morse59 píše:Ahoj. nedalo mi to a tak posílám svůj názor. Ahoj Morse59
Ahoj mohl bys prosím uvěřejnit nějakou fotodokumentací tvé fungující testatiky ?
Chápu že když odpálíš atomovou bombu vznikne pusobením malé síly ohromná energie - to dokazuje Einsteinovu teorii E=mc2, ale vysávat energii z ničeho, nebo nevědět z čeho? Nějak mi uniká princip testatiky, hlavně produkce obrovské elektromotorické síly z malého vstupního výkonu.
S tou rozdělenou enregii by to mohlo být i jinak. Náboje existuji, jak kladný tak i záporný a nic se nezhušťuje. Nabíjíš-li příkladně elektrolitický kondenzátor kládným a záporným nábojem dochází vlivem působení elektrického pole k dělení elektrolitu na kladné a záporné ionty, které jsou přitahovány k protikladným elektrodám.Atomární síly jsou větší takže navenek je to pořád elektrolit, má stejnou hustotu i jiné vlastnosti, jenom je polarisovaný. Dodáváš energii hmotě(elektrolitu) kterou jen deformuješ proti přirozenému stavu. Vybíjení je jen opačný proces. Nic se neztrácí, nic se nezískává.
Vzduch kolem je také zdrojem iontů, ale i kdyby se daly všechny v rozumném prostoru posbírat a rozdělit, dá to energii několik stovek watů elektromotorické síly? Myslím že je to nesmysl.
Můj názor na jiskřiště použivané Teslou je asi takový:
-zhášená jikřiště použivaná Teslou nemají nic společného s eterem a podobnými nesmyly.
-jde o rotační spínače obvodu které přenášejí veliký výkon při vysokém počtu sepnutí a rozepnutí za sekundu (píše se až o 100 000 Hz).
-problém je v tom že se při tak vysokých přenášených výkonech a tolika otáčkách při rozumné velikosti takového spínače vytahuje elektrický oblouk za sepnutou částí a dochází k trvalému sepnutí obvodu a to je špatně. Proto zhášená - rotující v ochlazujícím se oleji, využivaje dalších fyzikálních vlastností oleje(hydraulických-pohyb jiskřiště a izolačních-zhášení jiskřiště).
Polovodičové spínaní výkonů je omezeno počtem sepnutí v kHz(tipuju tak na 40khz) a takže dosahuje max. 40 proc. počtu sepnutí proti stařičkému Teslovi.
Takže na sto kHz, buď rotačně, nebo elektronka.
Jinak ti přeju hodně úspěchu v badání i v teorii a jsem s podravem.