Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

GEET - Pantone reaktor -- Diskuse

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Demagnetizácia

Příspěvek od sano »

1. V b.b. sa spoína magnetické zjednotenie elektród pomocou jednosmerného prúdu. Teda nie demagnetizácia, ale slabé zmagnetizovanie.

2. Vo fyzike na strednej škole nás učili, že demagnetizuje sa ponorením do vriaceho oleja. Či by to mohol byť aj tento prípad, neviem.


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Ilemovi

Příspěvek od sano »

Predstavujem si " váženie si niekoho" trochu ináč. o úcte v debate svedčí snaha oboch strán dospieť ku konsenzu. Že by som tam niečo také prehliadol?
Ináč si ťa vážim, Ilem. Nechcem ťa ponížiť, len ma mrzí spôsob vedenia vašej diskusie. Ste dospelí ľudia, asi vy sami najlepšie viete čo robíte. Maj sa Ilem.
Obrátim list.
Rád by som sa stebou poradil o niektorých mnou nevyriešených problémoch. Ak som si ťa týmto príspevkami neznepriatelil, môžem Ilem napísať sz?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Diskuze

Příspěvek od Ilem »

Možná pro někoho píšeme příliš na tvrdo, ale abychom mohli dospět ke konsenzu, musíme nejdřív vyložit karty na stůl. Já jsem svoje vyložil a teď čekám, že se ozve Peter a blíž vysvětlí tuto větu: Právě jde o to odkud to tam nacpeš a čemu zabrániš.

Sano určitě si mě neznepřátelil. Víc mě mrzí, to cojsi miřekl, když jsme se naposled viděli. Vím, že jsi nepochopil správně jednu moji větu, ale víc to tu nechci rozebírat, abych neplevelil vlákno.

Napiš klidně na SZ, nebo veřejně, rád ti odpovím, pokud budu vědět.


"Dum spiro spero"
Ciceron
NIKI

GEMAGNETIZACE

Příspěvek od NIKI »

Demagnetizace se bezne pouziva v televizi pro odmagnetizovani masky obrazovky.je to obvod slozeny z civky a pozistoru.Po zapnuti napajeni je odpor pozistoru nizky a proto civkou tece velky proud.Prochazejicim proudem se pozistor rychle zahriva a je ho odpor roste a tim se plynule snizuje proud civkou az do jeho zaniku.Toto je mozno vykuchat ze stare
barevne televize.Vyzkousej to.
Neverim ale ve velky uspech,Pantone pise i o mosazne,medene nebo keramicke tyci a ty magneticke nejsou,mozna jde o jinou formu polarizace? :?


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Ahoj Ilem

Příspěvek od sano »

Ďakujem, ozvem sa.


Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

Příspěvek od Edvin »

je tu akosi mrtvo, nikto neskusa?

niki:nechces pokecat cez ICQ,mail alebo pod?


baciluskus

Re: odmagnetizovanie

Příspěvek od baciluskus »

Edvin píše:ked je reaktor zmagnetizovany po zvarani COckom, je mozne vymazat magneticku orientaciu?V materialoch, ktore nahodil sano o replikacii Boba Boycea sa spomina demagnetizacia elektrod ich omotanim izolovanym drotom a zapojenim na autobateriu.
kdysi jsem narazil na jeden návod na demagnetizaci: potřebujete starou dobrou pistolovou trafopájku a místo pájecího hrotu použijete drátěné oko. Tím pak protáhnete předmět který chcete odmagnetizovat.
nikdy jsem to nezkoušel ale fungovat by to mohlo


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

replikace od Joe Ball

Příspěvek od Pego »

Neco pro GEETare

Stranka:
http://www.thejoeball.com/page4.html

video uzavreny beh vyfuk - sani:


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

varianta geetu

Příspěvek od sano »













Joe Ball

Re: replikace od Joe Ball

Příspěvek od Joe Ball »

Pego píše:Neco pro GEETare

Stranka:
http://www.thejoeball.com/page4.html

video uzavreny beh vyfuk - sani:


Výše uvedené odkazy jsou na mé stránky. Děsivý! Jsem velmi rád viděl všechny obrázky v tomto fóru. Přál bych si přeložit všechny psát lépe, ale velmi vzrušující vidět. Hodně štěstí všem.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pěkně zpracovaný, Joe Ball

Příspěvek od 1220 »

mně osobně těší, že na tornado bubler jsem přišel sám.
:hip:
K.


mudroň

GEET

Příspěvek od mudroň »

Tak ma napadlo čo sa stane ak k motoru opatreným technológiou GEET pridám ešte dodatočne vodík (získaný rozkladom vody). Bude to mať ešte nejalý vplyv na úsporu paliva? Je to vôbec technicky realizovateľné?


sosáček

GEET

Příspěvek od sosáček »

sosám sosám na netu a narazím na WM magazín a zaujal mě GEET a po WMku jsem narazil na toto forum. Už kupuju ventily a T-čka. Hodím to na HONDU GX160 a pak se podělím. Teda doufám, že je na to GX 160 vhodná, je to 4t. OHV 163cm2 . Pokud mohu tak dvě otázky:
1. lze použít stejné velikosti součástí jako je ve schématu pro 50cm motor sekačky i pro motor 163cm?
2.běží někomu kdo je ještě na tomhle fóru motor úspěšně na GEET?


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

osobně znám

Příspěvek od 1220 »

člověka od Soběslavi, kterýmu to chodí na traktoru, ale nechal se znechutit a vše smazal, jinak podle nezaručených zpráv to chodí i Mimovi.
já uvažuju o stavbě už dlouho, ale vše nejde najednou........
k.


re:osobně znám

Příspěvek od re:osobně znám »

tak aspoň někdo měl tu trpělivost. Škoda, že tak málo lidí to dotáhlo do konce. Čekal by jsem víc podle původního nadšení na začátku tohoto vlákna. No je to asi taky dost o čase, že. Škoda, že už nepřispívá např. OKO-elektronik ve starších příspěvcích měl velmi podnětné příspěvky. No tak uvidím. Jen doufám, že zájem neopadl proto, že se zjistilo, že je spotřeba stejná jako by tam voda nebyla. Jako, že motor běží na zplynovaný uhlovodík a voda se volně odpaří a projde motorem jako by tam nebyla


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“