Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Neviem kto ako na tomto fóre ,,funguje" , no ja osobne sa pri ,,novotách" riadim pravidlom : ,,Pomali ďaléj zájdeš" . V tomto konkrétnom prípade viem zatial s istotou povedať len tolko , že v ňom určite neplatí : ,,Rýchlejšie tam budeš skôr" , samozrejme pokjal sa nebavîme o ,,preinvestovanom" a to jak ,,drobných" tak aj zdravia , pričom nemám na mysli len to fyzické . Keby to bolo len tak ,,Hurá naši" , tak vzhladom na ,,jednoduchosť" toho zariadenia a prezentované ,,kapacitné možnosti" , by to výrobcovia el.energie vzhladom na ich zázemie a legislatývne výnimky ,,z pravidiel" ktoré majú , už dávno prevádzkovali . Prečo tomu tak nie je a gde je ten ,,pes" zakopaní treba podla mňa ,,objaviť" skôr , kým bude pre niekoho neskoro . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Není to pepo tak jednoduché..... Nikdo o tom neměl ani páru , než jsem to zde zveřejnil. Totéž platí o odborných kruzích. Navíc, čez potřebuje drahé zdroje energie, nikoli laciné. Navíc, kdo by chtěl šířit jednoduché zdroje energie... znám 30 lidí, co elektřině rozumí a hádej kolik z nich je ochotný to bez remcání postavit?? Nikdo z nich nechce, aby fungovalo něco, o čem neměli ani páru. Jejich ego je jim překážkou v rozvoji.Nechtějí být v pozici toho, kdo NEVÍ.....A doufám, že nikdo konkrétní se v tom nepozná, je to obecně myšleno.Všimni si, že kromě těch, co se snaží potichu doma za zavřenými dveřmi, tak tahouni této myšlenky jsou dva, co tomu nerozumí. Proč asi? Nemají oč přijít. Toto není myšlenka současná. Pronásleduje mne již rok.Navíc se do mne začali díky otevřené diskuzi navážet nepříjemní lidé, tak jsem to vše zde zveřejnil, abych měl klid. Samozřejmě jsem na tom jako aquarius, těším se, že se něco hne. Po roce shánění se mi podařilo sehnat svědka provozu prototypu v brně. Jedu tam v pondělí. Pokud by zde byl někdo od frýdku místku, tak písněte. Tam je další stopa.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

myslíš, že tak přemýšlí všichni, co tomu rozumí? soudíš soudíš a nevíš.


Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Příspěvek od Míra966 »

Anonymous píše:myslíš, že tak přemýšlí všichni, co tomu rozumí? soudíš soudíš a nevíš.
Jarda píše o těch co ZNÁ, nikoli o VŠECH. Tak nebuď vztahovačný a napiš raději něco k tématu, co nás Červené Karkulky, (jak by napsal Martin11 :) ) obohatí.


Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Příspěvek od Míra966 »

jarda ovčák svitavy píše:.. Pokud by zde byl někdo od frýdku místku, tak písněte. Tam je další stopa.
Mám to do Frýdku asi tak 5 minut.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Ozvi se mi na sw500@seznam.cz. Musím ti poslat nějaký papír.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

pro:pepe

Příspěvek od Aquarius1 »

No nemyslel jsem výrobu jako takovou ale nějaké další info,každá informace má velikou hodnotu nejen pro mne.To že se ptám je snad dobře no a jestli ne tak už budu mlčet.Ale jak se znám tak nebudu 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

NEMLČET.určitě nemlčet. Mnoho lidí z fora čte a bojí se něco napsat, aby nebyli ostatním pro legraci. Bojí se jízlivých poznámek a zesměšnění. Upozorňuji tímto všechny, že drtivá většina o tom ví prdlajs stejně jako my. Hledejte indicie na netu, zkuste pomocí rozličných spojení slov najít vlákénko, chcete li být užiteční. Vím, že k hledání potřebujete chuť, nic víc. Byl to Naudine, který vymazal stopy po Meyerovi. Proč? Jistý Philippe de Ladoucette
mu šlápl na kuří oko. Nevím kdo to je, ale prý velice vlivný muž Francie. Takže ve francii toho mnoho nenajdeme. Ani na akademii věd toho mnoho není, i když se projekt dělal pod jejich záštitou. Všichni, co chcete pomoci, tak pomožte. Kdo rychle dává, dvakrát dává.........


