Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Martin11 , ak sa nebavíme o čase , tak to ostatné (mám na mysli súčiastky) je vzhladom na nároky daného generátora ,,halierová" záležitosť . Takže ďakujem a vedz že z mojéj strani nepovažujem za potrebné robiť zbierku . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Tak tak, jinak to ani nejde. O penězích to není. Na to musí být dobrá vůle, chuť a čas.Jooo, a vědomosti. Pokud se vyzkouší cu generator, pak přihodím do placu část výrobní dokumentace od meyera, jenž mi omylem vtiskla do rukou prozřetelnost. Když se to zde odehraje veřejně, otevřeně a v přátelském duchu, budu rád. Jinak , karkulko, jsi hodný. věř mi, že to nejhorší je čas a ochota. Zmizelo to ze světa......Samozřejmě jsem zapoměl poděkovat mým kamarádům, jenž společně se mnou rozkrývali v potu tváře temná zákoutí. Jmenovat je nebudu, když budou chtít, sami se přihlásí.....Zkoušel jsem vyzvědět, jaká sazba je pro povinné ručení pro elektromobil. Nikdo nic netuší.....


cimirek
Zasloužilý člen
Příspěvky: 493
Registrován: čtv 15 čer 2006 5:56
Dal: 258 poděkování
Dostal: 213 poděkování

Příspěvek od cimirek »

jarda ovčák svitavy píše:Zkoušel jsem vyzvědět, jaká sazba je pro povinné ručení pro elektromobil. Nikdo nic netuší.....
Před lety jsem to v sazebníku nějaké pojišťovny zahlédnul. A tenkrát to byla ta nejnižší sazbe, tedy do 1000cm3. V současnosti nevím.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od gromit »

jarda ovčák svitavy píše:Tak tak, jinak to ani nejde. O penězích to není. Na to musí být dobrá vůle, chuť a čas.Jooo, a vědomosti. Pokud se vyzkouší cu generator, pak přihodím do placu část výrobní dokumentace od meyera, jenž mi omylem vtiskla do rukou prozřetelnost. Když se to zde odehraje veřejně, otevřeně a v přátelském duchu, budu rád. Jinak , karkulko, jsi hodný. věř mi, že to nejhorší je čas a ochota. Zmizelo to ze světa......Samozřejmě jsem zapoměl poděkovat mým kamarádům, jenž společně se mnou rozkrývali v potu tváře temná zákoutí. Jmenovat je nebudu, když budou chtít, sami se přihlásí.....Zkoušel jsem vyzvědět, jaká sazba je pro povinné ručení pro elektromobil. Nikdo nic netuší.....
porovnání nabídek všech pojišťoven viz: http://povinne-ruceni.kurzy.cz/povinne-ruceni/
při zadání doporučené "0" jako obsah mi ale házelo chybu :( - ale i to je informace...

dobrá vůle by byla, i ta chuť, jen s tím časem to je mizerný - kdo má, nedá...
budu se aspoň snažit, v rámci možností...


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Příspěvek od Míra966 »

Aquarius1 píše:
Takže tomu rozumím asi takto:Rozkmitáme li magnetické pole změní se rotace jádra a pokaždé když se vrátí mi to dá proudík a protože ho budu magnetovat neustále při nějaké frekvenci dá mi to víc proudíku a pokud se mi podaří tímto proudíkem budit onu vstupní magnetickou cívku co mi magnetuje onu tyčku železnou a projde to těma dalšíma cívkama a znásobí se dostanu spoustu proudíku že?
Tedy to je jen takovej názor a doufám že správnej. :roll:
Myslím že M. neměl na mysli kmitání jádra mezi dvěma energetickými hladinami, ale spíše v případě CU generátoru magnetickou rezonancí doslova vytrhával z vazeb další elektrony, ktere se přidaly k těm vodivostním.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak a ještě jeden dotaz,takovej možná až no jak bych to napsal laicko debilní :oops: pořád se tu píše o generátoru na bázi CU je jednodušší ale mě nějak něco uniklo nebo jsem něco nečetl správně,jakej rozdíl je mezi těma dvěma FE a CU .To že jde o železo a měď je mi jasný ale jak chcete magnetovat měď? to mi je záhadou :shock:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Příspěvek od Míra966 »

