Magnetické Motory

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Stínění

Příspěvek od adam.benda »

tbest píše:Stínění magn. pole
;)


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

stínění

Příspěvek od martin11 »

....dobrej trik.....vemte si neodym...stejný průměr jako 10 ti Kč...českou...je magnetická.....zabalte to do alobalu ... obojí....a mate uplně stejný efekt.....když bude mince nahoře tak se to také k ničemu nepřitahne....tlouš´tka magnetu nesmí být ale větší 1/5 pruměru !!!!!!
...se vam divim že jste z toho tak vyplácaný.....a namalovat mužete cokoli....proč to na videu nerozbalil a jednotlové vrstvy neukázal.....
se vám divim...starý mazáci a koukaj na to jak Eskymák na pomeranč...Martin11 :lol:
...a ještě k těm kuželum polepenech magnety......proč je v pravo na jednom kuželu řemenice s ..??, nahonem ???...nebo proč tam vubec je ta řemenice ?????...to jako že to už vyrábí energii..????? ha ha ha ... :enaughty:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

klídek

Příspěvek od adam.benda »

martin11,

nevím, co se v tobě tedy děje, ale možná bys mohl trochu zvolnit.. Dáváš si nějaké zdravotní pauzy během vývoje svého motoru?

Víš kulový, jak ta "magnetic vortex" věc funguje a budeš takhle reagovat? Nejsme zase úplný debilové, abychom to s tou řemenicí nezvážili, ale na tom druhém videu autor představuje výrobu elektrické energie pomocí toho motoru, tak tam asi holt nějaká řemenice být musí, k alternátoru se to vzduchem nepřevede.. Ohledně toho motoru vím já taky pěkný kulový, jak to funguje, protože se zase jedná o konstrukci, která vychází, jak já říkám, z dynamicity a zatím to nejsem schopen chápat. Ale kvůli tomu, že jsem dutej, nebudu křičet všechno možný.. A co když je to video zase lživé? Co když je to zase podvod? Fajn, ale podvod může bejt všechno, to se holt nedá svítit.

S těmi věcmi zabalenými do alobalu ti absolutně nerozumím. Jde o to, že alobal nemá téměř žádný vliv na magnetické pole a na videu slouží pravděpodobně pouze k splácnutí více materiálů a magnetů dohromady.. Experiment s 10ti Kč mincí, který popisuješ, moc nedává smysl, nebo ho opravdu nejsem schopen chápat.


Uživatelský avatar
Welgor
Stálý člen
Příspěvky: 69
Registrován: stř 22 srp 2007 9:27

Shield

Příspěvek od Welgor »

Dekuju za uvitani.... ale k tematu... myslim, že vim, jak to udělal: stačí dát malý magnety do rohů těch "skříněk" a pak to působí dojmem, jakoby tam byl ňejaký magnetický štít; skutečnost je taková, že jsou magnety buď rohama "skříněk" u sebe, nebo od sebe. pak se kvůli vzdálenosti tak neodpuzují. Samozřejmě se můžu mýlit, ale je to můj názor. pro lepší představivost přikládám obrázek.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pro Welgor - adambenda

Příspěvek od martin11 »

...jo tak asi takhle....na magnet položim minci.....a z té strany to nemagnetuje....když to udělám u 2 mincí tak se budou po podložce strkat...nebo přitahovat....to záleží jak se otočí....když to bude v alobalu tak to je záhadné ....a namalovat stínění můžete jakékoliv....Martin11 :lol: ps..pro adambenda....už mi rozumíš...????
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re:Stínění

Příspěvek od poota »

Stínění magnetického pole se tu probralo natolik důkladně, že je snad každému jasné, že se tu o žádné stínění jednat nemůže. V těch krabičkách je evidentně soustava asi několika magnetů, případně i doplněných nástavci, takže se jedná o tvarování magnetického pole. Nejspíš je velice podobné tomu, jak to vysvětluje Welgor. Podobného výsledku by se asi dalo docílit i prostými podkovovými magnety, pokud by se umístily mimo střed a byly nižší, než výška krabičky.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re:Stínění

Příspěvek od tbest »

Hoši, hoši, hoši. Žádné emoce prosím. Asi jsem to sem neměl dávat, ale trochu mi to připadalo jako tvar stínicích (pole tvarujících) plechů jak je navrhl Adam na motoru Omega. Jen jsem doufal, že si všimnete, že na videu se magnet nedotýká "stínění". Je to podle mě klíčové. Rozebíral jsem reprák Sony. Ven přes "stínicí" hrneček neprošlo nic. Jakmile se magnet dotknul plechu, bylo za ním znatelné pole. Jen můj postřeh. Takže tak.


