Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Efektivní elektrolýza

Souhrn všeobecných informací nejen pro "Vodíkáře".
Odpovědět
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

oprava

Příspěvek od eXiT »

Omluva - zapoměl jsem se přihlásit ten anonym jsem já :oops:


Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: POMOC

Příspěvek od wh173 »

Anonymous píše:AHOJ
Potřeboval bych pomoc i s elektronikou. A to v elektronickém spínání tranzistorů, aby byl sepnut vždy jen jeden tranzistor , viz obrázek a ostatní byly vypnuty. Aby se to postupně posouvalo od sekce 1 až po sekci 6 a znovu neustále dokola a bylo možno nastavit rychlost přepínání sekcí v jednotkách hertzů až do alespoň 1Mhz. Tranzistory by měly vydržet napětí od 12 do 50V a proud do 50A. Předpokládám když už se používají pulsy pro jeden vyvíječ, dalo by se použít více sekcí a možná by se dalo dostat při tom střídání sekcí více vodíku za stejné spotřeby jako při jedné sekci. Přitom vizuálně by to mělo vypadat jako by šly všechny současně. Uměl by prosím navrhnout elektrické zapojení? Dík za případnou spolupráci, pokud to již někoho napadlo a zkoušel to tak mi prosím napište jak to dopadlo. S díky eXiT.
potřebuješ asi tohle: http://tsoe.unas.cz/data/elektro/bezici%20svetlo.htm jen dáš místo samoblikací ledky nejakej obdelnikovej generator a misto tech ledek das tranzistory....


Who told you, you could do this like that?
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2448
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

4017

Příspěvek od lajos »

Výstup 4017-ky dá jen pár miliamper, tak že s ním by šli budit tak výkonové fety-rozhodně ne výkonové bipolární tranzistory a na 50A už vůbec.
Těžko se navrhuje elektronika někomu kdo tomu nerozumí, vymyslí nějaké zapojení, uděláš mu schema a pak se zjistí že stejně nesplňuje očekávání, buď princip nebo schema.
Kdyby mi chtěl někdo vyčíst že žadately nepomůžu-tak důvod jsem uváděl výše.
Neznalost lidí (návrhářů) je vidět v úvodním návrhu a pak v dalších nahromaděných požadavcích(1MHz, 50A). Takhle se dají navrhovat většinou jen hračky.
Samozřejmě hrajte si.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Lajos má v pravdu. Obvod by v principu fungoval, ale za 4017 by v bipolárech musely být darlingtony. I tak se ale při 50A dostaneš o řád níž s kmitočtem. Potom ještě doporučuju ochranné diody (integrované darlingtony je mají v sobě). Přesto by byla lepší ještě dioda v sérii, aby se darlingtonům tepelně ulevilo. Nejlepší by v tomto zapojení byly IGBT tranzistory. Tam by ses mohl přiblížit požadovaným parametrům.(rychlé ochranné diody stejně nevynechat)


"Dum spiro spero"
Ciceron
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re

Příspěvek od eXiT »

jj kdo si hraje nezlobí a každá rada drahá, ale lze si z káždé něco vzít, i tak oběma 3 dík za reakce a snahu. :)


Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od wh173 »

je pravda ze 50A je vcelku dost.... ale myslim ze eXiT svoje pozadavky malinko predimenzoval a treba pride na to ze mu staci 10A ;) a jestli to ma na klasickej vyvijec tak si myslim ze na jednu sekci to je az az...

tu 4017 jsem predhodil hlavne protoze s ni je jednoducha prace....


Who told you, you could do this like that?
eXiT
Starší člen
Příspěvky: 156
Registrován: pon 25 čer 2007 17:41
Bydliště: JIH MORDAWY
Dal: 41 poděkování
Dostal: 30 poděkování

re

Příspěvek od eXiT »

wh173 to vystihnul dobře, pro jistotu předimenzované, v podstatě by stačilo do 100khz a proud do 20A a je to ještě dostatečně předimenzované pro experimentování.


davedeejay

Příspěvek od davedeejay »

1) Funguje někomu ta rezonanční elektrolýza aspoň částečně? ...když mi to při obyčejném 12V ss napájení a mezeře 2mm nějak funguje, tak by to pak při hledání rezonance mělo při tý správný frekvenci pěnit aspoň o trošku víc než při jiný frekvenci ne? ...nebo se ta rezonance projevuje až u těch zapojení kdy je na elektrodách napětí několik kV ?

