Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
cepco
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17 úno 2008 17:07

Příspěvek od cepco »

Ahoj Peter ten vyvíjač si mal zapojený podla tohto?
A mal si tam aj druhé kladivko?
Inak gratulujem k VEĽKÉMU úspechu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


anonym

Re:liga

Příspěvek od anonym »

Velmi podrobný navod na kyslíko vodíkovou svářečku byl před lety ve sborníku Udělej si sám


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

pre Anonyma

Příspěvek od Nobody »

ten navod je tu vseobecne znamy...LIGA to vsak vyrabala a predavala komercne...netvrdim ze je to rovnake ako v Urob si sam...mozno je to este niekde v predaji...ale na Slovensku a v Cechach som to uz nenasiel...u nas je niekolko exemplarov a funguju....netusim preco sa to prestalo dovazat...bola to profesionalna vyroba so zarucnym listom a atestami...
Nobody.


Nobody
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: pát 27 říj 2006 17:02

AHOJ Lubosi /Novak/

Příspěvek od Nobody »

Luba, neboj ja to o vikendu nalepim kde treba a dam tu vediet...myslim ze by sme nemali tymto zatazovat Mimovo vlakno....ja tu zvaracku od Ligy nepovazujem za zazrak...dolezite je podla mna to ze to splna vsetky bezpecnostne predpisy a moze sa to predavat...ale ziadne perpetum mobile...len nahrada Autogenu...
Nobody.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

No některé otázky jsou děsný:hluchý, slepí, neumí číst(víc než jedno vlákno nazpátek), se občas divím že jsem se naučil česky-číst i mluvit.
Neberte to na těžkou váhu, mám zas pět piv-čas tomu odpovídá, ne?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Pro Peter

Příspěvek od Akord »

Už pred pulrokem, nebo rokem jsem dal na chat, nebo fórum kopii ruské knihy Varšavskij, Energoakumulirujuščie veščestva, kde udelali auto jezdící na vodík z reakce hliníku s vodou, v hliníku bylo galium a neco cínu a india. Knížka je z 1980. Peter si možná pamatuje. Takže nic nového. Dokonce i teď mávají s hydridem LaNiHx pro mobily(telefony) a elektromobily jako novinkou, a je to uvedeno taky v té pomerne staré knize. Opráší relikvii a pak o tom troubí, prípadne ješte udelají záhadu, aby se to líp prodávalo. Za zmínku stojí (podle uvedené knihy), že pro prípad smesi vodíka se vzduchem se nepoužívají negativní katalyzátory(jako antidetonační prísady do benzinu) ale naopak pozitivní, takže neco jako dusičnan etylnatý, dusitan etylnatý, dusitan amylnatý a iné.
Peter píše: Mnoho nejasného je v použití VN a nerezových bipolárních sekcí.
Psal jsem názor, že jde o delič napetí, umožňující částečne využít značný a nepotrebný napetový spád, protože palubní napetí je proti potrebe elektrolýzy relativne vysoké. Zvýší to účinnost tím, že nepotrebný napeťový spád se použije pro obyčejnou elektrolýzu, která procesu nevadí. Argument, že je to napetí potreba kvuli proudu není správne smerován, protože pokud reakce správne nastartuje, napetí 12V nemuže být treba, marilo by se hodne výkonu na vodivosti vody. Rozkladní napetí je do 2V, podobné napetí poskytuje hliníkový článek, takže výkon treba rešit plochou, vodivostí a katalyzátory, ne prílišným zvyšováním napetí. 100W príkon z baterky ale zas není tak moc, a proto problém není vypuklý.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Peter-zapojeni

Příspěvek od PeTr1 »

Peter píše:
PeTr1 píše: A to co jsi pouzil za vodu byla ze studny nebo destova?
Z vodovodu a přidal jsem trochu jedlé sody.
Chtelo byto jeste prubnout tu destovou.


Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

[SPAM]

Příspěvek od Marteen »

Piste si to do ineho vlakna.
Mohli by sme odlisit farebne odborne prispevky a balast?
Navrhujem balast [SPAM] pisat ORANZOVOU FARBOU...

Asi som to naozaj prehnal tak to beriem spat...
Naposledy upravil(a) Marteen dne čtv 20 bře 2008 14:47, celkem upraveno 3 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: s...ky [SPAM]

Příspěvek od Ilem »

mdz píše:Piste si to do ineho vlakna. Sem tie s...ky nepatria. Chodte makat do garaze!

Mohli by sme odlisit farebne odborne prispevky a balast?

Navrhujem balast [SPAM] pisat ORANZOVOU FARBOU...
Tys chyběl, když se rozdávala slušnost, že jo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maco »

Na poslednom hromadnom chate niekto slubil,že dá do tohto vlákna strojový preklad,niečo o DD uhlíkovej a olovenej elektrode.Dakujem.


Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Peter

Příspěvek od Maco »

Peter dík je to moc zaujímavé.Odkial to máš?
Má tam 30 elktrod 20x10 zapojené +-+-....a z jednej Vn cievky pustené Vn do duhej? to je už dosť nebezpečné napatie.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iv »

pepo.bn píše:
Novák píše:Zavádějící věci jsem schválně smazal,je to o ničem.Na BP nikdy žádný motor nepojede a pokud ano,tak to dlouho nevydrží.
Novák zdravím ťa. Presne toto sú tie velmi dôležiťé "čiastkové" informácie pre toho , kto sa rozhodne isť cestou elektrolízy s produkciou BP aby hneď na začiatku vedel , že stavbou elektrolizéra sa nič nekončí ale ešťe len začína a to poriadne dlhá cesta k poznaniu. Dávam ťi bod za úprimnosť . :good: . PePo
:good:
Už jsem myslel PePo ..........mýlil jsem se ......Jsem rád,že víš kam patříš..


brtnik
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04 úno 2008 22:27
Dal: 1 poděkování

VE

Příspěvek od brtnik »

Konečně jsem pročetl celé vlákno a stejně jsem ztoho nebyl moudrý.
Ale musím poděkovat Iv a týmu za nakopnutí, a hlavně za objetavou práci pro nás všechny lidi co se to snažíme dát dohromady.
ps. moc si Vás a Vaši práce vážím. ;)


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Připojení k motoru

Příspěvek od PeTr1 »

Peter píše:Při zprovozňování peugeota na plyn (LPG) nám to nechtělo chytat. Pak jsme přišli na příčinu. Část plynu se musí vést přes regulační ventil pod klapku.
Zapojení je na obrázku.
Kdyz sem si prohlizel nektere zapojeni na vodik na urcitych forech tak sem tam videl ze cast plynu vedou pred klapkou smesovacem a druhou cast pod klapkou.Samozrejme ted mluvim o vodiku.


Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Maco »

Ahoj Peter,je niečo nové?
Naposledy upravil(a) Maco dne ned 23 bře 2008 12:52, celkem upraveno 1 x.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“