Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
habana

Re: No jistě....

Příspěvek od habana »

Peter píše:
Mim píše:Na bednu se vykašli, to byl jen vtip....Ale připomínám slovo kapacita.... :lol:
Myslíš tím ladící kondenzátor ze starého rádia, který má mezi lamelama tři "bezprizorní" plechy?
No, jestli se moje úvahy berou správným směrem, pak při absolutně hladkém ss proudu nemá smysl o nějaké kapacitě uvažovat.
Leda, že by šlo o prou TEPAVÝ, ŽE?? :roll: :roll:
...už to tady bylo kdesi rovněž popisováno. Tak pak snad ano. Jenže ten elektrolyt by se měl chovat v podstatě jako odpor (rezistor)...von se ale mnohdy chová patrně i jinak, jak je tu všude popsánooooooo.
Nojo, a když tam ale navíc propasírujeme nějaký ty VN bursty ze zapalovací cívky...
STOP! POMOC ! POMOC ! MUSIM JÍT MAKATTTT :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

ZZZZZZZZ.......

Příspěvek od Mim »

Nech brouka žít...... :roll:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: "Ladící kondenzátor"

Příspěvek od Merlin »

Peter píše:Myslel jsem jenom princip zapojení.
Ano, to je to samé v zeleném. Funguje to jako dělič napětí. Ale to asi není to, co měl Mim na mysli.
Naposledy upravil(a) Merlin dne čtv 16 lis 2006 0:19, celkem upraveno 1 x.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
habana

Re: ZZZZZZZZ.......

Příspěvek od habana »

Mim píše:Nech brouka žít...... :roll:
Ach jo, dycky když mi pípne debil že mám novou zprávu, tak běžim jak debil k pc...ách jóóóóó :roll: :roll:
No mam nad čim přemejšlet, vono těch kapacit může bejt vícero druhů, neni jen kapacita elektrická, že?
My tady třeba máme na chirurgii taky jednu dobrou kapa...
:roll: :roll:
Tak. Votevřu si k tý práci flašku vína, třeba mě při tom něco plodnýho napadne. Mam to eště tak na hodku.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ZZZZZZZZ.......

Příspěvek od Merlin »

Máš novou zprávu! PÍP!!! :P


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
habana

Re: No jistě....

Příspěvek od habana »

Mim píše:Na bednu se vykašli, to byl jen vtip....Ale připomínám slovo kapacita.... :lol:
No já sem ale blbej, že se vlastně nezeptám na plnou díru:
Takže Mime, jaká že to vlastně je ta kapacita o které hovoříšššššš ??
Kapacita mojí peněženky, nebo kapacita ruských naftových dolů, nebo kapacita pražských sexuálních pracovniccccccc.... která teda vlastně kapacita to z nich jeee?
Když o ní mluvíš, tak by to tedy mělo být řečeno přesně :roll: :roll:
Pak třeba můžeme jít dál.
Jinak zřejmě tuto kapacitu zcela jistě mineme, i kdyby to měl být třeba soudruh Fojtík, anebo třeba zejména soudruh Paroubek. :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Sakra chlapi, nechcete, aby vám to všem Mim vyrobil? Dyť vás to ani nemůže bavit, když si ani kousek nevyvinete sami.
Já jsem se těšil, jak budu vyvíjet (už mám skoro všechny resty hotové), a mezi tím se tady objeví hotová stavebnice. Ještě že mám dvoutakta - ten bude vyžadovat trochu odlišný přístup.


"Dum spiro spero"
Ciceron
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Kapacita

Příspěvek od lajos »

Kolem těch kapacit mě napadá kondenzátor který se používá u klasického zapalování, je paralelně se spínacím prvkem(přerušovač, tranzistor), má hodnotu 220nF a je obvodově v sérii s primárem zapalovací cívky. Když se rozpojí spínací prvek tak vzniká sériový LC článek který se zakmitáváním zvyšuje energii VN jiskry. Tyto zákmity jsou dost nahodilé (chaotické?), kdyby jste je snímaly asi na dva stejné průběhy v životě nenarazíte.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kapacita

Příspěvek od Ilem »

lajos píše:Kolem těch kapacit mě napadá kondenzátor který se používá u klasického zapalování, je paralelně se spínacím prvkem(přerušovač, tranzistor), má hodnotu 220nF a je obvodově v sérii s primárem zapalovací cívky. Když se rozpojí spínací prvek tak vzniká sériový LC článek který se zakmitáváním zvyšuje energii VN jiskry. Tyto zákmity jsou dost nahodilé (chaotické?), kdyby jste je snímaly asi na dva stejné průběhy v životě nenarazíte.
To už někde zmiňoval Gewo, jako důležitou informaci.


