Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Mimův vyvíječ vodíku - pokus o repliku

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
Edvin
Stálý člen
Příspěvky: 47
Registrován: stř 16 led 2008 11:35

Re: Hmmm....

Příspěvek od Edvin »

Mim píše:
Ilem píše:
Mim píše:Chtìl jsem nìco øíct, ale už fakt nechci....
Z podtextu cítím, že je na tom nìco špatnì. Mùžeš se, prosím, vyjádøit pøesnìji? Dìkuji.
Hele, Ileme, fakt už nevím. Tohle je obludné a o nièem. Proberte si základní vstupy. Já nevím, co bych mìl øíci, ale Peterovy asociace neøeší nic. Proè???? Základní schéma je dùležité. Kdo našel chybu?
Jsem sbohem........Mim
podla Mima ma schema vyzerat VN-000+VN , Peter preco davas VN elektrodu iba na vrch reaktora?


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pokus o reakci

Příspěvek od Ilem »

Pokusím se ragovat na to, co zde zaznělo.
Takže v první řadě: Mime laborujeme. Kdybychom nelaborovali, nemohli bychom se pokoušet o funkční repliku tvého vyvíječe.
Laborovat bychom nemuseli, kdybys sem dal úplný a kompletní konstrukční plán. Což samozřejmě nedáš, proč bysto dělal. Takhle se jen podle slovního popisu snažíme napodobit to, co jsi vytvořil. Dokud ale nepochopíme, jak to má fungovat, nezbývá nám, než laborovat. A těch zatracenejch slepejch cest je tolik...
Laborování: Snažíme se přijít na to, jak fungují jednotlivé části vyvíječe. Teď se zaměřím na VN. Klasická sekce postavená dle Tebe opticky na VN vůbec nereaguje. Je pravda, že při VN pulzech klesne primární proud při stejném vývinu plynu. Při podrobnějším měření ale zjistíme, že proud neklesne, jen se část uzavírá přes zapalovací cívku. Jedno z vysvětlení je, že prostě plocha elektrody nedokáže dodávat větší množství volných nosičů náboje. Nabízí se otázka, na co tam tedy to VN je? Možná odpověď je, že je tam k tomu, aby přitáhlo kyslík k hliníkové elektrodě (kyslík je potřeba navázat na hliník, aby se snížila bouchavost výsledného plynu - viz Gewo). Pokud je to tak, je v podstatě úplně jedno, kde se dá plynu do cesty "lapač kyslíku" důležitá je dostatečná plocha. Takhle to chápu já a pravděpodobně i Peter. Ale možná je to úplně jinak, a kdyby Mim netrucoval, třeba by to vysvětlil.
Mime promiň, ale výkřiky typu "udělejte to podle mě" když nedáš podrobný návod nás moc daleko nepostrčí. Rady ve stylu "mám mozek na svém místě" taky nic neřeší. Kopeš kolem sebe jak poraněnej zajíc. Kamenuješ ty, kteří Ti věřili a hájili tě, proč?
Kdysi jsi slíbil seriál, kde všechno popíšeš. Seriál skončil u motoru na dřevoplyn.
Už jsem uletěl, konec patří spíš do boxárny. Sorry.


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

vyvíječ

Příspěvek od martin11 »

...zdravim všechny konstruktery...nerozumim problemu...ale...Někde jsem zaslechl, že KYSLIK tedyO2 je magnetický...prosím berte to třeba jako spam...já to jen kdysi slyšel...no každé info dobré...tak to někdo potvrďte nebo negujte :idea: ....zdraví Martin11
p.s. vzpomněl jsem si na to v souvislosi ..Ilem napsal....kyslik to přitáhne...je v tom vyvíječi nějaké magnetické pole??? a jestli je kyslik magneticky aktivní tak využít :oops:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vyvíječ

Příspěvek od Ilem »

martin11 píše:...zdravim všechny konstruktery...nerozumim problemu...ale...Někde jsem zaslechl, že KYSLIK tedyO2 je magnetický...prosím berte to třeba jako spam...já to jen kdysi slyšel...no každé info dobré...tak to někdo potvrďte nebo negujte :idea: ....zdraví Martin11
p.s. vzpomněl jsem si na to v souvislosi ..Ilem napsal....kyslik to přitáhne...je v tom vyvíječi nějaké magnetické pole??? a jestli je kyslik magneticky aktivní tak využít :oops:
Taky jsem to četl, ale v tomto případě by ho mělo přitahovat elektrostatické pole.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Maco
Stálý člen
Příspěvky: 85
Registrován: pon 28 led 2008 21:47
Dal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

skusanie

Příspěvek od Maco »

Ilem hovoríš mi z duše.
Tiež som nevedel napríklad ako dostať vodík do motora....že tam musí byť iskrisko Mim vobec nespomenul.Mne totižto tie dve cievky doslova skratovali zapalovanie motora.
Možme len a len skušať,kým to nepojde :D .


