magnetický motor

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

magnetický motor

Příspěvek od jeff »

Před časem jsem si přečetl článek o magnetickém motoru. Píše se v něm mimo jiné, že se pokusíte o jeho repliku s jinými magnety lépe uchycenými, aby vydržely odstředivou sílu. Je na tomto poli nějaký pohyb, nějaká změna?

Jeff


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

magnetický motor

Příspěvek od sano »

Ahoj Waldez,

Podobne ako Jeffa, aj mňa by to zaujímalo.

sano


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Před nedávnem jsem v jiné sekci nakousl můj pokus s válcovým magnetickým motorem a dnes jsem se dozvěděl že to již úspěšně bylo vyzkoušeno ,,Perendev motor".Moje zásadní chyba byla že jsem magnety uspořádal kolmo k ose.Chtěl bych se optat zdali má někdo zkušenosti s touto problematikou a jeho názor na možnost využití.

Díky ;)

Tohle jistě znáte ale opakování je matka moudrosti :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Aquarius1 dne čtv 27 pro 2007 16:58, celkem upraveno 1 x.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Provedení moc pěkné, přímo profesionální ale nikde tam nemůžu najít kudy se do toho pouští proud. Žádná cívka, žádné svorky.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Iv »

hapalainen píše:Provedení moc pěkné, přímo profesionální ale nikde tam nemůžu najít kudy se do toho pouští proud. Žádná cívka, žádné svorky.
Jede to čistě na magnetickém fenoménu,přiblížením dvou polokruhů s magnety jak naznačil Naudin v simulátoru a ještě prosím oprava: správně je PERENDEV !!! Něco jako Reed motor(zadat v Google) a víš víc.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: magnetický motor

Příspěvek od Waldes »

jeff píše:Před časem jsem si přečetl článek o magnetickém motoru. Píše se v něm mimo jiné, že se pokusíte o jeho repliku s jinými magnety lépe uchycenými, aby vydržely odstředivou sílu. Je na tomto poli nějaký pohyb, nějaká změna?

Jeff
Zatial len taka, 6e su kupene magnety ...
Waldes


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waldes »

hapalainen píše:Provedení moc pěkné, přímo profesionální ale nikde tam nemůžu najít kudy se do toho pouští proud. Žádná cívka, žádné svorky.
Prave o to ide ...
Waldes


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

Prave o to ide ...
Jsem asi nějakej natvrdlej, že jsem to nepochopil. Mohl bys to trochu upřesnit? Já vím, že to není jako honit zahnutym klackem po ledě gumovej vdolek. Možná by stačilo trochu napovědět.


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waldes »

hapalainen píše:
Prave o to ide ...
Jsem asi nějakej natvrdlej, že jsem to nepochopil. Mohl bys to trochu upřesnit? Já vím, že to není jako honit zahnutym klackem po ledě gumovej vdolek. Možná by stačilo trochu napovědět.
No veď to mal byť magneticky motor, teda poháňaný len magnetizmom, nie elektricky ani nijako inak. Ale ak ťa to poteší už ani ja nemám tie možnosti. Magnety na nové pokusy mi kúpil Ojožo už hodne dávno ale akosi sa nevieme a nevieme scuknúť aby mi ich dal.
Waldes.


Uživatelský avatar
hapalainen
Starší člen
Příspěvky: 196
Registrován: stř 07 úno 2007 23:51
Bydliště: Norsko
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od hapalainen »

No veď to mal byť magneticky motor, teda poháňaný len magnetizmom, nie elektricky ani nijako inak
Tak to jsem úplně vedle.
Elektromotor běží na elektriku, benzínový motor běží na benzín, naftový .........magnetický na magnetizmus. To ještě chápu.
Do elektromotoru teče proud drátama a v elektrárně ubývá a musí být doplňován, do benzínového teče benzín hadičkou z nádrže s benzínem a v nádrži ubývá, když se nedoplní, tak to přestane jet.......... do magnetického teče magnetiazmus jak a odkud? Jestli jsem to dobře pochopil, tak tam teče z těch magnetů ale tam neubývá. Magnety pořád stejně magnetují. Tak co se tam mění v mechanickou práci, aby nepřestal platit zákon o zachování energie?


