Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Kvalitní a nekvalitní jídlo

Přístroje, nápady a rady pro udržení zdraví.
Odpovědět

Vznikne pálení žáhy požitím nekvalitní potraviny?

Ano
34
38%
Nemusí
36
40%
Spíše ne
3
3%
Ne, je to nesmysl
5
6%
To opravdu netuším
5
6%
Mám jiný názor
6
7%
 
Celkem hlasů: 89

scheri
Stálý člen
Příspěvky: 34
Registrován: ned 17 bře 2013 22:17
Dal: 103 poděkování
Dostal: 33 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od scheri »

Olej z vlašských ořechů - dodavatelé o něm píší samou chválu.
Blahodárně působí na nervový systém, zlepšuje paměť, snižuje homocystein v krvi. Ořechový olej čistí krevní řečiště, podporuje vývoj tělních buněk, snižuje cholesterol a vyrovnává tlak. Výborný na udržení zdravé mikroflóry ve střevech a chrání je proti rakovině. Obsahuje nenasycené mastné kyseliny. Olej z vlašských ořechů je výborný pro děti, těhotné ženy, kojící matky. Užívá se jednou denně, nejlépe večer před spaním, jedna čajová lžička.
Použití v lékařství a kosmetice:
Olej z vlašských ořechů má pozitivní účinky na játra, žlučník, dýchací cesty a na látkovou výměnu. Protože patří k vysýchavým olejům, je vhodný k ošetřování mastné pokožky a smíšené pokožky, která má tendenci se mastit. Dobře se do pokožky vstřebává a proto je vhodný také pro použití v dekorativní kosmetice, kde např. zcela nahrazuje mastnou rtěnku
Denny používá u očisty jater a žlučníku.
viz Různé druhy očisty, str. 3
Teď ho mají v LIDLU


dkamila
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: pon 30 pro 2013 23:40
Bydliště: severní čechy
Dal: 523 poděkování
Dostal: 200 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od dkamila »

Nevím,je to kvalitní,nebo nekvalitní jídlo :D




‚Když nerozumíš minulosti, nebudeš schopen porozumět ani přítomnosti nebo utvářet budoucnost.‘
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od poota »

Kvalitně nekvalitní!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Milenium
Stálý člen
Příspěvky: 82
Registrován: úte 18 pro 2012 15:01
Dal: 53 poděkování
Dostal: 157 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Milenium »

Pan potravinový chemik došel velmi daleko, dlouhé ale poučné a pěkné povídání.


Přeji moudrost všem, kteří jí hledají
Hořký život dortíkem neosladíš.
Cina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: ned 30 led 2011 12:10
Bydliště: Kolín
Dal: 22 poděkování
Dostal: 213 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Cina »

Něco pro labužníky :D
-----------------------------
Snažím se stát bretariánem. :jump:
Je to nevykuchané a vcelku sakum prásk.Chlavně,že dodržují hygiénu!!!
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Umělé zasněžování - aditiva ...

Příspěvek od A(&F) »

(zatím umisťuji sem)

... umělé zasněžování - aditiva, umožňující výrobu umělého sněhu při teplotách vyšších než při kterých v přírodě vzniká přirozený sníh ... http://www.ceskatelevize.cz:8099/ivysil ... ni/titulky ... od 10:50 ... + obrazový materiál mezi 12:34 až 13:02 ... mňam ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Aditiva pro zasněžování jsou organického původu. Údajně nějaké breberky z kukuřice.
Pokud je na tom něco špatně, tak jedině genetická modifikace původní rostliny.
Podle mě z toho dělají zaměstnanci KRNAP kovbojku za účelem zviditelnění.
Nechápu, proč tvrdí, že voda z horského potoka kytkám škodí a nezmiňují dopady déšťů plných chemtrailsového koktailu.
Například četné kouřové imise z Polska jim nevadí. Nám ale ano, když musíme po lyžování čistit černé skluznice benzínem.
Ptám se, komu to video s výplody kašparů z KRNAP prospěje.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše:Aditiva pro zasněžování jsou organického původu. Údajně nějaké breberky z kukuřice.
... fáákt ??? ... :shock: ... a můžeš poskytnout relevantní zdroj této informace ??? ... a rovněž aj dokázání toho, že zmíněná aditiva nijak neškodí lidem, vodním a dalším organismům ??? ... (např. bezpečnostním listem, apod.) ... dík ...

... :bye: ... Anri ...

