Fotovoltaika (levně)

Elektřina, teplo...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

A přece se točí? ;)

Příspěvek od Merlin »



The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: FVE

Příspěvek od belamachina »

VERT1 píše:Tady jsem vyfotil můj ovládací panel( otáčení panelu za sluncem).Už je pojízdný, takže se panel otáčí sám a večer se vrátí zpět na počáteční polohu (vrátí na ráno 9h). A bude čekat na sepnutí týdenních spínacích hodin a pojede (bude se natáčet ,od 9h do 17h) znovu.

uhol mas sklonu ako vyrieseny ? leto zima stale rovnako? inak pekna pracicka respekt respekt :pivko:


VERT1
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: stř 18 bře 2009 9:20
Bydliště: valašské království

Příspěvek od VERT1 »

Zdravím nebudu to sáhodlouze popisovat stačí se podívat na foto .V létě povolím čtyři šrouby a celý držák posunu o 12cm vyšej a tím je v poledne úhel náklonu 20° . Panel opisuje elipsu v náklonu. Úhel + - nějaký stupeň není třeba řešit.Ráno je úhel zhruba (neměřil jsem) 55° (úhel je braný od horizontu).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

sledování slunce?

Příspěvek od Jans »

Nevím jestli už to tady bylo,ale co zkusit použít polární závěs jako na satelitní parabolu?


VERT1
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: stř 18 bře 2009 9:20
Bydliště: valašské království

FVE

Příspěvek od VERT1 »

Ahoj nevím jak ten závěs vypadá .Co mám informace satelitní držáky fungují trošku jinak .
Satelit prakticky stojí na jednom místě ,ale tady musí plocha panelu vykonat dráhu zhruba 150-180° .Dle umístění panelu ,zástavba, hory,velké stromy.Mě už v 18h na panel nesvítí ,ale
ráno zas na něj svítí už v 6h.Ráno v této poloze panel stojí až do 9.30h ,pak se panel začne teprve natáčet.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

Polární závěs sleduje ekliptiku kam jsou posazeni satelity, zas tak složitý není.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

solar

Příspěvek od Nobody »

Mozno pomoze?
Vsetko je na WEBE :D :D :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

Solar

Příspěvek od Nobody »

Ta co tu zdochol pes? Sak slunce svici!!!!!


VERT1
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: stř 18 bře 2009 9:20
Bydliště: valašské království

FVE

Příspěvek od VERT1 »

Jo slunce svítí ,ale nikdo se na nic neptá.Mě už jenom schází ukazatel polohy .Bohužel se musí dělat i něco jiného kolem baráku.Prozatím jsem s natáčením a panelem spokojený .
Za tu dobu co se zajímám o alternativní energie to už bude 10let ,tak tolik elektriky jsem ještě neměl.Takže všude hrají rádia ,v dílně , v altánu ani je nikdo nevypíná. A natáčení chodí jak hodinky.
Ještě abych nezapomněl, natáčení funguje po půl hodině se otočí o 7,5° to je 13,5vteřiny, Je tam nějaká prodleva ,takže nastavený čas neodpovídá reálu.


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravím

Příspěvek od laik »

Zajímala by mě finanční stránka,nedávno na veletrhu v Brně hodně propagovali FV a s tím spojenou státní dotaci.máte z tím někdo zkušenosti?..jde mě o to že většinou čtu že když si to postavím sám(no já a nějakej odborník) tak mě to stále vyjde levněj než od firmy a z dotací..taky jde ale i o to, že pokud si to postavím sám tak nebudu asi moct přebytky posílat do sítě,čímž bych zkrátil pořizovací náklady,kolik by to tak stálo svépomocí aby byl dum tak nějak soběstačnej?..zatím mám vše v domě na el.včetně topení,ale postupně izoluju co se dá,přitápět mužu časem krbem,ohřev vody též, čímž bych snížil v zimě, kdy moc nesvítí, spotřebu el...


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
VERT1
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: stř 18 bře 2009 9:20
Bydliště: valašské království

FVE

Příspěvek od VERT1 »

To máš určitě pravdu pokud si něco uděláš sám tak ti nikdo neudělá revizi a tím ztrácíš možnost přebytečnou elektřinu rvát do sítě.Ty firmy co to dělají pocho. chtějí taky vydělat a kdo by to zaplatil když ne my.Pokud si chceme něco takového udělat a ušetřit, tak jenom pro vlastní potřebu ,ale nevýhoda jak píšeš prodlouží se návratnost.Já mám dvojdomek nahoře já s rodinou a dole máma ,měsíčně platím 2500Kč zálohu a vyjdeme tak tak za rok abychom nedopláceli.Bohužel vyházet všechny staré el.spotřebiče a nahradit novýma (menší spotřeba el.)z hlediska finančního nejde.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Vert1: To platíš dost, možná by ses to mohl pokusit rešit.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

podmínky licence

Příspěvek od la »

Současné podmínky pro udělení licence.
http://www.pragosolar.cz/images/ERU_lic_metod_pokyn.pdf


VERT1
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: stř 18 bře 2009 9:20
Bydliště: valašské království

Příspěvek od VERT1 »

Jo jo ,ale bohužel pokud je v domě 6 dospělých lidí tak se to těžko šetří .


VERT1
Stálý člen
Příspěvky: 52
Registrován: stř 18 bře 2009 9:20
Bydliště: valašské království

Příspěvek od VERT1 »

Pro la ,dík za podklady ,a jak jsem předpokládal kolaudace, revize .A na to se toho nabalí tolik že jde člověku hlava kolem.A můžu říct ze zkušenosti, bylo mě řečeno pokud si stavebník sám
vyřizuje stavební povolení na cokoli je chudák,tak mě to sdělili na úřadech .Jelikož sami úředníci kolikrát neví co chtějí.


Odpovědět

Zpět na „Fotovoltaika a solární technika“