Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Ilem »

Karban píše:
Ilem píše:
Karban píše: Tu, co se odpaří z paliva, tj. oleje, po jeho dopadnutí na prohřátou plochu, stoupá hore a proti ní kape další olej...

.
Nevylučuju to, ale nesouhlasím. Pokud se nejedná o vodní páru, zpravidla se mluví o výparech. Namítneš, že je to špatně přeloženo, ale i tak si myslím, že by formulace zněla trochu jinak.
Není tady někdo, kdo navštívil Londýnské technické muzeum, Aby nás rozsekl?
Stačí trochu znát funkci těch olejových kotlů a vědět, co v nich hoří a proč.
I z toho oleje něco zbývá - proto je zapotřebí odpařovat.

.
Znám funkci olejových kotlů, to ještě neznamená, že se tam mluví právě o nich. "stroj, který mísil olej s párou"... Trochu divná formulace pro splaování odpařovaného oleje.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Karban

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Karban »

Ilem píše:Znám funkci olejových kotlů, to ještě neznamená, že se tam mluví právě o nich. "stroj, který mísil olej s párou"
Hořet tam musí uhlovodíky.

Jejich lehká složka hoří lépe, než ta těžká.

Lehká složka se dá oddělit od těžké třeba odpařením.

Tedy ohřátím oleje vznikají olejové páry a ty stoupají nahoru, jak už jsem uvedl.
Jde o poměrně jednoduchý způsob, jak oddělit lehké složky.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Ilem »

Karban píše: Hořet tam musí uhlovodíky.
To nikdo nepopírá, jen se jim trochu pomáhá vodní párou. (Rivale, chybí mi tady smajlík, který mlátí do stolu)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Mim »

Karban píše:
Ilem píše:Znám funkci olejových kotlů, to ještě neznamená, že se tam mluví právě o nich. "stroj, který mísil olej s párou"
Hořet tam musí uhlovodíky.

Jejich lehká složka hoří lépe, než ta těžká.

Lehká složka se dá oddělit od těžké třeba odpařením.

Tedy ohřátím oleje vznikají olejové páry a ty stoupají nahoru, jak už jsem uvedl.
Jde o poměrně jednoduchý způsob, jak oddělit lehké složky.
Teď mě díky Karbanovi napadla ještě jedna variace. Co ji nevyzkoušet. Nejen použít ultrazvuk k vytváření mlhy, ale i k míchání uhlovodíků a vody. To je docela možné. Vidíš Karbane, přece jenom si k užitku, zítra to zkusím. :lol:


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Milý Karbane

Příspěvek od Ilem »

Znám člověka, který v pyrolýzním kotli spaluje mokré piliny (a když píšu mokré, myslím tím mokré vodou, ne olejem), protože zjistil, že tak má největší výhřevnost. Musel trochu upravit automatiku kotle, ale jediný problém teď je, že mu to propaluje rošt. Samozřejmě opět nebudeš věřit, ale k tomu člověku tě stejně nedovedu, mám k tomu své důvody.
Naposledy upravil(a) Ilem dne pon 01 čer 2009 20:16, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Karban

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Karban »

Mim píše: Teď mě díky Karbanovi napadla ještě jedna variace. Co ji nevyzkoušet. Nejen použít ultrazvuk k vytváření mlhy, ale i k míchání uhlovodíků a vody. To je docela možné. Vidíš Karbane, přece jenom si k užitku, zítra to zkusím. :lol:
No, ona ta roura zvaná RAG-II slouží nejen k rozptylu mlhy, ale i jiných chemikálií. A nejsou-li být příliš hořlavé (IV. třída), pak tojde asi snadno, třeba jako různé oleje.

Jenže nutno jaksi umět počítat a nestavět vzdušné zámky...

