Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

V Hádánicích

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Ferrofluid jen mate. Stejne jako počet magnetu. Buď princip funguje s jedním, nebo až treba, nebo nefunguje. Patrilo by se, kdyby nekdo kolem ferofluidu napsal, jakou indukci ferofluid umožní dosáhnout. Bude podstatne menší, než indukce mekkých nebo tvrdých feritu. Lisoval jsem prášky a prímesi, a vím, že vzniká problém s indukcí, i když to drží velmi dobre pohromade jako tuhá látka jen v dusledku pórovitosti. Nízká indukce však nepopírá samotný princip, jen významne snižuje merný výkon stroje. Pak se ale není treba trápit nad ferofluidem, stejnou úlohu udejají kuličky, nebo železný prášek ve vhodné kapaline. Stačí na brusce bousit hrebíky(které jsou magneticky mekké, co souvisí s jejich tažností). Prášek není problém koupit, dodavatelské firmy automobilek z nej lisují ruzná ozubená kola a součástky. Jeho cena se pohybuje asi 2000korun za 25kg. Není problém obstarat ani Fe3O4 co je práškový magnetit(hrubá alternativa jsou kovárské okuje), možná jde použít i neco jako luženec/(louženec?). Hematit normálne magnetický není.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Magnetická prevodovka opravdu vyžaduje více magnetu, ale to bude jen prevodovka.
Pokud je magnet zdrojem, tak musí být zdrojem i sám. Jinak rečeno, k jakékoli konstrukci vyjma prevodovka(k té v podstate taky, ale ztrácí se v ní prehled, kvuli počtu zubu) budu umet nakreslit/navrhnout stejnou alternativu s počtem magnetu , 2 až 3 včetne všech rotorostatorových prípadu. Nevím o tom, že by 2 magnety pri svém ovlivňování vykazovaly nejakou anomálii. Základní argument, který tu zatím nikdo nedokázal vyvrátit je, že pokud se magnetu energie podarí vzít, tak se proste odmagnetuje. Lze to podle mne provést, i když obtížne.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

adam.benda promiň, to nebylo myšleno zle, jen jsem nechtěl tohle vlákno zaplňovat drobnostma, které nejsou pro rotační MM až tak důležité - no a ten bonmot mi tak nějak ulítnul...
jinak díky za naznačení tvého postupu, taky mě dneska něco napadlo, jestli zbude přes svátky trochu času, zkusím a dám to sem - oč jde: pomocí mechanického vedení dostat pomocný magnet do vhodné polohy vzhledem k otáčejícímu se rotorovému magnetu (skládání momentů sil podobně jako u V-gate, jen nelineární dráha, místo kuličky magnet a kromě gravitace by to mělo využívat neutrálního prostoru mezi rotorovými magnety - obrázek nebo animace by byly názornější, ale nestíhám, zkusím rovnou postavit) :good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Smith.S
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pát 19 pro 2008 14:47

Magnetický Motor

Příspěvek od Smith.S »

Ahoj jak vidím je tu spoustu lidí zapálených do magnetických motorů. Nenašel by se tu někdo kdo by se chtěl se mnou pustit do stavby mag. motoru??? Nápad už nějaký mám svůj vlastní ne obkoukaný z internetu tam jich je mraky špatných nefunkčních.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Magnetický Motor

Příspěvek od gromit »

Smith.S píše:Ahoj jak vidím je tu spoustu lidí zapálených do magnetických motorů. Nenašel by se tu někdo kdo by se chtěl se mnou pustit do stavby mag. motoru??? Nápad už nějaký mám svůj vlastní ne obkoukaný z internetu tam jich je mraky špatných nefunkčních.
Smith.S - ty jsi spamový robot?


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Vyměň........si ... klávesnici... ..... .....


Hlavní je vyhrát zápas
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

hapalainen píše:Vyměň........si ... klávesnici... ..... .....
Já si na ty emotikony v textovém módu bez vetších problému zvykl. .. ... .... ..... ......je to fórum ruzných národu a gramatik :)


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Akord píše:
hapalainen píše:Vyměň........si ... klávesnici... ..... .....
Já si na ty emotikony v textovém módu bez vetších problému zvykl. .. ... .... ..... ......je to fórum ruzných národu a gramatik :)
Tak tak , keby náš ,,ludský svet" ból len o tomto (gramatika a veci podobné) , dodnes by sme ako živočišný druh žili na stromoch . Podla mňa , každý kto sa s takýmto niečim ,,trápi" (a obzvlášť na takomto fóre), tak na tom ,,strome" žije dodnes . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Smith.S
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pát 19 pro 2008 14:47

Pro GROMITA

Příspěvek od Smith.S »

Spamovej robot ses ty ja napíšu že hledám někoho kdo by semnou chtěl realizovat mag. motor a ty hned odpovíš!!! na každou kravinu a ani NE k Tématu!!! Tak kdo je tady spamovej Robot??!! Když někoho usilovně hledám tak to snad ještě nejsem spamovej robot NE


Smith.S
Nový člen
Příspěvky: 10
Registrován: pát 19 pro 2008 14:47

Pro Martina 11

Příspěvek od Smith.S »

Ahoj mužeš mi prosim tě říct kdy a kde se koná to SAO ten sraz nebo co že to má být za akci?? Jinak můžes mi prozradit kolik ti je let? Máš ICQ??


