Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

svářečka

Příspěvek od martinq »

scháním invertor kolem 100A na 30V, naperu to přímo do elektrod a chci tím napájet škodu 105, dle výpočtu by to na ježdění kolem 2800 ot/m mělo stačit, nezkoušel to už někdo ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
habana

Re: svářečka

Příspěvek od habana »

martinq píše:scháním invertor kolem 100A na 30V, naperu to přímo do elektrod a chci tím napájet škodu 105, dle výpočtu by to na ježdění kolem 2800 ot/m mělo stačit, nezkoušel to už někdo ?
Čoveče, to snad aby si snad měl troleje jako trolejbus, aby si stačil doplňovat šťávuuuuuuu :roll:


miso

Pre: martinq

Příspěvek od miso »

ja som to skusal na kosacku. Natvrdo som dal do elektrod 15A a kosacka mi ficala celkom dobre a pridal som do vody aj sodu. A pri kosacke som skoncil teraz vyrabam elektrody a chcem tiez rozbehnut auto na klasicku elektrolyzu podla poznatkov z fora. Videl som videa ktori jazdia na klasicku elektrolyzu v aute tk mozne to je ze to pojde.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

pro miso

Příspěvek od Mim »

Musím ti říci, že to jde. Není to zase až tak velký problém. Ty původní malůvky Joe Cell nelžou. Skutečně lze auto pohánět normální elektrolýzou. Problém je v řízení elektrolýzy a v optimálním elektrolyzeru. Můj systém je trochu odlišný a bere si z každého něco. Faktem je, že to funguje. Po světě to docela úspěšně frčí. Další poznatky budou v mé části "moje škodovka na vodík."


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: svářečka

Příspěvek od martinq »

habana píše:
martinq píše:scháním invertor kolem 100A na 30V, naperu to přímo do elektrod a chci tím napájet škodu 105, dle výpočtu by to na ježdění kolem 2800 ot/m mělo stačit, nezkoušel to už někdo ?
Čoveče, to snad aby si snad měl troleje jako trolejbus, aby si stačil doplňovat šťávuuuuuuu :roll:
když bude nutné překombinuji přívodní palivový systém a do dvou válců poženu brownovu směs a do dvou benzin se vzduchem, když se dostanu na 2 l benzinu na 100 km budu spokojen ...

Miso: zkoušel jsi svíčky co mají jiskřiště po celé ploše ? takové ty závodní bosch svíčky ? a co k vodíku nahnat více vzduchu turbem nebo kompresorem ? zkoušel jsi ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

svíčky...

Příspěvek od Mim »

Ty co mají okrouhé jiskřiště jsou nejlepší :lol:


Však ono to půjde!!!
miso

pre: martinq

Příspěvek od miso »

neskusal som ziadne nove sviecky len tie co som mal v motore. Ale z tym zmiesavanim mas pravd, dost zavisi na pomere Vzduch/kyslik. Inak dakujem za odpovede ked budem mat nieco nove napisem. Zatial prajem vela uspechov a nech uz behame na ten vodik ked je uz medzi nami :)


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

neco

Příspěvek od martinq »

elektrotechnici mi jistě vysvětlí co je vlastně na tomto schematku z ruske diskuze o Meyerově "trhání dielektrika"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
ojozo
Stálý člen
Příspěvky: 54
Registrován: čtv 04 kvě 2006 12:25
Bydliště: SR

Re:Předmět: neco

Příspěvek od ojozo »

prvy obrazok: 3f striedac napajany z 3x400V
druhy obrazok: zapojenie rezonancneho transformatora samokmitavym budenim, ale nechapem co sa tym chce dokazat


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

2 Mim

Příspěvek od sano »

Ako si vysvetlíš, Elabsove, resp. Milanove poznatky o okamžitej premene celého obsahu elektrolyzéra na plyn? Bolo to len elektrolýzou na elektróde, alebo došlo aj ku priestorovému rozkladu? Ja neviem, ešte som so zariadením, eletrolyzérom, nepracoval
sano


La

neco

Příspěvek od La »

Myslím si že se tam snaží řešit problematiku rozkladu vody el.polem.Podrobně je to na http://www.waterfuelcell.org/Patent.html


ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

WEB

Příspěvek od ElabsVracov »

Ahojte, na tom dokazu je to krásně znázorněné, ale má to jednu vadu na kráse. Těch 25kv spínat tranzistorem, nebo vlastně čímkoli je dost možná nemožné, mechanicky by to šlo, ale ss 25kv vám cokoli prošlahne :) Jinak je to staletí známý princip kapacitního ohřevu, toto se používá ve svářečkách plastů. Ale na 25kv to jsem teda ještě neviděl, nejvíc jsem viděl na asi 3kv. No i tak by to fungovalo, stačilo by změnit tlouštku jednotlivých vrstev (snížit kapacitu) Co je na tom ale blbé, že na dosažení 25kv jak všichni víme, potřebujem cca 60w do televizního trafa, násobič nepřipadá v úvahu, a plynu vzniká strašně málo. To už by bylo vybouchnutých pytlíků s nálevem kdyby se voda takto rozkládala moc rychle :D Na těch 60w už vychází co do množství plynu líp i elektrolýza :(


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Pro Elabs

Příspěvek od Mim »

Milane, to snad opravdu nemyslíš vážně.... :lol: Ač jsem tě vždycky obhajoval, dnes už nejsem tak o tvých zkušenostech přesvědčen. Mim


Však ono to půjde!!!
La

web

Příspěvek od La »

Zdravím vás.Tady je to zajímavější.Je to na těch samých stránkách. http://www.waterfuelcell.org/experiment ... tives.htlmObrázek.


La

web

Příspěvek od La »

Bylo to už tady na foru.Dávám to sem proto, že se mi podařilo v klasickém mayerově zapojení tlumivka vyvíječ tlumivka konečně zdvojit kmitočet ve vyvíječi.Tak, že jsem použil místo diamagnetického materiálu pro vinutí cívky (MĚĎ) paramagnetický(AL)ovšem nemám nárůst U (ani pokles) nárůst by možná mohl jít také vyřešit podobným způsobem.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“