Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Relax u kávičky

Společenské dění u nás i ve světě.
Zamčeno
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1334
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 227 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj všem.

Příspěvek od rival »

gewo píše:Přiznám se, že jsem na tyhle stránky narazil čirou náhodou, bylo na ně upozornění na jiném fóru... Jakmile jsem viděl seznam publikovaných článků, byl mi jasný jejich původ... jsou za nimi dlouhé hodiny dřepění nad překlady, a byly to hodiny mého života. Nicméně - za články jsem postrádal prostou věc - odkaz na WM magazín... Je-li takový odkaz použit, je všechno v pořádku, jinak je to, bohužel, krádež.
S tím naprosto souhlasím... Proto je na úvodní stránce http://energie.upramene.cz vždy u každého převzatého článku napsáno "Převzato" a je uveden odkaz na původní zdroj. Např. http://www.upramene.cz/energie/view.php ... 2006041401
Protože i já fandím WM magazínu tak je na něj odkázano na úvodní stránce v sekci Weblinks http://www.upramene.cz/energie/index.php?akce=linky Pokud mi někde něco uniklo, rád to dodatečně napravím :D. Třeba i u jednotlivých příspěvků zde na fóru.

I já zdravím "gewa" a mám upřímnou radost, že zavítal mezi nás. Doufám, že komunikace ve fóru mu přinese už jen radost a žádnou starost 8).


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj všem.

Příspěvek od Palo »

Zdravím pane Wojnare,

jsem rád, že jste sem zavítal. Chtěl bych se Vás zeptat, proč byly ukončeny stránky známé jako "gewo applet" (mám správné informace?)?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
H2

uznání i zklamání

Příspěvek od H2 »

Ahojky gewo,
v první řadě musím vyseknout poklonu nad osvětovou prací kterou udělal WM magazín. První zmínku o volné energi jsem nalezl právě na těchto www stránkách a s uznáním hodnotím to první rýpnutí do marveniště které probudilo z letargie celou řadu lidí. Zakoupil jsem si CD WMM a s napětím očekával to slíbené pokračování a ono nebylo!!!
To je pro mě velké rozčarování i když nejsem zvyklý mít vše naservírované na stříbrném tácku. Je to jen prosté zklamání z nedodržení něčeho slíbeného.
Když už jsi zavítal mezi nás, kteří se snažíme pokračovat v načatém díle, můžeš alespoň dát na sklo výsledky kterých váš tým ve výzkumu dosáhl?
Pokud jsi četl naše příspěvky, tak víš jaké výkony z vody dokázal vyzískat Milan z Elabsu Vracov a můžeme tedy porovnávat co je reálné a co není.
Díky.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj všem.

Příspěvek od Merlin »

Palo píše: ... proč byly ukončeny stránky známé jako "gewo applet" (mám správné informace?)?
Pokud si ťukneš na mou identitu, najdeš tam link. Současná adresa stránek je http://www.gewo.info, ale funguje i přesměrování z úplně původní domény http://www.gewo.cz


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

to H2

Příspěvek od lajos »

Jsi nevybral moc dobře, zrovna Milanovy příspěvky jsou umazané, gewo by musel porovnávat co máme někteří jednotlivci v paměťových buňkách.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

uznání i zklamání

Příspěvek od Merlin »

Věc se má takto. Někteří lidé, kteří přislíbili výsledky a reportáže prostě ucukli a neposlali nic. Samozřejmě jsme mohli otisknout nějakou "ptákovinu" k zalepení mezery, ale tohle opravdu naní můj styl. Pokud nemám něco konkrétního, je lepší mlčet. Trpělivost, ono se to v pravý čas jistě ukáže.

VŠECHNO, co otiskujeme v magazínu spolu souvisí, i zdánlivě "politické" články, protože všechno se týká buď energie, anebo potlačovaných léčebných metod. Osobně vidím jedinou cestu z téhle slepé ropné uličky v průlomu některé z alternativních technologií. Neměl by ale být utajen ani patentován. Pokud ten, kdo takový objev udělá chce přežít a něco opravdu udělat pro lidi, musí jim polopatě a velkoplošně vysvětlit jak "nařezat železo" a udělat si takové zařízení. Patenty jsou zde jen kvůli kontrole a možnosti zablokování jakéhokoliv průlomu. To není cesta. A tajnůstkéři, kteří se snaží takové věci zpeněžit mají krátkou životnost....