- - - - -


energetik
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 led 2007 12:54
Bydliště: Východní Čechy
Dostal: 1 poděkování

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od energetik »

Ilem píše:
Karban píše:
Ilem píše:Dobře, a jakou páru podle tebe měli na mysli?
Tu, co se odpaří z paliva, tj. oleje, po jeho dopadnutí na prohřátou plochu, stoupá hore a proti ní kape další olej...

.
Nevylučuju to, ale nesouhlasím. Pokud se nejedná o vodní páru, zpravidla se mluví o výparech. Namítneš, že je to špatně přeloženo, ale i tak si myslím, že by formulace zněla trochu jinak.
Není tady někdo, kdo navštívil Londýnské technické muzeum, Aby nás rozsekl?
Já jsem zjišťoval v kterém je to muzeu, ve videu je technické muzeum. Přímo takové v Londýně není, nejpravděpodobnější je "Science Museum London", je to v centru Londýna nedaleko Hyde Parku. Adresa:http://www.tourist-information-uk.com/s ... museum.htm. Pokud nedojdu k něčemu zásadnímu ve svých pokusech, tak bych tam o prázninách vyrazil, není to zas tak daleko. Mohlo by tam být i víc zajímavých věcí pro nás.


energetik
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Ilem »

energetik píše:Pokud nedojdu k něčemu zásadnímu ve svých pokusech, tak bych tam o prázninách vyrazil, není to zas tak daleko. Mohlo by tam být i víc zajímavých věcí pro nás.
Nemohl bys mě přibalit do kufru?


"Dum spiro spero"
Ciceron
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od aNONym »

Mim píše:Teď mě díky Karbanovi napadla ještě jedna variace. Co ji nevyzkoušet. Nejen použít ultrazvuk k vytváření mlhy, ale i k míchání uhlovodíků a vody. To je docela možné. Vidíš Karbane, přece jenom si k užitku, zítra to zkusím. :lol:
Jsem zvědav, jak dopadneš. Ale rozhodně dej vědět. Proč si myslíš, že jsem dával do tema "Ultrazvuková mlha" ten odkaz na tyčovej ultrazvuk?? ;) Non

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... ske-hlavy/


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: vynalézáme vynalezené ?

Příspěvek od Mim »

aNONym píše:
Mim píše:Teď mě díky Karbanovi napadla ještě jedna variace. Co ji nevyzkoušet. Nejen použít ultrazvuk k vytváření mlhy, ale i k míchání uhlovodíků a vody. To je docela možné. Vidíš Karbane, přece jenom si k užitku, zítra to zkusím. :lol:
Jsem zvědav, jak dopadneš. Ale rozhodně dej vědět. Proč si myslíš, že jsem dával do tema "Ultrazvuková mlha" ten odkaz na tyčovej ultrazvuk?? ;) Non

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/2 ... ske-hlavy/
Víš, že zapomínám...Navíc mám tolik práce, že s toho se předcházím, jak Cimrmanovi hodinky. Jasně, že jsem zkusil míchat, ale vono to chce čas....a ten je v haj.lu nebo nenávratně v pr..li a tam pro něj hned neskočím. Jinak všechno O.K. Napiš někdy SZ. Až tě to popadne, zavoláme si. Mim


Však ono to půjde!!!
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

olejový horák

Příspěvek od Akord »

Co jsem se informoval o olejových horácích, tak prakticky bez výjimky fungují tak, že nejdrív rozpráší olej, a pak muže nastat částečné odparení kapalného oleje, tedy se část kapalného olej prevede na olejovou páru. Stejne, jako nafta v dieselu. Karbanovu námitku proto považuji za opodstatnenou. Uvedeným postupem se muže snížit hodnota tlaku na rozprášení pri dodávce velkého množství viskozního paliva. Taky by mi nevadila dodávka vodní páry, pokud k tomu je nejaký duvod. Ten duvod ale nebude energetický, voda žádnou energii nemá jak pridat. Jadernou reakcí, ale k tomu zrejme nedošlo, to by pak nebyla treba ani konverze na vodík/kyslík. Že nekdo umí spalovat mokré až namočené palivo není s tím ve sporu. Stačí umet vrátit část tepla vhodným zpusobem zpet, a je to hotové. Snad si nekdo nemyslí, že se klasické hlinené cihly jako Poroterm, Supertherm pri vypalování ohrívají každá novým palivem. To se tak delalo kdysi, ne dnes. Stejný duvod je opuštení výroby páleného vápna a jeho nahrazení výrobou hydrátu (k určité nelibosti použivatelu tohoto produktu) Jsou to všechno stejné principy.
Co treba v matematice brání k číslu 1234 pričíst 2000 a po chvíli to 2000 odečíst, výsledek nebude na tom číslu 2000 vubec závislý.