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Pro Martina 11

Příspěvek od Akord »

Smith.S píše:Mám rád lidi kteří dlouho nepřemýšlí a místo toho jednají.
Tohle je sám o sobe divný výrok. Zavání diktátem, jakoby nekdo chtel určit, kolik je treba o čem premýšlet. Ale treba chápu. Z toho, co píšeš, si ale myslím, že se Ti moc nechtelo číst, co se tady psalo, a že nejsi dost aktivní, abys mel nejakou šanci na výsledek. Ale preju Ti, ať se mýlím. Za spamového robota považuju každého, co začnou psát aniž si neco o tom predtím prečtou, včetne sebe.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Pro Martina 11

Příspěvek od Aquarius1 »

Smith.S píše:Ahoj mužeš mi prosim tě říct kdy a kde se koná to SAO ten sraz nebo co že to má být za akci?? Jinak můžes mi prozradit kolik ti je let? Máš ICQ??
Koukni na jeho web a budeš vědět víc ale jak se zdá asi moc nečteš a nekoukáš jinak už bys to věděl ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Niekedy sa mi vidí, že dosť členov fóra má stále problém určiť, na koho strane stojím, a nepomohlo ani viacnásobné pripomenutie. Zhrniem to.
Nemám rád monopoly, lebo ich zisky sa rozplývajú v nedohľadne a na prežití skupiny ľudí v podpalubí im záleží iba málo, stačí, aby ich živila. Keby aspoň mali zmysluplnejšiu víziu.
Príroda nenadojí viac, než chce, lebo by si sama poškodila. Keď človek zbadá červené tlačítko, väčšinou nebude rozmýšľať, čo sa stane, ale ho jednoducho s istou nezvládnutou dávkou adrenalínu stlačí.
Robím s elektrinou v akejkoľvek podobe pár desiatok rokov, a väčšinu vynálezov tuto na fóre beriem iba ako hračku, či hlavolam, krížovku, prípadne tréning, a nájdenie správneho kľúča, či chyby mi zaberie možno najviac pár desiatok minút.
Myslím, že VE neexistuje v podobe odprezentovanej týmito vynálezmi. Je možné sa nanajvýš vrátiť ku koreňom, a začať budovať niektoré modely vo fyzike inak. Ale úplne od koreňov, ako sú dĺžka, čas, prúd a podobne. Vždy sa na fóre nájde nejaký dobrý nápad. Je však veľmi riskantné opakovať po niekom, kto nemá ani toľko rozumu, aby dokázal použiť správne jednotku energie, práce, sily, prúdu napätia a podobne. To stačí poriadne prečítať učebnicu základnej školy. Ak by tam aj bolo niečo zle, tak to ako model pre začiatok stačí a všetko časom vyjde najavo. Autori mnohých patentov však nerešpektujú ani tento bod deľby práce, a ani nedokážu definovať svoje veličiny, ak by sa líšili od konvenčných. Preto ich výsledky považujem za podvod, poznám aj zopár podfukov z univerzít, ktoré fakt nejde odlíšiť od serióznej práce. Psíček s mačičkou piekli tortu, dali tam všetko, čo ich napadlo.

Je predsa stále veľa zaujímavých vecí, nad ktorými ide bádať, a ktoré možno dotiahnuť k veľkej spokojnosti. Prajem všetkým vo vlákne pekné Vianoce.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

pro Aguarius1

Příspěvek od la »

Jo to je jen taková příprava když začíná hořet koudel u ,,,,,,,
Když odhlásíte centrální topení v paneláku že budete topit něčím jiným za vlastní, musíte taky zaplatit tučný odstupný ,tak se to snaží taky nějak ošéfovat ,kde by brali? :D přeci nepůjdou pracovat.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak a máme to :roll: nic nebude fungovat :evil: No já vím že nemám skušenosti ani znalosti ale kvůli tomu nepřestanu.Ostatně se průběžně snažím přijít na to jak co funguje ;)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Zamčeno

Zpět na „Černá díra“