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to H2

Příspěvek od Merlin »

lajos píše:Jsi nevybral moc dobře, zrovna Milanovy příspěvky jsou umazané, gewo by musel porovnávat co máme někteří jednotlivci v paměťových buňkách.
Něco jsem v noci nechal v Dílně (Moje "škodovka" na vodík!) a u Aladina.
Je to tady dost nepřehledné... Měly by se možná defaultně nabízet nejdřív nové příspěvky. Kdo má zájem o genezi, může si to přepnout.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ahoj všem.

Příspěvek od Palo »

gewo píše:Pokud si ťukneš na mou identitu, najdeš tam link. Současná adresa stránek je http://www.gewo.info, ale funguje i přesměrování z úplně původní domény http://www.gewo.cz
Jojo, to je ono :) Jinak koukám, že máme hodně společného – názory, názory na přehlednost, dokonce i překlepy (naní - není) :) Akorát nemám tolik zkušeností a posloupnost příspěvků, jak to tu je, mi vyhovuje – jsem na to zvyklý z jiných fór a myslím, že by to mělo být zachováno tak.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: uznání i zklamání

Příspěvek od Merlin »

H2 píše: ... tak víš jaké výkony z vody dokázal vyzískat Milan z Elabsu Vracov a můžeme tedy porovnávat co je reálné a co není.
Díky.
Jednomu jsem se při všem nadšení pro věc naučil: zdravé skepsi - dokud nevidím funkční zařízení a protokoly o měření, pak pro mne ta věc neexistuje. Do jaké míry je to skutečně reálné? Nestáhl se Milan naopak proto, že se mu původní úmysl nezdařil, trochu to přehnal s hlášením úspěchu a nechce to přiznat? Zahodil krédo, k němuž jste se tady kdysi zavázali? Je to samozřejmě jen úvaha, ale na základě podobných zkušeností...

Nejde ani tak o autonomní zařízení schopné fungovat v autě, ale o zdroj energie k topení. Pokud se dostaneme na COP odpovídající tepelnému čerpadlu bude to průlom! Tzn. jde o to získat pětkrát více tepla než jsme schopni při stejném příkonu ze sítě vyprodukovat přímotopem.

Toto by měl být první krok. Je o to jednodušší, že se dá pracovat z napětím ze sítě. Předpokládá to ale využití nových materiálů, zejména keramiky (hořící vodík je po čertech horká věc), a také o neobvyklá použití dosavadních materiálů.
Je to dlouhá cesta, ale myslím, že se vyplatí.

Dále - je nesmyslné vymýšlet zdroj, např. vodíku, jehož výstup pak musíme za značných ztrát konvertovat na "použitelný proud", apod. Např. zařízení typu Aladin může sloužit k přímé výrobě tepla využitím "bludných proudů" v hliníkové desce...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
H2

uznání

Příspěvek od H2 »

Gewo, příjemně jsi mě překvapil svými názory i upřesněním nejasností.
S tím vodíkem je to přesně jak říkáš. Oni - myslím tím mocipáni, nepotřebují aby si lidé topili vodou, jezdili na vodu nebo si dokonce vyráběli elektřinu doma. Kde by potom brali spotřební daně na ty své nesmysly a nesmyslné války atd......
Myslel jsem si, že letos zatopím vodou, nezadařilo se i když jsme zase o krůček dál. Ale už se jeví relálný efektivní pohon automotoru a to už je malinký krůček k elektrocentrále. Toto zjištění mi zvedlo náladu protože pokud budu nucen provozovat el.centrálu k vůli teplu, tak již současně budu šetřit i elektřinu a to je další nezanedbatelná položka v rozpočtu. A zapojení přes as.motor je to nejjednodušší řešení kdy je zaručena i bezpečnost. Když dáš např. 5 kW motor, 1 kw spotřebuješ na elektrolýzu, tak stále zůstávají 4 kWh výkonu k dobru (ten motor je jen příklad, automotor má mnohem větší výkon. No a jsme u toho překonání tepelného čerpadla. Pokud bude domácnost odebírat více jak 4 kWh, tak se začne točit elektroměr a zaznamenávat odběr jen nad ty 4 kW. Pokud odpadne veřejná síť, tak odpadne i as.motor. Nepotřebuješ fázování a nic dál.
No a vo tom to je!


