Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Spolupráce

Příspěvek od rival »

gewo píše:.... Nejspíš jsem sem neměl vtrhnout. Moje chyba. Myslel jsem si ale, že mohu být nápomocen alespoň v tom, že ukážu naše chyby, aby je někdo zbytečně neopakoval. Nikdo nemá drobné nazbyt.
Naopak, jsem rád, že jste mezi námi. Myslím, že si vzájemně můžeme hodně pomoci. Jde jen o to se navzájem "očichat", což zde, jak vidím právě probíhá... :). Sice se u toho vesele ocásky moc nevrtí a sem tam je i vyceněný zub... Ale to bude spíše o temperamentu a různosti povah. Cíl máme určitě všichny společný.

Mne osobně se spíše líbí, tuším že to je indiánské pořekadlo: Nesuď nikoho, pokud si aspoň týden nechodil v jeho mokasínech ;). Což vždy platí pro obě strany. Ono nést kůži na trh a publikovat pod svým vlastním jménem články, které nejdou s hlavním proudem je vždy obdivuhodné. Zvláště v době, kdy se s různými paragrafy dají dělat neuvěřitelná kouzla a člověk je náhle něčím vinen. A pak jen zírá v němém úžasu, co všechno je možné...

Je fakt, že volnou energii si lidstvo musí zasloužit. Já věřím, že v každém z nás je uschován malý kousek odpovědi. Malý střípek z mozaiky. Pokud tedy dokážeme vzájemně pozitivně komunikovat a dát ze sebe druhým to nejlepší. Tak se nám podaří tu mozaiku sestavit a budeme znát celé řešení. A zároveň tím složíme zkoušku z dospělosti...


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Spolupráce

Příspěvek od A(&F) »

... vždycky jsem byl proti "jednoslovným" odpovědím na příspěvky ... ale v tomto případě mi nezbývá než udělat výjimku .... héézzkkýýý ... A(&F)

Rival = kumulovaná fce: ... správce webu / rozený diplomat ... :D :D ;) ...


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nejen pro GeWo, ale pro všechny!

Příspěvek od Palo »

Chlapi, sakrišmarjá, klídek trochu, néé?

Uvědomte si, že pan "GeWo" je člověk jako každý jiný, že chtěl jako "jeden z prvních" upozornit na nedostatky naší civilizace, že chtěl něco, co každý z nás! Byl první, kdo to nastartoval nás všechny, bez vyjímky! Bez něho by nevznikl tento server – když zajdu do historie!
Zároveň nenese zodpovědnost za neúspěšné repliky, nenese zodpovědnost za jiné osobnosti...
Přišel za námi, aby nám pomohl, má zkušenosti, může nám ušetřit to, co je nám cenné – peníze, zdraví a nervy!
Proto bych Vás rád všechny oslovil a VYZVAL VÁS, abyste své připomínky zvažovali a negativní připomínky co nejvíce "oslabili". Pan "GeWo" nám může být jen prospěšný a pokud se na nás "vyprdne", tak Tím můžeme jen ztratit!

Vážím si lidí, co zprovoznili zařízení, ale to ještě neznamená, že mohou s panem "GeWo" závodit/soupeřit/nesouhlasit/protestovat atd.

Byl bych rád, kdybyste pana "GeWo" považovali za načeho člena, jako každého jiného a jakoukoliv agresivitu k jeho osobnosti opravdu zvážili.

Uvědomte si, že značná část toho, proč tu jsme, je zásluha WM magazínu!


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tak moment!!!!!!

Příspěvek od Iv »

Smazáno
Naposledy upravil(a) Iv dne pon 15 říj 2007 21:14, celkem upraveno 1 x.


H2

Re: uznání

Příspěvek od H2 »

Gewo
Hmm. Spalovací motor, benzínový či plynový, má účinnost asi 35%, a to už je horní hranice. Diesel asi 50%. Znamená to, že u plynového motoru s výkonem dejme tomu 3,5kW na hřídeli máš odpad v teple 6,5kW. Převod točivého momentu na generátor, čili účinnost generátoru, je opět necelých 50%, tzn. asi 1,5kW k odběru......