-----------
PeS: ... chemtrails sem prosím netahej ... zde na FuP, máte jiná vlákna k "seberealizaci" ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... fáákt ??? ...
https://www.anses.fr/en/content/artificial-snow Vypadá to, že Vlčice má celkem ..... fáákt ..... recht. V podstatě jde o sterilizované bílkoviny vyráběné z buněčných obalů bakterií. http://www.nohosnow.cz/safety-assessment.html?lang=1 produkt se navíc velice rychle rozkládá (je velice biodegradable, tedy slouží za potravu dalším breberkám), avšak při množství a rozptylu jde o "hnojení" stěží srovnatelné například s přirozeným hnojením polí hnojem i umělého nitráty a dalšími mňamkami. Větší teoretickou starostí se jeví živé bakterie přirozeně obsažené ve vodních zdrojích použitých ke "sněžení" bez úprav, snad kromě relativně hrubé filtrace. Avšak i toto riziko se nejeví jako reálné. Dalším problémem je navyšování eroze, i když i to je poněkud legrační starost, protože holé, strmé sjezdovky samozřejmě erozi silně podléhají a umělý sníh tomu už zas tolik nepřidá, i když něco jo.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: ... fáákt ??? ...
https://www.anses.fr/en/content/artificial-snow Vypadá to, že Vlčice má celkem ..... fáákt ..... recht.
... netušil jsem, že jsi její mluvčí ... :D ...

... tak tady máš také něco ke čtení ... http://www.nohosnow.cz/data/navod-k-pouziti.pdf ... ;) ... a pokud by to nestačilo, tak ještě bezpečnostní list od látky téměř stejného složení ... http://www.desinsekta.cz/share/download ... t-l-77.pdf ... :ewhistle: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Slávek je gentleman :ethink: a Vlčice inspirativní :baby:
přece o nic nejde :laugh:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Umělé zasněžování - aditiva ...

Příspěvek od A(&F) »

Vlčice píše: Ptám se, komu to video s výplody kašparů z KRNAP prospěje.
Vlčice píše:přece o nic nejde :laugh:
... :ethink: ... já si jen pokládám otázku, jak člověk, který si uvědomuje nebezpečí pro přírodu (potažmo i pro lidi) vyplývající z reziduí hormonální antikoncepce ve vodních tocích (viz http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=132060#p132060 )(i přestože hormonů pocházející z HA je v řekách a potocích pouze něco kolem 1 až 2 %, ... zbytek pochází z velkochovu krav (cca 40%) a z rozkladu plastů (cca 60%)), si přitom nedokáže představit, co tato "bezpečná aditiva" udělají s přírodou a uživateli uměle zasněžovaných sjezdovek ... :dknow: ... :ewhistle: ...

... a koncetrace ??? ...
Slavek Krepelka píše:avšak při množství a rozptylu jde o "hnojení" stěží srovnatelné například s přirozeným hnojením polí hnojem i umělého nitráty a dalšími mňamkami.
... akorát že po potřísnění hnojem ti (krom společensky nepřijatelného zápachu) po chemické stránce vcelku nic moc nehrozí ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Mě spíš zajímá, co udělá s přírodou celoročně z nebe padající koktail hliníku, barya a dalších sraček vymyšlených utajenou vyvolenou elitou. :evil:
Nepadá jen na sjezdovky, ale na pole, lesy, na naše zahrádky, ve kterých už zdravou zeleninu jen těžko vypěstujeme, padá nám na hlavy a miminkům do kočárků.
Pořad, který splnil účel a děsí lidi, má za úkol odvést pozornost od skutečných a závažných problémů

V neděli jsem se vrátila z hor, kde jsem si bááááááááječně zalyžovala. :P
Jestli chceš znát poměr breberek na 1000 l potoční vody a přestaneš do mě šít, nemusím hledat na internetu.
Dostaneš zaručenou informaci přímo z čerpací stanice pro sněhová děla. :bye:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Umělé zasněžování - aditiva ...

Příspěvek od A(&F) »

... :roll: ... už výše jsem tě žádal, abys "chemtrails" sem laskavě netahala ... neb takto podaný argument by mohl být použit takřka proti čemukoliv ... ;) ...

... tím pádem tuto debatu z mé strany ukončuji ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Vlčice
Zasloužilý člen
Příspěvky: 308
Registrován: pon 14 črc 2014 21:19
Bydliště: ČR
Dal: 436 poděkování
Dostal: 281 poděkování

Re: Kvalitní a nekvalitní jídlo

Příspěvek od Vlčice »

Od globálního moderátora očekávám globální pohled na vznesený problém. Žádosti se nevyhovuje ;)
Půdu nám zasírá kde co. :evil:
A v severních Čechách to platí dvojnásob. :|
Přikrýt globální znečištění přírodního prostředí zemědělským smáčedlem, když není vůbec jasné kdo, kolik a kam,
je přinejmenším neobjektivní.

Tak se zatím měj

Zdraví Vlčice z Brd


Odpovědět

Zpět na „Zdraví“