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: uznání

Příspěvek od Merlin »

H2 píše:Když dáš např. 5 kW motor, 1 kw spotřebuješ na elektrolýzu, tak stále zůstávají 4 kWh výkonu k dobru (ten motor je jen příklad, automotor má mnohem větší výkon. No a jsme u toho překonání tepelného čerpadla. Pokud bude domácnost odebírat více jak 4 kWh, tak se začne točit elektroměr a zaznamenávat odběr jen nad ty 4 kW. Pokud odpadne veřejná síť, tak odpadne i as.motor. Nepotřebuješ fázování a nic dál.
No a vo tom to je!
Hmm. Spalovací motor, benzínový či plynový, má účinnost asi 35%, a to už je horní hranice. Diesel asi 50%. Znamená to, že u plynového motoru s výkonem dejme tomu 3,5kW na hřídeli máš odpad v teple 6,5kW. Převod točivého momentu na generátor, čili účinnost generátoru, je opět necelých 50%, tzn. asi 1,5kW k odběru.
Pokud pomocí těchto 1,5kW dokážeš vyrobit tolik paliva (vodíku) abys uzavřel autonomní okruh spotřeba-produkce paliva, tedy uživil motor tak, aby permanentně dodával dostatečný kroutící moment umožňující jeho produkci, pak máš vyhráno, a podle mých současných poznatků budeš první komu se to oficiálně povedlo...
Znamenalo by to přinejmenším vytápění zadarmo, nebudeme-li počítat amortizaci zařízení. Musíš ale počítat s tím, že celkový příkon musí pokrýt nejen výkon na hřídeli, ale i celý balík ztrát teplem a třením. Jinak řečeno, produkcí 1,5kW elektřiny vykrýt výrobu paliva potřebnou pro zisk, tedy ekvivalent 10+kW...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro gewo!!!

Příspěvek od Mim »

Nechci být hrubý. Jak jsem již napsal, velice si vás vážím, ale neodporujete si tak trochu pane spisovateli. Nebrzdíte pokrok právě vy!!!!
Je to jinak a vy to asi víte, mohu to docela s přehledem dokázat. A WM magazín nebyl tím startovacím počinem všeho!!!! :lol:


Však ono to půjde!!!
venda
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: pát 21 črc 2006 17:41
Bydliště: Plzeň

WM magazin

Příspěvek od venda »

WM magazin??? az na bylinkarnu k nicemu. ale je to jen muj nazor. hezky vecer.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

No, tohle není zrovna relax....ale

Příspěvek od Mim »

WM magazín byl fajn. Něco nového se objevilo a stáhlo to část kutilů. Ale problém je v tom, že spoustu kutilů to vedlo k tomu, že replikovali něco nedokončeného, přesně nedefinovaného a tím si způsobili újmu. Řekl bych, že ve veřejném časopise upozornění tytu "NEDĚLEJTE TO" NESTAČÍ. Znám pár lidí, kteří jen proto, že WM magazín nenapsal o tom, jak třeba z monitoru "vzít" 25kV bezpečně na lifter se docela "spálili" či snad schořel lifter a kus nábytku.....Nestačí říst jen A a neříct B. A taky někdy sliby - chyby. To se tam poměrně často stává. Bude uveřejněno a nic.....Popularita je hezká věc, knížky se možná prodávají....ale


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro gewo!!!

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Nechci být hrubý. Jak jsem již napsal, velice si vás vážím, ale neodporujete si tak trochu pane spisovateli. Nebrzdíte pokrok právě vy!!!!
Je to jinak a vy to asi víte, mohu to docela s přehledem dokázat. A WM magazín nebyl tím startovacím počinem všeho!!!! :lol:
To je ono! DOKAŽTE TO! DODRŽUJTE KRÉDO, JEMUŽ JSTE SE UPSALI!

"Pan spisovatel" se tak trochu živil elektrochemií a vývojem speciálních technologických celků. Sleduji vývoj kolem těchto věcí už přes 30 let. A zažil jsem spoustu tlachů, z nichž některé jsme, bohužel, i otiskli. Tady vidím úplně to samé. Několik lidí, kteří z pozice "guru" tvrdí, že "něco mají", ale nikdo to neviděl. Když jde do tuhého, "zmilanují se do soukromí"... Dále několik lidí, kteří mají upřímnou snahu něco zkoušet, ale nemají zkušenosti v oboru. Nikdo jim nepomůže, jen sliby...
Útoky na branku se nepočítají, počítají se góly.

No, nic ve zlém, ale jsem zvyklý říkat věci tak jak je vidím.

Nejspíš jsem sem neměl vtrhnout. Moje chyba. Myslel jsem si ale, že mohu být nápomocen alespoň v tom, že ukážu naše chyby, aby je někdo zbytečně neopakoval. Nikdo nemá drobné nazbyt.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Zamčeno

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“