Energetik, doufám, že Te Tvuj poctivý postup dovede k výsledkum. Budeš asi prekvapený, jaký výkon potrebuje auto na jízdu po rovine.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: olejový horák

Příspěvek od Mim »

Akord píše:Co jsem se informoval o olejových horácích, tak prakticky bez výjimky fungují tak, že nejdrív rozpráší olej, a pak muže nastat částečné odparení kapalného oleje, tedy se část kapalného olej prevede na olejovou páru. Stejne, jako nafta v dieselu. Karbanovu námitku proto považuji za opodstatnenou. Uvedeným postupem se muže snížit hodnota tlaku na rozprášení pri dodávce velkého množství viskozního paliva. Taky by mi nevadila dodávka vodní páry, pokud k tomu je nejaký duvod. Ten duvod ale nebude energetický, voda žádnou energii nemá jak pridat. Jadernou reakcí, ale k tomu zrejme nedošlo, to by pak nebyla treba ani konverze na vodík/kyslík. Že nekdo umí spalovat mokré až namočené palivo není s tím ve sporu. Stačí umet vrátit část tepla vhodným zpusobem zpet, a je to hotové. Snad si nekdo nemyslí, že se klasické hlinené cihly jako Poroterm, Supertherm pri vypalování ohrívají každá novým palivem. To se tak delalo kdysi, ne dnes. Stejný duvod je opuštení výroby páleného vápna a jeho nahrazení výrobou hydrátu (k určité nelibosti použivatelu tohoto produktu) Jsou to všechno stejné principy.
Co treba v matematice brání k číslu 1234 pričíst 2000 a po chvíli to 2000 odečíst, výsledek nebude na tom číslu 2000 vubec závislý.

Energetik, doufám, že Te Tvuj poctivý postup dovede k výsledkum. Budeš asi prekvapený, jaký výkon potrebuje auto na jízdu po rovine.
Akorde, ty tvoje příspěvky jsou taky docela podivné. Vždyť ty neumíš říct ani pro, ani proti....ani nic...Nejsi náhodou původním povoláním(nebo současným) politik?????? Tomu by to nasvědčovalo....... :lol: :lol: :lol:


Však ono to půjde!!!
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: olejový horák

Příspěvek od aNONym »

Akord píše:Co jsem se informoval o olejových horácích, tak prakticky bez výjimky fungují tak, že ........
Jenže tohle není olejovej hořák!!! 8) :lol: :lol: Non.

Akorde. Tobě je zatěžko investovat pár stováků do vodoinstačního matroše + jedno odpoledne, aby ses už konečně přesvědčil, že to funguje ?? :|


energetik
Stálý člen
Příspěvky: 30
Registrován: sob 27 led 2007 12:54
Bydliště: Východní Čechy
Dostal: 1 poděkování

Re: olejový horák

Příspěvek od energetik »