"Dum spiro spero"
Ciceron
habana

nečil se Ileme

Příspěvek od habana »

Ilem píše:Sakra chlapi, nechcete, aby vám to všem Mim vyrobil? Dyť vás to ani nemůže bavit, když si ani kousek nevyvinete sami.
Já jsem se těšil, jak budu vyvíjet (už mám skoro všechny resty hotové), a mezi tím se tady objeví hotová stavebnice. Ještě že mám dvoutakta - ten bude vyžadovat trochu odlišný přístup.
Nečil se Ileme.
Mam takovej pocit, že tam je ještě takovejch dalších možností jak vyvíjet a bastlit, že tě z toho bude brnět makovička. A mě určitě taky.
Takže zachovej klídek :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: nečil se Ileme

Příspěvek od Ilem »

habana píše:
Ilem píše:Sakra chlapi, nechcete, aby vám to všem Mim vyrobil? Dyť vás to ani nemůže bavit, když si ani kousek nevyvinete sami.
Já jsem se těšil, jak budu vyvíjet (už mám skoro všechny resty hotové), a mezi tím se tady objeví hotová stavebnice. Ještě že mám dvoutakta - ten bude vyžadovat trochu odlišný přístup.
Nečil se Ileme.
Mam takovej pocit, že tam je ještě takovejch dalších možností jak vyvíjet a bastlit, že tě z toho bude brnět makovička. A mě určitě taky.
Takže zachovej klídek :roll: :roll:
Nečílím se, jen mi je trochu líto Mima, Gewa a Iva. Pořád tady zdůrazňují, jak je důležité vlastní pochopení. Ale když dostaneš podrobný stavební návod, nepochopíš nic. A oni asi vědí proč to píší a my to pochopíme, až pochopíme vodu. Voda je živá bytost a podle toho se s ní musí jednat (To si myslím já). Má úžasné vlastnosti. O některých víme, o jiných se ještě dozvíme. Namátkou jmenuji: živá a mrtvá voda - to skutečně existuje (i když ne přesně tak, jako v pohádkách), diamantová voda - určitě jsi o ní již také slyšel, voda jako médium pro přenos informací v homeopatii - prokazatelně dokáže přenášet léčivé informace třeba jen tak, že vedle sebe postavíš dvě lahvičky s vodou. Hmotnostní anomálie vody - pokud vím, neexistuje u žádné jiné látky.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Pedagogika

Příspěvek od sano »

Naposledy sa vyučovalo výlučne pochopením za čias alchimistov( uznávam ich). Dnes sa preferuje tvorivé vzdelávanie, ktoré spočíva v kombinácii odovzdania istého množstva informácii a následnej tvorivej práce študenta. Trochu mi to tu ( niekdy) pripadá akoby tí menej chápaví, menej vzdelaní mali smolu.
Už od čias Komenského platilo, že kvalita práce učiteľa sa merala kvalitou jeho žiakov. Kvalitný učiteľ bol a je stále ten, ktorý aj menej chápavého žiaka dovedie ku poznaniu. A dobrý učiteľ dokáže namotivovať študenta, aby pracoval až za hranice zdeleného. To tu mi niekdy chýba, aj keď si našich pedagógov vážim, kvôli tomu, že prezentujú poznatky, na ktoré prišli zväčša sami.
A to sa stále ráta.
sano


Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

??

Příspěvek od Peter »

??
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ??

Příspěvek od Merlin »

Peter píše:??
:idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea: :idea:


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pedagogika

Příspěvek od Merlin »

sano píše:Naposledy sa vyučovalo výlučne pochopením za čias alchimistov( uznávam ich). Dnes sa preferuje tvorivé vzdelávanie, ktoré spočíva v kombinácii odovzdania istého množstva informácii a následnej tvorivej práce študenta. Trochu mi to tu ( niekdy) pripadá akoby tí menej chápaví, menej vzdelaní mali smolu.
Z ovce medveda neurobis... aj ked tak po upravach moze vyzerat, stále bude bekat a zrat travu. Alchymisti to vedeli a drzali sa toho...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“