Já jsem ryzí praktik a řídím se převážně logikou (do výpočtů se obyčejně vloudí chybička)
Souhlasím s tím, že u automotoru se počítá s účinností uváděných 40%, Favorit má 50 kW motor, při verzi 35% účinnosti je to stále 17,5 kWh na hřídeli při plném výkonu. Jestliže na hřídel napojím elektromotor o výkonu 5,5 kW, tak jej musím přetočit touto silou a automotor tedy nepojede na plný výkon. Když si přečtete KEG, tak tam se uvádí že generátory pracují jen s 1 nebo2% ztrát, transformátory se 7%. Opět vezmu tu horší variantu se ztrátou 10% a tak mi zůstává na výstupu 5 Kwh elektrického výkonu. Myslíte si že třeba MIM honí svůj vyvíječ pro auto tímto příkonem?
Pokud jste dělal do elektriky, jaký příkon si bere vyvíječ na rozložení jednoho litru vody za 15 min při 12V a 3,5 A? Toto zařízení je funkční a je skutečně jen otázkou času kdy se nám to podaří stabilizovat.

Jinak díky za inspiraci, bez WMM bych se o volných energiích nedověděl. Jen tak dál.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nejen pro GeWo, ale pro všechny!

Příspěvek od Merlin »

Palo píše:Chlapi, sakrišmarjá, klídek trochu, néé?
Díky. Je to tak, nejsem nic "extra", jsem je ním, čím jsem. Žádná ikona ani guru. A taky jen "řežu železo" a nevím toho více než je mi milé....


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: uznání

Příspěvek od Merlin »

H2 píše: Když si přečtete KEG, tak tam se uvádí že generátory pracují jen s 1 nebo2% ztrát, transformátory se 7%. Opět vezmu tu horší variantu se ztrátou 10% a tak mi zůstává na výstupu 5 Kwh elektrického výkonu. Myslíte si že třeba MIM honí svůj vyvíječ pro auto tímto příkonem?
Pokud jste dělal do elektriky, jaký příkon si bere vyvíječ na rozložení jednoho litru vody za 15 min při 12V a 3,5 A? Toto zařízení je funkční a je skutečně jen otázkou času kdy se nám to podaří stabilizovat.
Myšlenku KEG jsem asi pochopil, protože jsem ten patent překládal
http://www.gewo.info/ve/Molina/molina.htm , a když něco takového chcete vyloupnout z úředničtiny, musíte pochopit podstatu věci, aneb "co tím chce básník říci".

Jelikož na KEG někteří pilně pilují, nechci se tady šířit o tom, co jsme v té věci dělali a s jakým výsledkem, abych neovlivnil ničí vlastní úsudek.
Jen tolik, že jsme se pokoušeli o odlitky jádra, a že je to v amatérských podmínkách neprůchodné, zvlášť pro vyšší frekvence.

Ten výpočet je příliš optimistický, ztráty jsou mnohem větší - nepočítáš s průběhem kroutícího momentu a tak. Opakuji, že ten, kdo spustí ten proces v trvalé, kontrolované smyčce bude první! A to není "potlačování"! Naopak, je to úžasný cíl. kdybych nevěřil v možnost jeho dosažení tak nebudu tady, ale na zahrádkářském webu...
O Mimově aparatuře a úspěších jen slyším. Neviděl jsem, nemohu posoudit. Ale věřím mu... mám pro to svůj zvláštní důvod ;)

H2 - správně je 2H :D


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
H2/2H

pro gewa

Příspěvek od H2/2H »

Nějak se nám popletly hrušky z jabkama, ale to se občas stává.
Tak KEG jsem taky zkoušel, podařilo se mi roztočit mg.pole ale když to odpojím od zdroje(sítě) tak to ihned spadne.
Dle mého názoru je nutno vyřešit právě to dotování Mg pole řízenou elektronikou tak, aby byly kryty ty 2% nebo více % ztrát (naše výrobky nejsou dokonalé) a oddělit zátěž Kegu od této dotace. Toto je zatím nad mé síly tak jsem to odložil na pak.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro gewa

Příspěvek od Merlin »

