po překročení d.ú. by iplodovalo, ale pak je otázka jak z toho páru dostat to znamená úplně jiné časování a na nulu implodovat nikdy nebude... Nic jednoduchého. Pokud někdo má motor z golfa tam je vysoký zdvih ale rozvody pak řídit elektricky.Navíc problém s korozí ........ :cry:


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: imploduje

Příspěvek od chiq »

Ani pri klasike sa splodiny úplne nevyženú do výfuku. Samozrejme, že to chce konštrukciu s novou geometriou a časovaním, aj klasické motory prekonali široký vývoj. S tou koróziou nevidím problém, dnes je použitie antikorových materiálov pri tuningu motorov samozrejmosť. Naviac - dosahované teploty sú oveľa nižšie ako pri klasickom spaľovaní, takže sa nemusí počítať až s takou tepelnou rozťažnosťou.


Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Auto na vodu - jak? Tak!

Příspěvek od Mikrasoft.cz »



lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Auto na vodu - jak? Tak!

Příspěvek od lajos »

Noo za 55000, tam teda dali množství informací o zařízení a i kdyby ubrali 0 stejně by se nám to nehodilo ani na pokusy.
Co tady bylo popsáno, podobně ručně by jsme to dali doma taky dohromady.


Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Re: Auto na vodu - jak? Tak!

Příspěvek od Mikrasoft.cz »

Nikdo nikomu nic nenutí, ale osobně si nemyslím, že by to někdo dal dohromady z informací na tomto fóru :) Jen dávám najevo, že tu jakási pohodlná možnost je...


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto na vodu - jak? Tak!

Příspěvek od Ilem »

To by mě zajímalo, jestli se najde někdo, kdo to koupí. Obrázek bedny, za kterou by se mnohý amatér styděl, nehorázná suma, ani slovo o nějakých parametrech a už vůbec ne nějaký certifikát zkušebny, který by potvruzoval, že ty parametry jsou pravdivé.

Kolik vody s tím rozložíš za hodinu a při jakém příkonu. To je důležitá informace, ne, že jsou tam 4 mikroprocesory, to je k ničemu, když nevím co to umí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Mikrasoft.cz
Nový člen
Příspěvky: 17
Registrován: pon 19 dub 2010 7:47

Re: Auto na vodu - jak? Tak!

Příspěvek od Mikrasoft.cz »

Systém je originální původní verze vložená na přání jiných, veškeré certifikáty a dokumentace již byly publikovány dříve a jsou nezměněné. Informace zodpovídám na emailu.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

..

Příspěvek od lajos »

Milý Microsofte, jsem tě nekritizoval a pochopil jsem, že tuto informaci dáváš v plen pro všeobecné pobavení.
Tak že dáme dohromady auto, které má 4 kola (slovy čtyři) a jede a už neřekneme, je třeba tlačit, nebo je to ZIL-100L/100km atd. atd. Ať se na na mně zlobí kdo chce, takový tunelový efekt se dnes již nevidí ani v bankovním sektoru. Přesrali se k nám, k ochotníkům s volnýmy 55000, mám na kontě, co by jsme to nezkusili?
Že ze mně máš radost?


Uživatelský avatar
huhu1235
Stálý člen
Příspěvky: 32
Registrován: stř 24 zář 2008 14:30
Bydliště: Blava ne?? :)

Re: Auto na vodu - jak? Tak!

Příspěvek od huhu1235 »

Takze podla toho co som pochopil.... PLL (Phase Lock Loop) co mam doma spravene je mi na nic? Co ine je vnutri tej debnicky?. Preco to robit cez mikrokontrolery??? ked mi staci na automaticke doladovanie 4046?
vid napr. http://schematics.dapj.com/2005/01/pll-using-4046.html
Pokial viem tak vyroba obvodu ma stala cca 1/100 nakladov co by som dal za tuto krabicku... aaaa este nervy pri leptani obostranneho plosaku ;) Ak by bolo mozne kde boli vsetky certifikaty a dokumentacia publikovane? Rad by som si ich pozrel. Preco na stranke Mikrasoft.cz nie je napr. FAQ? ved je to dobre pre buducich eventualnych kupujucich.
Dakujem za odpovede


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

za 55 oooo,-

Příspěvek od felda »

zase ,Lajošu , kdyby sis to koupil do toho tvýho Sirocca- tak první start a muselo by to lítat hned vedle ISS :D , to víš , jak to má 4 mikrokontrolery
a ve spojení s pečlivou ruční prací , tak už by mě trápilo jen jak dotěsnit kabinu , aby tam bylo i co dýchat...


felda
Odpovědět

Zpět na „Auto na alternativní pohon“