2) to napětí 5V na článek, to je nějak nejefektivnější? Co kdybych pro obyčejnou elektrolýzu ss proudem používal třeba 120V/článek s mezerou 2mm, ale elektrody s malou plochou, třeba 2x2cm aby to mělo příkon třeba 100W. Vodu to bude ohřejvat asi stejně rychle jako ty velký elektrody při 12V, 8.3A (100W) ne? Nevidim v tom žádnou nevýhodu, jen snad že ty menší elektrody mi budou rychlejc ubejvat a že nesmim sáhnout do vody...

Zkoušel někdo porovnat rychlost dvou vývojníků? ...jeden s velkou plochou elektrod a druhej s malou plochou ale vyšším napětím tak, aby měl stejnej příkon jako ten první?


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

ách jo

Příspěvek od sao »

Anonyme , anonyme , áách jo

Kdyby jsi si přečet -- aspoň -- toto vlákno -- na kterém zrovna jsi , od začátku a pozorně , tak by ses tak blbě neptal . Tady , -- na tomto fóru -- , je to tak polopaticky všechno psáno , že každý kdo položí takovéto otázky , jako jsi položil Ty a ještě je k tomu anonymus , tak je asi praštěnej do hlavy a nebo si z lidiček na vlákně tropí šouflata .
Tady máš aspoň něco , -- abys ses připojil a nebo abys skončil.

http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... ght=#12587

1 Válec.AVI

Napodruhé anonymům neodpovídám.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od PeTr1 »

Zdroj tepla SUPERNOVA 2008
Palivo:
- kapalné: voda (dešťová, říční, vodovodní)
- pevné: uhlík ve formě tyčinek

Odběr elektrické energie: <50VA na 1kWh tepla.
Spotřeba vody: <1l na 1000h provozu.
Spotřeba uhlíku: <15g na 1000h provozu.
Maximální výkon: 1MWh tepla.

Technologie:
1. rezonanční štěpení vody na vodík a kyslík.
2. sloučení kyslíku s uhlíkem na oxid uhličitý.
3. redukce uhlíku a fúze kyslíku s vodíkem.
4. uvolnění fúzního tepla a ustálení molekul vody.
5. opětovné rezonanční štěpení vody.

Systém je šetrný k životnímu prostředí.
Neobsahuje žádné těžké kovy ani nebezpečné látky.
Bezpečnost hlídá počítačová jednotka.


Cena k jednání: 1.500.000.000 Kč.

tak toto je na strance Elabse z Vracova
http://www.elabs.vracov.com
je to tam jak jsou 3 vykricniky


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

silvestr 2008

Příspěvek od kutil »

Ahojky,
tak já si myslel že si děláš srandu a slavíš silvestra už od vánoc :lol:

Ten kluk néni z lacinyho kraja. Já mu věřil od prvopočátku že přišel na tu rezonanci, ale až tak? Škoda že nepochopil tuto společnost! asi dopadne jak p. Mayer.
H.v.


jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

no, pokud to fachá, tak to není nic moc cena. čez měl čistý zisk 24 miliard. odhadem si k tomu ukousli jednou tolik. myslím, že ten člověk má jeden problém. že nyní bude hodně sám a já bych s ním neměnil. stane se terčem. vlastně už je. tohle tajemství má jednu jedinou možnost. okamžitě rozšířit mezi lidi. jinak.........kdo chce moc, nemá nic. všem badatelům a fajn chlapům přeju do novýho roku dobrý játra, ostrou mušku a osobní spokojenost, štěstí a klid na duši.


AKCIONÁŘ ČEZU

Příspěvek od AKCIONÁŘ ČEZU »

nikam něubjegaj, my si tě najdeme. kterak vykejvat sám se sebou. jméno, adresa, konkrétní osoba a na zádech namalovanej zaměřovací kříž. on se snad pomátl, nebo co. někde zalez a dobře si to promysli. páč pokud to je pravda, tak chceš sežrat zisk mnoha lidem. a za to se platí. nikdo nemluví o penězích. dělám do bezpečnosti osob, a tohle může udělat úplný blb. nechápu a nikdy nepochopím. souhlas s jarynem ovčákem. lidi, pokud tohle uděláte, tak si peněz neužijete. ani vtip to není dobrý.


jzemlak
Nový člen
Příspěvky: 16
Registrován: ned 09 zář 2007 19:38

SUPERNOVA 2008

Příspěvek od jzemlak »

Jen aby to slapalo, moc tomu neverim...


jožin z bažin

Příspěvek od jožin z bažin »

Je úplně jedno, jestli to fachá nebo ne. Ten chlap udělal chybu. Budiž mu země lehká. Jsem čitatelem zdejších myšlenek a dnes jsem holt musel napsat.


Odpovědět

Zpět na „Rozklad vody a vodík - všeobecně“