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus o reakci

Příspěvek od Ilem »

Peter píše: Na videu je pohled do vyvíječe, na fotce jak chci řešit jiskřiště.
Vyvíječ není úplný, hliníková sekce bude řešena odděleně.
Je třeba nechat elektrodam dostatečně dlohou dobu na vyčištění. Potom se přestane tvořit rezavá pěna.
Pokud mě zrak neklame, máš kolem plechů asi 1 cm mezeru. Ta by tam neměla být, aspoň podle toho, jak chápu funkci já.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pokus o reakci

Příspěvek od Ilem »

Peter píše:
Ilem píše: Pokud mě zrak neklame, máš kolem plechů asi 1 cm mezeru. Ta by tam neměla být, aspoň podle toho, jak chápu funkci já.
Místo toho abych tam rval natěsno elektrody, tak tam mezi nádobu a elektrody dám plexi. Mezera je tam asi 4mm.
OK, lom paprsků zkresluje. Pokus se tu mezeru minimalizovat. Podle mých měření to má dost velký vliv, i když je pravda, že ke stejnému jevu pravděpodobně dochází i v perforaci, tam s tím ty nic nenaděláš, jen probublávaný vzduch.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to sou veci.....

Příspěvek od wh173 »

Ilem:
myslel sem ze to VN tam proto aby narusilo elektronovou dvouvrstvu...

Maco:
jiskriste? ... to je snad ten rotacni prerusovac.... Tesla pouzil rotacni jiskriste ve spouste svych patentu....


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: to sou veci.....

Příspěvek od Ilem »

wh173 píše:Ilem:
myslel sem ze to VN tam proto aby narusilo elektronovou dvouvrstvu...

Maco:
jiskriste? ... to je snad ten rotacni prerusovac.... Tesla pouzil rotacni jiskriste ve spouste svych patentu....
Taky jsem si to o VN původně myslel, ale experimenty tomu neodpovídají.
To jiskřiště tak chápu taky. (Žadný bezkontakt)


"Dum spiro spero"
Ciceron
tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Re: to sou veci.....

Příspěvek od tbest »

Ilem píše:
wh173 píše:Ilem:
myslel sem ze to VN tam proto aby narusilo elektronovou dvouvrstvu...

Maco:
jiskriste? ... to je snad ten rotacni prerusovac.... Tesla pouzil rotacni jiskriste ve spouste svych patentu....
Taky jsem si to o VN původně myslel, ale experimenty tomu neodpovídají.
To jiskřiště tak chápu taky. (Žadný bezkontakt)
Omlouvám se, že se vměšuju, ale jak tak projíždím všeliké stránky o VE, napadlo mě, jestli ten mechanický kontakt není jedna z klíčových věcí. Při rozepnutí kontaktu vznikne výboj BEMF a o tuto energii vám možná jde. Ovšem jak to podchytit, nevím. Tak se prosím moc nepohoršujte, pokud kecám bludy.


habana

Re: vyvíječ

Příspěvek od habana »

Ilem píše:
martin11 píše:...zdravim všechny konstruktery...nerozumim problemu...ale...Někde jsem zaslechl, že KYSLIK tedyO2 je magnetický...prosím berte to třeba jako spam...já to jen kdysi slyšel...no každé info dobré...tak to někdo potvrďte nebo negujte :idea: ....zdraví Martin11
p.s. vzpomněl jsem si na to v souvislosi ..Ilem napsal....kyslik to přitáhne...je v tom vyvíječi nějaké magnetické pole??? a jestli je kyslik magneticky aktivní tak využít :oops:
Taky jsem to četl, ale v tomto případě by ho mělo přitahovat elektrostatické pole.

mam pocit, že se někde psalo, že kyslík je magnetickej, ale KAPALNEJ pokud se teda nemejlimmmmm :roll: :roll:


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

TBest

Příspěvek od Iv »

Napsal:Omlouvám se, že se vměšuju, ale jak tak projíždím všeliké stránky o VE, napadlo mě, jestli ten mechanický kontakt není jedna z klíčových věcí. Při rozepnutí kontaktu vznikne výboj BEMF a o tuto energii vám možná jde. Ovšem jak to podchytit, nevím. Tak se prosím moc nepohoršujte, pokud kecám bludy.

To byl úder,u Mimova i Teslova hraje mech.jiskřiště velkou roli,tady totiž vznikají v.f. kmity o širokém spektru a pomocí polovodičové elektroniky se toho tak jednoduše nedosáhne. :good:


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

vf kmity

Příspěvek od tbest »

Peter píše:
Navrhni cívky, které by zabránili akumulátoru tyto vf kmity "sežrat".
Nešlo by ty vf kmity nasměrovat kam je potřeba HV diodama?


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vf kmity

Příspěvek od Iv »

tbest píše:
Peter píše:
Navrhni cívky, které by zabránili akumulátoru tyto vf kmity "sežrat".
Nešlo by ty vf kmity nasměrovat kam je potřeba HV diodama?

Tak naposled:Ty v.f. se mají využít a ne je sežrat a před akumulátor si zkuste dát kondík směrem na mínus,ikdyž v tom nevidím žádný důvod,jelikož i aku má v podstatě kapacitu.Prosím,jen jsem nakoukl a moje myšlenky nemusíte brát na zřetel,jen tak jsem chtěl poradit,ten směr není ono.Proto jsem reagoval na to jiskřiště,ale asi zbytečně.Tbest-máš dobrý postřeh!!!!
Iv


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Peter

Příspěvek od lajos »

Ta elektrika? nebo elektrotechnika? nebo elektronika? Trafo, i autotrafo je zvláštní věc, pan Lenz by ti to možná vysvětlil, ty pochybuješ o něčem, o čem moc nevíš. Trafo funguje i jako oddělovač, tak že co ti vznikne na přerušovači, to se směrem k primáru utlumí na aku, ale zas směrem na sekundár to přeindukuje nepřerušeně. Že to takhle blbě tlumočím, možná jenom můj překlad teoretického problému (trafo funguje jako oddělovač jevů-popř. přechodových jevů).


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“