Hlavní je vyhrát zápas
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Waldes »

hapalainen píše:
No veď to mal byť magneticky motor, teda poháňaný len magnetizmom, nie elektricky ani nijako inak
Tak to jsem úplně vedle.
Elektromotor běží na elektriku, benzínový motor běží na benzín, naftový ......... Jestli jsem to dobře pochopil, tak tam teče z těch magnetů ale tam neubývá. Magnety pořád stejně magnetují. Tak co se tam mění v mechanickou práci, aby nepřestal platit zákon o zachování energie?
To keby som vedel a vedel to dokázať, tak si myslím, že nobelovka ma neminie ...


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Příspěvek od la »

hapalainen píše:
No veď to mal byť magneticky motor, teda poháňaný len magnetizmom, nie elektricky ani nijako inak
Tak to jsem úplně vedle.
Elektromotor běží na elektriku, benzínový motor běží na benzín, naftový .........magnetický na magnetizmus. To ještě chápu.
Do elektromotoru teče proud drátama a v elektrárně ubývá a musí být doplňován, do benzínového teče benzín hadičkou z nádrže s benzínem a v nádrži ubývá, když se nedoplní, tak to přestane jet.......... do magnetického teče magnetiazmus jak a odkud? Jestli jsem to dobře pochopil, tak tam teče z těch magnetů ale tam neubývá. Magnety pořád stejně magnetují. Tak co se tam mění v mechanickou práci, aby nepřestal platit zákon o zachování energie?
V tom je právě to největší kouzlo .
Zákon o zachování energie určitě platí ,ale energii lze převádět na jiný druh energie .(transformovat,koncetrovat,atd)
Myslíme si namyšleně, že s některými druhy energie umíme slušně zacházet ,ale všechny druhy energie určitě neznáme .
la


horňais

magnet.motor

Příspěvek od horňais »

Dobrý den.také přemýšlím už delší dobu o magnetickém motoru,něco jsem i skoušel,ale bez výsledku.Chtěl bych se zeptat,zda Perendev motor opravdu funguje,jestli se vám to povedlo někomu dát dohromady?Videa jsem sice viděl,ale co nevidím na vlastní oči,"tomu nevěřím".

Na co bych si měl dát pozor,pokud bych chtěl vyskoušet skonstruovat tento motor,jaké mají být úhly vyosení magnetů od (poloměru),a v jakém poměru nechat mezery vzhledem k obvodu,na kterém budou připevněny.(rotoru)

Za odpověd mockrát děkuju. mail:hornais@seznam.cz


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: magnet.motor

Příspěvek od chiq »

horňais píše:Dobrý den.také přemýšlím už delší dobu o magnetickém motoru,něco jsem i skoušel,ale bez výsledku.Chtěl bych se zeptat,zda Perendev motor opravdu funguje,jestli se vám to povedlo někomu dát dohromady?Videa jsem sice viděl,ale co nevidím na vlastní oči,"tomu nevěřím".

Na co bych si měl dát pozor,pokud bych chtěl vyskoušet skonstruovat tento motor,jaké mají být úhly vyosení magnetů od (poloměru),a v jakém poměru nechat mezery vzhledem k obvodu,na kterém budou připevněny.(rotoru)

Za odpověd mockrát děkuju. mail:hornais@seznam.cz
Hmmmm, tak to keby sme vedeli, polovica fora je vyriešená a nachádza sa len v tvare návodov vo formáte .doc, prípadne .pdf :D
Nič v zlom, ale podstata fora je v HĽADANÍ a zverejňovaní čiastkových javov, experimentov, výsledkov... Proste a jednoducho - začína to tam, kde všetko - v rešeršoch ;)
Pre začiatok niečo na samoštúdium:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
sabous
Nový člen
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 12 čer 2008 20:43
Bydliště: český krumlov

m.g.motor

Příspěvek od sabous »

můj motor
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


malej proudík taky proudík
Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“