H2/2H píše:Nějak se nám popletly hrušky z jabkama, ale to se občas stává.
Tak KEG jsem taky zkoušel, podařilo se mi roztočit mg.pole ale když to odpojím od zdroje(sítě) tak to ihned spadne.
Dle mého názoru je nutno vyřešit právě to dotování Mg pole řízenou elektronikou tak, aby byly kryty ty 2% nebo více % ztrát (naše výrobky nejsou dokonalé) a oddělit zátěž Kegu od této dotace. Toto je zatím nad mé síly tak jsem to odložil na pak.
Mám pocit, že Molina z nějakého důvodu v zastoupení patentoval práci někoho jiného. Je to ale jen holý princip, zařízení pro udržení v provozu úplně schází. Proto jsou pod překladem obrázky z jistého filmu. Na nich je zřetelně vidět elektronika, která se stará přesně o to "nepadání". Ve filmu je vidět, že se aparát startuje dvěma spínači. Jeden z nich vybije do obvodu kondenzátory, druhý spíná řídící elektroniku. Vypnutí probíhá v opačném sledu tak, aby dva velké elyty zůstaly nabité.
Mimochodem, kamarád plechy sehnal v jedné malé soukromé továrně na elektromotory. Vyrábějí jen několik málo typů motorů a plechy si pod lisem dělají sami. Funguje to tak, že se napřed vycvaknou plechy statoru a zůstane vystřižený střed, který se pak dále štancuje pod jiným lisem. Po nalisování na rotor se osoustruží tak, aby vznikla příslušná mezera. Jinými slovy - středový plech je těsný a bez otvorů!
Kdo hledá, najde...
Ty plechy jsou ovšem pro toto použití mnohem silnější než by měly být. Nechcete přece topit bludnými proudy... Řešením by mohl být metglas. V surové podobě jsou to pruhy připomínající skelnou vatu. Navíjejí se, lisují s nějakým plnidlem a nakonec se to celé vypálí a povrchově upraví. Pak to rozšmiknou a vznikne jádro C - C. V případě KEG by se muselo vinout tak, aby zůstaly průvlaky pro vinutí.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Tohel je relax....

Příspěvek od Mim »

Před nějakým časem jsem psal i povídky.....Tohle je jadna z nich. Dnes se mi zdá to všechno daleko, ale třeba je v tom něco ukryto.... :lol: To je ze mě a je to pro relax.....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tohel je relax....

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Před nějakým časem jsem psal i povídky...
Zdravím Tě, Člověče.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro gewo....

Příspěvek od Mim »

Tohla doufám nebylo ironické....ale upřímné....Také Vás zdravím, no a k tomu ještě tedy básnička.(také moje, nebojte se)

E.T.já i ty

Pardon,
nechtěl jsem být hrubý,
snad zdálo se,
že nevím ani kudy,
ani kam.

Jsem člověk,
na Zemi jsem doma,
a zdravím člověka,
ač nevím,kde on to má,
svojí planetu.

Haló,
počkej ještě,
vždyť poznání je třeba,
snad mohu alespoň svést tě,
světem mým.

Řekni,
znáš toliko krásy,
lásku,milování,
toužení na časy
a ještě dál?

Pardon,
nechtěl jsem tě ranit,
ty to musíš znát,
vždyť láska nemá hranic,
proto lidé jsme.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro gewo....

Příspěvek od Merlin »

Neumím být neupřímný a stálo mne to už spoustu facek.


Je těžké snažit se být Člověkem.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro Gewo....

Příspěvek od Mim »

Také díky...Člověče!!!


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Zase relax....

Příspěvek od Mim »

Víte, co to je spontální reakce? To je něco, co zkrátka uděláme v určitém afektu. Nebo emoci, chcete-li.....Já jsem dnes zažil mírný šok z toho, že se mě tak začala chovat ektrolýza... Divné že? Ale je to tak. Ještě teď se s tím vnitřně peru.....Absolutní nevypočitatelnost......Pulzy jako vždy....Ověření startovní reakce vyvíječe, a on si pak potvora jede dál, jako by se nechumelilo, respektive, jako by nebyl bez napětí a proudu....Naprosto zcela. Už takhle pokračuje pár hodin a já jsem trochu janek....nebo cvok....Hezké relaxování.


Však ono to půjde!!!
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“