CU generator je ta první varianta z Jardového překladu. (tady ve vlákně čt 11 prosinec 2008 19:17)


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

generátor

Příspěvek od jeff »

Tak tenhle princip mě teda fakt dostal. Jistý problém je s výkonovým vf generátorem, ale dnes se již vyrábí dostatečný sortiment nejrůznějších součástek a jistě je řešitelný. Další věcí bude, jak ochránit cívky před sálavým teplem z rozžhavené železné tyče, píše se až 1500stupňů celsia, když každá cívka má navíc své vlastní teplo vznikající činným odporem vodiče a vířivými proudy. Předpokládám, že se to už asi ví.
Je to velice zajímavý jev, navíc generátor takto sestavený má teoreticky nekonečnou životnost, protože neobsahuje žádné pohyblivé díly.
A ještě jedna spekulace: Trošku mi to připomíná královský dvůr císaře Rudolfa. No schválně, zkoušel už někdo místo mědi, nebo hliníku použít tyč z olova? Tam taky přece není až tak veliký rozdíl, jenom asi záleží na tom, jak se do toho třískne :D
Každopádně se problematikou tohoto generátoru hodlám též zabývat

Jeff


marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Příspěvek od marx »

jsem rad , ze toto tema ozivlo... protoze taky rad neco zkousim a penize zas takovy problem nejsou (jen prave ten cas) tak se hraju. Vyhodou obcas byva take znalosti jazyku - english, rusky atp t je pro me pohodlne, protoze se da vse krasne precist a pochopit.

potrebuje-li nekdo nejakou dotaci na vyrobu neceho tak po novem roce bych to mohl zaridit, ted musim vse uzavrit pro danove priznani.

.... P.S.: pro elektromobil se vypocitava ne na objem sazba povinneho ruceni ale dle vykonu v kW - coz lze sjednavat i ted - bud podle obsahu motoru nebo dle vykonu v kW - takze pokud el. mob bude mit 20 nebo 250kW tak podle toho se to bude pocitat


Čas odhalí pravdu.
Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Re: generátor

Příspěvek od Míra966 »

jeff píše:.. No schválně, zkoušel už někdo místo mědi, nebo hliníku použít tyč z olova? ..
Zkus na tekuté olovo (1500stupňů celsia) namotat cívky. :D :D :D


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

no jo

Příspěvek od jeff »

Sorry, zapomněl jsem napsat celý uvedený rozsah teplot, který platí pro železnou tyč a je psáno 150 - 1500 C. Ta teplota se předpokládám mění s velikostí zátěže. Spodní hranice by pro olovo stačila.

Jeff


marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Příspěvek od marx »

chcete snad tvrdit, ze SSEG co prezentuji na videu mel 150° C ? pri tom jak pripojovali 1-10 zarovek po 60W ?


Čas odhalí pravdu.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak teď už vím ale....zase laický dotaz" samoindukční cívka" ,cívka sama o sobě jeli do ní nahnán proudík začne magnetovat to je mi jasný ale samoindukční? Upozorňuji nejsem elektricky vzdělán jen samouk takže s těma sněhovýma koulema to platí pořád :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Re: no jo

Příspěvek od Míra966 »

jeff píše:Sorry, zapomněl jsem napsat celý uvedený rozsah teplot, který platí pro železnou tyč a je psáno 150 - 1500 C. Ta teplota se předpokládám mění s velikostí zátěže. Spodní hranice by pro olovo stačila.

Jeff
Nezlob se, prosím, bylo to míněno jako vtip na odlehčenou. :oops: I M. píše, že se dá použít prakticky jakýkoliv kov.


Uživatelský avatar
Míra966
Nový člen
Příspěvky: 19
Registrován: pon 03 lis 2008 15:48

Příspěvek od Míra966 »

Aquarius1 píše:Tak teď už vím ale....zase laický dotaz" samoindukční cívka" ,cívka sama o sobě jeli do ní nahnán proudík začne magnetovat to je mi jasný ale samoindukční? Upozorňuji nejsem elektricky vzdělán jen samouk takže s těma sněhovýma koulema to platí pořád :D
Samoindukcí "trpí", v dobrém slova smyslu, každá cívka. Na její základě vznikají oscilace v LC obvodu.


Odpovědět

Zpět na „Dílna“