Akord píše:Co jsem se informoval o olejových horácích, tak prakticky bez výjimky fungují tak, že nejdrív rozpráší olej, a pak muže nastat částečné odparení kapalného oleje, tedy se část kapalného olej prevede na olejovou páru. Stejne, jako nafta v dieselu. Karbanovu námitku proto považuji za opodstatnenou. Uvedeným postupem se muže snížit hodnota tlaku na rozprášení pri dodávce velkého množství viskozního paliva. Taky by mi nevadila dodávka vodní páry, pokud k tomu je nejaký duvod. Ten duvod ale nebude energetický, voda žádnou energii nemá jak pridat. Jadernou reakcí, ale k tomu zrejme nedošlo, to by pak nebyla treba ani konverze na vodík/kyslík. Že nekdo umí spalovat mokré až namočené palivo není s tím ve sporu. Stačí umet vrátit část tepla vhodným zpusobem zpet, a je to hotové. Snad si nekdo nemyslí, že se klasické hlinené cihly jako Poroterm, Supertherm pri vypalování ohrívají každá novým palivem. To se tak delalo kdysi, ne dnes. Stejný duvod je opuštení výroby páleného vápna a jeho nahrazení výrobou hydrátu (k určité nelibosti použivatelu tohoto produktu) Jsou to všechno stejné principy.
Co treba v matematice brání k číslu 1234 pričíst 2000 a po chvíli to 2000 odečíst, výsledek nebude na tom číslu 2000 vubec závislý.

Energetik, doufám, že Te Tvuj poctivý postup dovede k výsledkum. Budeš asi prekvapený, jaký výkon potrebuje auto na jízdu po rovine.
No jsem nedočkavější než prvnička, protože už je v tom neuvěřitelně moc času, ne práce, ale času. Když to dopadne užitečně, zdůvodním si doma snadněji noční pobyty v dílně. S tím výkonem auta bych moc překvapený být neměl, protože na klapce karburátoru mám vysílač polohy, na palubce indikátor, a před časem jsem měl možnost zhruba ocejchovat výkon motoru při všech převodových stupních na válcích na stolici. Ještě že jsou tuningové dílny. Tak těch 20kW je +- u Favorita v dané situaci docela dobře, spíš mě znepokojuje, že změny v systému (myslím u reaktoru) se moc neprojevovaly na výkonu.


energetik
niki31

geet

Příspěvek od niki31 »

Ja sa chcem vratit este k tej tryske.
Myslim si ze ci uz sa vstrikuje pred reaktor aerosol a potom sa zbytok
dodatocne odpari alebo sa bude vstrikovat olejova para,je len vec nastavenia a regulacie.(pripustam ze by sa mohla zvysit ucinnost) Pravda je ze po case sa v komorke ulozi povlak
z necistot a treba ho z casu na cas odstranit.Pripisujem to ale necistotam v oleji ako su spony apod.Neviem si predstavit aky vplyv by to malo na
mech. casti motora keby sa tam dostavali mech. necistoty.Povazujem to za samocistiacu schopnost pretoze tieto necistoty sa velmi tazko odfiltrovavaju.Ak ostavaju nejake tazke uhlovodiky nespracovane tak sa nakoniec zachytia pri preprani vyfuku vo vode a znova sa pouziju.(Ja prepieram cely vyfuk.

Co sa tyka odparivosti myslim ze stou problem nieje, skus kvapnut olej na zohriaty kov asi na 700'C,ani si nevsimnes kedy sa odparil.


Ta tryska ale nemusi byt zly napad,ak by sa dala dostatone regulovat mozno by zjednodusila cely mechanizmus vstriku.
Budem to musiet postudovat.

Este sa zmienim k tej vode v motore.Nemal som na mysli zahustovanie oleja.Ak sa do oleja dostava voda olej straca viskozitu a teda mazaciu schopnost.Opotrebenie je potom neunosne.Potom je potrebne odlucovanie vody,susenie apod. cely system tak zacina byt zlozity a nakladny a neefektivny.

Znicil som tak prvy motor.Po polroku prevadzky s jednym olejom
mi vosla medzy piest a valec mierka 1.25mm a to bol motor po vybruse
(stal ma 9000 korun.; olej caterpillar ekvivalent M8ADS IV turbo+)
Kazdy na to nakonie pride sam.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“