Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Nabíječka Aladin

Vše o alternativních zdrojích energie.

Moderátor: rival

termit
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 15 bře 2006 16:21

Nabíječka Aladin

Příspěvek od termit »

Kdo neznáte z WM magazinu, tak se přikládám takovou šikovnou nabiječku.
Toto podobné zařízení používal můj známej 7 let na svý chatě. Dokumentaci jeho přístroje se mi ještě nepodařilo z něj vyrazit.
Pokouším se to postavit, ale ještě jsem ve raném stádiu.
Zatím jsem se zarazil tišťákách, člověka bych na výrobu měl, ale ještě jsem se k němu nedostal. Na AKU jsem zatím jen rozhodil sítě po vojenských bazarech.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
mister
Stálý člen
Příspěvky: 64
Registrován: úte 02 kvě 2006 9:23
Bydliště: The Big Moravia

Příspěvek od mister »

To by mě vážně zajímalo jestli to funguje..
Něco podobného už promýšlel N. Tesla

Až to postavíte dejte vědět co to "umí"
Díky :)
mister


Když to funguje jinde, tak proč by nemělo tady?
***************************************
Research complete level indicator:
[|-------------------] 1% Complete | Status: [Research]
jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Aladin

Příspěvek od jeden »

Zase narazam na paranormalne javy, ked sa stretam s tym,ze nieco je na webe, vela ludi si odkaz na ten isty zdroj zaradi na svoju stranku a potom ak vobec tak zase citam,ze niekto od niekoho o niekom pocul,ze jemu to vraj funguje a tam to potom co sa dalsich info tyka ide akosi do stratena ......
Skusal som postavit ale iba cast bez dobijania akumulatorov aby som preveril,ze ci to ako popisuje Avramenko zapali tu vybojku po jednom drate (pred tym som ju nahradzoval iba iskristom a tlejivkou). Ale aj tak si myslim, ze na miesto zapalovacej cievky na zeleze by bolo treba v zhladom k zbytocnym tepelnym stratam na nej (dost sa hreje) pouzit nejaku inu a asi aj na inom vf materialy. Nemam vhodne akumulatory aby som to podrobil dlhodobejsej prevadzke.


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Aladin

Příspěvek od jeden »

to termit

jak v rannem stadiu ? ved to mas za chvilku hotove,len ked sa budes srobovakom priblizovat k trimrom, tak sa nezlakni ako to chyta taky malinkaty ostry elektricky vf obluk a fak daj pozor aj na meraky :lol:


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

jeden

Příspěvek od jeff »

Nezkoušel jsi v zapojení použít VN trafo z televize nebo monitoru? Tepelné ztráty jsou zlé.

Jeff


Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

Aladin

Příspěvek od sano »

2 Jeden
Môžeš nám napísať, či ti to rozsvietilo tu výbojku podľa Avramneka?
sano


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

kdyby

Příspěvek od martinq »

Kdyby jste hledaly tak víte jak Tesla čerpal elektrony ze vzduchu a ze Země. Avramenkova elektronová pumpa má již tři verze, ta poslední je nejučinnější.

Na vyzkoušení nepotřebuješ vojenské akumulátory, běžné akumulátory NiCa, NiMH, LiPo, LiIo by měly stačit, minimum jsou tři, jasně že k baterce z rádia nebo telefonu nepřipojíš televizy, ale budeš vědět jestli to funguje.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Aladin

Příspěvek od jeden »

No,tak uz som tu- 3dni volna a dnes rano este aj sluzobka.

