Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Asi nějak takhle: http://jnaudin.free.fr/html/mmcgen.htm

Pokud si všimneš těch fotek tak cívky jsou uvnitř jádra propojené,jen bohužel ani po zvětšení nelze vysledovat kam která je to mizerná kvalita fotek.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Příspěvek od marx »

Mno nebude to takjednoduche asi. Treba bude kazdopadne vyzkouset - treba z toho neco vznikne.


Čas odhalí pravdu.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

pro:marx

Příspěvek od Aquarius1 »

Tady je to taky ale v anglině ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
marx
Starší člen
Příspěvky: 106
Registrován: stř 26 lis 2008 9:24

Příspěvek od marx »

Aquarius1

zajimave pocteni, diky ti a davam bod +1

prectu si to cele... ale jak rikam, pokud jsou nektere info dostupne na internetu, divim se, ze to nikdo jine nereplikoval, asi nekde bude zadrhel a pravdepodobne v tom, ze toto je pouze zlomek konstrukce.


Čas odhalí pravdu.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Tak dobrá. Vidím, že už přihořívá a pár jedinců, jenž jsou zasvěceni mne požádalo, abych se vyjádřil. Solid state generátor nevím... nejsem zas takový expert. Co však vím, je hodně o panu Meyerovi a jeho práci. Naudine byl přítel Meyera a s většinou dobrot, jimiž častuje svět vylezl až po roce 98,což je rok r.myslím Michela Meyera z fr. Ten po studiích uveřejnil v časopise "Science et Vie" v březnu 76 svoje zkušenosti a vizi na domácí generátor. Pak pokračoval s výzkumem aby vše vyvrcholilo v roce 94 u nás. Pan meyer v českém týmu vědců dokončil autonomní zdroj energie tak jak jest popsáno v přiloženém patentu. Tento byl v pokusném provoze více než rok. Pak autor založil společnost s mezinárodní účastí na výrobu těchto zařízení. Následně v r 98 patent vypršel z důvodu neplacení poplatků a někdo využil práva stáhnout veškeré info z dostupných míst. Pak už netuším, jaký měl p meyer osud. Pracujeme na tom již více než rok a výpočty prokázaly, že to leží v oblasti reality. Výpočty jsem pochopitelně neprováděl já, ale hlavy pomazané, vždy 2x z různých míst. Chtěli jsme vše zveřejnit s funkčním prototypem, avšak není nám dáno. Časové vytížení a vážná nemoc jednoho spolupracovníka vše velice zpomalila. Rozhodně nechci polemizovat o tom, zdali něco fungovat může či nikoli. Nejsem ani odborník a na moje dílčí otázky zde na foru dostal jsem většinou po vejcích......zveřejním francouzký článek ohledně meyerovy prvotiny. Je to profi překlad, ovšem i profi firma umí udělat chybu a proto jsem dílce nechal přeložit duplicitně. A bingo. objevilo se tam pár nových info. Vzhledem k tomu, že chápu, jak fungují vstahy na foru, tak zatím přihodím překlad a zdroj prvotiny vč cz patentu. Chci, aby systém dostal po kulích.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak to jsem zvědav co se dočtu,mám to strojově a jsem z toho na palici,myslím ten originál co je výše. :shock:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Promiň, já zapoměl přihodit odkaz a překlad. holt po večeři mi endorfiny zatemnily mozek...http://www.rexresearch.com/meyernmr/meyer.htm
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

A zde druhý překlad . Není sice celý, ale o něčem vypovídá. když si něco necháte přeložit od dvou akreditovaných překladatelů, tak z toho vyleze vždy něco jiného. Rozhodně to přičítám množství technických termínů.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak už konečně vím o co jde ale........kde sehnat materiál ,železo měkké,izotop železa 56, i když je podle tabulky výskyt četný ale...jak jsem vysosal na netu nestabilní (proč to nevím) a v některých sloučeninách dokonce uváděný jako radioktivní.Tak nevím,pak je tu ta vybavenost co se týče měření,investice okolo 15 až 20 tisíc?no určitě by se to vyplatilo vzhledem k rostoucím cenám za energii ale kde na něj vzít že a nehledě s tím člověk musí umět (ne můj případ).No nic trocha informací které zase tyto informace vyvracejí ,jen nikde nepíšou kde ho schrastit.Nebo stačí měkké feromagnetické železo?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Fe 56 je v každém kusu železa.Asi 96%. Zbytek jsou ostatní izotopy. Pak by každé železo bylo nestabilní a radioaktivní????? Tak jo, když budeme mluvit o oceli, která se válí všude v kovošrotu a má 5 až 10% nežádoucích přísad, tak ti to bude fungovat o 5 až 10 % kratší dobu. Pokud to bude fungovat, tak po 2500 až 5000 hodinách provozu vyhodíš kus oceli, který se odlehčí o 20 gramů.Flexou si z pod ponku uřízneš další kus hlazenky , nasadíš a jedeš znova.Tolik teorie. Praxe bude zřejmě jiná. Málokdy totiž potřebuješ 50kw výkonu nonstop po dobu 2500hodin. Je třeba začít s tou mědí. To železo je složitější, než si myslíš.....Čas, po kterou je schopen využívat kus fe bude závislý na provedení. Je jich několik a nejsou vůbec jednoduché.


koumak
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 14 úno 2008 22:04
Bydliště: dielna

Fe

Příspěvek od koumak »

Panstvo , ja ziram. :shock: A chcelo by to davat systemu intenzivne a zo vsetkych stran po gulach , rozbit mu je , skor ako sa stihne na priekopnikoch odbavit...


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Fe feroresonance...

Příspěvek od Pego »

.. píše o ní hodně Hector, viz. pár info v mým vlakne Info/inspirace.
"Nemáme ani ponětí kolik energie se skrývá v jediném atomu železa" Hector
:idea:


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Ale víme. 1gram ztracené hmotnosti železa presentuje 2500kw el energie. Vše v souladu se zákonem o zachování energie a hmoty.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

Z alfou by neból problem , no čo s tou betou a čiastočne s ... v tých dávkach ? Žeby aj kvoli tomu obnovili na Slovensku po 19 rokoch výkup Pb ? Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

pro:Jardu

Příspěvek od Aquarius1 »

Takže vlastně jakékoliv měkké železo to bych chápal ale v patentu se píše o jádrech stočených z pásků tedy toroidy ale jsou tam i zmínky o plných jádrech.Pak je tu ta instruktáž z videa,na nich je jedno zařízení s plochými kruhy do kterých vkládá dva magnety a hle svítí.To že se to musí rozkmitat je asi jasný a v tom schematu jednoduchý,napadlo mne že v každé telce je jeden až dva krystaly které určují frekvence,jsou to ty malí mršky v plechovým pouzdru vedle modulu vf na doladění barev.Tím by se dala nastavit nějaká ta frekvence.Jinak jak se mýlím neházejte na mne sněhový koule nemám rád sníh za krkem. :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Dílna“