Kybic

Tlouštka stínění

Příspěvek od Kybic »

je závislá na síle magnetu resp. jeho pole a magnetické vodivosti stínění (proto se taky používají ty různé permaloye). Pokud dojde k nasycení stínění, může se objevit pole u za stíněním, protože to nedokáže ve svém objemu vést všechny siločáry (analogie s vodou - když je trubka úzká tak to teče o okolo). A mezera mezi stíněním a magnetem mu samozřejmě pomůže.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Něco k stínění magnetu

Příspěvek od Aquarius1 »

V potravinářském průmyslu na mašinách co uzavírají lahve plechovými víčky jsou magnetické unašeče korunek(víček) .Pokud se mi to podaří nalézt tak sem dám i foto,Nedochází k žádné deformaci mag pole ale jednoduše materiál okolo magnetu je tak robusní že magnetické pole prostě nepropustí vzhledem k síle magnetu a tak se korunka přicucne jen zespodu.Jednoduché a funkční.Jinak stínění jako takové nejspíše neexistuje.Tady je obrázek jak to vypadá. ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Něco k stínění magnetu

Příspěvek od NAVAR »

Aquarius1 píše:V potravinářském průmyslu na mašinách co uzavírají lahve plechovými víčky jsou magnetické unašeče korunek(víček) .Pokud se mi to podaří nalézt tak sem dám i foto,Nedochází k žádné deformaci mag pole ale jednoduše materiál okolo magnetu je tak robusní že magnetické pole prostě nepropustí vzhledem k síle magnetu a tak se korunka přicucne jen zespodu.Jednoduché a funkční.Jinak stínění jako takové nejspíše neexistuje.Tady je obrázek jak to vypadá. ;)
Tohle je dobrá cesta. Akorát že na odstínění magnetů je lepší použít materiály s různou permeabilitou, respektive kombinace těchto materiálů.
paj poměrně silný neodym odmítal 1mm ložiskové kuličky na vzdálenosti 5-10mm. Viz. http://www.mushield.com Pokud by byl zájem hodím sem trochu teorie o stínění.
Pěkný den přeji.


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

maxforce

Příspěvek od tbest »

Pěkný, to muselo dát práce a přitom taková blbost :)


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

maxforce

Příspěvek od Aquarius1 »

Asi dvanáctiválcový louskáček na vlašské ořechy :shock: Že by to chtěli prodávat na tržišti?? :D


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
blackjoe9
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: ned 02 bře 2008 1:16

Příspěvek od blackjoe9 »

takže magnety riešiť nemusím , od boba som sa dozvedel že u nás v Nemšovej mame firmu zaoberajucu sa magnetmi (mám to pod nosom a ani som o tom nevedel :shock: :lol: ) - pôjdem sa tam spitať , zatiaľ to vyzera slubne - http://www.magsy.cz/sk/page/219/


Sme až príliš ďaleko na to, aby sme prestali...
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pístový mag motor -hvězdicový 6ti válec

Příspěvek od martin11 »

...u příležitosti 150 tého příspěvku do Fora a jako důkaz pro Adambenda, že nespim....posílám fotku rozestavěného mag.motoru...bohužel do setkání nelze dodělat, narazil jsem na jistý konstrukční problem....na setkání přivezu co bude zatím hotovo...možná nějaká konzultace na místě pomůže...problem nebudu popisovat, tak se neptejte. jinak dotazy rád zodpovím....zdravím všechny hezký den Martin11 :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

:good: a posílám bod


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“