To Jeff : VN trafo z TV som na vyrobu VN pre pumpu nepouzil ale len zapalovaciu 12Voltovu cievku z auta. VN trafo z TV som chcel pouzit na odber ale kedze som mal k dispozicii iba 12V auto akku (44Ah) a potom len 12V8Ah gelovy (ten som pouzival len na napajanie elektroniky Aladina) tak som neskusal dobijat, nakolko tieto typy to vraj neznesu. Meral som len na zatazovacom odpore na vystupe ale nejako ma to neohurilo :cry:

To Sano : Ano, ta vybojka mi blikala. Rychlost samozrejme zalezi od nastavenia trimrov na tej 555-ke. S pociatku mi to neslo ale potom som zvysil kapacitu na konci diod kondenzatormi ale bolo potrebne ich dat aj seriovo,lebo mi stahovali napatie a tak nedochadzalo k vytvoreniu napatia potrebneho k vyboju. Islo to aj s iskristom,teda precvakol som drot ktory bol vlastne nahrazka vybojky a tak vzniklo iskriste. Slahalo to dost nechutne. Pocas celej zabavky som citil asi ozon.

Inak mal by som prosbu, aby tu prispievatelia nezavadzali a vzdy uvadzali v texte to co si sami overili a na druhej strane aby dalsie info ,ktore uvedu jasne oznacili,ze to neskusali ale iba niekde poculi,pripadne,ze sa sice o niecom domnievaju,ale si to sami v konkretnych vlastnych pokusoch neoverovali. Vdaka !


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Schema

Příspěvek od jeden »

Zaujima ma, ci sa termitovi uz podarilo od znameho ziskat informacie o tej nabijacke.


Karel
Nový člen
Příspěvky: 20
Registrován: úte 30 kvě 2006 20:54

Aladin-výbojka

Příspěvek od Karel »

To Sano : Ano, ta vybojka mi blikala.

Ahoj chci se tě zeptat jak je zapojená ta výbojka , mohl bys třeba nakreslit jak jsi to zapojil?a napiš jaký jsi použil typ
Díky Karel :lol:


jeden
Stálý člen
Příspěvky: 62
Registrován: pát 05 kvě 2006 8:32
Bydliště: Trnava

Re: Aladin-výbojka

Příspěvek od jeden »

Karel píše:To Sano : Ano, ta vybojka mi blikala.

Ahoj chci se tě zeptat jak je zapojená ta výbojka , mohl bys třeba nakreslit jak jsi to zapojil?a napiš jaký jsi použil typ
Díky Karel :lol:
No, snazil som sa ale moc mi uz z toho nezostalo. To zapojenie bolo v podstate to iste ako vo WM magazine. A vybojku som pouzil aku som vtedy dostal kupit v maloobchode. Oznacenie na nej ziadne nevidim. Podla katalogu-tvaru a rozmerov to bude asi : UB1, U6531,alebo UB1221. Skusal som dva typy. Nebolo to kriticke co tam bolo. Treba to postavit tak ako je to v tej scheme a musi to chodit. Nemam tym vsak na mysli nejaku vysoku ucinnost a tak.


ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Zpětná vazba

Příspěvek od ElabsVracov »

Už se vám někomu podařilo získat něco zpět? Postavil jsem všechny verze co byly na netu ale ani jedna nedělala nic víc, než že blikala výbojka, nebo svítila. Ale z trafa jsem nikdy nic nedostal ?? Nabil tím už někdo aspoň dvě baterky?


smolař

aladin

Příspěvek od smolař »

Ano nabil jsem tímto způsobem baterky, Chceš to vědět jak?? a zapojení chceš také?? :lol:


ElabsVracov
Stálý člen
Příspěvky: 57
Registrován: pát 30 pro 2005 13:42
Dostal: 2 poděkování

Pro smolaře.

Příspěvek od ElabsVracov »

Děkuju, ale nechci z tebe tahat rozumy pokud nechceš poradit sám, jen jsem potřeboval ujistit že to opravdu bude fungovat, všechno mám určitě naprosto správně sestrojené i nastavené, jen jsem potřeboval mít jistotu že opravdu jde do baterek dát větší výkon než z nich odebrat. Pokud to teda jde, už není problém si zjistit jak, ale jestli mi poradíš tak určitě radu uvítám. Díky. Milan.


smolař

aladin

Příspěvek od smolař »

Tak jednu radu pro tebe mám.
Zkus si k tomu sednouut, nechat na tom spoustu času jako já, trpělivost růže přináší.


Odpovědět

Zpět na „Jak na to...“