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Aqarius1 priznávam , zle som pochopil tvoju poznámku , no prestovšetko si naozaj myslím že v tomto ,,projekte" naozaj nie je moc dobré ,,tlačiť na pílu". Každá otázka a od kohokolvek pokjal je k veci samotnéj , stojí za to hladať na nu odpovede . Jarda ovčák Svitavy , vobec ma neprekvapuje , že tý ,,tázaní elektrikári" dávali od toho ruky preč . Ono totiš celé to zariadeni je viac o atomovéj fyzike ako o elektrike a elektronike ale to ti určite vieš aj sám . Aj to je jeden z dôvodou prečo vravím ,,Račéj hamovať , ako banovať" . Pepe
Naposledy upravil(a) pepe dne ned 21 pro 2008 12:51, celkem upraveno 1 x.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

k magnetickému poli

Příspěvek od la »

Aquarius1 píše:Halooo nic nového ? no to se mi ani nechce věřit.Já zatím hlodám kostry cívek.
Něco k účinkúm magnetického pole.
http://www.therapy.cz/magneticke-pole.php
nutné pro konstruktéry ,že není všechno tak jak se teoreticky jeví,u tohoto
zařízení to bude obvzlášť sadomaso.
http://www.elektroworld.info/modules.ph ... e&p=190207
Myslím že tento jev to využívá,poloha cívek bude mít patrně taky svůj vliv,proto asi ty cívky raděj samostatně aby se daly na jádře posunout.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak jsem dnes znovu počítal,při jádru průměr 10mm mi vychází toto.
VF cívka:Světlost d=13mm,Průměr drátu dw=2mm,Počet závitů z=7.5 Délka cívky=15mm.
Výpočet: Střední průměr cívky= 15mm,Délka cívky= 15mm,Délka drátu=356.4mm,Indukčnost L=573,287 nH,Kmitočet=21.02MHz.

Indukční cívka:Světlost d=13mm,Průměr drátu dw=0.4mm,Počet závitů z=3546,Délka cívky=33mm.Délka drátu=149280mm,Indukčnost L=57392890 nH,Kmitočet =0.066MHz.

Tak se zatím mějte fajn ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Někdy mě štve, že se u nás nemluví slovensky. Je to nádherná řeč. Máš pravdu pepo, rozvahy nikdy není dost. Víc hlav, více rozumu.Já stavím přístroj dle dokumentace.JÁ JÁ,blbost. my stavíme..... Takže, pro aquariuse: Mrkni se na mě. Já mám železnou tyč 30mm, délka 200, já budu drát motat na šlupičku z petinaxu, bude mít sílu stěny 0,5mm ,možná použiju papír napuštěný vodním sklem.O zkreslení spůsobeným stíněním se můžeme pouze domýšlet. Vím jen, že u elektromotoru vůle na ložiskách způsobí třeba třetinovou ztrátu výkonu. To magnetické pole je pěkně náchylné.....Tu cívku elektromagnetu jsem chtěl napíchnout do zdi. Bude to reálné??


Jans
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: sob 11 říj 2008 21:28

jestli se můžu taky hodit

Příspěvek od Jans »

já jsem taky od Frýdku


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

jarda ovčák svitavy píše:Někdy mě štve, že se u nás nemluví slovensky. Je to nádherná řeč. Máš pravdu pepo, rozvahy nikdy není dost. Víc hlav, více rozumu.Já stavím přístroj dle dokumentace.JÁ JÁ,blbost. my stavíme..... Takže, pro aquariuse: Mrkni se na mě. Já mám železnou tyč 30mm, délka 200, já budu drát motat na šlupičku z petinaxu, bude mít sílu stěny 0,5mm ,možná použiju papír napuštěný vodním sklem.O zkreslení spůsobeným stíněním se můžeme pouze domýšlet. Vím jen, že u elektromotoru vůle na ložiskách způsobí třeba třetinovou ztrátu výkonu. To magnetické pole je pěkně náchylné.....Tu cívku elektromagnetu jsem chtěl napíchnout do zdi. Bude to reálné??
Určitě to půjde jen jak to myslíš s tím napíchnutím do zdi? já už mám ty kostry cívek hotové,počítám s dilatační mezerou danou sílou teflonu proto těch 13mm průměru a výpočet právě z tohoto rozměru.Jelikož nevím jaká bude výška indukční cívky udělal jsem dvě,vnější rozměry jsou délka 40mm,průměr čela 70mm,vnitřní je délka 33mm,průměr jádra cívky 13mm.Ta druhá je shodná ve vnitřních rozměrech jen průměr čel je 40mm.Počítám s vkládáním izolačního papíru mezi vrstvy drátu takže to asi nabude na průměru.Ta VF cívka je taky podle výpočtu vnitřní délka je 15mm jádro opět 13mm čela 35mm.Pak jsem vyrobyl dvoucívku na ty sběrné cívkyDélka obou je 60mm,každá cívka má vnitřní délku 26mm průměr jádra 13mm průměr čel 40mm.Jak budu moci dám jsem foto mám to nafocený ale nemůžu to stáhnout protože stahuju přes torent jednu věc a program na founa chce restart a já nechci riskovat že o něco přijdu tak až po stažení souboru je to ještě tak na deset hodin :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Napíchnout do zdi značí 220 střídavých, ze zdi přivedených. Víš?? Prostě napřímo do zdi... hřebíky krováky mám do pojistek připravené.....Byl jsem připraven ten elektromagnet odhadnout a pak přimotat nebo odmotat.Moji spolupracovníci to spočítali již dávno, chtěl bych to porovnat. Jen jedno mi řekni, jak jsi přišel na rozměry sběrné cívky?? Velice mne to zajímá, anžto to bude chytat špičky nad 500v.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“